koupit knihy

Sarah J. Maas

americká, 1986

Nahrávám...

Nová kniha

Skleněný trůn 1–7 (box)

Skleněný trůn 1–7 (box) - Sarah J. Maas

Všechny díly Skleněného trůnu! V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 24 knih

Komentáře (79)

Nieroccoon
21. listopadu

Její svět skleněného trůnu jsem si zamilovala. Chvíli jsem četla první díl a najednou jsem zjistila, že už jsem u posledního. Knížky jsou hodně čtivé - musím říct, že autorka má velký talent zaujmout čtenáře, tak aby hltal každou stránku. Trochu mě mrzí kolik tam bylo pravopisných chyb, ale což, můj komentář taky není úplně bezchybný. Za mě bych některé milostné scény nepopisovala tak dopodrobna, to mi tam trochu vadilo. Ale i tak pozitiva převážila nad negativy

freezi
15. října

Od autorky som (práve) prečítala len Trón zo skla (celú sériu). Som naozaj nadšená a prekvapená, ako dokáže niekto vytvoriť takýto svet-dej-postavy... Úžasný nápad, dej, zápletky a prekvapenia, popis rodiacej sa náklonnosti, priateľstva a lásky (bez erotických detailov) a tie strategické popisy vojnových bitiek a postupov. Príjemné, napínavé čítanie, odporúčam tínedžerom (aj ich maminkám). Na rozdiel od nižšie uvedených autoriek tu boli intímne chvíle popísané ako spojenia duší bez anatomických a obéznych detailov. Páčili sa mi oveľa viac ako série od Ilony Andrews, Patricie Briggs, Chloe Neill, Morgan Rice, Keri Arthur, Richelle Mead, Jeaniene Frost

Die
11. května

Zruza - to nevím, kde jste takovou kravinu našla :D. Autorka určitě není rasistická či nějak problémová. Naopak se v jejích knihách objevují postavy s popisem různých národností a neobjevuje se v nich jakákoliv rasová urážlivost.

Zruza
10. května

Mám otázku k Sarah J. Maas. Zaslechla a četla jsem si pár článků o tom, že je prý problémová, rasistická a mnoho dalšího. Proto bych se chtěla zeptat, jestli jste někdy postřehli něco divného? Děkuji

monkal
22. března

Někdo by možná řekl, že se jedná je o další spisovatelku, která píše zamilované knihy pro náctileté něžného pohlaví. Ale ono to není tak jednoduché. Maasová se vrhla do vod, kde je dnes poměrně plno a sice do fantasy pro mladé. A zde průměr dalece převyšuje. Četl jsem sice jen Skleněný trůn, ale i tak si myslím, že je to dostatečný vzorek, abych si mohl dovolit její tvorbu hodnotit.
Jedná o dobře zvolenou kombinaci romantiky a násilí. Postavy nejsou černobílé, procházejí vnitřním vývojem, mají svoje vnitřní problémy, démony minulosti i obavy z dopadu svého jednání. Není zde klasické fantasy osazenstvo (lidé, trpaslíci, elfové,...). Naopak jsou zde míšenci, lidé, čarodějnice, víly a další více či méně temní tvorové. O magii se pouze nemluví, ale skutečně se zde provozuje. Autorka se nevyhýbá ani drsnějším pasážím, pokud je to nutné (bitvy, mučení, vraždy). Rovněž se nebojí nechat zemřít kladné hrdiny. Příběh sice končí vítězstvím světla nad temnotou, ale i vítězové mají své citelné ztráty.
Maasová je velmi dobrá vypravěčka s neotřelými nápady a její knihy rozhodně nejsou jen pro "náctileté dívky". Ne vždy má člověk chuť na masakr v podobě Písně ledu a ohně a také si rád občas přečte něco lehčího a pozitivněji laděného. Takže jen tak dál Sarah.

maxa21
19. března

Přečetla jsem v originále, ale popravdě se moc těším na kvalitní český překlad. Pořád mi v hlavě nabíhají po přečtení jednotlivých vět květnaté české ekvivalenty :D.

katerina3716
24. února

A court of silver flames precten za 3 dny OPET je to uzasne, ale jako uzasne!!! :) Po velkem zklamani z Crescent city jsem zase spokojena. Tesim se az si to prectu v CZ znova! :)

maxa21
19. února

Tak nám vyšlo pokračování série Dvorů, A Court of Silver Flames, tak jsem zvědavá, kdy se dočkáme českého překladu.

1