Říše bouří

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346400/rise-bouri-DFN-346400.jpg 4.7875

Skleněný trůn / Trón zo skla (5.)

Empire of Storms (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Říše bouří

sd1992
včera

I když jsem ji četla podruhé, tak z toho konce je mi stále špatně.. :-/ a samozřejmě potřebuji akutně finální díl.. Na to se vážně nedá čekat.

Sima890

Tento díl Skleněného trůnu mě úplně zlomil. Události knihy jsem nečekala a srdce mám zlomené a dokonce ani slzy nechyběly. Troufám si říct, že to byl zatím asi nejlepší díl z celé série, tím nechci říct, že ostatní měly horší kvalitu, to ne, ale prostě... Je to prostě SJM.

V Říši bouří dostaly více prostoru i ostatní postavy. Aelin mám stále svou většinu, ale už je menší. Je mi trošku líto, že mi tam Chaol vůbec nechyběl-nebyl totiž vůbec v knize. Ale Elena v knize sehrála klíčovou roli a já u těch scén brečela. Je tam několik flash-backu, které ukazují, jak to doopravdy bylo s Nehemií a jaká budoucnost čeká, nebo nečeká Aelin. Manoniny části mě zase bavily více.

Mě v knize přišlo celkem vtipné jak si tam všechny Sarah spárovala. Lorcan a Elide, která v této knize dostala více prostoru a úkol, Aedion a Lysandra, Aelin a Rowan, Chaol a Nesryn (i když ani jeden tam nebyli), Dorian a Manon. Cesty všech postav se opět zkříží a pude to napínavé. A Maeve se opět ukázala, jako mrcha a tentokrát vyhrála a Aelin všechny - včetně mě -odrovnala svými plány.

asanita
27.12.2018

Nádherné pokračování série, ve kterém se znovu objevují důležité postavy a bitvy pokračují. Můžeme pozorovat milostný vztah Aelin s Jeřábem a také Elide (s Lorcanem), jež hledá svou královnu. V tomto díle si můžete vychutnat mnoho skvělých bitev, kde se s magií vážně nešetří. Lysandra dovádí své přeměňování k dokonalosti a sledovat ji v akci je vážně skvělé. Oceňuji také, že se Manon znovu setkala s Aelin a návrat k Rolfovi. Jen ten konec... Asi nevydržím čekat na další díl.

denniys
27.12.2018

Série, která začala jako young adult fantasy milostný trojúhelník a vyvinula s v ohromné - "!!!".. tohle má fakt koule!! Než si vzpomenete, kdo je vlastně kdo a jak to bylo v minulém díle, na tento jste čekali stejně dlouho jako já, dá to chvilku zabrat, ale už nenechá vydechnout a dokud knihu nedočtete, nemáte klid..ten vlastně nemám ani teď..doufala jsem,že to bude závěr série, ale nyní se spíš těším, čím nám zavaří autorka receptory v pokračování..a že se autorka v tomhle díle vybouřila, čiší z každého řádku posledních dvou set stran a to finále??! má to připravený na pořádnou závěrečnou jízdu..výborný příběh se vyvinul z knihy, o které jsem napsala, že je jedna z těch, jejichž název hned zapomenu..královny a králové, víly a vílí bojovníci, čarodějnice, wyverni a boj proti temnotě..

cirilla.s
25.12.2018

Kniha umí pohltit a nedat spát. Čte se opravdu perfektně. Jsem fanoušek šťastných konců, ale jsem ráda, že sem tam tu nejsou, protože to často knihu naopak přesune do braku. Není to složité čtení, ale odpočinkové, přesto vždycky doufám, že na mě čeká další a další díl. Nevadí mi, že hlavní hrdinka je taková superžena, ve výsledku by se jí chtěl stát na světe každý, a tak jí aspoň v knížce fandím:)

Okoslav
25.12.2018

**spoiler alert** Kdybych za sebou neměla už čtyři předchozí díly, asi by mi to bylo úplně trapný číst. Ze série, ve které byl zajímavě a slibně rozjetý příběh, se stala plnohodnotná oldschool harlekýnka, kde se zničehonic každý spáruje s každým, a když to přitom zrovna nesedí k příslušnému charakteru nebo dosavadnímu příběhu, neva!, autorka obojí ohne tak, aby žádné romantické oko nezůstalo suché.

