Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

_Knihomolka_
25.04.2022 3 z 5

Další skvělá contemporary do sbírky, kterou bych zařadila k těm nejlepším, stejně tak, jako její autorku. Vztah, který mezi Lenou a Ryanem panoval, by se dal označit jako typická romantika ve stylu "hate to love". Jinak, co se týče autorek, které píší vesměs romantické knížky, jako například Mona Kasten, Bianca Losivoni, Kasie West, Brigid Kemmerer a další, tak mi jejich příběhy začínají pomalu splývat dohromady, i když se snažím střídat žánry :). Nicméně všechny jejich díla jsou skvělými oddechovkami, které pohladí na duši, včetně těchto Nových začátků.

Maky1505
23.04.2022 5 z 5

Nádherná knížka u které si odpočinete a některé vrátí v čase do mladších let.

KláraH.
23.04.2022 5 z 5

A já jsem byla nadšená. Vtip, švih, hlody, chlapi někdy na zabití (oba), příběh, zprostředkování pocitů. Těším se na další díl.

Dom95
21.04.2022 5 z 5

Neurazí, nenadchne. První kniha z tohoto žánru a dá se říct, že splnila očekávání. Žádnou přidanou hodnotu kniha nemá, nic si z ní neodnesu, ale na druhou stranu byla úžasně čtivá. Druhý díl (pravděpodobně volné pokračování) číst ani nepotřebuji.

romca4180
19.04.2022 3 z 5

Přijde to jen mně, nebo ty romány píšou poslední dobou na jedno brdo? Nesnášejí se, něco si spolu začnou, něco se po*ere a nakonec spolu stejně zůstanou :-/.. Víceméně jako oddechovka super :-)

Lucijáš276
19.04.2022 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a vlastně se i četla sama. Mezi námi jsem ani nic jiného nečekala. Řadím jí mezi odpočinkové čtení, které se téměř shoduje s Monou. Kdybych tyto dvě spisovatelky měla porovnat, tak mi přijde, že Mona píše víc do houbky z hlediska vztahů a procítění postav - někdy mi to přišlo až moc. A právě tato kniha to měla tak akorát. Možná bych tam ke konci knihy dala pár kapitol navíc s hlavními hrdiny. Jinak nemám co vytknut a těším se na další díl! 5*

Klaudinka27
18.04.2022 3 z 5

Knížku,sem dostala k Vánocům a pořád odkládala,ani nevím proč , úžasně se četla zhltla sem jí za dva dny (člověk musí i jíst spát pracovat).Po dočtení sem si hned objednala další díl Nové sliby a už teď vím , že bude taky úžasná....

Klaton
12.04.2022 5 z 5

Nejsem asi úplně cilova osoba pro tuto knihu, ale četla se krásně a splnila to co jsem od ni očekávala. Oddechovka. Hodne bych prirovnala k Mone Kasten a serie znovu

tyna_01
12.04.2022 5 z 5

Oddechovka, kterou jsem zrovna potřebovala a padla mi do noty :) Čte se sama, krátké kapitoly jsou super a příběh ještě lepší. Těším se na pokračování :)

Lejčís
10.04.2022 4 z 5

Hledala jsem něco podobného sérii Znovu od Mony Kasten a narazila na Lilly Lucas. A musím říct, že tahle srážka mi přesně sedla do nálady i vkusu!
Příběh nehraje na tak vážnou a dojemnou notu jako příběhy od Mony, za to je ale výrazně kratší, čtivější a nenajdete v něm žádná hluchá místa. A jako bonus se celý příběh odehrává v nádherném prostředí hor plných svahů, jezer, sněhu a vyhledů v malebném městečku Green Valley, kam bych se nejraději hned přestěhovala!
Je to takový ten velmi oddechový typ romantiky, kde narazíte na spoustu klišé, ale není to otravné ani přehnané... prostě taková ta správná kniha, kterou byste neměli minout, pokud Vaše romantická duše potřebuje svou dávku, aby se zas na nějakou dobu ukojila.
Jediné, co mi nesedlo, byla postava Willa, který si jednoduše nezískal mé sympatie, z čehož mám trošku obavy, protože další díl této série bude o něm.. no, uvidíme :)

terikus
09.04.2022 5 z 5

Krásná oddechovka, co se čte sama, nejde se od ní odtrhnout. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a jsem moc zvědavá na Izzy a Willa...

