Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1162 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Slunečnice322
14.03.2022 3 z 5

Pěkná oddechovka, potěší,ale mám pocit,že jsem už četla lepší... I přes to si ráda přečtu druhý díl.

blanka5960
12.03.2022 4 z 5

Teď více než kdy jindy raději sáhneme po oddechové četbě, ve které můžeme alespoň na malou chvilku uniknout z reality.
A právě Nové začátky od Lilly Lucas nám nabízejí tento únik, únik do Skalistých hor v Green Valley, kam odcestuje hlavní hrdinka Lena jako au-pair. Příběh je zasazen do zimního období, atmosféra je skoro hmatatelná, zasněžené lyžařské městečko Green Valley, kde jsou ty nejlepší sjezdovky v okolí, výhledy jež berou dech...
Hlavní hrdinka Lena tak trochu hledá sama sebe, naproti tomu zatrpklý Ryan přestal věřit a snít. Romantická linka mezi nimi je krásná a uvěřitelná, chemie funguje na sto procent. Nesmím opomenout ani vedlejší postavy, které byly moc pěkně vykresleny, jako mnohým i mně kamarádka Izzy přirostla k srdci.
Pokud stejně jako já máte rádi knihy Mony Kasten, věřím že i tato knížka se vám bude líbit. Těším se pokračování s Izzy a Willem

mončičák42
12.03.2022 4 z 5

Jak obálka knihy naznačuje, jedná se o romantický poklidně plynoucí příběh se sympatickými mladými lidmi odehrávající se v malebné horskė krajině. Co k tomu dodat? Potřebujete-li si odpočinout, pak je tento milý příběh správná volba.

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Obsahuje spoilery: Au-pair z Německa a slavný kluk z Ameriky, který si prochází fakt těžkým obdobím a dává to svému okolí dost jasně najevo. Musím říct, že jsem byla mile překvapená zápletkou, která byla milá a sladká, mezi Lenou a Ryanem to parádně jiskřilo a já hltala i celé městečko. Knížka měla takový spád, že se člověk nechtěl odtrhnout, přečetla jsem ji za dva dny a rozhodně si nenechám ujít další knížky autorky, protože píše vážně skvěle. Jediné, co bych vytkla, bylo chování Ryana v samotném závěru. Chápu, že bylo potřeba napětí a gradaci, aby mohl být happy-end, ale tohle mi udělat kluk, už o něj nezavadím. Rozhodně bych za ním neběžela. A také mi chybělo víc info o au-pair, takhle to vypadalo, že tam Lena přijela spíš za Ryanem, než hlídat děti. Ale knihu jsem si i tak skvěle užila.

lucisa.n
10.03.2022 5 z 5

Tohle rozhodně není nic světoborného, člověk už od začátku tuší, kam to asi směřuje. Nicméně mě ale příběh dokázal upoutat na 100% :) Nové zážitky, krásné prostředí a hlavně postupně se rozvíjející láska. Těším se na další díl.

niki2698
09.03.2022 5 z 5

Super čtení, nemůžu se dočkat druhýho dílu :)

oresvo
06.03.2022 4 z 5

Nebylo to špatný i když mezi mé top to určitě nepatří.
Příběh se mi líbil ale něco mi tam vadilo.
Byly tam zábavné části , romantika ale i takové nudné nic neříkají kousky.

Velmi jsem si oblíbila Willa a Izzy. Těším se na další díl . Bude totiž o nich.

Simik16
06.03.2022 3 z 5

Fajn oddechovka, sympatické postavy. Chtěla bych být jako Lena, která když se rozčílí tak mluví k věci a říká to, co by mělo být řečeno.
Moc ráda bych si také prožila takové au-pair, au-pair plné zábavy a dobrodružství a nehlídání dětí. Opravdu, jestli si někdo myslíte, že takto au-pair normálně funguje, tak ne. A jestli někdo hledáte knihu z tohoto prostředí, tak taky ne.
Ale příběh hezký, milý.

Sebík0903
02.03.2022 4 z 5

Krásně napsané. Děj je v celku očekávaný ale tak čtivě napsaný, že jsem od knihy nemohla odtrhnout oči. Skoro mě až mrzelo, když jsem narazila na poslední stránku, což se u mě nestává moc často. Lena i Ryan byly postavy, které jsem si okamžitě zamilovala. K vytknutí asi nemám nic. Pro milovníky romance můžu jen doporučit.

lucakuca
23.02.2022 5 z 5

Tak to se povedlo. Chceš romantiku a přitom nezůstat zalepaná od cukru? Tohle je to pravý! Nic neslibuje a přitom tolik dá.