Příběh tak nedostanete sice veškerej žádnej, zato se dočkáte spousty “smaragdových”, “borovicových” a “tyrkysových” očí.

Konec byl překvapivě fajn.

wildXchos
23.12.2018

Příběh je úžasný, ale připadalo mi to moc dlouhé a všichni jsou tam až přehnaně krásní a skvělí a občas se dost opakují výrazy. Pořád je ale série jedna z nejlepších.

Teambooks
10.12.2018

Sakra fakt to takhle skončilo?!
Já si řeknu no to bude v pohodě tohle už je poslední díl a najednou tohle?! Teda ne že by mě nebavila tahle série, ale já tak strašně nenávidím čekání na nové díly!! (Člověk kvůli tomu nemůže klidně spát)

Adel703
06.12.2018

Tak tohle opravdu nefungovalo.
Série skleněný trůn je sice velice čtivá a napínavá, ale co ty postavy? Zdálo se to jen mně, že najednou čtu o někom úplně jiném?
Myslím, že autorka si tu nejvíce naběhla s počtem postav. To máme Aelin, Rowana, Aedion, Lysandru, Manon, Doriana, Elide, Lorcana, Fenryse a Gavriela. Nezapomněla jsem na někoho?
Nicméně, nemyslím si, že je dobré psát knihu s tolika "hlavními" postavami. Působilo to placatě. Žádná z postav (až Aelin a na Manon v první části) neměla svůj prostor. Co takový Dorian, král, který byl v prvním a druhém dílu užasný, sečtělý a vtipný? Teď stál jen stranou, téměř v depresích, nic neříkal a jeho největší chvíle přišla, když se pokoušel o Manon. Nebo takový Fenrys a Gavriel? Proč je tam autorka vůbec dávala, když zazdila jejich potenciál nesmrtelných a neporazitelných vílích válečníků, kteří žijí staletí? Jen se krčili v koutku a sem tam pronesli velkou hlášku. Vypadalo to, že dokonce i Rowan ztratil svůj potenciál.. A co Manon, od druhé poloviny knihy, kdy se připojila ke skupině, jsme se od ní dočkali jen pár kapitol, z toho témeř půlka byla užívání si s Dorianem.
Další věc je párování postav. Vím, že každé knihomolské srdce plesá (i to moje), když se v knize odehrávají románky, ale tohle bylo už moc, plus, když k tomu přičteme někdy až hodně detailně a barvitě popsané erotické scény. Opravdu se to do knihy hodí? Myslela jsem, že se podobné scény v YA neobjevují, zvlášť, když jsou i pro mladší čtenáře.
A nakonec Aelinina genialita. Vždy myslí o krok dopředu, nikomu to však neřekne (nebo spíš jen Aedionovi?). Hrdinové jsou samozřejmě nesmrtelní, všechny bitvy přežijí a úspěsně zdolají :)
Doufám, že poslední díl se v tomhle duchu neponese.

AfroGirl
28.11.2018

Tak jo.
Musela jsem si dát 14 denní odstup od napsání komentáře, jinak bych tu jen ječela jak malá upištěná holka. (Ječela jakože nadšením)
Podle mne zatím nejsilnější díl z celé série. Propojení postav do "jedné" dějové linky, byl sice silně předvídaný krok, ale i tak nejlepší zážitek. Například Manon, která pro mne nebyla tak super zajímavá v minulých dílech (já vím, sem asi jediná no!), ale tady fakt příjemně zářila v celé partičce. A vlastně i Elide žejo..
Při čtení posledních asi 100 stránek jsem ustavičně brečela- nadšením, naštvání, dojetím i totálním nefér vztekem. A brečela jsme v autobuse/ve vlaku a bylo mi to jedno, jak jsem všem na očích. Ten konec jsem musela hodně těžce prožít :D Konec je prostě totálka...
Možná bych uvítala méně částí o „pronikání“ - intimnějším sblížení určitých postav jistým velice intimním způsobem, který bych možná před pár lety ve svém mladším věku vítala s nadšením, teď mi to tam z nějakého nevysvětlitelného důvodu prostě nesedí. Nepotřebuji to tam. Nehodí se mi to k tomu zbytku děje. Stačilo napsat, že si to přece „spolu užívají“. Jednotlivé pohyby a praktiky si možná mohla autorka odpustit. Dle mého.

