Říše bouří

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346400/rise-bouri-DFN-346400.jpg 4.71161

Skleněný trůn / Trón zo skla 5.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Empire of Storms, 2016

Kniha Říše bouří

Jupi529

Já mám Maasovou hrozně ráda. Knihy umí napsat skvěle. Děj má spád a je nabitý emocemi, akcí, zvraty, ale co mě začíná štvát je hlavní hrdinka. ( PRO TY, KTEŘÍ ČETLI ZATÍM JEN PRVNÍ DRUHÝ MAX TŘETÍ DÍL, TEĎ BUDE ASI MENŠÍ SPOILER) Při čtení jsem si říkala, jestli tohle bude budoucí královna, tak to se všichni mají na co těšit. Díky tomu mi kazila i pohled na Jeřába, protože ho mám moc ráda, ale díky ní jsem si říkala: "to vážně s touhle??!''
KONEC SPOILERU
Jinak ostatní postavy mám moc ráda. Ty mi neskutečně sedly. Moje hodnocení je pořád vysoké, protože takhle série si to zaslouží a nechci ji shazovat kvůli jedné postavě.

petrulka

Nemůžu jinak, líbí se mi stále víc. Sarah nechala téměř každého najít si svého ideálního partnera, ale nakonec proč ne, je to holčičí fantasy, alespoň tak jí vnímám já. Konec je šílenství samo, alespoň pro klaustrofobika :-).

Andynka

Tak tohle byla slabota.... vůbec jsem se nedokázala do příběhu dostat. Přišlo mi to , jako spíše vycpavkovy díl. Nic se v knize až tak nedělo. Vše zásadní se odehrálo převážně na konci.
Za mě se v příběhu věnovalo především romantickým linkám , ale bez té akce... mě moc nebavilo ani to.... Tak snad se to v příštím díle zlepší.

PanKlobouk

SPOILER !!!
Kniha celkem čtivá a příběh se pořád pohybuje dále, bohužel jsem se přistihl, že dost scén jen přelítávám očíma nebo rovnou úplně celé přeskakuji (hlavně scény mezi Aelin a Jeřábem). I Manon, která byla mou oblíbenkyní, je v této knize slabší. Elide mi jako postava nesedí už vůbec, pořád ji jen všichni litují a zachraňují a ona sama neudělá vůbec nic. Dorianův vývoj mi přijde také zvláštní. Zajímá mě, jak to celé dopadne, a hlavně proto budu čtu dále, ale vrchol série byl někde ve třetí knize. Autorka se snaží skloubit červenou knihovnu a docela drsné fantasy (ze kterého by si klidně mohli vzít příklad někteří jiní autoři), celkem jí to i jde, ale osobně bych byl raději, kdyby to bylo čisté fantasy, a ty romantické linky by si nechala pro jiné knihy. Každý v knize přece nemusí mít druha, to párování mi ke konci hodně vadilo (např. vůbec jsem nevěřil tomu, co mělo vzniknout mezi Lorcanem a Elide).
Zároveň mě trochu děsí, že se další kniha dle popisu, odklání od hlavních postav a rozjeté dějové linie, a do hry místo toho přichází nový světadíl a nové postavy. Pochopil bych "filler-ovou" knížku o 200 stránkách někde uprostřed ságy, ale přes 600 stran těsně před koncem? Mám trochu obavy, jak tohle dopadne. Přitom to opravdu nebylo rozjeté až tak špatně.

Alíša236

Co si budeme povídat, je to pořád dokola to samé - což je nevýhoda, když to člověk čte vše naráz a nemusí čekat rok na další díl... ale co, stejně mě to baví.

Baru1236

Nedokážu ani říct, kolikrát jsem si pročítala poslední stránky téhle knihy. Neustále jsem se vracela k různým částem, zasazovala do nich události z předchozích knih a moje pusa se několikrát válela na podlaze.
Ten konec byl něco. Nemám pro to slov. Přiznám se, že jsem se v jednu chvíli málem rozbrečela a být to natočená scéna ve filmu tak bulím, jak želva.
Jak se mám teď asi donutit číst Věž, když na mě z poličky přímo netrpělivě kouká poslední díl.
Ach Aelin, ach Aelin....

Denča23

Tento díl byla totální bomba, která mě připravila o všechna slova! :)

Halt468

Nemám slov.