Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1165 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Pitbullka
09.10.2021 5 z 5

Autorka píše skvělým, poutavým stylem. Sedly mi postavy i příběh jako takový. Klišé v rozumné míře a prostě skvělý oddech. Jsem zvědavá na další díl.

MamaKnihomolka
08.10.2021 5 z 5

První díl série Láska z Green Valley. A nasadil laťku hodně vysoko. Autorka nás svým příběhem zavede do krásného prostředí Colorada, které je plné čerstvého vzduchu, člověkem netknuté přírody a milých lidí, kterým na sobě navzájem záleží.
•••
Hned od začátku jsme vhozeni do příběhu Leny a Ryana. Autorka se nezdržuje s žádnou omajdou a zbytečnými popisy a spolu s krátkými kapitolami vytvořila čtivou a neodložitelnou knihu. Už při jejich prvním setkání jsem se uculovala a vydrželo mi to až do konce. A ten věčný boj mezi nimi, spolu s vtipnými poznámkami mi prorostl k srdci. Po dlooouhé době jsem se zasmála a nemohla přestat (nestává se mi, že bych se u knih vyloženě smála).
Celkově jsou v knize velmi sympatické postavy. A to všechny!
•••
Kniha je přesně do tohoto chladného sychravého počasí. Odehrává se totiž na podzim a v zimě, což myslím, že je ideál. Díky ní jsem příjemně naladěná na podzimní počasí a dokonce se i trochu těším na sníh.
•••
Těším se na celou sérii, myslím, že bude dost povedená. Další díl o Izzy a Willovi, který doufám bude brzy, si nenechám ujít.

TIP: Kniha se čte ještě lépe s hrnečkem horké čokolády nebo kakaa.

petusska01
07.10.2021 5 z 5

Lena a Ryan. Každý z nich mal svoj samostatný príbeh, ktorý sa v istom momente stal spoločným, navzájom sa ovplyvnili, pomohli si... Pekne sa to vyvíjalo, aj Ryan dospel, aj keď teda niekedy sa správal ozaj nepochopiteľne k Lene. Námet bol pre mna nový, podobný som nečítala takže ma kniha bavila a udržiavala v napätí aj keď teda zápletka bola trošku predvidatelná. Všetky postavy aj vedľajšie som si obľúbila, myslím ze z toho môže byť pekná séria.

pogmanka
07.10.2021 5 z 5

Příběh mě naprosto okouzlil. Zamilovala jsem si obě hlavní postavy a fandila jsem jim, aby všechno dobře dopadlo. Musím říct, že i prostředí mě vážně zaujalo a záviděla jsem jim ho dokonce. :D Moc pěkná oddechovka, kterou jsem slupla během jednoho dne a vůbec nelituju. Naopak jsem nadšená.

Lofda
06.10.2021 4 z 5

Moc pěkně odvyprávěný příběh jedné slečny, která odjela na druhý konec světa, aby přišla na to, co chce vlastně od života. Tam potkala kluka, kterému se po nehodě rozsypal svět pod rukama a on tak nějak neví co dál.. Určeno mladším čtenářkám než jsem já, ale nevadí, užila jsem si to i tak. Série začala dobře a už se těším na další díly, opravdu. Mmch. moc chválím obálku.

nela3812
06.10.2021 5 z 5

Jestli mě na této knize něco okouzlilo, bylo to prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává. Malé městečko na mě hned z prvních stran dýchlo naprosto kouzelnou atmosférou, která mě až do poslední strany nepustila. Kouzlo bylo to o větší s přibývajícím sněhem. Prostě pohádka.

Hlavní hrdinové a chemie mezi nimi mě také neskutečně bavila. Autorka tuto „slow burn“ romantici napsala velmi čtivě a já se od čtení nemohla odtrhnout. Ačkoliv jsem z počátku trochu zápasila s naivitou Leny. To se však záhy změnilo a já si její postoje a názory téměř oblíbila.

Před čtením jsem nečetla anotaci, takže jsem byla poměrně dlouho napnutá, proč je Ryan takový mrzout a co se mu vlastně stalo. Nicméně se z něj pak stal poměrně velký sympaťák, dokud Leně i nám čtenářům nevrazil kudlu do zad. To jsem vážně nečekala! I tak mi ale oba hlavní hrdinové přirostli k srdci (stejně tak i všechny vedlejší postavy).

