Dvůr mrazu a hvězd přehled

Dvůr mrazu a hvězd
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1854 1854

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvůr mrazu a hvězd. Přihlašte se a napište ho.

LadyD
21.06.2024 3 z 5

Tak to byla velmi příjemná a oddychová jednohubka. Setkala jsem se s různými názory na tuto knihu. Jak pozitivní, tak negativní. Já osobně to vnímám jako skvělý doplněk celého dosavadního příběhu. Novela sice postrádá akci, tak jak jsme byli zvyklí s předešlých dílů, ale rozhodně stojí za přečtení. Dozvíme se o některých rozhodnutích jednotlivých postav, které ať chceme nebo ne, ovlivní další pokračování příběhu.

Takže jestli váháte, zda si novelu přečíst, tak určitě nemusíte. Je to opravdu příjemný doplněk a těch 200 stran uběhne jako lusk a můžete se pak hned pustit do dalšího dílu. Stejně jako já :)

Ticiana
17.06.2024 5 z 5

I pres nizke hodnoceni se mi kniha libila. Je to vlastne pohled z vice stran. Mozna se nic noveho nedozvime, i kdyz par otazniku mi zustalo, hlavne co se tyce Mor, ale pro mne skvela oddychovka odehravajici se ve svatecnym obdobi. Dialogy skvele, atmosfera taky tak. A ted vzhuru na posledni dil.

Mandy412
03.06.2024 4 z 5

Úžasný doplněk hlavního příběhu.

všechny komentáře

Související novinky (2)

10 právě čtených knih podle uživatelů (listopad)

15.11.2018

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

05.11.2018

Citáty z knihy (2)

Mám ji ráda, protože ji má ráda jen hrstka lidí. Mám ji ráda, protože není lehké s ní vyjít ani jí porozumět. (Amren)

Musím tvořit, jinak by to všechno bylo k ničemu. Musím tvořit, jinak bych se samým zoufalstvím zhroutila a už nikdy nevylezla z postele. Musím tvořit, protože to vše nedokážu jinak vyjádřit. Je to těžké a bolí to, ale kdybych měla přestat, kdyby měly můj stav nebo vřeteno umlknout… v Nicotě by nezářila Naděje. (Tkadlena)

Kniha Dvůr mrazu a hvězd v seznamech

v Přečtených2 685x
ve Čtenářské výzvě220x