Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

georginaa
29.06.2022 5 z 5

Příběh mě v celku pobavil. Vytáhla zapšklého Ryana z ulity, který se utápěl v žalu nad svým životem. Co mi vadilo, že se zas tak nestarala o Liama jako au-pair by měla. Ráno ho odvedla do školky, odpoledne vyzvedla a to jen někdy, spíše se věnovala Ryanovi, zábavě a předělání chaty. Nicméně romantický příběh tam byl a doufám, že se bude dál rozvíjet v dalším díle. Neskutečně mě bavila Izzy.

sarka5666
15.06.2022 5 z 5

Knížka moc pěkná, hezky se čte, trochu jsem váhala při čtení popisu a i obálka knihy nic moc, ale děj byl krásný, nemohla jsem se od toho odtrhnout, za dva dny jsem to měla přečtený, jestli taky váháte, určitě to zkuste, je to pěkný příběh lásky.

martinaandulka
11.06.2022 3 z 5

Román mi připomínal hodně serii romantické útěky od Julie Caplin.Hlavní hrdinka jede z Berlína do Collarada dělat na rok au pair,no to jak pracovala,nepracovala mi vytáčelo,protože podle knihy tam spíš byla na dovolené,takto prostě nechodí.Velice mě překvapuje vysoké hodnocení,mě to tak neoslovilo ani hlavní postavy mi nebyli blízké,no zkrátka nebyla jsem na stejné vlně.

SoňaF
01.06.2022 5 z 5

Krásná obálka, krásný příběh a to prostřední... neuvěřitelný popis krajiny, který vás okamžitě přenese do nádherných hor a na kopce plné třpytivého prašanu. Ideální romantická kniha do deštivých dnů.

denisa8946
30.05.2022 4 z 5

Co říct? Německé autorky tento žánr prostě umí! Moc příjemná knížka z horského prostředí, které autorka nádherně vykreslila (hned bych se tam jela podívat). :)
Příběh mi rychle ubíhal a moc mě bavil, přestože byl lehce předvídatelný. Kapitoly byly krátké, což taky přispělo k tomu, že se knížka velmi dobře četla.
Postavy mi byly sympatické, nebyla zde žádná postava, která by mi vadila. Prostě skvělá oddechovka s hate to love linkou. :)
Jediné mínus bylo, že mi příběh často připomínal Začít znovu od Mony Kasten. Ale to je jen drobnost a moc se těším na další díl. :)

Buchtičkajani
29.05.2022 4 z 5

Milá, příjemná romantika. Nic přeslazeneho. Příběh je sice předvídatelný, ale to ničemu nevadí. Fajn odechovka.

renulkam
27.05.2022 3 z 5

Jednoduchý, předvídatelný děj, ale knížka utíká, hluchých míst málo, postavy sympatické. Líbí se mi to sbližování.

johana3160
27.05.2022 4 z 5

Hezke, jednoduche a poutave az do konce. Ale zadne prekvapeni.

Misshell1
23.05.2022 5 z 5

Nedalo se od toho utrhnout, tuhle knihu jsem doslova zhltla za 2 dny. Tohle byl příběh a to, jak autorka vykreslila prostředí, kde se pohybovali...no jako bych tam byla. Já nemám slov, tohle byla po dlouhé době kniha, která měla příběh, vtip, dobré postavy a asi 3% erotiky a mě naprosto uchvátila. Ryan si musel projít něčím fakt těžkým a přesto díky druhému člověku dokázal najít svůj nový začátek.

4xbabča
22.05.2022 5 z 5

Hezký příběh dívky Leny, která přiletěla ne do amerického velkoměsta jako au pair jak předpokládala, ale do docela malého městečka Green Valley ve Skalistých horách. Příjemné čtení, kniha je skutečně příjemné a pohodové čtení, ještě navíc v prostředí krásné přírody, opravdového přátelství a lásky.

