Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1170 1170

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

MarKy95
08.09.2021 4 z 5

Pěkná kniha.

lihate
06.09.2021 5 z 5

"Když se dva lidi milujou, cesta se vždycky najde."

Osamění. Bolest. Smutek. Láska. Vášeň. Touha. Něha. Tak tohle všechno skutečně v životě všichni potřebujeme, abychom našli tu rovnováhu a byli jednoduše šťastní. Možná, že abychom našli štěstí, je potřeba vystoupit ze svý komfortní zóny a udělat něco, co nám vrazí tu pomyslnou facku. Ovšem sebrat to odhodlání k tomu všemu může trvat pekelně dlouho. Je zvláštní, jak mají lidé ve chvíli, kdy si připadají zranitelní, nutkání se chránit a jsou schopni říct si cokoliv hnusného aby neranili sami sebe ještě víc. Líbilo se mi, že narozdíl od ostatních německých autorek, příběh od Lilly Lucas pěkně plynul a stále se něco dělo. Nebylo to nudné a zbytečně natahované. Bylo to příjemné, hřejivé, milé a letně zamilované. Klidně bych si dala ještě několik dalších kapitol.
Myslím, že tohle budu parádní série.

"Jestli budeš ještě pomalejší, tak začne čas běžet pozpátku."

nikca3976
06.09.2021 5 z 5

Naprosto úžasná slow-burn romantika..konečně jsem se k ní už taky dostala ️ Poslední dobou mi ty knihy přijdou na jedno brdo,ale tahle mě mile překvapila..líbilo se mi prostředí ve kterém se děj odehrával ️ Líbil se mi vývoj vztahu mezi Lenou a Ryanem…pomalé,neuspěchané,krásné,romantické..nic mi tam nechybělo …četlo se to úplně samo️ I když byl Ryan ze začátku trochu blb tak jsem si oba dva strašně zamilovala…už teď se těším na další díly

Banni37
04.09.2021 5 z 5

Moc příjemná záležitost! Úžasné postavy a ještě úžasnější místa. Do Golden Leaf bych se hned teleportovala. Úplně se vidím u toho krbu s horkou čokoládou v ruce, pozorující první padající sníh! Těším se na pokračování!

Majka1979
03.09.2021 5 z 5

Uteká pred tým, aby nemusela žiť v tieni svojho otca. Ide robiť opatrovateľku malému chlapcovi. Netuší, čo ju tam čaká, ale vie, že všetko bude lepšie ako byť doma a musieť robiť to, čo sa od nej očakáva.
Poranil sa pri lyžovaní a jeho kariére odzvonilo. Je zlomený, je sám.. Nie je vlastne sám, ale cíti sa tak. Býva u svojho brata, ktorý práve prijal novú opatrovateľku. Ani len netušil, čo všetko jej príchod zmení.
Ich stretnutie nie je práve romantické, ich životy sú každý inde - na opačnej strane zemegule, ale láska si nevyberá. A hoci to vyzerá na príbeh, v ktorom bude všetko jasné, opak je pravdou
Niekedy si človek volí nesprávnu cestu a otázkou je, že keď sa na ňu nakoniec vráti, či to už nie je príliš neskoro...
Určite odporúčam knihu prečítať, tento príbeh bol naozaj krásny, užila som si ho a teším sa na ďalší

Kudík
29.08.2021 5 z 5

Moc hezky psaný romantický příběh, kde Vám jsou všechny postavy sympatické a musíte obdivovat obyvatelstvo Green Valley (pozn. v tomto případě se jedná o krásné, ale fiktivní místo), a jak zde funguje "tichá pošta". :) Série má (v orig.) celkem 5 dílů a já už se nyní těším na dvojici v podání Izzy a Willa, kteří mě chvílemi fascinovali víc, než Lena s Ryanem, protože upřímně, Ryan nebyl žádný „padlý hrdina“, ale pouze "upadlý". Pozvolný vývoj postav měl svůj půvab a pro čtenáře, očekávající jistý konec, je titul jako dělaný.

happy19
29.08.2021 5 z 5

♡♡♡D.O.K.O.N.A.L.O.S.T.♡♡♡
To bylo fakt úžasný počtení!
Lokalita,postavy,vtip,jiskření ☆
Jsem okouzlena;-*

„Když se zbavíš bolesti, přijde úleva, když se zbavíš strachu, přijde život.“

Domisek1
28.08.2021 5 z 5

Krásny romantický příběh. Kniha se četla velice dobře a hlavně rychle. Postavy z knihy jsou velice sympatické. Je snadné se v žít do každé postavy. Klidně bych uvítala další s pokračováním Ryana a Leny.. Ale těším se taky na další pokračovaní kde bude vystupovat Izzy a Willi.

