Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.42508

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Kniha Dvůr trnů a růží

chodícírohožka
včera

Přestože mě kniha nějakou dobu lákala, dlouho jsem váhala, protože jsem se bála, že bude stejná jako knihy ze série Skleněný trůn, co se mi moc nelíbily (a především jsem většinu času nemohla vystát hlavní hrdinku). Dvůr trnů a růží je však něco docela jiného. Až na víly a hlavního vílího nadsamce (zřejmě autorčina úchylka) se všechno lišilo. Hrdinové této pohádky pro dospělé byli skvělí, prostředí kouzelné a celý příběh, přestože využíval prvků z jiných příběhů, naprosto jedinečný. Netušila jsem, že by se mi jakákoli kniha od S. J. Maas mohla tak moc líbit (nicméně teď opravdu nutně potřebuju další díl - i když je ten první docela ukončený)! Žádná romantická fantasy duše by tohle dílo podle mě neměla minout.

Anett525

Ačkoliv už nejsem nejmladší, miluji fantasy a tato kniha mne nezklamala. Od začátku mě vtáhla a nepustila. Takže nejde jinak,než se vrhnout hned na další díl. 5*

Netti

Krásná pohádka pro dospělé. Knihu jsem si opravdu užila a přečetla jedním dechem.

marianna7090

PA-RÁ-DA.
Mala som teraz obdobie, akobysomto... "horších" kníh (?) a nutne som potrebovala nejaké oživenie, ktoré budem hltať dňom i nocou. A presne som vedela, že keď stiahnem po niečom od Sarah tak ma nečaká sklamanie.
Naozaj nerozumiem prečo som si túto skvelú sériu celé roky odopierala a nechala na ňu v poličke padať prach. Nuž taká som a radšej siahnem po niečom čo už podľa recenzií nie je dobrá kniha či má nejaké chyby, akoby som mala siahnuť po skvelom bestsellery, ktorý ma pár rokov čakal v knižnici.
Na dvore z tŕňov a ruží je extrémne skvelá kniha pre každého milovníka férskeho sveta a odporúčam ju každému kto miluje fantasy.

Knihom_olka_

Kniha je jednuduchá, ale skvělá, je napsána na motivy krásky a zvířete. Děj je docela propracovaný a čte se opravdu dobře. Už se těším na další díl, ale mám pocit, že se vše odehrálo v prvním, navíc anotace neřekla v podstatě nic nového. Doufám, že se mi druhý díl bude líbit.

_Bára_

Tahle knížka pro mě byla milé překvapení. Četla jsem více knížek s tématikou Krásky a zvíře, a můžu říct že patří mezi ty top (za mě bylo o trochu lepší Temné a osamělé prokletí, ale dvůr je hned za ním)
Začátek knížky na mě byl lehce pomalejší a tak trochu mi bylo jasný, že spolu nakonec skončí, ale já jsem tak nějak pořád trochu víc fandila Rhysandovi. Celkově na mě byl Tamlin až moc dokonalej. Prostě se mi k Feyre moc nehodí. Doufám, že v dalších dílech si Feyra uvědomí, že Rhys je pro ni lepší partie. Jakmile došlo na konec knížky, nemohla jsem přestat. A jak jsem pořád čekala na její odpověď na hádanku, málem jsem si vytrhala všechny vlasy, protože byla vážně jednoduchá. Feyra bude patřit asi mezi jednu z mých úplně nejoblíbenějších postav (i když dává zatím přednost Tamovi), protože to je i přes nedostatky strašně silná postava a jen tak se nevzdá. Jsem zvědavá jak budou vypadat ostatní díly, zatím jsem dost spokojená.

vladka16

Taková napínavější pohádka - no myslela jsem si to. Ale pak nastalo čtení do ranních hodin, přes den utíkání k četbě na úkor jiných věcí , úplně jsem se v příběhu ztratila. Tak že záchrana je další díl.

Beruš09

Autorka mě dokázala vtáhnout do děje už jenom jejím popisem. Nádherně popisuje pocity, prostředí a vzhled postav. Za mě ÚŽÁSNÉ!