Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1165 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Bexoxo
14.02.2022 3 z 5

Tady jsem celkem překvapená, tak vysokým hodnocením (dost mi totiž trvalo se začíst do děje). Za mě je to jen jednoduchá oddechovka (nemějte vysoké nároky). Jediným zajímavým v této knize bylo asi místo, kde se příběh odehrával. Daleko víc zajímavější mi přijde příběh Izzy a Willa a můžeme jen doufat, jestli druhý díl bude lepší.
xoxo

Nela.Rob
13.02.2022 3 z 5

Jednoduché milé čtení.

Makaja
12.02.2022 3 z 5

Jako oddechovka, když člověka sklátí nemoc, dobrý. Jinak prostě po sté to samé- jiná kulisa, stejný příběh. Jen jsem nějak nepostřehla, že by se Lena starala o Liama, což je u au-pair trochu zvláštní.... A ty neustále nafukující se tváře mě vyloženě iritovaly .

martisko3
11.02.2022 5 z 5

Kniha je dobrá, taková odpočinková, nemám na tyto druhy knih velké nároky. Ale pokud hlavní hrdinka přijela do Ameriky jako au-pair, tak o tom v knize moc není, spíš to vypadalo, jako super dovolená :-)

Pavla79
10.02.2022 5 z 5

V poslední době jsem uvízla na knihách tohoto druhu a musím říci, že tato mě nadchla. Nejsem žádný velký odborník na tento žánr, ráda si u těchto knih odpočinu.., někdy jednou knihou, jindy déle, a možná právě proto se mi tato kniha tak líbila. Žádná nafouknutá romantika, žádná neuvěřitelná přeměna citů, žádný zlatý kočár, který se o půlnoci přemění zpátky v dýni, a hlavně, alespoň pro mě, žádná pornoerotika s pojmenováním mužství, či aktu, nad kterým zůstává rozum stát..., asi jako to mužství. ;) Podle obalu jsem knize moc nevěřila a spíš jsem si říkala: "Co sis to zase půjčila?". Jsem ráda, že opak je pravdou. Velmi pěkně se mi četla, postavy hlavní i vedlejší byly víc, než sympatické, uvěřitelné a prostředí je opravdu pomyslnou třešinkou na dortu... Na druhý díl s Izzy a Willem se moc těším.. :)

dee101
10.02.2022 5 z 5

Mám ráda klasickou červenou knihovnu. Z českých autorů nedám dopustit na Lenku Lanczovou. S jejími knihami jsem vyrůstala a můžu je číst stále do kola i nyní. K této knize jsem se dostala v dlouhé chvíli při nemoci a upřímně jsem k ní po přečtení děje na obálce "lovestory o zlém boy" přistupovala velmi skepticky. Jelikož z moderní červené knihovny jsem byla do nynějška spíš zklamaná (např. nechápu šílenství okolo tzv. světového bestselleru After, za mě docela debakl). ...

Nicméně, i přes to, že od začátku bylo všem jasné jak to vše dopadne, tak to u těchto knížek však bývá, mě děj naprosto pohltil. Velice sympatické postavy (úplně všechny), prostředí, o kterém si můžu nechat zdát, čtivě napsaná, prostě vynikající příběh. S touto knihou jsem se vrátila do dřívějších let, kdy jsem jako puberťačka naprosto autenticky prožívala všechny trable a pocity s hlavní hrdinkou. Těšila jsem se na pasáže, ve kterých spolu byl Ryan s Curly, i přes písmenka, jsem mezi nimi cítila náboj a od začátku jim velice fandila. Velmi sympatický pár a velmi dlouho se mi nestalo, že jsem dočítala poslední stránku se slzami v očích a nahlas si zoufala "ne, ještě ne, ještě nechci konec". Možná za to může celkově mé rozpoložení v době nemoci, ale i tak bych s odstupem knihu nehodnotila o nic hůře a můžu s jistotou říct, že si jí někdy zase velmi ráda přečtu. Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla během dne a vystřídaly se u ní všechny mé emoce, radost, smích, láska, dojetí, vztek, smutek, prostě to byla jízda. No, co dodat, těším se na knihu o Izzy a Willovi.