Áža707
25.08.2021 5 z 5

Opustíme svět školy a ocitáme se v horském městečku, kde lišky dávají dobrou noc a zrovna sem jede i naše hlavní hrdinka Lena, která zde má pracovat jako au pairka.

Druhou hlavní postavu je Ryan, bývalý sportovec na vrcholový úrovni, který bohužel po úrazu musel zanechat rozjeté kariéry. Samozřejmě se chová jako blbec a myslí, že celý svět je proti němu a jeho šance na skvělý život je pohřbena na věky věků.

Obě dvě hlavní postavy jsem si oblíbila a celkově na mě všichni lidi působili skvěle. Upřímně řečeno se velice těším na příběh O Izzy, protože za mě byla úplně skvělá a to co se stalo na Silvestra chtělo pěknou dávku odvahy.

Co opravdu musím pochválit, tak je to vývoj postav - hlavně Ryana. Přece jen v knize sledujeme delší časový úsek a je strašně pěkný pozorovat, kam až se postava dostala. A nesmím zapomenout ani na vývoj vztahu Ryana s Leny, i když se občas Ryan choval na palici.

Další skvělá věc je čtivost příběhu, pustíte se do něj a ani nevíte jak jste na konci a máte za sebou perfektní romantiku s neobvyklým prostředím. Přidáná hodnota tady pro mě je ve změně prostředí a renovaci hotýlku. Pochopitelně taky nahlédnutí do mysli člověka, kterýmu se sesypal život jak domeček z karet.

Pokud jste to ještě nepochopili, tak jsem naprosto nadšená a čtení jsem si užila a ohromně se těším na další díly a doufám, že se jich dočkáme brzy.

Myslím, že je to doopravdy skvělá kniha na léto a pro všechny fanoušky romantiky. Tohle si chcete přečíst.

⭐ 5/5

Ella161
24.08.2021 5 z 5

Tohle je fakt super kniha a na konec léta úplně ideální čtení. Jsem strašně ráda, že se autorčiny příběhy budou vydávat i tady u nás. Ona píše fakt skvěle a nejspíš se z ní stala jedna z mých oblíbených spisovatelek. Vůbec se nedivím, že je přirovnávaná k Moně Kasten, protože nějaké podobné znaky tam jsou znát.

Moc se mi líbilo prostředí, které Lilly pro svou knihu vymyslela. Vlastně jsem ještě nic na stejný způsob nečetla. Opravdu mě překvapilo, jak lehce jsem se do toho světa vžila a jak moc mi postavy přirostly k srdci. Zalíbil se mi Leny a Ryanův pozvolna se vyvíjející se vztah. Oni spolu byli prostě skvělý! Lena měla na Ryana opravdu dobrý vliv. Byl to mrzout (já se mu ani nedivím, když se mu stalo něco takového), ale Lena v něm opět dokázala najít život a potřebu vůbec vyjít mezi lidi. Dokázala v něm vyvolat nějakou reakci i emoci. A i když se ze začátku zdá Ryan jako pořádný kretén, dejte mu šanci. Ve skutečnosti je úplně jiný. No ale je pravda, že jednou mě fakt naštval. Tím jeho rozhodnutím, které udělala někdy ke konci knihy. Já ho chápala, ale i nechápala. Nechápala jsem, jak to prostě mohl nechat jen tak být. A přiznávám, že mě to jeho náhlé rozhodnutí rozbrečelo a rozhodilo. Tohle jsem totiž opravdu nečekala. A ještě do toho zatahovat Maddie? Bože, proč? To byla ještě větší rána pro moje citlivé srdíčko.