TerryDee
26.11.2018

Proč mi to dělá? Takhle to ukončit!? Kdo to čekání má vydržet.
Kniha pokračuje v tempu, které jí nastínily předchozí dva díly. Je to stále čtivé a záživné. Jedním slovem PECKA.
V tomto díle jsem si ještě více oblíbila příběh Manon a Elide. Hodně se mi zamlouvalo spojení Manon + Dorian a Elide + Lorcana. A proto mě docela naštvalo, že na konci si to tak trochu Lorcan pokazil (a to jsem použila mírný výraz). Jsem opravdu zvědavá, zda dostane u Elide šanci a budou spolu.
Musím říct, že se Aelin ukázala jako mistr taktiky a zamlčování. Protože to, co se postupně odkrývalo, dávalo následně smysl. Z toho vyplývá, že Aelin nedělala nic jen tak, vždy se za tím něco skrývalo.
A kvůli tomu mi bylo upřímně líto Aedeona. Chudák se dozvěděl všechno jako poslední, když nepočítám nás čtenáře. A ani se ho nezeptali, zda se mu zamlouvá to, co pro něho přichystali. Bylo to vůči němu velmi nespravedlivé.
Na závěr chci ještě říct, že mé srdce bije pro tuhle sérii. Opravdu jsem si ji zamilovala. ????

LadyHip
21.11.2018

Ještě se mi nestalo, abych se tak hluboce ponořila do příběhu. Kromě zvratů a nečekaných kliček v příběhu mě prostě dostávají do kolen postavy - jejich hloubka, charakter i chování... Pouto mezi Aelin a Jeřábem - o něco podobného se pokoušela spousta autorů, ale tady tomu opravdu věřím.
A konec? Žádný spoiler, konec mě rozsekal, položil, odrovnal... Jen se modlím, aby co nejdřív přeložili Kingdom of Ash...

Kasandra109
29.10.2018

Za mě obrovské zklamání. Z hlavní hrdinky, kterou jsem na začátku hrozně žrala, protože byla úplně jiná, se stala další zapomenutá královna, která musí zachránit svět a všichni k ní vzhlíží. Ty 3* dávám za propracovaný svět, Manon, Elide a Lorcana, kteří mě udržovali při čtení. Nevím, jestli se do dalších dílů pustím, ale to jak to zkončí s Aelin a Jeřábem mi je jedno.

jmn7053
24.10.2018

Sarah byla skvělá vypravěčka od začátku, ale s každou další knihou se posouvá a vyvíjí jako autorka - dialogy jsou přirozené, postavy osobité, příběh smysluplně a zajímavě podán. Nechybí akce, napětí, vtip, romantika (osobně bych něco omezila, neboť to spěje k 50 shades of fairies...). Všechno je tak senzační, že lze jen těžko odlepit oči od potištěných stránek a 700 stran uteče jakoby nic... ach jo... :)
Minulý díl byla jasnou favoritkou Manon, tentokrát mi srdce (nejvíce) bilo pro Elide.

ladaol
23.10.2018

Nečekané zvraty, humor, prolnutí postav. Četlo se to výborně. Myslela jsem, že mi to bude trvat tak dva týdny, ale... to se prostě nedalo odložit! Čtenář si musí připadat jako Aedion, všechno ví poslední, všechno se rozuzlí až když je po všem, ale to se mi právě líbilo. Nejdřív se něco stane, a pak se teprve dozvíme, jak k tomu došlo a skládačka do sebe najednou zapadá.

labupor
23.10.2018

Pobavila:-)

Emičkazknihy
22.10.2018

Autorka má výtečný smysl pro humor, který jde vidět, nejen při rozhovorech ,ale i v knize. Všechny postavy se vyznačují něčím novým a jedinečným. Pokud někdo dokáže přeskakovat z vážnosti na smích je to právě tato autorka se svou nevšedností a dramatickou duší. Nikdy bych nelitovala
, kterékoliv četby jejích knih.

