Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1165 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

pavlikova9332
11.11.2021 5 z 5

Těším se na další díl. Krásný romantický příběh

Terka18
09.11.2021 5 z 5

Příjemný romantický příběh. Moc se mi líbil. Děj krásně plynul, žádné zádrhely a zbytečné věci. Konečně taky kniha, ve které nebyl hlavní hrdina boháč, ale normální kluk, který se zamiluje.

dooky
05.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Moc příjemný romantický příběh zasazený do okouzlujícího prostředí. Konečně trochu jiné téma než mrzutý boháč/šéf a nablýskaný byt na Manhattanu, nebo univerzitní prostředí. Výše je mezi žánry uvedená i erotika, kterou jsem tedy v knize nenašla. Já bych jí tam klidně dodala, nicméně na druhou stranu mi vlastně při čtení ani nijak zvlášť nechyběla. Četlo se to úplně samo. Pro mě prozatím lepší počin než třeba Mona Kasten. Ale uvidíme, co přinese další díl o Willovi a Izzy. Těším se.

alzbeta4340
05.11.2021 4 z 5

Nejsem cílová čtenářská skupina, ale chápu, že mladým čtenářkám se můžou Nové začátky hodně líbit. Děj rychle ubíhá, není příliš složitý, ústřední dvojice je zajímavá a má sympatické přátele, o kterých jistě budou další díly. Navíc představa, že existuje svět, kde dva mladí lidé těsně po dvacítce jen tak mimochodem zrenovují zastaralý penzion, je docela úžasná :-).

Hatshepsut
03.11.2021 4 z 5

Určitě se přidám k ostatním komentářům, kniha se četla dobře. Krásné prostředí, sympatické postavy, zajímavý námět. Obdivovala jsem Lenu, že dokázala udělat tak velké rozhodnutí, přestěhovat se na rok úplně na jiný kontinent. Těším se na příběh o Izzy a Willovi.

ZapisnikTerky
03.11.2021 4 z 5

Příjemný start do nové série. Hlavní hrdinka byla sympatická a prostředí dokonalé pro podzim/zimu. Moc se mi líbila práce au-pair zasazená do příběhu. Pro milovníky hate-love romantiky to je must have. Víc v mojí recenzi.

Ditules
02.11.2021 4 z 5

Zajímavé překvapení. Musím říci, že jsem čekala trošku příběh alá Mona Kasten, ale tahle knížka mě potěšila. Lena byla sympatická.

JanuldaN
02.11.2021 5 z 5

Zařadila se k mým oblíbeným německým autorkám - Kasten, Kneidl a teď Lucas... Opravdu příjemné, oddechové čtení. Prostředí Green Valley ve Skalistých horách jsem si zamilovala, ráda se tam v dalších dílech vrátím. Doporučuji!

Pája699
02.11.2021 5 z 5

Tohle bylo nádherné čtení….balzám pro duši. Jsem spíš sněžný vlk, než plážový povaleč, tkž příběh v městečku Green Valley ve Skalistých horách bylo pro mě jak šité na míru. Všechny postavy milé a sympatické, které mi přirostli k srdci. Už se strašně moc těším na pokračování Leny a Ryanena. Přečteno na jeden zátah....absolutně nešlo odložit z ruky :-)

katerina3329
01.11.2021 5 z 5

DOPORUČUJI

badliar_id
29.10.2021 4 z 5

4.5/5 *

Toto mě neskutečně moc bavilo. Postavy, humor, prostředí, hlavně to prostředí!
Když kniha vyšla, tak z toho byli všichni úplně paf a já úplně nechápala proč, protože mě anotace nijak extra nezaujala, ale pane bože! Ono to bylo vážně super čtení. Lilly si mě rozhodně získala a ukázala, že umí dobře psát.
Ryan byl od začátku bručoun a fakt jsem se bavila u těch jeho nálad :D.. Docela jsem obdivovala Lenu, že ho už na začátku nezabila, protože já bych to nejspíš udělala, i když je atraktivní :D..
Jejich romantická linka mě neskutečně bavila!!
Další díl tu bude snad brzy, protože se už těším na Willa a Izzy a jejich příběh.
Kniha má svoje mouchy, ale jinak to byl skvělý oddechový román.. Já jedině doporučuju..
TW's - sexuální scény, zdravotní potíže..

