Dvůr křídel a zmaru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit...

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 4.61397
Série

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 3.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

A Court of Wings and Ruin, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (340)

Kniha Dvůr křídel a zmaru

Přidat komentář
keselylenka
16. října

Zatímco u prvního a druhého dílu jsem nemohla přestat číst, tady už to bohužel tak žhavé nebylo. A o pořád je tady úžasný svět a skvělé postavy ale za mě chemie prvních dílů zmizela. Vlastně to byla jedna velká válka, která byla sice pro příběh logická, ale mě nebavila. Navíc i od Tamlina jsem čekala trochu jiné chování na začátku knihy. Každopádně k sérii se i tak někdy ráda vrátím.

terkalor123
14. října

Prostě moje oblíbená Mass.


Saraken
08. října

Oplati sa urcite precitat

temna.vila
30. září

Dvůr křídel a zmaru považuji za důstojné zakončení příběhu Feyre a Rhysanda. Přestože autorka místy děj lehce natahovala, užívala jsem si každou stránku. Co považuji za největší klad nejen této série, ale všech knih SJM, je skutečnost, že nechává své postavy postupně se vyvíjet. Neexistuje u ní nic jako "panebože, vidím ho pět vteřin, ale už vím, kdy se vezmeme, kolik budeme mít dětí a jak se budou jmenovat", čehož si moc cením. Její víly jsou sice ve své podstatě jen vylepšení elfové, přesto s nimi však dokáže velmi dobře pracovat, budovat zajímavé dějové linky a k nim patřící napětí. Osobně jsem neměla problém ani s velkým množstvím erotických scén, k autorčině tvorbě mi tento aspekt patří a v knihách mi nevadí. Neměla jsem pocit, že by byly napsány nějak násilně nebo nevkusně. Obrovský zvrat na posledních stránkách pro mě byl samozřejmě bolestný, a přestože by takový konec byl asi úspěšnější, uvěřitelnější a celkově menší klišé, já jsem za tu předvídatelnost autorčina jednání ráda. Sérii můžu určitě doporučit každému, kdo zbožňuje fantastiku.

kubakubikula
27. září

Ze všech tří mi přišla nejlepší.

betule3
27. září

Tomuhle říkám zakončení série na úrovni! Kniha obsahovala všechno, co jsem si přála - skvělé zápletky a rozuzlení, úžasnou romantickou linku a bližší seznámení s vedlejšími postavami. Ohledně posledního budu se mi moc líbilo především seznámení s ostatními vladaři a jejich rodinami a historií.
Nemůžu si pomoct, ale prostě nemůžu vystát Nestu a Elain. Moc jsem je nemusela už v předešlých dílech, ale tady mě místy vyloženě vytáčely. U některých postav jsem se po celou dobu pohybovala na pomezí lásky a nenávisti a nedokázala jsem si na ně utvořit ucelený názor.
Celkově ale tento poslední díl dokázal, že se jedná o neskutečně povedenu sérii, kde si každý díl zaslouží 5*. A i když mým favoritem zůstává dvůr mlhy a hněvu, tohle byla opravdu pořádná jízda!

Adýsek
26. září

Na první díl této série nevzspomínám moc kladně. Bavila mě asi tak poslední třetina. Dvojka byla bomba, že jsem ani v té rychlosti, kdy jsem po dočtení popadla další díl, nestihla napsat komentář.
Tento čas jsem si ale vynahradila pro poslední díl.
Co se týče děje. Byl to MAZEC! Sarah prostě umí psát bojové scény!
Seznámili jsme se tady mnohem blíž s vládci ostatních dvorů, na které jsem se snažila utvořit si jasný názor, ale měli tak nevyspitatelné chování, že to nešlo. Pohybovalo se to mezi - nesnáším ho - dobrý, teď je v poho - nesnáším ho - atd...
Největší problém mi dělal Tamlin, u toho se to vážně střídalo.
V prvním díle jsem neměla ráda Nestu, ale stala se mojí nejoblíbenější sestrou Archerenovou. (Snad jsem to jméno napsala správně)
Prostě, všechno se to moc hezky uzavřelo. Brečela jsem, křečovitě zatínala pěsti, křičela...
Mám k tomu své výtky, ale nejsou tak velké abych nedala plný počet hvězdiček...
Hodnotím tedy 5/5⭐
Je to suprová série, po které se mi bude hodně stýskat!

Iveta183
19. září

Mělo by vyjít ještě několik dílů nebo novel.. Připravovaná je Dvůr stříbrných plamenů a bude nejspíš převážně o Nestě :) Těším se

1 ...

Doporučujeme

Poslední z bohů
Poslední z bohů
Na lovu
Na lovu
Krev polobohů
Krev polobohů
Dny krve a hvězdného třpytu
Dny krve a hvězdného třpytu