Říše bouří

Říše bouří obálka knihy
Mé hodnocení:

Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346400/rise-bouri-4WK-346400.jpg 4.71458

Skleněný trůn / Trón zo skla 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Empire of Storms, 2016

Kniha Říše bouří

Cress
dnes

4,5*
tahle kniha byla jedna velká emocionální jízda. Sledujete tu více hlavních postav, moji favoriti jsou Manon a Aelin, ale zamilovala jsem si všechny. Pořád se něco dělo, budování vztahů vás taky dostane. Maasová prostě umí mezi postavami vytvořit skvělou chemii. A ten konec?! Na tohle jsem nebyla připravená, okamžitě potřebuju další díl, tyhle konce by se měly zakázat.

teer.h

Já nechápu, že každý díl může být taková jízda. Já si i říkala, že mě určitě přestane bavit ta samá akce a bitvy. A víte co? Mě to prostě děsně baví! Každý díl čtu jedním dechem a moc si to užívám.
Tenhle dil mi vehnal do očí tolik slz. Konečně se dozvídáme celou pravdu o poslání Aelin a proč to tak všechno je... Já se moc těším na další díl!

katkaq

No tak tohle byla jízda. Nahoru, dolů, doprava, doleva. Aelin dospěla a stala se opravdu královnou, která je schopna utkat se i s bohy. Elide se dostala mezi mé neoblíbenější postavy. A Maeve mě s**e, tedy u ní žádná změna. Konec mě šokoval, nebudu lhát. Jestli jsem někde čekala takový dynamit, byl to konec série. Uvidíme, kam se Maas vydá s dalším dějem.

Iris02

Čekala jsem od tohoto dílu dost, ale toto? Nevím, jak slovy popsat, jakou jízdu jsem při čtení prožila :) Naprosto zbožňuji celou Aelininu crew a k tomu všechny ty milostné scény? Dorian se konečně trochu vytáhl :D Konec mě naprosto oddělal a trochu se bojím pokračováni s Chaolem, jelikož se obávám, že se tím vše zbytečně protáhne... ale nechám se překvapit :) moc doporučuji

TeoK7

Asi ten nej díl ze série, sice mě konec překvapil, ale podle počtu dílů jsem tušil, že to v příštích dílech dopadne dobře.

ewisek22

Tak to je opravdu jízda totok:) Miluju Manon a její třináctku. Bitvy, války, jednotlivé postavy a jejich osobnosti a proplétání vztahů...když Abraxos přinesl Manon doslova až na loď Aelin - brečela jsem jak želva:) O úvodu a závěru knihy se snad ani nebudu zmiňovat...na písmenka jsem ani neviděla:) A to otevření zámku mi zlomilo srdce...takže děkuji Maas...Opět vynikající dílo, které mi dalo široké spektrum pocitů - smích, pláč, úzkost, hněv, nenávist, úlek...a to se málokomu podaří:)

Lenuleh

Knihu jsem četla většinou po večerech a ne a ne ji dočíst. Někdy to bylo tak strašně dlouhé, nudné, přehnané. Ale bylo tam toho strašně moc, jak se říká, někdy je méně lepší než více. A to tady už neplatí. A co se týče hlavní postavy Aelin, nějak mi ji autorka zprotivila. Jak je drsná, nic neříká ostatním, pletichaří jim za zády, jako by byla mistr světa amoleta a vlastně nakonec jsou na ni ostatní naštvaní, ale odpustí ji za to, protože to vlastně vymyslela cooo? No přece nejlíp jak mohla! A aby už to nebylo trapné, tak nakonec přidáme nějaké drama, aby se neřeklo. Za mě hodně slabý díl. První díly mě bavily mnohem víc. Snad další bude lepší.

tessiesulcova

Skvělé! Doporučuji. Kniha mě potěšila, rozbrečela a překvapila až jsem nemohla dýchat. Konec knihy ve mně zanechal prázdnotu. Nechci spoilerovat, ale bylo mi hrozně smutno.
Akce je v knize pořád, takže se při čtení nebudete nudit.
Vztah Aelin s Jeřábem je nádherný a kouzelný. Konečně se zde potká Elide s vílím válečníkem, který nezná lásku a nikdo ho nemá rád. Já si ho teda oblíbila, i když mě mrzelo, za to co udělal. Jsem zvědavá, jak se to mezi ním a Elide vyvrbí v dalším dílu.

Doporučuji všem všema deseti! :D Tahle jízda stojí za to.