AliceTief
29.10.2021 4 z 5

Začátky na mě byly trochu nezáživné, ale příběh jako takový se mi moc líbil. Rozhodně si přečtu další díly

bupilla
27.10.2021 5 z 5

Za mňa príjemná priemerná love-hate romanca.
Kĺže po povrchu, bez hlbších myšlienok a správanie hlavných hrdinov chvíľami nie je moc uveriteľné.
Nie vždy som vedela správanie postáv pochopiť a prijať, ale nevadí :)
Oddychové čítanie s pekným prostredím a takou tou dávkou útulnosti, ktorú mám v knihách veľmi rada :)
Po knihe som siahla, aby som si oddýchla od thrillerov, krimi a hororov a svoj účel splnila vlastne výborne :)
Takže ja som spokojná, vlastne v istom zmysle to bolo lepšie čítanie, ako som dúfala.
Ale príbeh vo mne nezanechal taký dojem, aby som bola zvedavá na ďalšie časti z tejto série a knihu posúvam ďalej, raz prečítať mi úplne stačilo.
P.S. Je mi jasné, že keby som bola vo veku hlavných hrdinov, zrejme by sa mi kniha páčila ešte o dosť viac. Ale to už dávno nie som :D

Dellphi
26.10.2021 5 z 5

Na téhle knížce mě jako první zaujala obálka, a po přečtení anotace jsem si říkala, že to nemusí být zlé. A hle bylo to právě naopak. Knížka byla naprosto úžasná, hlavní postavy byly sympatické, prostředí hor bylo ještě lepší a ani chvíli jsem se nenudila. Navíc jsem si každou chvíli říkala, jak ráda bych se ocitla na horách místo hlavní hrdinky. Bohužel mi musí stačit aspoň ty knihy… Takže se o to víc těším na další díl, snad nebudu muset čekat dlouho.

jitka_dankova
26.10.2021 1 z 5

(SPOILER) Pro mne tato kniha nepředstavovala feel good romanci jako pro ostatní. Nevím, čím to bylo, ale postavám jsem nevěřila jejich chování, nepřišlo mi to opravdové. Při čtení jsem prostě jen klouzala na povrchu a přeskakovala řádky a odstavce, nedokázala jsem se vůbec do postav vžít. Nedokázala jsem uvěřit, že by hrdinka v podstatě ničím toho druhého opravdu nějak dokázala změnit. Příběh není špatný, to ne, ale prostě jsem od toho asi čekala víc, chyběla mi větší hloubka. Navíc nejsem moc fanouškem příběhů, kdy jeden z těch dvou s klidem od druhého odejde a pak čeká, že se může s klidem vrátit.

klarka009
25.10.2021 5 z 5

Tak tato knížka mě velmi překvapila! Říkala jsem si, že by nemusela být špatná, ale že bude tak skvělá jsem nečekala.
Lena s Ryanem byli oba naprosto skvělý. To, jaké si vzájemně dávali kapky, ty hlášky :D já byla mrtvá smíchy každou chvíli :D pozadu nezůstali ani vedlejší postavy, které jsem si také moc oblíbila a o kterých by měl být druhý díl - Izzy a Will.
Prostředí ve kterém se příběh odehrává bylo úžasné, dokážu si představit že by se mi tam taky dobře žilo :) Romantická linka byla něco mezi slow burn a hate love a velmi se povedla. Některé scény byli dost předvídatelné, což mi v tomto případě vůbec nevadilo, protože to prostě bylo dobrý a vy si ji určitě přečtěte taky! Je to skvělá romantická oddechovka :)

pollyn
22.10.2021

Milé pohlazení :)

LucyBooks
21.10.2021 5 z 5

Na knížku jsem se velmi těšila jen co vyšla. Už obálka sama o sobě je příjemná na pohled.
Příběh byl pro mě relax, ač by se dalo namítnout, že může být předvídatelný, mě moc bavil (I když klišé tu byla, ale v přijatelné míře, u této beletrie to tak je a nevadí mi to). Dále se mi líbilo vykreslení prostředí a též postav - všechny mi byly sympatické. Hrozně se mi u nich v Green Valley líbilo a chtěla jsem tam taky :-).
Celkově na mě knížka působí moc dobře, vyloženě odpočinkově. Nyní na podzim ideální čtení. Čtení, které vykouzlí úsměv na duši, já si k němu brala čokoládu jak byl příběh sladký :-). Troufám si říci, že tento příběh mě vytáhl ze čtecí krize.
Ovšem, už netrpělivě vyhlížím druhý díl.
P.S. Myslím, že každá čtenářka by chtěla svého Ryana :-).

rampapa
15.10.2021 5 z 5

Na autorku jsem byla hodně zvědavá. A musím říct že krásně píše. Příběh sem si hned oblíbila. Lanu a Rayna jsem si hnedka zamilovala a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Mikuše-Ivet
12.10.2021 5 z 5

Už se těším na další díl