Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

petulkapeta
03.12.2022 5 z 5

Ryan mé chytil za bradu a jemně mi ji otočil zpět, takže jsem se mu dívala přímo do očí. Do těch nekonečně zelených očí, z nichž mě přepadaly závratě. A najednou jsem cítila, jak pod dotekem jeho rukou roztávám. Nebránila jsem se, když mě paží objal kolem pasu a pomalu, lehce mi vedl ruku až ke svému rameni, tam ji položil a v rytmu hudby jsme spolu tančili. Pak se ke mně pomalu sklonil a ústy se blížil k mému uchu, až se mi zatajil dech.

Jak tam to musí být krásné, jsem jak Lena na začátku,lyže mi nic neříkaji,ale ta krajina,chapu že se do ní zamilovala a nejen do ní.
Jediné co mi v knize chybělo byl můj milovaný epilog...

makkuska
30.11.2022 4 z 5

Jedná se o jednoduchý příběh dvou mladých lidí těsně po dvacítce, který se mi četl dobře, ale ničím mě nepřekvapil, nešel nijak do hloubky. Podobných příběhu jsem četla hodně, například romány z pera Mony Kasten mi přišly o kapku lepší, ale může to být i tím, že jsem je četla dřív. Přesto je kniha čtivá, děj se odehrává dostatečně rychle, aby se čtenář nenudil.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Úžasný román! Hodně mi připomíná stylem Monu Kasten, kterou miluju. Tato autorka mě chytla za srdce, těším se na další díly. Doporučuji!

maryska09
08.11.2022 4 z 5

Po první polovině jsem chtěla knihu odložit, přišla mi jako tuctová romance s předvídatelným dějem. Po pár stránkách se naštěstí děj rozjel jiným směrem a v knize se dalo docela snadno pokračovat. Milý, lehký, nepříliš komplikovaný příběh pro dlouhé zimní večery.

narisa
05.11.2022 5 z 5

Zaujalo mě vysoké hodnocení a tak jsem se vrhla na tuto sérii. A první díl rozhodně nezklamal. Je to opravdu čtivé a příběh se mi moc líbil.
Jsem milovníkem zimních sportů, hlavně tedy pasivně. A tak moc ráda koukám na hokej, bruslení, alpské lyžování nebo biatlon. Viděla jsem tak dost pádů na lyžích a dokázala si představit, jak chudák Ryan dopadl.
Lena byla sympatická holka a Ryan, když se oklepal ze smutku a přestal se chovat jako blbec, byl také sympaťák. Rodina Cooperových byla prostě skvělá. Jen tedy Ryan dost ublížil lidem, kteří ho milovali, než si uvědomil, co vlastně chce. Ale to k tomu patří.
Dost jsem si zvykla na to, že ve spoustě knih je dnes příběh popisován z pohledu obou (nebo všech) hlavních postav a tady mi trochu chyběl Ryanův pohled.
Popis krásné přírody mě také potěšil. Raději venkov než město.
Z vedlejších postav zaujala Izzy a Will samozřejmě, aktéři druhého dílu. I když tedy Will velice negativně. Doufám, že si u mě napraví reputaci ve svém díle.
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo mládí postav a nějaké upřesnění jejich budoucnosti v epilogu. Jo a Ryanův bratr Jack, nebyla popsána žádná reakce na to, že se jeho bratr dal dohromady s jeho au pair.
I tak je to skvělé čtení.
Hodnotím tedy velice kladně, 4,5* a doporučuji.

Dasa1313
31.10.2022 5 z 5

Neuvěřitelné! Myslela jsem si, že nejsem pro tuto knihu cílová skupina, jelikož čtu raději krimi než knížku z "červené knihovny", ale opak byl pravdou. S každou stránkou jsem se na další otočení listu těšila čím dál víc. Ač není zápletka nijak složitá, spíš naopak, je příběh napsán s takovou lehkostí, naprosté pohlazení po duši a scénky s Ryanem! Ty ve mně budou rezonovat dlouho. Skvělé!

-knihomolka-
31.10.2022 5 z 5

Nejsem moc na romanťárny, ale tohle bylo tak hezký, tak lehký, četlo se to úplně samo a já tuhle knížku přitom tak dlouho odkládala. Jdu hned na druhý díl, který mám naštěstí doma:-)

ardeas
30.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Na to, koľko sa riesil Ryanov život a jeho vykliesnienie z depresií, by som uvítala aj jeho verziu, resp. aby príbeh rozprávali na striedačku.
Napriek príjemnej atmosfére, dobre vymyslenej zapletke, chyba mi tam skutočný život "óperky".
Bolo to velmi idylické a to aj napriek ľahkosti, s akou sa to čítalo, mi prislo nejako nemastne, neslane. Tiez ten prerod z mestskej babenky a dievča od vedla bol nejaký rýchly a zaroven sa to nejako vlieklo.
Na záver len konštatujem, ze je to jednoduchá oddychovka, bez nejakej drámy a ze vidím v knihe podobnosť s Začať znova od Mona Kasten. Len tam ma to bavilo viac.

