Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1163 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

zimolka
03.03.2023 4 z 5

To co jsem očekávala ,mě kniha splnila. Krásný čtivý romantický příběh.

bafuskyBaf
22.02.2023 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že jsem na tuhle sérii už trochu stará, ale kdepak.. To byla taková romantika. Lena i Ryan byli sympaťáci a byla mezi nimi hmatatelná chemie. Takže super počteníčko

mirinda973
15.02.2023 3 z 5

První půlku jsem se vůbec nemohla začíst a říkala jsem si, že už jsem fakt stará na tyhle náctileté romány, ale do druhé půlky jsem se ponořila a docela mě bavila. Takže dávám 3,5* a šanci dalším dílům

Péťa Z.
06.02.2023 5 z 5

Předvídatelný, leč velmi milý příběh, který je zasazený do pěkného prostředí.

Nepřišlo mi to tak tuctové jako v jiných románech, kde po vzplanutí dojde většinou kvůli zbytečně vyhrocené hlouposti nebo nedorozumění k odluce a následně k odpuštění...

Děj je uvěřitelný, čtivě napsaný. Romantická linka není nijak trapná ani urážlivá, celkem vkusně a s rozmyslem vymyšlená.

Kdybych se v knize dočetla trochu víc o práci au pair, bylo by to perfektní. Takhle to opravdu vypadalo spíš jako dovolená u senzační rodiny s hromadou volného času. Ale to je detail.
Tento druh literatury čteme zřejmě kvůli něčemu jinému. :⁠-⁠)

Oceňuji konečně dobře psanou knížku bez chyb a překlepů!

K Vánocům jsem dostala třetí díl. Proto jsem se nejdříve začetla do prvního dílu půjčeného z knihovny. A určitě se těším i na dvojku, než se pustím do toho, co mám doma. Autorky styl psaní se mi líbí.

luckomar
05.02.2023 4 z 5

Moc hezky, odpočinkový román. Nechyběl hlasitý smích i smutné souznění s hlavní hrdinkou.

Drnkla
04.02.2023 4 z 5

Knížka je velmi oddechové čtení a velká romantika, která je psaná tak čtivě, že se dá jedině zhltnout na jeden nádech a těšit se na další díl. Krásný horský příběh Ideální na zahnání zimní nudy.

LunaL.
01.02.2023 4 z 5

Krásná, oddechová, romantická knížka. Moc se mi líbilo místo, kde se děj odehrával. A hlavní postavy si nešlo nezamilovat. Kniha se krásně četla, často pobavila, dojala. Líbily se mi kapitoly odehrávající se v hotelu. To, jak se měnil nejen hotel, ale hlavně Lena s Ryanem.
Co mě pobavilo bylo, že i když Lena jela do Colorada jako au-pair, o hlídání a dítěti je tam sotva zmínka. Bylo to takové úsměvné, člověk z toho měl pocit, že dny tráví výpomoci na hotelu, noci na večírkách a víkendy na chatě na horách kvůli tomu ubírám jeden bod, tohle se mi zdálo hodně nereálné. Jinak skvělá kniha, dám pauzu a pak půjdu na další díl

Eva_Skala99
29.01.2023 5 z 5

Přečteno podruhé, během roku.. Krásné čtení, pokud máte rádi Monu Kasten, je to podobné čtení a moc krásné ️

zuzka5372
27.01.2023 5 z 5

Příběh se četl takříkajíc sám, z původně plánovaných pár stránek před spaním byla nakonec přečtená polovina knihy ani nevím jak. Krásný příběh odehrávající se v příjemném prostředí. Moc se těším na pokračování této série.

biairicia
23.01.2023 4 z 5

Milá, romantická, oddechová knížka. Krásné prostředí (hory a příroda) a sympatické postavy.

Eliška750
05.01.2023 5 z 5

Krásná oddychová četba. Postavy sympatické a příběh hezký. Romantika jak má být. ;)

Ďumbierka
01.01.2023 4 z 5

Prekvapivo krásna a oddychová knižka, z ktorej som si užívala stránku za stránkou a prežívala príbeh so všetkými postavami.

Lena ako hrdinka mi bola sympatická a postupne, ako sa zamilovávala do prírody, pokoja, ticha a toho sveta v malom horskom mestečku, tak to bolo ešte lepšie.

Ryan nebol pre mňa taký typický “bad boy”. Bol to zlomený mladý muž, ktorý na chvíľu stratil sám seba, lebo sa mu rozsypalo v živote všetko, čo vtedy považoval za dôležité a samozrejme to chvíľu trvá aj v živote, kým sa človek znova nejak postaví na svoje nohy a nájde svoju cestu, keď spadne.

Knihu som prečítala veľmi rýchlo a ešte stále si tak spomínam na tie dni, kedy som si večer zapla lampičku, urobila si čaj a zakutrala sa pod perinu a čítala si, kým som nešla spať.

To doťahovanie medzi Lenou a Ryanom ma veľmi bavilo a aj to iskrenie, ktoré medzi postavami bolo. Bola tam vášeň aj erotika aj láska.

