Skleněný trůn přehled

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/bmid_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4 4612 4612

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skleněný trůn. Přihlašte se a napište ho.

meredith6677
předevčírem 3 z 5

Musím říct, že na to, jakou chválu jsem na ToG slyšela, jsem nejspíše očekávala něco víc. Možná je můj pohled zkreslen tím, že jsem nejdrieb četla sérii Dvorů, která mě naprosto ohromila a nejspíše zůstane mezi mými nejoblíbenějšími knihami...
Nicméně...
Sarah píše prostě úchvatně a ToG má své vlastní kouzlo, do kterého se mi sice chvíli trvalo dostat, ale když se děj rozjede, začíná to být zábavné. Jak bývá u Maasové zvykem, posledních cca +-100 stránek čte pak čtenář jedním dechem. A s koncem dílů zůstává v čtenáři několik otázek, které ho nutí sáhnout po dalším z dílů - me nevyjímaje, takže se vrhám rovnou na další díl.

KajinaH722
16.06.2024 4 z 5

Ze začátku mi chvíli trvalo se do knihy začíst, ale jakmile se Celaene začala připravovat na turnaj šampiónu, tak to začalo být napínavé. Je to zajímavý příběh, ale trošku na mě zdlouhavý. Uvidíme co nám přinesou další díly. Za mě Dvory mě bavily o něco víc. Jinak mám určitě v plánu v sérii pokračovat.

Betulefetule
13.06.2024 3 z 5

O sérii mám zatím trochu smíšené pocity. Všichni si ji strašně chválí a tak, ale mě zatím první dvě knihy (Krvavé ostří a Skleněný trůn) nijak moc neuchvátily. Určitě to neznamená, že to jsou špatné knihy, jenom mi přijdou trochu overrated :( .

všechny komentáře

Související novinky (6)

Palmknihy: Až 70% slevy a soutěž

17.10.2022

Knižní novinky (40. týden)

29.09.2019

Knižní novinky (39. týden)

22.09.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (4)

Není oddaná nikomu, jen sama sobě, a pokud ti bude moct probodnout srdce, nezaváhá. (O Celaeně)

Sraz je k zemi zbraní Eyllwe. Ať dřevo lesů Eyllwe zvítězí nad ocelí Adarlanu. Ať se královým bojovníkem stane člověk, který chápe utrpení nevinných. (Nehemia)

Pokojne prežijem aj sama, aspoň kým budem mať čo čítať.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Skleněný trůn v seznamech

v Přečtených6 529x