Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235352/big_skleneny-trun-rl8-235352.jpg 4.34022

Skleněný trůn / Trón zo skla 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Kniha Skleněný trůn

klarka009

Tak už konečně patřím mezi ty, kteří četli Skleněný trůn :D musím říct, že mě to chytlo hned od začátku. Jak jsem začala číst, nešlo přestat. Maasová to prostě umí :)
Je pravda, že jsem si chvilku musela zvykat na Celaenu a na to jak dokonalá v knize je.. ale nakonec jsem si ji vcelku oblíbila. Obě máme rádi jídlo a knihy :) Turnaj a ostatní zabijáci mohli být více rozepsaný, protože zrovna tahle část mé hodně bavila.. je škoda, že zabijáci odpadávali moc rychle díky těm záhadným úmrtím, takže ve finále moc úkolů nebylo.
Co se týče toho romantického trojúhelníku, tak na ty já prostě moc nejsem a upřímně ani nevím koho z těch dvou bych si vybrala :D Mojí nejoblíbenější postavou se zde jednoznačně stala princezna Nehemia :)

Orvi

Bohužel. I když zajímavý děj, skvělá hlavní postava a plynulé nekrkolomné čtení, tak jsem si v půli knihy, zvlášť při popisu postav a citů připadal, že čtu něco z červené knihovny, či snad nadprůměrnou povídku z Bravíčka. Nedokázal jsem to dočíst. Kniha by zasloužila chlapskou revizi.

xkarla

Knížku jsem měla doma už dlouho, a mezitím jsem zapomněla, o čem že série je. Odkládala jsem jí hlavně kvůli délce série, ale konečně jsem se na ní vrhla a byla příjemně překvapená. Děj knížky mě bavil a uteklo to velmi rychle. Takže pokud jste se stejně jako já zalekli celé série, nebojte, čte se to samo a děj je napínavý, že knížku nebudete chtít odložit :) Celaena je prototyp badass hrdinky, což mě nikdy nezklame. Postavy i děj mají i hlubší vrstvy, to se občas u YA fantasy nepovede, takže jsem s prvním dílem spokojená a těším se na pokračování :)

_Brunetka_

Absolutně netuším, proč jsem se téhle série bála, když jsem dostala tu stejnou Maasovou, kterou miluju od přečtení prvního dílu Dvorů. Tenhle příběh mě naprosto rozsekal a poslal do kolen. Hltala jsem stránku za stránkou a opravdu mě bolelo srdce pokaždé, když jsem od čtení musela odejít (proto jsem to radši moc často nedělala). Námět je tu opět skrz naskrz originální a já za něj nedávám jeden palec nahoru, ale rovnou dalších sto! Postavy… když někdo tuto autorku čte, dokáže si to představit, ale pro ty, co zatím neměli tu čest se s ní literárně setkat – píše jedny z těch nejvíce charakterově propracovaných hrdinů, na které můžete v knihách narazit. Celaenu jsem si za její povahu extrémně oblíbila (achjo, proč takové nejsou všechny knižní hrdinky), protože byla nezávislá, chytrá, schopná, nic si nenechala líbit,… Dorian byl fajn, ale na ten jeho větší vývoj teprve nějak čekám. A Chaol? Panebože, to je můj nový život, mé srdce si získal do poslední částečky. Jeho povaha mi vážně dost sedí. Nehemia má taky solidně našlápnuto. Romantická linka se tu zatím rozbíhá velmi pozvolna, milostný trojúhelník je v počátcích, ale už teď mě bolí, protože cítím v kostech, že mého favorita happyend nečeká. Autorka opět přišla také v každé kapitole s neskutečnou bouří emocí, které mě zaplavily jako ty nejhorší povodně. Byla jsem s nervama hin. Knížkou prostupovalo napětí a lítal tam zvrat za zvratem. Nudy se opravdu nedočkáte, protože překvapivých odhalení je tu spousta. Ke konci asi jen tolik, že jsem se musela hodně ovládat, abych si hned nevzala další díl. Můžu doporučit všem, kteří hledají kvalitní knížku, pro kterou nepřestanou dýchat ani po dočtení.

nikola2425

Že začátku jsem měla strach, protože fantasy pro mě je tak trochu novinka ale opravdu jsem si tuhle sérii oblíbila. Byla jsem nadšená a těšila se vždy celý den, než si budu moct číst. Určitě všem doporučuji, stojí to za to.