MisaFili
23.02.2022 5 z 5

Krásná knížka. Krásné prostředí. Těším se na další díl.

pavlusci
23.02.2022 5 z 5

Green Valley, zima, lyže hory a lesy. Nové začátky jsou skvělá knížka. Je pravda že o au-pair nebyla moc řeč, ale ta romantická linka mezi Lenou a Ryanem mi to mile vynahradila.
Lilly Lucas se stala mou druhou oblíbenou německou autorkou (Mona Kasten stále vede) a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Kekik
23.02.2022 5 z 5

Krásný příběh. Humorný. Tak akorát romantický. Mezi Lenou a Ryanem to hezky jiskřilo. Příjemné prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Hned bych se do Green Valley odstěhovala. I když je město smyšlené, určitě někde takové krásné je. Já jsem absolutně spokojená. Mezi thrillery, které jsem teď četla častěji než obvykle, jsem již potřebovala jiný žánr. A nemohla jsem si vybrat lépe. Jsem natěšená na druhý díl.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 4. Kniha, jejíž děj se odehrává na horách.

alzbeta2843
19.02.2022 4 z 5

Kniha ma ani nejako výrazne nenadchla ani nesklamala. Úprimne už je to pre mňa asi štandart, že nemecké autorky píšu dobré NA romance. Tentoraz som určite ocenila zmenu prostredia. Hoci som si myslela, že tam bude viac z prostredia aupair, ale nevadilo mi to až tak. Za mňa malá výtka a to ten urychlený koniec, ktorý mohol byť náročnejší, ale inak určite odporučujem Ryana si zamilujete!

Tesset
19.02.2022 3 z 5

První kniha od této autorky a můj dojem je, že se jedná o lepší průměr. Celkově se to fajn četlo, děj byl, humor chvílemi taky, postavy fajn, ale občas mi tam něco drhlo. Sem tam dost klišoidní a někdy dialogy jakoby tam nepatřily. Ale celkově jsem byla spokojená a určitě dám šanci i dalšímu dílu.

V.Marie
18.02.2022 4 z 5

Moc hezké. Sice Lena jako chůva se v knize skoro neprojevila, řekl bych ze dělala vše, jen se nestarala o Liama. Konec mohl byt trochu víc specifický, odjede nakonec nebo jak to vlastně bude? Dávám 4*

Ms.Day
18.02.2022 4 z 5

Sice to bylo jednoduché, ale zároveň milé a četlo se mi to hezky. Pro mě osobně v tom hraje roli prostředí ve kterém se děj odehrává. Jediné co mi v příběhu nesedí je práce au-pair, o té se tam píše minimálně i když hlavní hrdinka tam přijela jako au-pair.

bezzink
15.02.2022 3 z 5

Silne 3 hvezdy. Bylo to fajn, mile, takove dost jemne. Pribeh byl neobvykly, zajimavy, ale pro me to nemelo grady. A navic jsem si nejak zvykla na ten trend vypraveni z pohledu obou hrdinu. A to mi tu chybelo. O pocitech Leny vime vsechno, Ryan je jina kapitola.
No uvidime, co prinese druhy dil.

tynka65
15.02.2022 5 z 5

Německé autorky jsem si opravdu oblíbila a Nové začátky jsou pro mě opravdu skvělým překvapením, které jsem zhltla během asi dvou dní. Moc se těším na pokračování. A Lilly Lucas se pro mě stává mou druhou nejoblíbenější spisovatelkou německých romantických příběhů.

Knihy_nad_zlato
14.02.2022 4 z 5

Nejvíc jsem si na téhle knížce zamilovala prostředí. Takže bych klidně ocenila víc popisů míst. Prostředí hor, údolí, luk a sjezdovek, jo, to je moje. Každopádně ani postavy nezaostávaly. Lenu i Ryana jsem si oblíbila prakticky hned, nejvíc mě bavily jejich slovní přestřelky, ty fakt stály za to. Vedlejší postavy byly taky super, takže se hrozně těším na další díl, který bude o Izzy a Willovi. Děj byl dost jednoduchý, ale přesně to jsem chtěla, takže asi dobrý. Jo a taky to bylo celý docela klišé, ale já jsem neměla tak nějak žádný očekávání, takže mě to jen mile překvapilo. Pár zdlouhavých částí a zrychlený konec, od kterého bych si přála trochu víc. Ale celkově jsem spokojená, tohle mi prostě sedlo do nálady.

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987