Dvůr křídel a zmaru

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/big_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 4.52348

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin, 2017

Kniha Dvůr křídel a zmaru

Tessa99

Tato série mě naprosto pohltila. Je to jeden z nejpovedenějších fantasy příběhů, co jsem kdy četla. Rozhodně se k ní ještě vrátím.

Vanici

Tady se série opět dost rozjede, dej rychle plyne, je to čtivé, těším se na pokračování

M.C.SMITH

Čtení této knihy jsem si náležitě užila. Opravdu ano. Byla to jízda od začátku až do konce.
Každá stránka pro mne byla slastí a knihu jsem přečetla až dost rychle na to, aby se mi po ní už teď stýskalo.
Jsem si jistá, že se zase k celé sérii vrátím, jako tomu bylo nyní.
Když jsem knihy četla před lety, nedokázala jsem plně ocenit příběh a jeho hrdiny.
Tamlin nebyl zase tak špatný a i když udělal dost zlých věcí, nakonec se zachoval správě.
Rhysand je úžasný snílek, který byl ochoten udělat naprosto vše, jen aby ostatní nemuseli trpět a já ke konci uronila slzy.
Všechny postavy si mne získaly a já jsem velmi ráda, že mám celou tuto sérii ve svém držení.
Kniha byla úchvatná a já nemohu než jen doporučit celou sérii těm, kdo chtějí snít a užít si příběh plný zvratů, dobrodružství a lásky.

Veju007

Dvůr křídel a zmaru, třetí díl série Dvorů, za mnou a zase to byla jízda!

Dvojka skončila pořádným cliffhangerem, takže jsem se samozřejmě okamžitě vrhla na další díl. Feyre tentokrát od začátku rozjíždí velmi nebezpečnou hru, coby dvojitý agent se snaží rozložit Jarní dvůr zevnitř, kam se na ní hrabe Black Widow z Avengerů.
Zároveň ale musí dát pozor na útoky Hybernu, který chce zotročit jak obyčejné smrtelníkx, tak vznešené víly a dávní nepřátelé tak musí spojit své síly.

Knížka má přes 700 stránek a opět jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Sarah dokáže napětí bravurně dávkovat, twisty a zrady jsou nenápadné a nečekané (samozřejmě) a vystřídala jsem snad komplet celou škálu emocí.
Protože přesto, že jsem věděla, že nějaká postava žije i po tomto dílu, když přišly trable, slzy tekly. A SJM vás prostě donutí někoho milovat, nenávidět a pak litovat a pochopit ho.

Buď šťastná, Feyre.

Mimochodem - Suriel je pro mě roztomiloučkej plyšovej skřítek na úrovni Dobbyho nebo Lehaby a je mi jedno, jak má doopravdy vypadat.

mondulinecka

Tak to bylo super! Napínavé od začátku do konce, spousta nečekaných zvratů, emoce střídala emoci a kdybych nemusela do práce, asi bych ani nespala! Za mě by to takhle mohlo i skončit, nicméně další díl čeká a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
Nicméně stále trochu srovnam se Skleněným trunem, který jsem četla před tím, ale už se nemůžu rozhodnout, která série mě baví víc.

Ocásek

Konečně jsem si i já přečetla třetí díl Dvorů a nemám slov!
Nerada bych vám něco vyspoilerovala, tak děj v téhle recenzi asi úplně vynechám a zaměřím se hlavně na ty pocity, které ve mně Dvůr křídel a zmaru vyvolal, protože to bylo něco neskutečného…
Zcela upřímně vám říkám, že jsem ještě nikdy u žádné knížky nebrečela tak moc (ani u knih CoHo ne, a to u je co říct), jako tomu bylo u téhle. Mám pocit, že to budu rozdýchávat ještě hodně dlouho, ale stalo to za to! Úplně všechno, všech těch 720 stran, které jsem přečetla za čtyři dny, protože jsem to prostě nemohla odložit a hltala jsem jednu stránku za druhou…
Přísahám na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní, že lepší sérii už asi nikdy v životě číst nebudu! A v mých očích už nikdy nikdo nepřekoná Rhysanda, to jsem si stoprocentně jistá!

Ivushaak

Do knihy se mi nedařilo začíst, ne že by byla vysloveně nudná, ale kdyby měla o 200 stránek míň tak by jí to asi neuškodilo. Připadalo mně, že se vlastně za celou dobu nic pořádně neudálo. :-/ Tento díl bych hodnotila lépe jak první, ale rozhodně hůř jak druhý.

ElikaS

Po druhém dílu, který byl naprosto úžasný, jsem se i hned pustila do toho třetího. Byla jsem hrozně zvědavá, jak to skončí a tak jsem knížku přečetla v podstatě jedním dechem za dva dny, tak byla dobrá!
Musím říct, že hned začátek mě zaujal a dění na Tamlinově dvoře mě bavilo, i když jsem se samozřejmě moc těšila až se Feyre vrátí k Rhysovi, protože společně mě moc baví. Ta jejich chemie a vzájemné špičkování mě uchvátilo už ve druhém díle. Třetí díl v tomto příjemně navazuje, i když ve druhém díle jsem si je užívala maličko více. Ono to i dává ve smysl zatímco ve druhém díle k sobě hledali cestu, ve třetím už měli vážnější starosti. Takže jsem si to vynahrazovala u dalších postav, kdy Nesta s Cassianem jejich roli převzali a Azriel a Elain měli také své kouzlo. Upřímně docela ráda bych si přečetla knížku u Elain, úplně nevím, jestli bych si ji přála vidět u Luciena nebo Azriela. Oba mají své kouzlo.
Dění okolo kotlíku bylo zajímavé a bavilo mě stejně jako různé politické machinace. Například u schůzky vladařů jsem hltala každé slovo.
Posledních 200 stran bylo parádních a nastalo tam i několik pro mě zajímavých zvratů. To mě na knížce obecně hodně bavilo, že i když některé věci byly předvídatelné, mnoho jich bylo naprosto neočekávaných.
No a ten úplný závěr? Ten jsem skoro celý probrečela. Miluji knížky, které u mě umí vzbudit takhle silné emoce. Navíc jsem se za poslední roky (co mám děti) naučila knížky odložit, ale tady to fakt nešlo. Takže než se pustím do čtvrtého dílu, musím se pořádně vyspat :-D
I třetí díl byl fantastický a považovala bych ho za krásné ukončení série. I když jsem ráda, že se autorka po letech k sérii vrátila a dopsala pokračování. I přesto musím říct, že druhý díl se mi líbil o ždibíček víc.