Takže jo. Knihu opravdu doporučuji a už teď vím, že si jí přečtu znovu. Strašně se těším na druhý díl o Izzy, kterou jsem si také dost oblíbila. Jen mě trochu zklamal konec. Byl uspěchaný a vlastně jsem se vůbec nedozvěděla věci, které mě fakt zajímaly. !SPOILER!. Jako třeba ten, jestli se fakt dal Ryen na čas dohromady se svojí přítelkyní. Taky nechápu Lenu, že mu tak rychle odpustila. On si prostě odjede na několik měsíců pryč, pak přijede, dají se zase dohromady a to je konec? To bylo celkem zklamání.

Ketfl
23.08.2021 4 z 5

Kniha mi hodně připomněla příběhy od Mony Kasten, takže já jsem velmi spokojená. Bylo to moc hezké, hlavní postavy sympatické (i přesto, že byl Ryan ze začátku pěkný mrzout), jejich vztah se hezky vyvíjel a jiskra mezi nimi byla znatelná. Celkově to bylo takové pohlazení po duši. Jako ano, byly tam i nelogické věci - jako kdo by si třeba nevzal ručník do koupelny? Ale celkově vzato se to četlo samo. Opravdu velmi povedený příběh a já se už nemohu dočkat dalšího dílu. PS: Ty obálky jsou snad kniha od knihy hezčí a hezčí :-)

_Bára_
22.08.2021 5 z 5

Wow. Tohle bylo krásný. Vtipný, roztomilý a samozřejmě to bylo i trochu klišé. Ovšem připadalo mi, že jak Lena tak Ryan nebyli úplně dokonalí. Lena mi okamžitě sedla a i přesto, že byla ze začátku taková fiflena z velkoměsta, na konci byla dokonalá. Ryan byl prostě úžasnej. Nejdřív jsem ho chtěla místy zabít, ale i ta jeho napruzená nálada byla nakonec dokonalá. Scény z lyžování, vířivky a z hotelu byly naprosto nezapomenutelný. Dějově mi to hodně připomínalo Začít znovu, takže fanouškům Mony Kasten mohu tuto knihu vřele doporučit. Neskutečně se těším na druhý díl, který bude z pohledu Izzy a Willa. Oba dva dostali v prvním díle dost prostoru na představení a neskutečně jsem si je oblíbila, hlavně Izzy. Myslela jsem, že po knížce Neopouštěj mě už nebude nic lepšího, ale tohle mě vážně překvapilo. A samozřejmě ta obálka je brutální.

a_sbtv
20.08.2021 5 z 5

Tato kniha byla milým překvapením. Je to znovu standartní románové klišé, ale podané stylem, který vás chytne. Není to samé ťuťu a ňuňu, ale i knižní postavy reagují, jako my v normálním životě. A jejich osudy nejsou úplně nereálně, jak to někdy bývá. Konečně. Kniha mě bavila, lehká, svižná. Několik stránek jsem doslova hltala a čekala, co bude dál.
Vřele doporučuji.

lena.o.knihach
20.08.2021 4 z 5

Lena se jako au pair vydává do maloměsta Green Valley v Coloradu. Nečekala tam na ni ale jen sympatická rodinka, hory a příroda, ale do jejího nového domova přibyl jeden protivný člen domácnosti.

Chemie mezi hlavními hrdiny byla skvělá. Bavilo mě jejich pošťuchování, jiskřilo to, ti dva zkrátka neměli chybu. I když to bylo jedno velké klišé za druhým a já určité scény předpovídala dopředu, bylo to zároveň tak moc roztomilé, že mi nevadilo téměř nic.

Ze začátku mě trochu iritovalo slovo "iPhone", ale pak přišla na řadu krásně popsaná krajina a vše bylo odpuštěno. Hodně jsem si oblíbila i vedlejší postavy a doufám, že se co nejdřív dočkáme příběhu Izzy a Willa.