Nicole_Emma
06.02.2022 4 z 5

Pokud hledáte nenáročné čtení na odreagování, kniha je přesně pro vás. Již od začátku vás bez zbytečného zdržování vtáhne do děje plného humoru, života, lásky a nádherného prostředí Skalistých hor. Jelikož se jedná o typickou červenou knihovnu, nelze očekávat bůhvíjakou zápletku, příběh se však hezky vyvíjí a není uspěchaný. Postavy jsou dobře vykresleny a mně osobně byly velmi sympatické. Ačkoliv byla kniha čtivá, vzhledem ke svému žánru nebyla nijak zvlášť výjimečná, proto strhávám jednu hvězdu. Rozhodně ji však doporučuji každému milovníkovi romantických nepříliš přeslazených příběhů!

1alena1
04.02.2022 3 z 5

Jsem trochu překvapená tak vysokým hodnocením, přece jenom je to současná červená knihovna, kde nic nepřekvapí. Čte se dobře, ale na 90% to opravdu není.

TerkaM
26.01.2022 4 z 5

Moc milý romantický příběh z prostředí USA, kdy hlavní hrdinka dělá au pair, což je něco, o čem jsem vždy přemýšlela, že bych zkusila (teď už jsem na to bohužel trochu stará). Líbil se mi postupně vznikající vztah mezi Lenou a Ryanem, ač byla škoda, že se kniha tolik nevěnovala právě té práci au pair a autorka to trochu víc v téhle části nerozpracovala. Ale jinak moc hezká knížka od autorky z německé stáje - miluji knihy německých autorek.

Whalien
26.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Tahle kniha byla opravdu miloučká, ale předvídatelná a mně osobně nepřinesla do knihomolského srdíčka nic nového. Hlavní hrdinové se k sobě místy chovali až nelogicky hrubě a o to víc mě později šokovalo, jak rychle si vzápětí padali k nohám. Za mě je to krásný průměr s krásným prostředím, ale nic co bychom jinde a s lepším prohloubením charakterů, nenašli.

Dela90
24.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Dokonalost! Já vůbec nechápu, proč jsem tu knihu tak dlouho odkládala! Tohle bylo tak dokonalé čtení. Příběh byl čtivý, byla tam ta jiskra, kterou u knížky očekávám. Strašně moc mě to bavilo. Lena mi od začátku přišla moc sympatická a ačkoliv to byla její už několikátá změna v životě, poprala se s ním, jak se sluší a patří. Bavilo mě číst, jak se Ti dva navzájem dohadují, jak Ryan říká Leně, Curly. To, jak se na něj ona dívá, jak se snaží vštípit do jeho tvrdohlavé palice, aby konečně pohnul zadkem a začal se svým životem něco dělat. Je zvláštní, jak Vám stačí do života vstoupit jedna osoba a celý život je najednou jasnější. Oceňuji, že se příběh odehrává v městečku poblíž hor, že to nejsou jen mrakodrapy. Ta příroda tomu dala prostě úžasné grády a celé to podtrhuje a doplňuje tenhle krásný román se špetkou romantiky, decetní erotiky a krásným příběhem dvou lidí. Hrozně moc se těším na další díl, který by měl být o Izzie a Willovi. Zdá se, že tenhle román budu ještě dlouho nosit uvnitř sebe, zanechal ve mně nádherný pocit. Byla to parádní jízda!

JanaDor
23.01.2022 5 z 5

To byla moc hezká romance. Vtipná, milá, nepřeslazená a velmi čtivá. Postavy se vyvíjely a byly sympatické. Krásné prostředí a přátelské okolí. Hezky byl rozepsán začínající vztah. Minimum erotiky, což je osvěžující. Příběh mi udělal radost a já ji doporučuji.

