Dvůr trnů a růží

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/big_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.33782
Série:

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

A Court of Thorns and Roses, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (810)

Kniha Dvůr trnů a růží

NikolaSkop
předevčírem

Asi jsem tuto knihu nemela cist po serii z Krve a Popela, protozr musim rict ze mi tam neco chybelo. Tak trochu jsem se nudila. V serii mozna jednou budu pokracovat ale nyni ji odkladam na jindy

Nikusscha
02. června

Dvůr trnů a růží
Sarah J. Maas
*****
Tuto knížku jsem si vybrala na základě velmi pozitivních recenzí tady ve skupině. Díky za to!
Ačkoli to není úplně můj vyhledávaný žánr tak se mi příběh moc moc líbil. Knížka se čte jedním dechem a člověk nemůže přestat a přestat.
Kapitoly jsou přiměřeně dlouhé a nevadila mi ani ich-forma.
Když jsem četla první tři kapitoly tak jsem si říkala co na tom všichni vidí. Ale jakmile přišla čtvrtá kapitola tak jsem si řekla WAU. To vpadlo na scénu divoké zvíře a příběh nabral úplně jiné obrátky.
Hlavní hrdinka Feyre se mi moc líbila. Byla hrdá, neústupná, odvážná a to její popisování pocitů bylo tak autentické, že jsem s ní prožívala každou situaci, každé nebezpečí, napětí, ale i lásku.
I ostatní postavy mi byli moc sympatické a jsem moc zvědavá na další díly. Samozřejmě že jsem si ho musela hned koupit . :)))


BlankaHill
20. května

Když jsem si přečetla anotaci a viděla jsem slovo víly, tak jsem si představila nějaké krásné spoře oděné ženštiny tančící na paloučku (jak já se mýlila :-D) a řekla jsem si, že to nebude nic pro mě a několikrát knihu posunula dál v pořadí knih, které chci přečíst.

Nakonec jsem podlehla nesčetným kladným recenzím a doporučením a dobře jsem udělala.

Moc se mi líbí styl psaní, plynutí děje, fantazie autorky,...

Hvězdu strhávám za nedostatečnou chemii mezi hlavními postavami a hádanku, která byla příliš jasná.

LadinSt
15. května

Nadšení z této knihy úplně nesdílím. Poněkud mě rušily příliš časté nesmysly týkající se nejrůznějších reálií a technikálií. Bylo znát, že autorka prostě o věcech, o nichž píše (a nemyslím "fantasy věci"), nemá dostatečně znalosti a nemá s nimi zkušenosti. Knihu jsem odložil, tak nehodnotím.

TynaBehuncikova
27. dubna

Po Půlměsíčním městu jsem chtěla zkusit i všemi vychvalované Dvory a upřímně mě Půlměsíční město baví víc. Příběh mi přišel dost neoriginální, jednoduchý, pohádkový a poměrně předvídatelný. Mezi Feyre a Tamlinem mi chyběla nějaká chemie, přišlo mi to jako že nic nic a naráz nehynoucí láska až za hrob, ale odkud se vzala? Ale abych jen nebyla kritická, postavy byly docela fajn, Lucien mi přišel dokonce charismatičtější než Tamlin, já bych si vybrala Luciena :D Rozhodně to bylo čtivé, byť pomalejší fantasy. Dalším dílům šanci určitě dám a věřím, že to bude o něco dospělejší čtení.

Beily
26. dubna

Naprosto skvělé a čtivé fantasy. Celý příběh mě bavil od začátku až do konce. Nejvíc jsem si oblíbila Rhyse a Luciena, žádná postava mě tam vyloženě nerozčilovala, což se mi stává málokdy. Btw asi jsem natvrdlá, ale já bych měla taky problém tu hádanku uhodnout :D Konec byl poměrně uzavřený, nemám tušení, co se bude v dalších dílech dít, ale 100% jdu do toho.

Zlajda95
23. dubna

(+ SPOILER) Je to čtivé, ale nijak zvlášť originální. Autorka si asi mohla více pohrát s onou hádankou, kterou měla hrdinka vyluštit, protože sice znění bylo hezké, květnaté, ale velmi primitivní. Pro mě je jediným vysvětlením toho, proč ji Feyre hned na místě neuhádla to, že měla těžký život (anebo je úplně blbá).
Závěr se mi líbil, dává prostor snad o chlup zajímavější zápletce pro druhý díl, tak jdu s chutí do toho.

TerapieKNIHOU
19. dubna

"Pity those who don't feel anything at all."

Moje úplně první kniha od SJM, které jsem se vyhýbala jak čert kříží :D Víly? To nebude můj šálek kávy. Ani ta obálka mě nenadchla, ale co si budem - nakonec jsem podlehla.

Upřímně? Začátek byl pro mě menší utrpení, nemohla jsem se začíst. Hlavou mi běželo, jestli je to jen nějaká nová verze Krásky a zvířete. Vůbec jsem to nečekala - jediné co jsem si přečetla, byla anotace.

Celý ten úvod a pobyt na Jarním dvoře na mě působil moc pohádkově a zdlouhavě. Místy jsem se nudila a hlavou mi běželo: bude se něco dít a kdy? Proč je kolem toho takový rozruch? Já bláhová.

Naštěstí se to cca v polovině knihy zlomilo, na scénu přišel Rhys a konečně se příběh rozjel. Od té doby jsem v knize byla lapená jak muška v pavoučí síti.

Nejvíc mě v první polovině asi bavila postava Luciena. Tamlinovy jsem nemohla přijít na chuť a něco mi na něm prostě nesedělo. Ty zlaté vlasy a všechno zalité sluncem. Takový goldenboy. S Feyre jsem ze začátku taky úplně nesympatizovala a občas mě dost iritovalo její chování. V jejich vztahu s Tamlinem mi hrozně chyběla chemie.

Zatím je to asi jen negativní co? První polovina knihy mě sice moc nebrala, ale ta druhá? Jednoznačně mi to trápení vynahradila, změnila se celá dynamika příběhu, rozjela se spousta akce a já knihu nemohla dát z ruky. Přiznávám iam in - Acotar fan jak vyšitej.
Recenzi píšu až po dočtení celé série, takže s čistým svědomím můžu napsat, že ikdyž moje recenze na 1. díl není, kdo ví jak pozitivní, tak ty další dílyLove it.

Ten hype naprosto chápu. A pokud se s prvním dílem trápíte jako já doporučuji tomu dát šanci. Maas píše neskutečně čtivě a opravdu umí čtenáře vtáhnout do děje, celý svět Prythianu je dokonale promyšlený do nejmenšího detailu.

1 ...