Dvůr trnů a růží

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.41752
Série:

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží (1.)

Orig. název:

A Court of Thorns and Roses (2015)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (409)

Kniha Dvůr trnů a růží

Přidat komentář
CamrinWonder
16. února

Kniha je sice krásně zpracovaná, originální kontent, ale postavy mi až tak nesedli. Styl psaní je úžasný, jak se dalo od autorky očekávat... Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci, stejně jako i hlavní hrdina. Možná se vrhnu i na druhý díl, ještě si to spíš rozmýšlím... Doporučuji se na ní kouknout, pokud milujete autorku této ságy...

AliceTief
15. února

Kdo by nemiloval příběh na motivy krásky a zvířete =) akorát v trošku drastičtější verzi =D

Anka.
12. února

No, to bychom měli..???? autorka ve mně přesně vyvolala ty pocity co chtěla, aby čtenář měl.. úplně všechny. Jsem loutka jejího příběhu

juni
10. února

Na tuto knížku jsem koukala už dlouho. Nakonec mě přesvědčila kamarádka, ať si ji přečtu, protože ona se do ní zamilovala. Nevím proč jsem se jí pořád vyhýbala. Je naprosto skvělá. Něco jako Kráska a zvíře.

ThrisaManx
06. února

Samotný příběh byl takový průměrný. Kniha mě nijak obzvlášť nenadchla, ale četla se skoro sama, až na jednu část mě nikdy nenudila a byla fajn. Takový trochu víc lepší průměr. Vadilo mi, že tam po celou dobu neustále všichni mlaskali a takové to hlavní uspořádáni postav je stejné jako v Trůnech, takže nic nového. Tamlin je nezajímavý, Rhysanda nesnáším a nechápu tu posedlost jím a nejvíce jsem si oblíbila Luciena.
Jo, za přečtení to stálo, bylo to milé jednoduché čtení, ale zkrátka mě to nepřinutilo přečíst si další díly. Takže uvidím, jestli do toho půjdu.

Andynka
05. února

Přes prvních 200 stran jsem se stěží prokousávala... Je to příběh, který je podobný knize Kraska a zvíře. A ten známe, celých 200 stran je téměř bez akce. Ale pak, když to překonate se děj neuvěřitelně rozjede a je to super. Surový, originální, nápaditý, zamilovaný...

Lomeril
25. ledna

Klasická YA fantasy se všemi elementy, druhá polovina výrazně lepší než první. A ke konci některé postavy slibují zajímavou budoucnost.

verunka95
17. ledna

Kdybych nečetla jako první Trůn, tak by se mi kniha líbila mnohem víc. Furt musim Feyre porovnávat s Aelin, takže to Feyre nemá se mnou lehké, ale pomalu si na ni začínám zvykat, i když Aelin je prostě Aelin a jen tak ji nikdo nenahradí. Líbí se mi, že je prostředí v knize úplně jiné, než u Trůnů. Autorka si vyhrála s popisem území.
Jen čekám, kdy dojde na ty proslulé hrátky, jak je všichni popisují pohoršeně, jak kdyby tam bylo více sexu, než všeho ostatního :D

Markysek45
16. ledna

Krásný příběh na motivy mé oblíbené pohádky. Kniha se čte opravdu sama a část, která se odehrává pod Horou byla velmi silná. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje pocit viny. Jediné, co mi trošku vadilo, byla hádanka, kterou jsem uhodla ještě předtím, než jsem ji dočetla do konce. Jinak jsem byla opravdu spokojená a to hlavně proto, že tam konečně nebyl žádný milostný trojúhelník. I když mám pocit, že v dalším díle už bude.

Black-stars
06. ledna

Zajímavý příběh ze světa víl s příjemnou dávkou magie a kouzel. Skutečně příběh připomína klasickou pohádku o krásce a zvířeti... v lahce poupraveném příběhu s neméně šťastně nešťastném konci. Celkově asi stejně jako všechny knihy autorky se tato čte sama a příběh velmi pěkně ubíha přímo před očima.

janno69
04. ledna

Tak, tato série se mi po prvním přečteném dílu, hodně vrývá do srdce. Určitě ji nečtu naposledy....

Shaki
29.12.2018

Tuhle sérii mám neskutečně ráda. Je sice drsná, ale přitom plná emocí. Postavy jsou tu krásně vykresleny. Pořád se něco děje a vše má dvojí význam, který nám autorka pomalu odkrývá.

Francesca14
28.12.2018

Když jsem to četla před rokem poprvé, byla jsem nadšená - kniha je napsaná čtivě a napínavě, svět víl jsem si zamilovala a konec je vážně skvělý. Teď když to čtu s odstupem znovu s tím, že už jsem četla následující díly, nacházím na tom chyby, kterých jsem si tenkrát nevšímala: třeba to, jak Feyre pořád dokola opakuje stejné věci a hlavně to, jaká je to malá naivní holčička. Na druhou stranu vím, že to, jak je teď pitomá, s očima na vrch hlavy, je důležité pro její vývoj a že v dalších dílech už je mnohem lepší a snesitelnější. Ze všech dílů je tenhle asi nejhorší, ale to nic nemění na tom, že příběh je skvělý a autorka píše fakt dobře.