Čtenářky Mony Kasten, Laury Kneidl, ale třeba i Kasie Westové, tohle chcete číst. Nic nedokáže tak moc zlepšit náladu jako feel-good romantická kniha (a Nové začátky navíc patří k těm nejlepším v letošním roce).

valika0302
19.08.2021 5 z 5

Knižka splnila moje očakávania nad mieru. Veľmi pútavo písané, nevedela som prestať čítať až kým som nedošla na koniec. Môžem len odporučiť a potvrdzujem, táto autorka sa v písaní vyrovnáva Mone Kasten, preto jej fanušíkovia by túto knižku nemali vynechať. Veľakrát som sa pristihla pri čítaní, že sa usmievam nad situáciami, ktoré sa dejú hlavným hrdinom. Čo sa ich týka, tak obaja su sympatickí a čitateľovi sa na prvý dych zapáčia. Ryan, ktorý bol v minulosti veľmi veselý a talentovaný športovec, je v súčasnosti uzatvorený, v dôsledku 2 najväčších strát: rodičov a koniec jeho súťaženia v dôsledku nehody. V deji sa vyskytujú aj iné vedľajšie, ale tiež dôležité postavy ako Ryanov brat Jack a jeho manželka Amy, či Ryanoví kamaráti z detstva, ktorí sa stanú aj najbližší kamaráti Leny.

Odporúčam !
Hodnotenie : 5/5 *

knihomolkajanca
18.08.2021 5 z 5

Teda jak já romantiku moc často nečtu, tak jsem vůbec nečekala, že mě zrovna tato kniha tak dostane. V obchodě bych okolo prošla bez povšimnutí, a tak jsem nesmírně ráda, že se mi dostal do rukou recenzní výtisk a já tak o tento skvělý příběh nepřišla.

I když mi začátek knihy přišel předvídatelný, hrozně rychle jsem se začetla. Lena a Ryan mi parádně sedli, přestože Ryan byl pořádný bručoun. Jejich neustále pošťuchování bylo zábavné a ta chemie mezi nimi! Mňam, to tedy vážně fungovalo. Jejich vztah byl skvěle vykreslen, takže jsem chtěla pořád víc a víc, až jsem knihu přečetla na jeden zátah. Když si k tomu přičtete skvělou atmosféru Green Valley, a zábavné vedlejší postavy, vyleze vám z toho hotový balzám na duši. Ano, tohle je rozhodně jedna z těch feel good knih a já musím říct, že i teď si občas na knihu vzpomenu, představím si to krásné prostředí a hned mám chuť se do knihy ponořit znovu.

Nejde o žádnou high literaturu, tohle od knihy prostě nečekejte, ale pokud hledáte něco, u čeho se pobavíte, u čeho si odpočinete a po čem budete mít lepší náladu, tohle je rozhodně kniha pro vás.

Jediné, co mě na knize docela iritovalo, bylo časté zmiňování značek (hlavně iphonu). Vnímala jsem to zejména na začátku, nicméně příběh mi tento nedostatek vynahradil.

Pokud ještě nad knihou váháte, moc doporučuji. Tohle prostě stojí za přečtení a já už se moc těším na druhý díl. A mám takový dojem, že nebude trvat tak dlouho, než si knihu přečtu znovu.

Hodnocení: 85%

Starlet
17.08.2021 5 z 5

Už od prvních dvaceti pěti stránkách tohoto příběhu jsem věděla, že tohle bude ono, že tohle je nejlepší adept na romantiku roku.

Hlavní postavou tu máme velkoměšťanku Lenu, která se rozhodne že zkusí být au-pair v americké rodině, ale její přílet do Ameriky nezačal moc šťastně a netušila, co ji ještě ten den čeká.
Lena mi hned od začátku sedla a zamilovala, stejně jako protivného Ryana. Každý je úplně jiný, ona se snaží navázat aspoň trochu přátelství on je uzavřený před celým světem a jak to vůbec dopadne???

Moc se mi líbilo, že to nebyla další americká dívčina, ale že tentokrát byla opravdu z Německa.

Prostředí hor, v kterém se Nové začátky odehrávají prostě nejde nemilovat, ta atmosféra mezi řádky natolik unikala, že jsem se při čtení dokázala uvolnit a prostě si užít báječný romantický příběh.

To, že jsem knihu zhltla během jednoho večera myslím mluví za vše. Autorčin styl psaní, byl za mě perfektní, dokázala popsat každý detail a já tak mohla nerušeně plout příběhem.

Napjatě jsem četla a hltala každý řádek, jen abych zjistila, jak to mezi nimi dopadne. A asi jako vždy, tenhle příběh mě uchvátil, culila jsem se jak měsíček na hnoji s každou větou a rozčilovala s každou druhou.

