Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Sabča817
14.04.2024 3 z 5

Sice se to četlo hezky, ale pro mě opět román pro puberťačky až 25 let. Další díly číst ani nepotřebuji... Jedna série M. Katen mi bohatě stačila. Další podobněho typu už nechci, je to furt stejné dokola.

Wajny
12.04.2024 5 z 5

K přečtení Nových začátků jsem se musela nutit, protože styl psaní německých autorech mi nesedí a připodobňování Lilly Lucas k ostatními německým autorkám mě odrazovalo.
A přitom Nové začátky jsou skvělé a když už bych je měla k někomu připodobnit, tak spíš ke stylu Elle Kennedy.

Co se mi nejvíce na knize líbilo, byla její atmosféra - hory, poklidné malé městečko, soudržnost obyvatel, podzim, zima - vše na mě působilo uklidňujícím dojmem.

Příběh je velmi dobře napsaný, autorka nás nezatěžuje zbytečnostmi a hned od začátku se věnuje vývoji příběhu Leny a Ryana.
Už u jejich prvního setkání jsem se přiblble usmívala a vydrželo mi to celý příběh. Jejich neustálé boje, vtípky a vzájemné poznávání bylo skvělé. I ostatní postavy jsem si oblíbila, hlavně Izzy a Willa.

Trochu mi zde chybělo více práce aupair, takhle to vypadalo, jako jedna velká dovolená. Mini drama na konci bylo dobře zpracované, ale ten konec mohl být ještě trochu rozepsaný a míra klišé zde byla přijatelná (v romantických knihách prostě musí být).

Takže já jsem spokojená! A už snad nebudu tolik zavrhovat německé autorky.

Micandy
31.03.2024 5 z 5

Tohle se mi strašně dobře četlo. Hezké prostředí Colorada, děj pěkně plyne, není přeslazený a nabitý jen eroťárnami. Nic mě tam neiritovalo, čtení na pohodu jak vyšité.

Pengi
18.03.2024 4 z 5

Mila, nenarocna love story, ktera me pohladila po dusi. Asi jsem to zrovna potřebovala

Zuzíček77
14.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha si mě opravdu získala, hlavně prostředím ve kterém se děj odehrává je okouzlující. Dokázala bych si sama představit život v tak krásném městečku. Lena pro mě byla hrdinkou už jen proto, že se rozhodla jet dělat práci tak dělalo od domova. Sympatická holka z velkoměsta, která skončí v tomto městečku u skvělých lidí. To ale ještě neví, že s nimi žije i Ryan. Ryan si prochází těžkým obdobím a je zahořklý, nepříjemný a nejraději by zůstal někde schovaný aby se ho každý neptal na to co se stalo.
Škoda jen, že kniha není napsaná z obou pohledů bylo by to ještě o trochu zajímavější. Každopádně jsem ráda, že mi tato kniha zkřížila cestu a jsem zvědavá na další díly z tohoto úchvatného městečka.

Mychaela
14.03.2024 4 z 5

Ó (:-D), to byla taková paráda!
Bála jsem se, že mě čeká přeslazená, uvzdychaná, teatrální a nudná záležitost à la Coleen Hoover (kamenujte mě :D) a ono ne! Byla to romanťárna, ale svěží a čtivá. Slupla jsem ji jak malinu. A ano, za pár týdnů sejde z mysli, ale právě teď splnila, co měla, pohladila na duši a vyloudila na tváři přihlouplý spokojený výraz :)) A závist taky :D

Tereza.Fait
29.02.2024 3 z 5

Taková nenáročná jednohubka. Je to celkem pěkný, ale asi už jsem takových příběhů četla tolik... Nezanechalo to ve mě žádný hluboký emoce.

snilek.holka
22.02.2024 4 z 5

Tohle byl nádherný romantický příběh. Velmi se mi líbil styl psaní, postavy i vývoj celého příběhu

Zuzulinka
20.02.2024 5 z 5

Krásný zamilovaný příběh. Těším se na další díly.

Terezzie
16.02.2024 5 z 5

Krásný romantický příběh . Moc se mi líbil styl psaní , miluji filmy a knihy z tohoto prostředí !! Skvělá oddechovka, není to erotický román , sex tam je ale není kniha jen o tom . Určitě si přečtu další díly , v knihovně nesmí chybět . Rada se k ni vrátím .

Clairka
08.02.2024 3 z 5

Četlo se to hezky, ale asi nepotřebuji číst další díly

Ančísek
03.02.2024 5 z 5

Dostala jsem celou sadu jako dárek od kamarádky a musím říct, že je to boží příběh.
Kdo by si neoblíbil Lenu a nakonec i provokatéra Ryana, který oprášil své srdíčko a stal se lepší verzí sebe sama :)

Mimořádně čtivé, šup s tím do čtenářské výzvy a hurá na další díly!