Doomiiniikaa
19.05.2022 5 z 5

Příběh byl sice předvídatelný, ale i tak jsem si ho užila. Sympatické postavy, které se nechovali nijak přiblble a měli celkem racionální myšlení i chování, což u spousty milostných příběhů nebývá. Kniha se četla lehce a za dva dny jsem měla dočteno.

Sarah11
18.05.2022 4 z 5

Jestli se knize nedá něco upřít, tak je to skvělá atmosféra. Ač nejsem velkým příznivcem chladného počasí, často jsem si sama sebe představovala někde v horské chatě s hrnkem horké čokolády v ruce, jak se dívám na zasněžené vrcholky hor.
Hlavní hrdinové mi sedli, Lena rozhodně není žádná hloupá husička, ale umí se o sebe postarat, a Ryan vám taky velmi brzy přiroste k srdci.
Jediná věc, která mi trochu neseděla, je to, že hlavní hrdinka jede do Ameriky dělat au pair a vlastně dělá všechno kromě toho starání se o dítě, ale to už je takový detail, který jsem schopna odpustit.

Lavina
17.05.2022 4 z 5

Taková milá romantika... Úžasná příroda, jinak nic světového, ale jako relax fajn.

RozaD
14.05.2022 5 z 5

Konečně po delší době autorka, která umí napsat opravdu dobrou knihu v tomto žánru.
Příběh mě zaujal hned od první stránky a nepustil až do konce. Bylo to vtipné, mile, romantické. Postavy se konečně chovaly velmi rozumně a většinou si vše vyrikali jako normální lidé. Snad poprvé jsem se nemusela pozastavovat nad žádným nelogicky chováním postav, jak to u jiných knih často dělám. Nemohla jsem příběh odložit a zároveň nechtěla konec. Autorka píše reálné a vyspělé postavy. A o obálce ani nemluvím.
Lili Lucas po dlouhé době přinesla do mé knihovny zase pořádnou knihu a za to ji dekuju!

Lutzinka
10.05.2022 4 z 5

Super to bylo. Nečekaně.
Navíc ty hory, sníh a lyžování.

Annkag
06.05.2022 4 z 5

Příjemné čtení, které pohladí romantickú ženskú duší každé z nás.Dotkne se srdce a vloží doň semínko naděje, že romantika nevymřela a nevymře.
Příběh byl předvídatelný ale neubralo mu to na kráse.
Kniha se četla lehce,plynule bez násilných vložek anebo postává, které by vám začali lézt na nervy a byly vám vrcholně nesympatické.

Manyna
03.05.2022 3 z 5

Možná už nejsem správná cílovka, ale příběh mi přišel takový plytký, nedotažený, prostě to nebylo ono.

6591
27.04.2022 4 z 5

Knihu jsem začala číst, kvůli čtenářské výzvě. Věděla jsem, že ji máma dostala k vánocům a tak jsem věděla, že si ji můžu od ní půjčit.
Nazačátku mi to přišlo jako normální klišé bez sebemenší špetky originality, ale po pár kapitolách mě ohromilo zpracování. Ta kniha sice vypadala jako klišé a měla nějaké základní rysy jako normálno-nudný román, ale nezařadila bych ji k nudním normly románům. Ohromila i člověka jako já, co moc romány nečte.
Slyšela jsem že druhý díl má být o Izzy, což zní dobře. Snad se někdy dostanu i k druhému dílu.

rumova_kulicka
27.04.2022 4 z 5

Knížka tady na mě už nějakou dobu vyskakovala, tak jsem si říkala, že ji musím přečíst.
A jsem ráda, že jsem tak učinila. Je to příjemná oddechovka. Stavba příběhu je už taková klasika, dost mi to připomínalo romantické útěky od Julie Caplin, ale to vůbec nevadilo. Postavy byly sympatické, děj rychle ubíhal a prostředí Skalistých hor mě vrátilo zpátky do Ameriky. Určitě si brzy přečtu další díl.

murielkaa
26.04.2022 4 z 5

Knížka mě bavila, postavy super, prostředí taky. Je to taková příjemná oddechovka

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987