Nové začátku rozhodně doporučuji všem, kteří milujete romantiky. Je to pro ty, kteří jsou romantikou nepolíbení, nebo i pro ty, kteří romantické příběhy čtou běžně, protože tohle byla pecka.

MaláKnihomolka
16.08.2021 5 z 5

Další romanťárna, která je určená pro čtenářky Mony Kasten a tentokrát opravdu souhlasím. Čtenáři Kasten možná uvidí právě i maličko podobu. Ale nebojte, neocitnete se znovu ve školním prostředí.

Autorka nás zavede do malebného malého městečka Green Valley, které si díky skvělému popisu zamilujete a budete mít chuť koupit si letenky a vyrazit do USA taky. Alespoň já to tak měla. Čte se to hezky, stránky ubývají pod rukama, příběh je uvěřitelný, což já mám ráda. Oblíbila jsem si snad všechny postavy, jak ty vedlejší, tak i Lena s Ryanem mi přirostli k srdci. Ryan byl teda někdy na ránu, ale musím přiznat že jsem ho chápala, kvůli tomu co se mu stalo. Navíc Lena se nedala a všechno mu vždycky hezky vytmavila. Ještě to, že opravdu pochází z Německa, je super, konečně to tam některá německá autorka opravdu zakomponovala.
Sice anglicky uměla Lena hezky, ale i tak se pobavíte, když něčemu úplně neporozumí. Jediné mínus, které by mohlo někomu vadit (mně tolik ne), je to, že pokud se těšíte na zážitky Leny z pozice au pair, tak se jich moc nedočkáte, tahle linka je tu spíš v pozadí. Líbilo se mi však, jak Lilly pojala myšlenku knihy, hledání sebe sama, co chci jednou dělat, čím chci být? Myslím, že takové otázky si pokládalo hodně z nás. Navíc vám kniha ukáže, že je vždy možnost nového začátku.
Vážně jsem si knihu užila a myslím, že L. Lucas zařadím do mé top 3 z německé stáje ke Kasten a Kneidl. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu, kde dostanou prostor dvě vedlejší postavy.

RoseDadas
16.08.2021 5 z 5

Příběh o au paire a vyhaslé lyžařské hvězdě chytí za srdce a nepustí. Děj mě velmi dojal a rozhodně chci vědět, kam povedou další cesty hlavních hrdinů. Přestože zápletka není nijak šokující a víceméně je vyprávění postaveno na klasických klišoidních prvcích romantických titulů, tak to, co z knihy činí vskutku jedinečné dílo, je malebné prostředí Green Valley, obklopené divokou přírodou, a samotné postavy, které je velice snadné si oblíbit.

Pokud hledáte romantiku, při které poletují v břiše motýlci a srší barevné ohňostroje, pak je kniha Nové začátky to pravé. Bez přehánění mohu titul označit za zatím nejpovedenější romantický příběh tohoto roku.

JessieEx
16.08.2021 5 z 5

Tenhle příběh slibuje romantiku, což do puntíku splní. Já nic nečekala a proto jsem fakt nadšená! Ne, nepředstírám, že je to nějaká vysoká literatura, jen si myslím, že ta kniha vám dá přesně to, co od ní budete čekat - odpočinkovou "feel good" jiskřivou romantiku. Ano, tady se ta romantika povedla opravdu na jedničku, chemie mezi hlavními hrdiny byla téměř hmatatelná :)

Příběh mi hlavně zpočátku připomněl letos přečtenou Všechno nejlepší, Anno. V obou knihách odjede hlavní hrdinka, městská holka, na venkov dělat au-pair a má trochu potíže se se změnou prostředí sžít. ALE v Nových začátcích byť byla Lena taky solidní fiflena, nebyla to až taková koza. Docela brzy se přizpůsobila a hlavně se ke všem chovala hezky.

Co obě knihy rozhodně spojuje je "značkování", kdy každá věc musí mít svoji značku. Je mi to hrozně protivné. Tady to ale nebylo tak hrozné, abych kvůli tomu musela snižovat hodnocení :)

Jsem opravdu nadšená, ať už jde o prostředí nebo romantickou zápletku, a moc doporučuji!