Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/big_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4.43467

Skleněný trůn / Trón zo skla 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Kniha Skleněný trůn

freezi

Píšem hneď pro prečítaní celej série aj noviel (tie som čítala po 4knihe-vysvetlilo mi to súvislosti). Som naozaj nadšená a prekvapená, ako dokáže niekto vytvoriť takýto svet-dej-postavy... Posledné knihy mohli byť rozdelené na viac kníh. Podľa diskus.blogov 5a6 knihu je lepšie čítať súbežne podľa presného postupu (je to chronologickejšie). Úžasný nápad, dej, zápletky a prekvapenia, popis rodiacej sa náklonnosti, priateľstva a lásky (bez erotických detailov) a tie strategické popisy vojnových bitiek a postupov. Príjemné, napínavé čítanie, odporúčam tínedžerom (aj ich maminkám). Páčili sa mi oveľa viac ako série od Ilony Andrews, Patricie Briggs, Chloe Neill, Morgan Rice, Keri Arthur, Richelle Mead, Jeaniene Frost

ilona3471

Skleněný Trůn- Kniha která mě upoutala obálkou bojovnice Celaeny i o čem by měla být. Na začátku jak Celainu zajali myslela na to že je zabije, a uteče. To se mi líbylo! Přesto dostala nabídku od prince Doriana že podstoupí klání s ostatními bojovníky. A když vyhraje a bude sloužit králi 4 roky a poté bude mít svobodu. V této knize jsem si oblíbila kapitána Chaola, Prince Doriana a Princeznu Nehemii. Ihned jdu číst 2 díl Půlnoční koruna. :)

M.C.SMITH

Knihu jsem přečetla jedním dechem, příběh mne okamžitě pohltil a musím uznat, že jsem nadmíru spokojená. Od autorky mám jak Dvůr trnů a růží, tak i Půlměsíční město a i když má autorka své mouchy, píše skvěle.
S vervou jsem se pustila do druhého dílu a doufám, že bude stejně dobrý, jak ten první.

sisterarcheron

Tahle kniha mě úplně pohltila a Celaenu jsem si úplně zamilovala. U jejích sarkastických poznámkách jsem se hodně nasmála. Dorian je takové sluníčko a jeho nejlepší kamarád Chaol, kapitán stráží, mně někdy pěkně štval ale pořad jsem si ho oblíbila.
Kniha byla nabitá dějem a tak doporučuji všem. A taky těm kdo mají rádi knihy se silnými hlavními hrdinkami. Ne vážně Celaena vydržela v dole celý rok i když tam ostatní vydrželi maximálně něco okolo 1 měsíce. (Tohle se dozvíte hned na začátku).
Takže ano 5*/5*

Nemám.jméno

Skleněný trůn mě od prvních stránek pohltil a až do konce nepustil. Hlavní hrdinku jsem si okamžitě oblíbila, jejím sarkastickým poznámkám se nešlo nesmát.
Nicméně nebyla jediná, která mi přirostla k srdci. Chaola i Doriana jednoduše musím zbožňovat, ale i s ostatními jde soucítit a lehce chápat jejich motivy. No, a král byl pořádný "záporák", ten ve mně doslova vyvolával úzkostnou hrůzu. Sarah J. Maas prostě umí psát postavy.
Závěr knihy byl opravdu napínavý a já si přála, aby Skleněný trůn ještě nekončil. Naštěstí se jedná pouze o první díl, takže se těším, až se mi do rukou dostane Půlnoční koruna. Protože tahle série stojí opravdu za to.

deedulka

Nebylo to špatné. Čekala jsem teda ještě větší pecku, ale i tak se mi kniha líbila. Hlavní hrdinka je sympatická, i když mi k ní úplně neseděla ta "nevinnost" a čistá dušička, když normálně bez zábran zabíjela pro peníze.

Z chlapských hrdinů jsem si více oblíbila Chaola. Byl podle mne víc chlap, než trochu nedospělý a přelétavý Dorian.

Konec už se mi trochu táhl, ale jako lákadlo na další díl, se osvědčil. Kdo by nechtěl znát pokračování o životě věhlasné vražedkyně. :-)

luca321

Knihu jsem si zakoupila po dočtení Půlměsíčního města, které mě nadchlo. Skleněný trůn sice nebyla taková bomba, ale vůbec zakoupení nelituju. Zajímavý příběh i romantická linka. Čtení mě moc bavilo a hned si jdu objednat další díly.

EliškaHavlová

Nad přečtením této série jsem přemýšlela už nějakou dobu. Po přečtení Dvorů a Půlměsíčního města, ze kterého jsem byla nadšená, jsem tedy podlehla.

Už od prvních stránek mě příběh vtáhl do děje a zaujal. Děj byl samozřejmě dost předvídatelný, ale jako celek se mi knížka líbila. Dost také pomohlo, že konec byl dobře zakončený a další díl na něj jistě dobře naváže.

Dávám zatím prvnímu dílu tři hvězdičky, protože mám od autorky zatím i oblíbenější tituly.