Dlouho mě žádná romantická kniha tolik nevtáhla a nepřipadala mi natolik reálná, abych měla pocit, že děj prožívám s hlavními hrdiny. Hodnotím 5/5. Už teď se moc těším na pokračování a další díly

teer.h
05.10.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si naprosto zamilovalo. V příběhu máme hate love romantiku, která mi naprosto nevadila! Naprosoto mi sedla hlavní hridnka a i hlavní hrdina.:)
Krásné bylo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Naprosto jsem si to místo zamilovala a hned bych jela dělat au pair do Green Walley. :)

NikolaSkop
04.10.2021 5 z 5

Velmi prijemne a pohodove cteni. Jsem spokojena !

Verulesa
02.10.2021 1 z 5

Asi je moje hodnocení dané tím, že jsem teď četla sérii od Elle Kennedy a to je prostě ve srovnání s touhle knížkou nebe a dudy. Vzhledem k tomu, kolik hlavním hrdinům je, tak se chovali jak pubertaci.

lusitta05
29.09.2021 4 z 5

Fajn kniha,také mám rada. Ryan sa mi páčil,však namakaný chlap, ktorej by sa nepáčil. A Lena bola fajn,na to že mala byť v rodine ako au-pair,tak len veľmi okľukou spomenuté. Ale ja som spokojná.

Petriii
29.09.2021 5 z 5

Ale jo,po dlouhé době a spousty nových vydaných knih (které víceméně stály za prd) musím dát zase 5*. Kniha se četla sama,milovala jsem to prostředí, kde se příběh odehrával. Hned bych se tam vydala!!! Lena byla skvělá holka,dost mi padla do noty a s Ryanem se k sobě báječně hodili. Trošku mě mrzí ten rychlý konec, Lilly tomu mohla dát o pár stránek navíc. Taky to že Lena až příliš rychle odpustila Ryanovo chování... Ale to jsou jen maličkosti. Kniha jako celek byla prostě skvělá.

knihomolkaJani
27.09.2021 5 z 5

OPRAVDU SKVĚLÁ KNIHA.
Čte se jedním dechem, originální nápad, ale nepřestane Vás překvapovat. Obě dvě postavy jsou moc hezky a vykreslené. Já si užívala každou stránku a Vy budete určitě také! Čekala jsem sice, že to bude více o práci au-pair, ale i tak to bylo opravdu super. Moc se těším na další díly!
DOPORUČUJI!!!

michaella03
20.09.2021 5 z 5

Holky německý to prostě umí, tohle totiž bylo skvělý.
Velmi dlouho jsem kolem ní stále chodila, u předobjednávky si říkala, že žádnou další nepotřebuji, a hle, jakmile vyšla, neodolala jsem a knížka letěla do košíku :D.
Nic světobornýho tu sice není, ale je to lehký, čtivý, příjemný, na nic jiného není třeba myslet. Lena byla sympatická, Ryan zase protivný a k nakousnutí :D.
Já jsem spokojená, těším se na další díl :).

bookbug_cz
20.09.2021 5 z 5

Dnes tu mám tip na jednu romanťárnu od německé autorky Lilly Lucas, která vyjde už 16. 8. Pokud máte rádi Monu Kasten nebo Avu Reed, určitě nesáhnete vedle. Kniha vypráví příběh dvacetileté Leny, která se z Berlína přesouvá do malého městečka Green Valley v horách, aby pracovala jako aupair. Pozor! Lena je opravdu Němka (což se často nestává), a to je příčinou mnoha zábavných situací. Rodina, ke které se nastěhuje, by nemohla být lepší. Starají se o ní, zahrnují jí péčí a jsou k ní milí – teda kromě jednoho člena – mladšího bratra otce rodiny.