Téma bola originálna (aspoň pre mňa) a to prostedie je úžasné. Colorado a v ňom malé mestečko, kde sa každý pozná a ľudia si pomáhajú navzájom. Milujú to tam a sú prispôsobení rôznym situáciám, hlavne vtedy, ak nečakane nasneží… a samozrejme milujú lyže a snowboard.

Táto kniha ma tak milo zabavila a moja romantická duša pri jej čítaní plesala a aj preto už mám doma jej pokračovanie a veru, som zvedavá na Izzy, Willa a ďalších.

Spokojnosť :)

lisell
01.01.2023 4 z 5

Pokud hledáte knížku, u které zapomenete na špatné zprávy kolem, jsou Nové začátky správná volba. Milá romantika z prostředí malého amerického městečka v horách byla pro mě jednohubka, která se četla na jeden zátah. Vrátila mě do puberty, kdy jsem podobné příběhy hltala každý den :) ano, ve skutečném světe se tohle asi neděje, ale někdy je hezký se trochu zasnít.

Janulica
29.12.2022 4 z 5

Tato kniha pro mne byla milým překvapením. Četla jsem ji ve vánočním čase, takže mi sedl pomalý a romantický děj, který nebyl nijak náročný. Knížka je sice trochu romantické klišé, ale mě to sedlo a chytlo. Jediné, za co ubírám jednu hvězdičku, je nereálný osud postav. Že by si dva velmi mladí lidé ve věku těsně po dvacítce jen tak mimochodem zrekonstruovali zchátralý penzion, mi přijde trošku mimo. Ale jinak moc doporučuji jako příjemné čtení třeba na dovolenou.

Kuci12
27.12.2022 4 z 5

Jednou za čas se to stane, již to není tak obvyklé, ale ano ještě mě kniha dokáže přenést zpátky v čase a já si opět připadám na patnáct. Zase se po škole koukám na Divokého Anděla, Gilmorky a další..... Jsem napnutá, jak to asi dopadne - nebo spíš, jak se k tomu konci dobereme a zároveň chci zase věřit, že takový Ryan je tam pro mě taky připravený a když ne on tak aspoň Will. Už se těším na další díly ze série.

zuzmi39
20.12.2022 4 z 5

Po dlouhé době romantika, která se mi vážně líbila. To, že se v knize stále něco děje a děj plynule směřuje kupředu, způsobilo, že jsem knihu přečetla během chvilky a snad při každém čtení jsem si říkala: „Ještě jednu kapitolu,“ což nakonec skončilo tak, že jsem těch kapitol přečetla ještě aspoň deset.
Do první poloviny knihy jsem si říkala, že další díly číst nebudu, že mi určitě bude stačit jen tento, jenže postavy tohoto dílu jsem si oblíbila natolik, že vážně přemýšlím o čtení i dalšího dílu, který má být o Izzy. Ta, stejně jako ostatní postavy, byla moc sympatická a uvěřitelná a její následující příběh mě rozhodně zajímá.
I přes mnohá klišé, tolik typická pro romantické knihy, byla chemie mezi Lenou a Ryanem přirozená a já jim oběma celou dobu moc fandila.
Jediné, co bych knize vytkla, stejně jako většina lidí v komentářích, je absence společných chvil Leny a Liama, o kterého by se jako au-pair přece měla často starat. V knize to působí spíš tak, jako by Lena přijela na dovolenou.
Celkově knihu hodnotím jedině kladně. Je to příjemná oddechovka, která vás během chladných zimních večerů zahřeje u srdce.

sidonka
14.12.2022 4 z 5

Milé romantické čtení, ráda jsem trávila chvíle s Lenou, Ryanem, Izzou i Willem a rozhodně si nenechám ujít další díky

meda2007
06.12.2022 5 z 5

Pohodova, klidná oddechovka na zimní večer. Příběh krásně plynul, akce a láska tam byla také. Jediné co mě trošku mrzí je to že nemám pohled i z druhé strany. A taky fakt že Lena jela do USA dělat au-pair a o malém Liamovi tam není skoro zmínka. Až na toto to byl krásný příběh, který jsem s chutí smlsla a těším se na další díl.

Petra38
05.12.2022 4 z 5

Milý, romantický, klidně plynoucí příběh. Žádná divočina a to my zrovna hezky hrálo do noty. Možná tomu pomohlo i počasí a moc jsem si čtení užila. Skoro mě mrzí, že příběh skočil...ještě že jsou další dva ;-)

musivila
04.12.2022 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si dopředu nečetla anotaci ani komentáře. Takže jsem vůbec netušila, co od příběhu očekávat. Tím pádem jsem mohla až společně s Lenou zjistit, proč je Ryan takový bručoun a protiva.
Když přejdu fakt, že tam Lena měla pracovat jako au-pair a spočítala bych na prstech jedné ruky, kolikrát je tam zmínka v souvislosti s ní a dítětem, tak se mi kniha líbila. Pohodový romantický příběh na zimní večery. Určitě si přečtu i další díly.

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987