WaN635
06.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Začátek fajn, prostředek podprůměr a konec se mi líbil.
Musím říct, že o práci au pair měla zcela jinou představu :) .
Ryan byl sympatičtější z ústřední dvojice, a ani bych mu nevyčítala, že odjel. Než aby si vyčítal celý život, co mohlo být kdyby ....
Každopádně já bych za ním zřejmě nešla, ovšem kdo ví :)
Další díl zřejmě vynechám, ale jako oddechovka na jedno odpoledne super.

Ralemo
03.04.2022 5 z 5

Nádherná knížka! Nešlo se odtrhnout od čtení. Příběh byl moc hezky napsaný, odehrával se v krásném prostředí hor. Lena a Ryan byli vážně super. Smála jsem se u jejich slovních přestřelkách. Byla mezi nimi neskutečná chemie. Děj měl všechno, zápletku, trochu drama a nakonec šťastný konec.

katallinka
03.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla skvělá oddechovka na jedno odpoledne. Věděla jsem z nadšených recenzí, že se kniha čte sama, ale i tak jsem neskutečně překvapená, že to bylo až tak dobré. Moc se těším na další díl a doufám, že jsme se s hlavními hrdiny ještě úplně nerozloučili.

ivetdos
29.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo parádní! Klasická, nefalšovaná, kvalitní a chytrá "hate to love" romantika. Čte se úplně sama, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a děj je překvapivě celkem nepředvídatelný :) Žádné trapné klišé, zakomplexované, nesebevědomé hrdinky, toxické vztahy, ani hluché části. Moc jsem si čtení užila a na další díl o vedlejších postavách Izzy a Willa se určitě chystám. Lilly Lucas je nový objev mezi autorkami romantiky a moc se těším co dalšího od ní u nás vyjde :) Pokud rádi čtete knihy Mony Kasten, nebo si jen chcete odpočinout u romantické knížky, rozhodně vám ji můžu doporučit.

@knihomaniak

Petucelli
26.03.2022 5 z 5

Ja jsem proste nadšena …od knížky jsem se nemohla odtrhnout a všechny postavy jsem si zamilovala.

Šárka88
26.03.2022 5 z 5

Sladký a krásně čtivý příběh, co jiného k tomu dodat. Dobře psané, přirozená forma slov, která se čtou rychle a sama. Těším se na druhý díl. Jen tedy mě k zamyšlení přivádí jedna věc. Lena, která nemá ráda arašídy, burákové máslo? V M&M jsou přece arašídy :-D a Snickersce taky a na silvestra ji též přišly vhod. Buď to byl záměr nebo to spisovatelce vypadlo.

Knihožroutka23
23.03.2022 4 z 5

Knihu jsme dostala k nákupu a to mě ze začátku dost odradilo. Nic méně I tak jsme se do knihy pustila a rozhodně toho nelituju. Tohle byla skvělá oddechovka u, které jsme se jen culila a užívala si příběh. Jestli chcete vypnout určitě se do knihy pustě.

poník654
20.03.2022 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka. Mockrát jsem ji viděla v knihkupectví. Neodolala jsem a knihu jsem si přečetla. Hrozně se mi líbila, je vtipná a dobře se čte. Už se moc těším, až vyjde druhá kniha.

Drahuska12
20.03.2022 5 z 5

Kniha přečtena za pár hodin.
Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Nedokážu asi více popsat své pocity. S hlavní hrdinkou jsem se dokázala tak ztotožnit a propojit, že jsem cítila snad každý její pocit.
Doporučuji všem milovníkům romantiky, opravdu to stojí za to :-)

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987