Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu obálka knihy
Mé hodnocení:

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.82159

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Court of Mist and Fury, 2016

Kniha Dvůr mlhy a hněvu

katkaq
včera

(+ SPOILER) Skvěle čtivý styl psaní, nové zajímavé postavy. Dějová linka chvílemi mírně zakolísala, ale tam ji hned nahradila romantická linka. Musím říct, že postupné budování vztahu a postupné jiskření mezi hlavními hrdiny bylo dokonalé. Postavy se silným charakterem a výborně ukotvené v minulosti. Důvody proč nedávám 5*: vývoj postavy Tamlina mi přijde až moc extrémní - autorka zkrátka hledá padoucha a on byl po ruce (uvidíme, co v dalším díle) + některé scény mi přijdou trošku zbytečné (ale i tak jsou skvěle napsané, to se musí autorce nechat)

sun.from.ibiza

Jsem moc ráda, že jsem to na začátku knihy nevzdala (nevím, jak Vám, ale Feyre mi přišla úplně, ale úplně pitomá), protože pak se příběh konečně rozjel a i když v tomto díle nebylo moc akce, na rozdíl od prvního dílu jsem se opravdu bavila. Moc se těším na pokračování a doufám, že mě finále nezklame.

Blanka29

Ke konci prvního dílu už jsme pomalu zjišťovali, že ne vždy ten, co se chová a má pověst jako zloduch, je opravdu zloduch. A dobrák je opravdu dobrák....
Kniha se četla opravdu výborně, neměla hluchá místa a akci střídala další akce. Krásně popsané postavy a vztahy mezi nimi. A to vyznání lásky....nemělo chybu :)

Knihomollla

Já nevím proč, ale příběh mě moc nezaujal. Je tam na mě málo akce a hodně takových zbytečných scén a chvil. Ale svět je dobře vymyšlený a celý příběh je na úplně jiné úrovni díky stylu psaní, který je pro mě úplnou pochoutkou. Takže doporučuji čtenářům kteří chtějí poznat opravdu nezapomenutelný styl psaní.

Fallon443

Určitě je to nejlepší díl ze série. Vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout! Knihu jsem četla už čtyřikrát. Za mě určitě velké doporučení.
Pozor, možná bude spoiler!
Rhysand mě v prvním díle hodně štval kvůli tomu jak se choval k Feyre, ale tady byl tak moc dokonalý!!! Úplně jsem se do něj zamilovala. A jeho kamarády taky miluju. Casian, Azriel, Mor a Amren...všichni jsou úžasní!
Feyre mě někdy hodně štvala, kvůli pitomým rozhodnutím, které jsem nechápala proč dělá.
A taky jsem nepochopila co se sakra stalo s Tamlinem?! Měla jsem ho ráda, ale to, co tady předváděl, mi ho úplně zhnusilo! Tamlin byl v tomhle díle úplně jiný. Podle mého názoru autorka neměla v prvním díle psát jak moc jsou do sebe zamilovaní, když stejně měla skončit s Rhysem.
A pane bože, to vyznání lásky??!! U toho jsem strašně brečela a bylo to tak nádherný!
Ten konec mě úplně vykolejil. Jsem ráda, že jsem se o sérii dozvěděla později, protože nevím co bych dělala, kdybych neměla hned po ruce třetí díl!
Myslím si, že kniha mohla být kratší, ale upřímně mi vůbec nevadilo, že je tak tlustá, protože ty stránky doslova mizely pod rukama. A věřte, že budete milovat každou kapitolu, každou stránku... za mě je to naprostá dokonalost!. Tak běžte honem číst.

Luccinda

Co mě na téhle sérii opravdu baví jsou postavy. Tou nejvýraznější je bezpochyby Rhysand, který se mi přece jen více líbil jako zmetek, ale na druhou stranu mě vážně bavilo poznávat jeho osobnost a historii. Tamlin se pro autorku stal takovým obětním beránkem, jeho postavu úplně zničila, jenom aby mohla dát dohromady Feyre a Rhysanda. Lucien zůstává jednou z nejzajímavějších postav série. No a nakonec je tu Rhysandův vnitřní kruh, který mi přece jen po těch 650 stranách přirostl k srdci.

Příběhově je celá série trošku slabší a nejvíc je to znát právě na druhém dílu. Čtení mě sice bavilo, dozvěděla jsem se spoustu informací o postavách a o světě, ve kterém se příběh odehrává, a neměla jsem příliš často pocit, že by se v knížce nic nedělo. Ale když na to pohlížím zpětně, tak se toho v knížce vážně tolik nestalo, nebo aspoň nic moc důležitého pro příběh.

Největším zklamáním byl pro mě styl psaní SJM, který jsem měla při čtení Skleněného trůnu fakt ráda, ale tady mi vůbec nesedí. Autorka se hrozně opakuje, některé popisy či myšlenky postav zaznívají v knížce pořád dokola. Největší utrpení pro mě bylo číst o pocitech Feyre, kterou považuju za jednu z nejhorších hlavních hrdinek všech dob.

Knihomolka59

Nemohla jsem od tohodle dílu spustit oči. Úplně si mě dostal. Rozhodně stojí za to si toto úžasné dílo přečíst.

Hanča123

Wau! Podle mě jeden z nejlepších dílů, určitě lepší než první díl. Velice doporučuji si to přečíst.