Ryan se zotavuje po příšerné nehodě na lyžařském závodě a kromě fyzické bolesti se musí potýkat s psychickými problémy, neboť je zcela jasné, že se už do světa profesionálního sportu nevrátí. Alespoň ne jako závodník. Lena má ze začátku velké problémy s Ryanem vyjít, ale postupně se všechno mění k lepšímu. Společnými silami zrenovují a uvedou do provozu rodinný penzion, což chce nejen hodně píle, ale i umění kompromisů od obou. To, že Lena u Cooperových pracuje jako aupair, je v knize odsunuto do pozadí, takže nečekejte žádné zábavné historky o pečování cizího dítěte v cizí zemi. Lena také umí skvěle anglicky – což je docela škoda, mohla by to být ještě větší legrace.

Je to celé takové milé – postavy sympatické (všechny), děj i styl psaní. Jednoduchost značí, že se vám bude číst jak po másle, stránky mi ubývaly rychlostí blesku a já měla ani ne za dva dny dočteno. Ryan – na první dojem nepříjemný fracek – se mění v charismatického a hodného kluka, který se nestará jen sám o sebe, ale záleží mu i na rodině. Romantická linka se vyvíjí pomalu s mnoha překážkami. Lenino i Ryanovo chování mi někdy přišlo na facku, ale chápu, že to vyvolá u čtenáře patřičné emoce – což je u knihy dost žádoucí.
Vážení – a to prostředí knihy? Neskutečné! Hned bych se tam vydala taky. A mé oblíbené postavy kromě těch dvou hlavních? No přece jejich přátelé Izzy a Will – a hádejte, o kom bude druhý díl této romantické série Lásky z Green Valley?

Janápek621
18.09.2021 5 z 5

Už jsem si myslela, že jsem asi přečetla moc romantických knížek, protože novinky, které teď vycházejí na trh, ve mně nevyvolávají takové nadšení jako u jiných čtenářů.
Ale tady se přidávám k většině. Kniha je napsaná čtivě, děj příjemně ubíhá, místy jsem se i zasmála. Zakončeno sladkým happyendem. Prostě oddechovka jak má být.

Zomy
16.09.2021 3 z 5

Takový milý příběh, který prostě jen tak plyne. Pokud máte chuť na akci, tak tady se jí nedočkáte. Green Valley vytváří příjemné romantické kulisy a má ještě potenciál na několik příběhů. Ale téhle dvojici tu lásku nějak nevěřím, navíc mi byla Lena chvílemi až nesympatická. Za mě tak 3,5 hvězdy.

anna7852
11.09.2021 2 z 5

Me tato kniha moc neodpovídá.
Příběh takový o ničem,žádná jiskra,žádná zápletka.
Za mě ne:(

LiLinka
08.09.2021 5 z 5

Kniha v anotaci zmiňuje au-pair program, ale o hlídání malého Liama se nedozvíme nic, protože ho Lena vlastně neměla kdy hlídat.

Co se ale týče romantické linky, tak ta je skvělá, Ryan je pozorný sympaťák a určitě si ho zamilujete stejně jako Lena.

MarKy95
08.09.2021 4 z 5

Pěkná kniha.

lihate
06.09.2021 5 z 5

"Když se dva lidi milujou, cesta se vždycky najde."

Osamění. Bolest. Smutek. Láska. Vášeň. Touha. Něha. Tak tohle všechno skutečně v životě všichni potřebujeme, abychom našli tu rovnováhu a byli jednoduše šťastní. Možná, že abychom našli štěstí, je potřeba vystoupit ze svý komfortní zóny a udělat něco, co nám vrazí tu pomyslnou facku. Ovšem sebrat to odhodlání k tomu všemu může trvat pekelně dlouho. Je zvláštní, jak mají lidé ve chvíli, kdy si připadají zranitelní, nutkání se chránit a jsou schopni říct si cokoliv hnusného aby neranili sami sebe ještě víc. Líbilo se mi, že narozdíl od ostatních německých autorek, příběh od Lilly Lucas pěkně plynul a stále se něco dělo. Nebylo to nudné a zbytečně natahované. Bylo to příjemné, hřejivé, milé a letně zamilované. Klidně bych si dala ještě několik dalších kapitol.
Myslím, že tohle budu parádní série.

"Jestli budeš ještě pomalejší, tak začne čas běžet pozpátku."