anid
04.10.2018

Ani moc nevím, co si o téhle knize mám myslet. Všechny knihy od této autorky jsou náladovky - buď nepřečtu nic nebo přečtu všechno najednou. Vzhledem k tomuto faktu jsem jí "četla" půl toku.
Napětí bylo, příběh se mi líbí, progress postav tam byl (i když mi stále vadí změna Doriana, ale holt po tom čím si prošel se to dá čekat). Myslím, že někomu by mohlo vadit, že v této fázi všichni hlavní hrdinové jsou prostě nějakým způsobem "broken". Všichni si zažili fakt hnusné věci. Na vyšší příčky v oblíbenosti postav se rozhodně stále prodírá Manon a krásně bojuje s Rowanem.
Velký downgrade je ....... mislostná část. Byla tam výplň(která mi tolik nevadí) ale většinu výplně tvořil "milostný život" nebo spíš sexuální hrátky. Nic proti tomu nemám, ale pokud bych si chtěla číst zrovna o tomhle šáhnu pro Dvůr růží nikoliv pro sklěněný dvůr (více méně jsem z nějakého důvodu dostala Game of thrones vibes....)
Další věc je to, že trochu splývají serie autorky. Na záčátku byl jasný rozdíl jak v psaní, tak v celkovém žánru. No hrany se trochu začínají romazávat.
Jinak stále kvalitní počteníčko.

girdi
25.09.2018

Bylo to velmi dobré. Všechny oblíbené postavy v plné parádě a mnoho dílčích mikro příběhů, které tomu dávají šmrnc. No a to finále, to byla pecka!

Veronika95
16.09.2018

Řekla bych, že tento díl byl pro mě zajímavější než ten čtvrtý, ale i přesto mi přišel hodně slabý. V knize bylo velmi málo pasáží, které by mě opravdu bavily. A co je nejpodivnější, nejvíce mě bavily pasáže s Manon, její příběh mě bavil a zajímal mnohem víc než Aelinin. Poslední díl si chci přečíst jen proto, že už jsem přečetla tolik stránek této série, že by mi přišla škoda nedozvědět se, jak to celé dopadlo.

zuzca.h
12.09.2018

Každý díl je sice delší, ale stále lepší a lepší. Ocenila jsem, že tady měly mnohem víc prostoru postavy, které si mě získavájí čím dál tím víc a to Manon, Abraxos,Lysandra a Elide. Ocenila jsme i vztah, který se začal rozvíjet mezi Elide a jejím "ochránce". A ten konec jako proboha proč sakra. Už aby byl další díl tedy další díl, který bude zaměřen na osud výše zmíněných postav.

Lenka.Vílka
09.09.2018

Za mě nečekané zklamání, s důrazem na ono "nečekané". Kromě prvního dílu se mi líbily všechny ostatní knihy série, ale tohle nešlo.

Už s minulým dílem mi vadilo, že kniha není rozdělená na dva díly. Nic proti hodně stránkám. Autorka umí psát, že si toho ani nevšimnete. Ale to je ten problém. Autorka je vynikající vypravěč. Až tak dobrý, že se ztratíte (dobrý význam ztracení) v ději natolik, že nevnímáte díry v ději a občasnou nelogiku. Kniha je jako klasický filmový blockbuster. Ano, některé jsou dobré, protože jsou prostě dobré. Ale některé těží z toho, že se tam stále něco děje, ale v podstatě je to prosté vyprávění, kde se vlastně to podstatné stane až na konci takovým způsobem, že stejně jdete na pokračování. Takže proto je ten počet stran v jedné knize na mě moc. Protože já jsem sice během čtení spokojená, na konci udělám "a sakra", ale o knize potom už dál nepřemýšlím. Neříkám si, že tohle udělala autorka dobře, a že tahle linka byla super duper. Díky rozdělením kapitol jsem vlastně polovinu minulé knihy nepřečetla. A proto byla tak dobrá! Tady to bylo to stejné, pokud mám být upřímná. Když jsem určitě pasáže vypustila, hned byla kniha lepší.

Třetí hvězda za Doriana.

Jsem zvědavá na další díl. V hlavní roli moje nejmíň oblíbená postava. Tak uvidíme...

Purple7
27.08.2018

Stále jsem váhala, jestli 4 nebo 3. Začátek mě docela bavil, střed knihy mi velice připomínal film Expendables II, kdy parta superschopných zabijáků s Chuckem Norrisem v čele (jo, v tom je trochu oproti filmu rozdíl, ehm) přežije snad úplně všechno. Pak jsem si i vzpomněla na falešné Adidas ("čím víc proužků, tím víc Adidas"). A to zejména tehdy, kdy to zavánělo "čím víc královen, tím nejvíc nejlepší Expendables". Někdy jsem se ztrácela v ději a všemožných detailech, protože mi zřejmě na tohle fantasy moje fantazie jaksi nestačila... Jinak mnohem více se styl psaní přiblížil Dvorům. Jako bylo by to fajn, kdyby mi ta ústřední dvojice seděla. Jenže mi nesedí a napomáhá tomu i ten debilní překlad jména. Čtyři hvězdy nakonec dávám za konec, protože ano, překvapil, a s tím si autorka dost vyhrála. S napětím očekávám děj šestého i posledního dílu, kde se snad už dozvím, co se mezitím dělo s mou oblíbenou postavou...