Books_by_Dee
28.10.2022 4 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Knihy vypraví o Leně z Německa, která odjíždí do USA jako au-pair. Už jen tahle první věta v anotaci mě zaujala, protože já v roce 2015 také odjížděla na roční pobyt do USA. Lena chtěla Kalifornii nebo New York, no a vyšlo ji Colorado (mě vyšel ten New York ).

Na začátek k ujasnění takhle au-pair rok normálně nevypadá. Ani trochu...na mě nikde žádnej sexy bratr nečekal a rozhodně by moje rodina neřekla, sice jsme si tě sem vzali jako au-pair, ale o děti se nestarej a jdi s Ryanem rekonstruovat náš zchátralý hotel takže do reálu to mělo sakra daleko, ale tak krásně se to četlo ️

Mě tahle lovestory hrozně bavila - ty jiskřičky tam lítaly na míle daleko, a to od prvního rozhovoru ve dveřích. Bavilo mě prostředí hor. Autorka i skvěle popisuje vedlejší postavy, takže mě zajímá i jejich vývoj (Izzy a Will - kterým je věnován druhý díl Nové sliby).

Verys58
27.10.2022 5 z 5

Okolo téhle knížky jsem četla samý "boom" a čekala, až opadne a přečetla si ji až nyní.

Hodnotím velmi kladně, byl to krásný příběh. Předvídatelný, jako u každé z knih z této branže ale moc hezký. Sice si člověk říká, že by někdy hlavním hrdinům plácnul, ale stejně to vždy dopadne dopadne dobře

zdenaR
24.10.2022 3 z 5

Odpočinkové čtení plné sněhu a krásné horské přírody.
Červená knihovna v americko-německém podání.

Markyspu
20.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Moc hezká knížka. Sice od první kapitoly je jasné, jak to dopadne, ale mám ráda přesně tento styl příběhů, u kterých si člověk oddechne. Určitě doporučuji.

Kacased
15.10.2022 5 z 5

Tahle kniha mě strašně seděla. Sama autorka píše, že to je její srdeční záležitost a mě to tak přišlo. Děj od první stránky byl moc fajn. Kniha se četla moc dobře. Konec byl od první kapitoly tak jasný, ale to mi vůbec nevadilo.

petraLI
14.10.2022 5 z 5

Ze začátku mi Lena přišla jako hodně naivní dívka, ale tak v polovině se to zlepšilo. Kniha je hezky napsaná, děj stále poutavý. Taková klidná oddechovka.

Nermal
11.10.2022 3 z 5

Poklidný příběh ze Skalistých hor, který zvolna plyne a nic dramatického se v něm neděje. Čtení pro pohodu, nejlépe u praskajícího krbu, kdy vás zamilovaná linka bude popohánět vpřed. Po pomalejším rozjezdu následuje odměna.

TerezkaMoz
11.10.2022 4 z 5

Super kniha pro oddech. Mám ráda takové knihy, které přečtete jedním dechem. Příběh předpovídatelný, ale ruku na srdce, u jaké romantické knihy předpovídatelný není? Krásné pouto mezi dvěma osobami, jediné, co kazilo celkový dojem, tak bylo to, že se vůbec nestarala jako aupair o svého svěřence. Popis hor byl naprosto úžasný, stejně tak jako vtipy, kterými kniha sršela. Těším se však na další díly.

PajaK.
29.09.2022 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Dlouho jsem nenarazila na knihu, která by se mi takto bezvadně četla. Měla jsem ji přečtenou jedním dechem. Pokud máte rádi romantické oddechovky, tak tuto knihu rozhodně doporučuji :)

kindlova42
17.09.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka, kterou jsem přečetla za jeden den. Děj hezky plynul a člověka, který si chce odpočinout u klasické romanťárny neurazí :)

MAU256
14.09.2022 5 z 5

Krásné romantické čtení. Líbil se mi popis hor, úplně si dokážu představit tam žít. Lena měla obrovské štěstí, že se dostala do takové rodiny a našla si tam přátele. A Ryan, ještě že se nakonec nad sebou zamyslel a dostal u své lásky ještě šanci. Romantickým dušičkám mohu jen doporučit.

xmartikx
05.09.2022 5 z 5

Krasné pohlazení na duši! Sympatické postavy, prostředí hor.. Knihu jsem přečetla za jeden den, což už o něčem vypovídá. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky :-)

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987