0197
21.01.2022 5 z 5

Znáte ten pocit, když si řeknete, že do knihy jen nakouknete a najednou jste přečetli přes stopadesát stránek, a ani nevíte jak? To přesně se mi stalo tady. Četlo se to tak lehce a samo, ponořila jsem se do milého, romantického příběhu, vychutnávala si atmosféru opravdu kouzelného místa (konečně hory a lesy a ne žádné velkoměsto) a stránky ubíhaly, až byl najednou konec. A další díl v nedohlednu :-).

Lena byla sympatická, líbila se mi její odvaha, že se sbalila a jela do Ameriky. Úplně jsem ji rozuměla, když nevěděla jakým směrem se ubírat. Ty otravné otázky na budoucnost, co studovat? Co by mě tak mohlo bavit déle než pár dní? Je to hnus :-). Občas je člověk ztracený, každopádně jsem ráda, že nakonec objevila to pravé, co chtěla dělat a co jí bavilo.
Co se týká Ryana, ze začátku byl nepříjemný, protivný, mračil se na celý svět. I když vzhledem k tomu všemu si myslím, že na to měl právo. Naštěstí, jak už to tak bývá se mu Lena postupně dostávala pod kůži. Líbila se mi slow burn romantika a jejich hašteření.
A to že na konci mu Lena odpustila až příliš rychle? Vzhledem k jejímu věku, to bylo úplně v pohodě, zachovala bych se stejně :-).
Nesmím zapomenout na vedlejší postavy, na příběh šerifa a Izzy se těším. Jo a nesmím ještě opomenout obálku. Ta na první dojem (aspoň u mě) evokuje pocit příjemné, milé, něžné romantiky a přesně to taky dostanete.

mysterygirl
18.01.2022 5 z 5

Miloucky, usmevny, vtipny, zamilovany, romanticky.
Krasny.

houdkic
18.01.2022 5 z 5

Nadherny romanticky pribeh, ktery me po dlouhe dobe opravdu bavil. Uz se mi dlouho nestalo, ze bych od prvni stranky vedela, ze to bude bomba.

Moc se tesim na dalsi pribehy z Green Valley!

Ren95
18.01.2022 4 z 5

Moc milý příběh odehrávající se v horách, jsem zvědavá, zda bude mít v budoucnu pokračování.

Verunka926
16.01.2022 4 z 5

Moc pěkná a milá knížka, která se velmi rychle četla, nicméně očekávala jsem trochu více lyžování.

eliska8983
13.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Milý příběh zasazený do příjemného prostředí, bavilo mě to, četlo se to samo.
Vytykam ovšem autorce pár nesrovnalosti...
Jako například, Ryan má zlomenou ruku, kvůli čemuž nemůže vynést zavazadlo Lene hned na začátku příběhu, ale o pár stránek dal jí může nést z kopce, lyžovat a dělat vsechny ty věci?
Totéž Lena... Narazí si kotník tak, že nemůže chodit, ale večer už může všude trajdat?
Chtělo by to doladit detaily, jinak ovšem příjemné čtení. Nic náročného, pohodová četba na odreagování, a v rámci romantických knih bych ji určitě zařadila mezi ty povedené, příběh měl asi vše, co člověk od takového románu očekává. :) Po dlouhé době opravdu povedená knihy v rámci svého žánru.

hana1039
12.01.2022 5 z 5

Skvělá odpočinková četba, žádné velké drama se sice nekonalo, ale zato si užijete sníh, pohodu a takovou tu maloměstskou komunitu, kde zná každý každého, a to je úplně něco jiného, než velkoměsta, kde si hledí každý jen sám sebe...

Klárka30
12.01.2022 5 z 5

Tento příběh se mi moc líbil, podle mého názoru má všechny atributy romantického příběhu. Nové sliby bez váhání si je pořídím jako e-knihu tak jako to bylo u Nových začátků, tato autorka je za mě úžasná. Těším se na další díly série.