Nattali.ka
26.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Pěkná romantická kniha s jasným závěrem hned během čtení první kapitoly, ale osobně mám stejně tyto oddechová knihy ráda. Možná už nejsem úplně cílovka, protože to na mě působilo místy trošku pubertálně (neuvážené pití atd.). Na to, že měla být hlavní hrdinka au-pair, tak se to paradoxně v knize téměř nevyskytuje. No a v zápletce se mi Lena trošku zprotivila, přišlo mi to dost sobecké, když Ryanovi bránila vrátit se alespoň částečně k práci, kterou miloval, byť by odjel do Evropy, navíc když ona se za pár měsíců stejně plánovala vrátit zpět do Německa. Chyběl mi konec, ale s postavami se ještě okrajově setkáváme v navazující knize. Oddechovka fajn, líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrává ale hodnotím lepším průměrem.

zamilov.do.knih
19.01.2024 5 z 5

4,5

Nebudu kecat, samotnou mě překvapilo, jak moc se mi Nové začátky líbily. Prvně jsem si myslela, že to bude zase nějaká obyčejná slaďárna, ale už po pár stránkách mě příběh neskutečně chytl a okouzlil. Konecně jsem totiž našla knihu se skvělými postavami, úžasnou chemií mezi hlavními hrdiny a prostředím, které nejde nemilovat. Panečku, já měla tolik motýlků v břiše!
Musím si ale postěžovat, že mi v knize chybělo víc částí o au-pairnictví a hlavní hrdina mě tak trošku (čti hodně) naštval jednou věcí, co udělal na konci. Jako pardon, ale zachoval se trochu (dost) jako hajzlík.
Jasně, mám k tomu pár výtek. Namyslím si, že je to takovej top strop, jak všichni tvrdí. Ale za ty postavy, chemii, prostředí a neskutečnou čtivost jsem schopná přimhouřit oči a knihu vám opakovaně doporučovat. Z nějakýho záhadnýho důvodu na ni totiž ani po měsíci nemůžu přestat myslet. Prostě si našla cestu do mýho srdce i s pár chybkami. A přesně to mi na ní přijde kouzelný.

vierak
17.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Túto knihu som si vybrala celkom náhodou. Nezvyknem čítať knihy zo súčastnosti, ale zapáčil sa mi autorkin štýl, tak som jej dala šancu a spočiatku to bolo fajn. Páčil sa mi používaný jazyk, celkom strhujúci dej, kniha sa ľahko čítala.
Problém je v posolstve. Lena prichádza do Colorada ako opatrovateľka k mladej rodine očakávajúcej nový prírastok. Nečakane sa však objaví mladý deprimovaný športovec, brat otca rodiny, s ktorým musí Lena nájsť cestu koexistencie.
Ako sa dá očakávať, cesta sa nájde, no vedie priamo k sexu. Možno je to realita dnešných dní a vzťahov mladých ľudí, no zároveň je o cesta bolesti, sklamaní a nesplnených očakávaní. Nech je doba akákoľvek, známe "nescudzoložíš!" nie je pre odopieranie slasti, ale na ochranu srdca.
Autorka v knihe veľakrát popisuje stav, keď Lena po krásnom vášnivom milovaní ostáva neistá, či vzťah s Ryanom znamená spoločnú budúcnosť, alebo len chvíľkový rozmar. Nie, že by si navzájom nedôverovali, no nehovoria si o svojej minulosti ani o plánoch do budúcnosti. Neurobia žiaden sľub, ktorý by ich mohol naplniť istotou a tak sú neustále zmätení, čo so sebou prináša ďalšie zranenia. Obaja túžia po hlbokom trvalom vzťahu, no nik z nich nenájde dostatok odvahy zaviazať sa k nemu. A v tom je možno tragédia dnešných vzťahov.

Zuzanka45
11.01.2024 4 z 5

Krásná, oddechová kniha s vtipnými scénami a předvídatelným koncem. Všechny postavy jsem si hned oblíbila. Možná mě mrzí, že je kniha napsána pouze z pohledu Leny, protože by mě zajímalo, jak všechno vnímal i Ryan. Městečko Green Valley na mě působilo fajnovým dojmem. Už od začátku je jasné, jak tento příběh skončí, i tak vás však vtáhne do děje a baví vás to.

Blanka29
17.11.2023 2 z 5

Ke knize jsem se dostala na zaklade vysokeho hodnoceni, ale bohuzel me prilis neoslovila. Namet nebyl spatny, ale vadilo mi, jak stale vse porovnavala s Berlinem, ani postavy me nijak nenadchly....

Lucyeinstory
11.11.2023 5 z 5

Od příběhu jsem měla velká očekávání, která se nakonec vyplnila, protože knížka je vážně skvělá. Hlavní postava Lena je sympatická, hodná, přátelská, a hlavně normální. Ryan je klaďas, trošku sarkastický, ale hodně vtipný. Když jsem si přečetla, že vypadá jako Liam Hemsworth, už mě měl v hrsti Styl psaní se hodně podobá Moně Kasten, kterou miluju

Jediné, nad čím jsem se pozastavovala byl fakt, že Lena jela dělat au perku Liamovi a moc scén s Liamem nám knížka nenabídla

Ale i tak se mi příběh neskutečně líbil a moc jsem si ho užila. Pokud nevíte, zda si knížku pořídit nebo ne, jděte do toho. Vyplatí se si ji přečíst. Navíc tento týden probíhá společně čtení u Knih Dobrovských, tak se budete moct zapojit i vy. A ta obálka je NÁDHERNÁ!

Mijurija
29.10.2023 5 z 5

Krásný, milý, romantický příběh, který se autorce povedl nádherně a poutavě napsat. Hlavní hrdinové Lana a Rayn byli velice sympatičtí a já jsem si je hnedle zamilovala. Knížku doporučuji všem, co mají rádi romantiku. Možná je tam trošku klišé, ale pokud je v rozumné míře, tak proč ne?

Ála1968
01.10.2023 5 z 5

Paráda,zase jednou úžasný příběh,kde mi vůbec nevadilo, že tam nebyly žádné erotické scény.Celou dobu jsem se nenudila.Ryan a Lena byli úžasní a já se jejich začátkům nasmála.Samozřejmě jsem to i obrečela.
Těším se na Willa a Izzy.

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987