Dvůr trnů a růží přehled

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4392 4392

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvůr trnů a růží. Přihlašte se a napište ho.

Roux
18.06.2024 3 z 5

Mám takový dojem, že jsem si sérií Skleněný trůn nasadila trošku laťku. Knihovnice mi při vypůjčení tohoto dílu nacpala rovnou tři, že bych se stejně do druhého dne vrátila.

Po pravdě, celý tento díl mi přišel lehce stupidní. Ale to i první u Skleněného trůnu, začínám mít pocit, že Sarah moc nejdou rozjezdy sérii. Ale to si samozřejmě potvrdím až přečtu další díl, případně sérii.

K příběhu, vzhledem k tomu všemu nemám asi co říct. Nijak zvlášť mě neoslovila ani ústřední dvojce. Mnohem zajímavější mi přišli vedlejší postavy, Lucien a Rhysand. A asi to i dopadlo tak jak jsem čekala.

Malina441
17.06.2024 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala že u té knihy nevydržím. Pak si říkám sakra, to je dobré. A pak přišla poslední dopr... To jsem nečekala. Musím uznat že jsem se do této série zamilovala.

Elapheg
13.06.2024 5 z 5

Mám rozečtenou sérii: Půlměsíční město, od Sarah J. Maasové, ale naštěstí jsem dostal od své knižní kamarádky zprávu, že než budu číst druhý díl Půlměsíčního města, tak si mám od Sarah J. Maasové přečíst sérii Dvory trnů a růží, protože to nějak navazuje. Poslechl jsem a odhodlal jsem se k načnutí této jiné série a začal jsem knihou: Dvůr trnů a růží. Četl jsem spoustu komentářů k této knize a i já se nakonec řadím k pětihvězdičkovému hodnocení, i když je pravda, že kniha se sice rozjíždí od prvních stránek, ale v první polovině se toho moc neděje. Místy jsem byl i trochu zklamaný, že to nemělo ten drive, jaký měl první díl série Půlměsíčního města. Nakonec se to ale rozběhlo a konec ten byl pro mě velmi povedený a hlavně za ten dávám pět hvězd. O knize: Feyre lovkyně zabije v lese vlka. Za to je odvlečena neznámým stvořením do jeho světa, kde Feyre musí žít. Z počáteční nenávisti se u Feyre k cizímu tvoru a jeho světu rodí láska a když se Feyre dozví, kým původně kdysi byl a kým je teď, dochází i k přerodu vztahu únosce k unesené, taky k lásce. Feyre se dozvídá, že jejímu lidskému světu i světu, v němž nyní Feyre žije i její začínající lásce, hrozí obrovské nebezpečí. Feyre se bude chtít pokusit své milované i svět zachránit před velkým zlem, které všem hrozí. Podaří se jí to? Může obyčejná smrtelnice porazit nadpřirozené bytosti zla a jejich magii? A jaké zkoušky, či oběti bude muset položit na oltář lásky, to už si přečtěte sami. Radím jen, nenechte se odradit slabší první polovinou knihy, má to svůj účel, který člověk pochopí po přečtení celé knihy. Jo, mělo to svoje kouzlo, i když jsem doufal, že se mi v této knize něčeho dostane více, ale to nebudu prozrazovat. Za ten konec dávám pět hvězd a knihu doporučuji. V této knize najdete lásku, cit, porozumění, nenávist, beznaděj, erotično, naději, magii, kouzla, touhu a také obrovské odhodlání zrozené z lásky, chtít zachránit své milované. Chtěl bych poděkovat mé knižní kamarádce Ydnac, která mě k fantasy přivedla. Děkuji Ti, Martinko. :-) Tak bych řekl, že možná budu mít další oblíbenou fantasy sérii.

všechny komentáře

21.11.2016

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze knih

14.09.2016

Citáty z knihy (2)

Protože mě tvá lidská radost fascinuje - to jak věci prožíváš, v krátkém čase, který ti byl určen na tomto světě, tak prudce a hluboce a vše najednou, je úchvatné. (Tamlin k Feyre)

"Zůstaň s vladařem, lidská ženo."

Kniha Dvůr trnů a růží v seznamech

v Přečtených6 046x
ve Čtenářské výzvě775x