Abnička
27.12.2018

Naprosto nádherná kniha ????

denniys
27.12.2018

tak tohle mě bavilo :) paní Maas potvrzuje, že ví, co dělá...začátek knihy je na plný počet, u konce se kvalita poněkud zhoršila, ale pořád je to slušná 4hvězda..těším se na pokračování :)

Akinaz
27.12.2018

Moc se mi líbí styl, jakým je kniha vyprávěna a nadchl mě počáteční nápad s kráskou a zvířetem, který sice provází celou knihu, ale úplně jinak něž bychom čekali :-)

Paj-Inka
26.12.2018

Neuvěřitelná slátanina Krásky a Zvířete, Popelky, Zlatovlásky, Padesáti odstínů šedi a Hry o trůny se zakončení jako ze Stmívání. Navíc s úplně tupou hlavní hrdinkou, která se chová jako malý spratek a všichni ji stejně žerou, i když se tváří, že ne. Za mě velké zklamání...

lenochod037
25.12.2018

Pane. Bože.
tak tohle byla opravdu nádhera.
už dlouhou dobu jsem nečetla něco tak skvělého a krásného.
Miluji tu knihu,
miluji ten příběh,
miluji Feyre, Tamlina, Rhysanda a prostě úplně vše,
co se tohoto světa týče.
Ach.. už potřebuji další díl!:)

Sam.Mischell
21.12.2018

Úžasný příběh, úplně mě pohltil, že jsem nemohla přestat číst.

orinka3
13.12.2018

Před Vánoci se hodí pohádka. Tak jsem sáhla po tlustospisu a zabrala se do četby. Hemží se to tam nejrůznějšími nadpřirozenými bytostmi i kraji, začínalo to slibně. Jenomže....hlavní hrdinka je sice statečná, ale v pohádkách se obvykle "do prdele" neříká? A pak to začalo přibývat. Feyre má zvučné jméno, ale chová se zvláštně. Když ji do své říše odvede Tamlin, tak s ním jedná jako trucovitý spratek. Dělá mu všemožné potíže a on ke svým starostem ještě aby hlídal ji, když už jí velkoryse zachránil život. Že půjde o lásku, nikdo nepochybuje. Takže Kráska a zvíře. Zlá královna sužuje své poddané a libuje si v krutostech. Feyra musí z lásky k Tamlinovi sáhnout až na dno svých schopností. Uhodnout hádanku a splnit tři úkoly. No, hádanku bych uhodla raz dva, protože znám árii z Carmen. Mimoto se tam připletla i Popelka, jenže tady tu čočku Feyra vybírala přímo z krbu. Vždy naštěstí zasáhne někdo, kdo jí pomůže z bryndy a pak se nenápadně vzdálí. Tři úkoly horko těžko splní, láska vrcholí. No a technická: jak je možné, že Feyra napřed neslyší tlukot Tamlinova srdce, jelikož má kamenné (což ho při třetím úkolu zachrání) a nakonec ho tlouci uslyší? Vrátila jsem se o pár stránek a je to vážně tak. Takže když mám hodnotit - je to přeplácaná pohádka plná příšer a bojů, ale pokud chce někdo romantiku, Feyřino časté zvracení a nadávání ji znemožňuje. O praštěném chování nemluvě. Od dívky v pohádce člověk jaksi předpokládá něžnost, i když je to lovkyně - naše Libuška Šafránková ve Třech oříšcích taky lovila, a jaká to byla zimní paráda.

Ulrika
08.12.2018

Myslím, že je to poprvé co jsem knihu, která má přes 400 stránek přečetla za den a půl. Ale od příběhu odvážné Feyre se neslo odtrhnout. Jdu shánět další dil:)

E.lisabeth
17.11.2018

Proc? Proc jsem tak dlouho odolavala a nechtela ji cist?

Žožik
07.11.2018

Příběh mě nijak moc nenadchnul. Nebylo to nijak moc originální. Ale i přesto byla kniha velice čtivá a zábavná. Jen by to prostě chtělo nějak oživit, udělat nějakou nečekanou zápletku, aby se stalo něco, co bych dopředu nepředpokládala. Nevím, věřím, že další díly budou lepší, tak uvidíme.

Denisa31
05.11.2018

Paráda, celá série je pecka.

Denisa31
05.11.2018

Neskutečný, série Dvoru je proste pecka.

mazda333
03.11.2018

Do vod YA zabrousím když potřebuju něco jednoduchého na odreagování, u čeho není potřeba moc přemýšlet. Nečekám zázraky, a občas jsem i mile překvapena, když se mi dostane něčeho propracovanějšího, co mě vtáhne do autorova světa. Tentokrát se to ale moc nevyvedlo. Plytký, předvídatelný děj, málo postav.. a všechno je naprosto dokonalé. Té naivity bylo na mě asi přespříliš, zejména v první popelkovské polovině knihy, kdy se z naprosté bídy najednou všem dostávalo nedozírného přepychu a bohatství. Nemohl to vyrovnat ani konec, kdy se autorka na své hrdiny snažila uvrhnout všechny formy bolesti a navrch ještě záchranu světa, což u mě pohřbilo i poslední záchvěvy uvěřitelnosti.

lenka608
03.11.2018

Když se řekne perfektní knížka, pak mám jasno. Tahle. Z mého pohledu naprosto dokonalá ve všech směrech (a to často neříkám :))

phedr
01.11.2018

Zpětně musím hodnotit, že tenhle díl mi z celé série přijde nejslabší, ale jelikož jsem ho poprvé četla jedním dechem, tak dávám plný počet hvězd

AniDi
28.10.2018

Poprvé jsem četla knihu tohoto žánru a jsem nadšená. Bylo to opravdu dobrodružství. Četla se tak dobře. Naprosto souhlasím s hodnocením. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Doporučuji.

Lucuschka
26.10.2018

Tuto knihu jsem měla v knihovničce a chystala se k přečtení pěkně dlouho, ale prostě mi nevycházel čas nebo jsem neměla náladu. Když jsem se ovšem do ní pustila, nemohla jsem přestat čít a spát chodila velice pozdě, protože jsem chtěla dočíst kapitolu a další a další, aby mi nic neuniklo... Skvělý příběh a úžasný styl psaní. Těším se na další díl...