Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.42174

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Kniha Dvůr trnů a růží

Veveerka_123

Pokud se to dá říct o nějaké knize, tak určitě o této: Tato kniha zlomila mé srdce a roztříštila ho na miliony kousků. Miluju příběh Krásky a zvířete a patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších, a tento re-telling si mě získal už u první kapitoly. Sarah J. Mass je výjímečná spisovatelka a doufám, že bude vydávat stále další knihy.

Adyy

Souhlasím s PriMula.
Kniha byla ze začátku zajímavá, nevěděla jsem, co se bude dít a tak jsem četla dál a dál a čekala jsem, co se stane. Ovšem poté se můj zájem o knihu vytratil, nic moc se tam podle mě nedělo, ale i tak jsem nepřestávala číst a doufala, že se to stránku po stránce zlepší. A nebyla jsem zklamána. Kniha začala být čím dál víc a víc zajímavější a už jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Všechno jsem prožívala S Feyer a stala se mojí hrdinkou.
Kniha je i přes to všechno úžasná a doporučuji ji každému, kdo miluje fantasy literaturu a napětí.

PriMula

Trhá mi to srdce, ale musím dát jen 4 hvězdy.
Překrásná kniha, hned vysvětlím.
4* dávám proto, že se do půlky zkrátka nic nedělo a já knihu málem párkrát odložila. Nevěděla jsem, že to má své OPODSTATNĚNÍ. Prosím, jestli začínáte číst, vydržte. Všechno má svůj důvod.
Jako jsem se na začátku nudila a přemýšlela, proč je tato kniha tak oblíbená, tak jsem se ke konci nemohla odtrhnout.
Po první půlce knihy by mě ani ve snu nenapadlo, že po dočtení budu tak unešená.
Krása.

nikola2205

Tak tohle je moje srdcovka! Nečekala bych, že tento typ knihy existuje a že ho najdu ve svých skoro 30ti letech. Miluju fantasy a erotické knihy, tohle byl proste luxusní nářez!

A.K.A.R.

Dala jsem sice čtyři hvězdy, ale v porovnání s ostatními díly mi tenhle, připadá takový odstrčený a ne, tak dobrý. Ano, někde to vysvětli musí, avšak v dalších dílech je to rozhodně pecka. Tak proč je tenhle dobrý i zároveň průměrný? První díl série je jako ostatní knížky o krásce a zvířeti. Přesně podle scénáře, krok po kroku s přidanými detaily jako vždy. Tahle kniha měla potenciál a vypadalo to, že to autorka nezvládla. Jestli jste ještě nečetli další díly, tak do toho jděte, protože je to fakt dobrá vílí fantasy. Na rozdíl od Krutého prince nebo jiných je tohle hodně o surové magii, ne skryté někde v koutku, o které všichni vědí, ale nikdo ji nepoužívá, kvůli pravidlům. Tahle kniha je dobrá, ale ostatní díly jsou lepší.

Sabrielka

Kniha se mi celkem líbila. Akorát mi přišlo líto, že autorka několik posledních kapitol hrozně uspěchala.

karinga

Retelling Krásky a zvířete mě příjemně překvapil. Bála jsem se, že to bude kýčovité nebo naivní, ale Maasová mi už během prvních kapitol dokázala, že je zručná vypravěčka a při čtení scény s vlkem jsem měla pocit, jako bych se dívala na film se zpomalenými záběry. Dvůr trnů a růží byl dokonale vyvážený: akční, romantický, vášnivý, smutný, tajemný, temný, zářivý, kouzelný. Tak akorát.

Hlavní hrdinka mě občas trochu štvala a zasloužila by si, aby ji něco sežralo, ale to k tomu asi patří :)

Alethea_k

Do světa i postav jsem se okamžitě zamilovala. Návykové od první strany. Feyre jsem jako hrdinku přijala kupodivu dobře, i když by mě za normálních okolností štvala a nejspíš bych na ni nadávala. Do Tamlina se nešlo nezamilovat. Lucien je prostě blázínek, takže za mě palec nahoru. Jediné, co mi nesedlo, byla rodina Feyre. Postavy mi byly značně nesympatické a nevěřila jsem jim. Samozřejmě, že musí zapracovat náhoda a štěstíčko, ale to zkrátka k tomuhle žánru už asi patří. Teď si ale říkám, proč autorka psala další díly. Bohatě by mi to tak stačilo. Ale ostatní tvrdí, že jsou ještě lepší, tak uvidím. :)
Konec mi připomíná trošku Stmívání ve vílím kabátku, ale Stmívání miluju stejně jako tohle, takže co už :)

Dny krve a hvězdného třpytu
Dny krve a hvězdného třpytu