Tess.96
29.12.2022

Budu upřímná, ze začátku, dejme tomu v první polovině jsem měla pocit, jako bych četla nějakou povídku z internetového fóra. Což jak jsem později zjistila I tak bylo, spisovatelka opravdu tuhle knihu vydávala na internetovém forum a je to v tom stylu psaní dost cítit. Druhá polovina je ale o dost lepší, příběh se začíná věnovat akčnějším věcem a někam se posouváme a fakt mě to bavilo.

Další věc, co mi trochu vadila byla hlavní postava, která se občas chovala až moc naivně a hloupě. Na druhou stranu, je jí osmnáct let, takže bych asi od ní neměla očekávat zázraky, ale je to sakra nájemná vražedkyně, tak snad má trochu rozumu. Nejvíce mě to štvalo, když podezírala určitou osobu z brutálních vražd, které se na zámku děli. Mě totiž bylo od začátku jasné, kdo za tím stojí a mám pocit, že se spisovatelka úplně zbytečně snažila čtenáře odlákat jiným směrem.

Navzdory tomu všemu se z toho ale stala čtivá fantasy, jejíž postavy jsem si vážně oblíbila a díky konci a zjištění různých intrik mě vůči hlavní postavě, mě zajímá, jakou cestou se příběh bude odvíjet dál.

dzejkbeltygros
22.12.2022

Musím uznat, že začátek byl trochu vleklejší a konec šel naopak docela šupem. Na druhou stranu jsem se nikde nezasekla, nenudila. Napětí tam bylo hlavně na konci, ale bavilo mě sledovat Celaeninu cestu, jak získává sílu, objevuje magii a sbližuje se s Dorianem. Což je vlastně trochu zvláštní, protože Chaol jí taky není lhostejný, takže se tu rýsuje něco zajímavého. Těším se na další díl a objevování dalších světů.

Carolxc
28.12.2022

Četlo se to samo a nechtělo se mi přestat, i když jsem musela.
Cel je mi jako hlavní hrdinka byla sympatická a povahou mi též sedla. Hlavní ženské hrdinky v knihách mi většinou přijdou otravné.
Koho jsem si, ovšem zamilovala byl Chaol a jeho rozhovory s Cel jsem si užívala nejvíc. Jsem zvědavá na jeho příběhovou linii a doufám, že se o něm v dalších dílech dozvím více.
Jsem sice tým Chaol, ale Dorian mě taky překvapil. Čekala jsem, že bude namyšlené princátko, ale má toho v sobě více, než se na první pohled mohlo zdát.
Čeho se do budoucna trochu bojím, je milostný trojúhelník, které já nevyhledávám a v knihách jsou mi překážkou. Doufám, že Cel nespadne do té šablony, kdy bude lítat od jednoho ke druhému a nebude vědět, koho vlastně chce. Kvůli příběhu, který mi přijde zajímavý a Chaolovi chci tuhle sérii dotáhnout, až do konce.
Během čtení jsem měla pár tipů, kdo by tam měl být ten zlý a měla jisté teorie, jak by to mohlo být a to se nakonec vyplnilo. A i když se mi ono tušení vyplnilo, měla jsem vlastně z toho radost, že to tak bylo. Sice jsem na to přišla dříve, než hlavní hrdinka, ale ani tak mi to nezkazilo zážitek.
Naopak jsem zvědavá, co přinese druhý díl a jak to bude pokračovat. V otázce romantické linky mám sice obavy, ale věřím, že když jsem si užila první díl, že další budou lepší a lepší.

A třeba dám šanci i dalším knihám od této autorky