annamc
19.08.2018

Aaaaa další díl prosím 33

ivič
08.08.2018

Geniální, úžasná kniha. Autorka má výborný styl vyprávění. Nejlepší kniha,
jakou jsem v poslední době četla. Nemůžu se dočkat pokračování.

Felicity01
02.08.2018

Sarah J. Maas je prostě geniální. Všechno má vymyšlené do posledního deatilu. Všechno, co Aelin udělala, mělo nějaký skrytý výnam. V životě by mě nenapadlo, že obarvení vlasů může mít tak velký skrytý účel. Konec mě naprosto dostal, všechny dílky skládačky zapadly na své místo. Už chci, aby vyšel poslední díl, protože to čekání je nesnesitelné. Tak hrozně mě zajímá, jak to skončí a zároveň se toho děsím.

HNEDOOCKA
25.07.2018

Tak za mě je nejlepší postava Manon. Aelin a Jeřáb - no.. Aelin na můj vkus příliš často "hořela" a tak nějak celkově tvrdne. Jeřáb zase měkne, čili tato dvojice už mě tak nebere. Elide mi nevadí - předpokládám, že s ní autorka má nějaké skryté úmysly?? Autorka si v sérii s postavami dost hraje, jednu chvíli vypadal Chaol jako ten pravý, potom zase ne. Jdu shánět další díl, abych teda věděla, jak to s ním dopadne :)

maja11231
24.07.2018

Tahle kniha byla ÚŽASNÁ. Zatím nejlepší z celé série. Konec knihy jsem vůbec nečekala, byl to pro mě šok. Taky se tam objevily postavy z Krvavého ostří jen je škoda že poslední díl ještě nevyšel, já ho nutně potřebuji jinak se zblázním.
Miluji tuhle série i postavy v knize a doufám že poslední díl bude ještě lepší než všechny knihy téhle úchvatné série
Doporučuji❤❤❤

Andreanis
09.07.2018

Tak. Dneska už jsem schopna napsat něco konstruktivního a nenadávat jako špaček :D Tahle kniha je fenomenální, jako ostatně všechny knihy této série. Neskutečná jízda, kde se snoubí brutální vraždění a úžasná romance a přátelství. Přiznávám, že jsem se asi zbláznila do Manon :D v minulých dílech to ani tolik nebylo a teď už jsem jí naprosto propadla. Aelin a Jeřáb jsou nepřekonatelní :)
Jen jsem celou dobu co jsem to četla myslela, že tohle je poslední díl a Věž úsvitu je už něco nového :D Takže po konci jsem byla totálně vytočená a v šoku co se Aelin stalo. Tohle té mrše Maeve nesmí projít :D
Takže abych to celé shrnula: Kniha úžasná, děj naprosto fenomenální, vývoj všech postav je neskutečný a ten konec :D
Všichni příznivci Skleněného trůnu, tohle si nesmíte nechat za žádnou cenu ujít ;)

RinI
08.07.2018

Abych nezahálel, tak bych zde měl přidat i mé pocity... Mě se kniha líbila, vyzní to možná jednoduše, ale víc k tomu člověk nemusí ani dodávat (pokud ji četl a je fanouškem série). Děj pokračoval dopředu, odehrály se zde zvraty, nějaké tajné informace vypluly na povrch a člověk konečně pochopil "jak to tedy bylo". Relax, napětí, sex... To poslední se možná moc neobjevovalo v prvních knihách, ale když se city postav drásají na povrch, tak proč ho do knihy nedat?

!SPOILER!
Na co jsem ale čekal, tak byla armáda z jižního světadílu (je jasné, že by vždy přišla na pomoc - o tom je to fantasy), která nepřišla. Avšak jsem po přečtení další knihy Věž úsvitu zjistil, že se všichni setkají až ve finálním díle... A proč ne? Když jsem vydržel několika let čekáním na knihy, seriály, filmy a hry, tak ten nějaký ten rok na finální díl zvládnu taky. A možná překlad vyjde i dřív... kdo ví?