Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/big_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.72658

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury, 2016

Kniha Dvůr mlhy a hněvu

anezka1711
včera

(+ SPOILER) 1. Díl byl v úžasný, ale v tomhle je zase s Rhysandem takže oboje má něco, ale 1. Byl lepší

Kaila146

Až na pár hluchých míst byla kniha úžasná.

karolina_kop

Druhý díl se mi líbil podstatně víc,než ten první. Dočkáme se pravé stránky postav, které byly (ne)čekané a spoustu nových, skvělých i podivných poznáme. Autorka nám nabídne větší rozhled ve Vilím světě, což se mi neskutečně líbilo. Občasné erotické scény mi zde oproti prvnímu dílu nevadily, ačkoliv jich možná bylo více, než bylo třeba, ale mezi postavami byla ta chemie, která v to prostě musela nakonec vyústit. Progres Feyre napříč příběhem se mi líbil a já si k ní konečně našla cestu a zalíbila se mi. Zápletka je sice klasické fantasy klišé, ale autorka to prostě umí podat a překvapit. Konec oproti prvnímu dílu je nečekaný a určitě leckoho navnadí na další díl. Za mě pět hvězd.

pavlusci

Tisíckrát lepší než první díl. Miluju Rhysanda, Cassiana, Azriela, Amren, Mor... Úplně všechny! Líbilo se mi, jak se nejen Feyre posunula od toho, kde byla na začátku tohohle dílu. No a ten konec byl...Překvapující a těším se na další díl!

Nale

(+ SPOILER) Mnohem lepší, než první díl.
Alespoň první polovina, přestože se Feyre jen utápěla v depresích a občas jsem se nad jejím chováním plácala do čela. Ale to mi překvapivě nevadilo, naopak se mi líbilo, jak se z toho postupně dostávala a budovala vztah s Rhysandem. Bylo krásné, jak ji učil psát a trénoval ji. Mimochodem jeho vstup na svatbu jsem přímo hltala a vychutnávala si Tamlinovu reakci. Krásně napsané!
Noční dvůr se mi zalíbil i nové postavy. Trochu jsem se překousávala předlouhými popisy šatů, města a slavností, ale na to už jsem z téhle série zvyklá.:)

Ze začátku jsem nemohla pochopit náhlou změnu chování Luciena. Kdy se z něho stal poslušný pejsek? V jedničce se mi zamlouval, ale tady prostě autorka ze všech na Jarním dvoře udělala pitomce a zbabělce. Tamlin sice nikdy nebyl můj oblíbenec, ale udělat z něho ještě nepřítele a násilníka je trochu moc.

Návštěva Letního dvora byla zajímavá a Tarquin se mi zalíbil.:)

Druhá polovina mě naopak dost zklamala a Fayre se opět ukázala jako náladová blbka, která samozřejmě má zázračným způsobem velkou moc a stačí ji pár tréninků na to, aby se vyrovnala několik set starému válečníkovi. Dozvěděla se, že je Rhys její druh a co udělá? Urazí se, nechá svého milého ležet v bahně a na několik dnů se zavře sama do chaty. (clap, clap!) Koulela jsem očima, když jsem si pak přečetla, že Rhys už znal Fayre dřív, než přišla na Jarní dvůr, viděl ji ve snech malovat a tak dále... Tím všechno kouzlo a krásné budování jejich vztahu naprosto vyprchalo!
Dále vulgární gesta, rádoby vtipné nadávky a neustále narážky na sex, které tam byly přímo vecpané.

Konec... samozřejmě, že tam přidáme sestry Fayre a pozor - uděláme z nich vznešené víly! A z Fayre navíc vladařku Nočního dvora. Vzali se samozřejmě tajně a hrdinka se obětovala, aby mohli utéct (taky vám to připomíná Říši bouří?) Začíná to být překombinované, z Rhyse se pomalu stává podpantoflák a jeho úžasná osobnost vymizela kamsi za humny.

Do třetího dílu jsem se pustila hlavně ze zvědavosti, abych věděla, jak to všechno dopadne.

terinkha

Pořád je to levnej brak, ale lepší než první díl. Jasně, celá lovestory dostává úplně jinej rozměr, vysvětlení je vlastně moc pěkný, ale tím to asi hasne no.
Z Feyre se stane všehoschopná a mocná víla a na to, že má čerstvej řidičák, tak by mohla jít rovnou s formulí na okruh a všem by to natřela.
A menší rada pro všechna děvčata - se svým mužem jsem již skoro 12 let a za tu dobu jsem ho ani jednou neotitulovala "prase". Nenene, tytyty!
Netuším, jestli tím autorka potřebuje to mladý publikum zaujmout, ale teda některý mezilidský vztahy, který tam posvětí...to by asi moc nefungovalo mno.
Tady jsem pro 50 %, ale pořád si stojím za tím, že jsem četla už násobně lepší fantasy (když už jsme u toho, tak se mi líbila víc i naše Stehlíková).

Pain

(+ SPOILER) Přečteno na dvě etapy. Jedna ještě v době "covidu" (konec ledna) a druhá nedávno (dočteno minulý týden).

SPOILER
Hlavní hrdinka už není taková protivná, jako v prvním díle.
Rhys se ukáže v lepším světle a tahal za nitky již v první knize. ;-) Tamlin kope za špatný tým. Líbil se mi přístup Rhyse k Freye - jak si ji získal (naučil číst, učil bojovat, dal jí svobodu...). Zkrátka ji podporoval. Neutlačoval ji jako Tamlin.
Určitě si přečtu další díl.

LaInSe

Ačkoliv jsem byla v rozpacích z prvního, pomalejšího dílu, můžu říct, že druhý díl mě velice mile překvapil. Akce od začátku do konce, rozhodně jsem se nestíhala nudit a hltala stránku za stránkou. V prvním díle jsem měla problém si postavy oblíbit, ale zde jsem tento problém rozhodně neměla.