Koupit knihy

Sarah J. Maas

americká, 1986


Nahrávám...

Nová kniha

Dvůr trnů a růží Box (1-4)

Dvůr trnů a růží Box (1-4) - Sarah J. Maas

Série Dvůr trnů a růží v jednom boxu. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem.... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (81)

uzivatel0213
17.10.2022

Maasovou mám hodně ráda. Mám přečtené jak série Trůnu, tak Dvorů, rozečtený Rody (první díl přečtený). Většinu knížek jsem četla více než jednou, ale když se na ně podívám jako celek, tak můžu říct, že se objevuje určitá podobnost u všech.
- hlavní hrdinky jsou sexy bojovnice
- jejich partneři jsou sexy bojovníci
- jejich osudoví partneři mají křídla
- hlavní hrdinky v průběhu získají nějaký nečekaný boost
- závěrečná bitva (nebo alespoň ta tečka) patří ženských
A jako poslední objev přidávám podobnost různých typů osobností z různých sérií v jiné sérii (např. Fury mi připomíná Celaenu ze začátků Trůnů).

Nic ze zvýše zmíněného mi nezabrání knihy této autorky číst dál. Za sebe jí můžu jenom doporučit. Pro ty, kdo začínají můžu doporučit sérii Dvory.

joscer
09.04.2022

Sarah píše skvěle, ale obávám se, že po přečtení některé její série budete hledat podobně tak dobrou knihu ještě hodně dlouho.

Nieroccoon
21.11.2021

Její svět skleněného trůnu jsem si zamilovala. Chvíli jsem četla první díl a najednou jsem zjistila, že už jsem u posledního. Knížky jsou hodně čtivé - musím říct, že autorka má velký talent zaujmout čtenáře, tak aby hltal každou stránku. Trochu mě mrzí kolik tam bylo pravopisných chyb, ale což, můj komentář taky není úplně bezchybný. Za mě bych některé milostné scény nepopisovala tak dopodrobna, to mi tam trochu vadilo. Ale i tak pozitiva převážila nad negativy

freezi
15.10.2021

Od autorky som (práve) prečítala len Trón zo skla (celú sériu). Som naozaj nadšená a prekvapená, ako dokáže niekto vytvoriť takýto svet-dej-postavy... Úžasný nápad, dej, zápletky a prekvapenia, popis rodiacej sa náklonnosti, priateľstva a lásky (bez erotických detailov) a tie strategické popisy vojnových bitiek a postupov. Príjemné, napínavé čítanie, odporúčam tínedžerom (aj ich maminkám). Na rozdiel od nižšie uvedených autoriek tu boli intímne chvíle popísané ako spojenia duší bez anatomických a obéznych detailov. Páčili sa mi oveľa viac ako série od Ilony Andrews, Patricie Briggs, Chloe Neill, Morgan Rice, Keri Arthur, Richelle Mead, Jeaniene Frost

Die
11.05.2021

Zruza - to nevím, kde jste takovou kravinu našla :D. Autorka určitě není rasistická či nějak problémová. Naopak se v jejích knihách objevují postavy s popisem různých národností a neobjevuje se v nich jakákoliv rasová urážlivost.

Zruza
10.05.2021

Mám otázku k Sarah J. Maas. Zaslechla a četla jsem si pár článků o tom, že je prý problémová, rasistická a mnoho dalšího. Proto bych se chtěla zeptat, jestli jste někdy postřehli něco divného? Děkuji

monkal
22.03.2021

Někdo by možná řekl, že se jedná je o další spisovatelku, která píše zamilované knihy pro náctileté něžného pohlaví. Ale ono to není tak jednoduché. Maasová se vrhla do vod, kde je dnes poměrně plno a sice do fantasy pro mladé. A zde průměr dalece převyšuje. Četl jsem sice jen Skleněný trůn, ale i tak si myslím, že je to dostatečný vzorek, abych si mohl dovolit její tvorbu hodnotit.
Jedná o dobře zvolenou kombinaci romantiky a násilí. Postavy nejsou černobílé, procházejí vnitřním vývojem, mají svoje vnitřní problémy, démony minulosti i obavy z dopadu svého jednání. Není zde klasické fantasy osazenstvo (lidé, trpaslíci, elfové,...). Naopak jsou zde míšenci, lidé, čarodějnice, víly a další více či méně temní tvorové. O magii se pouze nemluví, ale skutečně se zde provozuje. Autorka se nevyhýbá ani drsnějším pasážím, pokud je to nutné (bitvy, mučení, vraždy). Rovněž se nebojí nechat zemřít kladné hrdiny. Příběh sice končí vítězstvím světla nad temnotou, ale i vítězové mají své citelné ztráty.
Maasová je velmi dobrá vypravěčka s neotřelými nápady a její knihy rozhodně nejsou jen pro "náctileté dívky". Ne vždy má člověk chuť na masakr v podobě Písně ledu a ohně a také si rád občas přečte něco lehčího a pozitivněji laděného. Takže jen tak dál Sarah.

maxa21
19.03.2021

Přečetla jsem v originále, ale popravdě se moc těším na kvalitní český překlad. Pořád mi v hlavě nabíhají po přečtení jednotlivých vět květnaté české ekvivalenty :D.

1