Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/big_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4.52610

Skleněný trůn / Trón zo skla 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight, 2013

Kniha Půlnoční koruna

betule3

Na 100% lepší než první díl. Chvilku sice trvalo, než se příběh pořádně rozjel, ale pak to stálo za to. Celaenina naivita se o dost zlepšila, a oproti předchozímu dílu mi teď začínala být jako hlavní hrdinka sympatická. Líbil se mi větší náhled do fantasy stránky příběhu, fungování jednotlivých světů mě na všem zajímá snad úplně nejvíc. Rozhodně jsem zvědavá na další díly.

M.C.SMITH

Páni, tak tohle bylo něco. Kniha mne strhla a nepustila mne až do samotného konce. Plná neočekávaných zvratů, bolestných událostí a šokujících odhalení.
Celainu jsem si oblíbila už od samotného začátku série a zamilovala jsem se do Doriana, je to skvělý muž, který je plný soucitu a člověk by si přál, aby takový chlapík opravdu existoval.
Už se nemohu dočkat, až si přečtu třetí díl a doufám, že to bude zase taková bomba, která mne naprosto odrovná, jako tomu bylo doposud.
Zatím mohu jen a jen vřele doporučit všem, co milují akci a rádi se nechávají unášet na vlnách kouzel, intrik a zakázaných polibků.

luca321

Nemám, co vytknout. Po skvělé jedničce přišla ještě lepší dvojka. Bylo to hrozně čtivé, celou knihu jsem přečetla za dva dny, protože se od knihy nešlo odtrhnout. Knížka je plná nepředvídatelných zvratů. Hlavní postavy jsem si zamilovala i potemělou atmosféru. Hnedka vlítnu na třetí díl, doufám, že to bude stejná jízda jako tenhle skvost.

Nemám.jméno

Já nemám slov. Číst Půlnoční korunu byla fantastická jízda, kterou jsem si doopravdy užila.
Už od první věty si mě kniha získala a po dočtení mohu jen dodat, že dokonce předčila má očekávání. Je pravda, že ze začátku mi připadala podobná předchozímu dílu, pouze obohacena o intenzivnější milostný trojúhelník, nicméně zhruba v polovině děje atmosféra potemněla a kniha se začala ubírat vlastním směrem, což pro mě bylo vítaným prvkem.
Sarah J. Maas rozhodně žádnou ze svých postav nešetřila, snad každého nechala trpět a stavěla je před náročná rozhodnutí. A to neomluvím o nespočtu tajemstvích, kterými byli opředeni. Musím ale uznat, že postupné odhalování minulosti Adarlanské vražedkyně mě vážně bavilo.
Je až neuvěřitelné, jak se mi autorka dokázala dostat pod kůži – v jednu chvíli jsem se smála Celaeniným uštěpačným poznámkám, jenom aby o dvě stránky později přišly události, které mi úsměv z obličeje smetly. Navíc nechápu, jak všechno dokázala vymyslet, s kolika detaily počítala.
V neposlední řadě musím vyzdvihnout fantastický konec, který mě vážně dostal...
Pokud by to bylo možné, neváhala bych dát Půlnoční koruně více než pět hvězdiček.

Heri76

Celaena má spousty tajemství, která jsou odkrývána postupně a vysvětlují dodatečně některé její činy. Její původ a to čím ve skutečnosti je.
Můj oblíbený princ Dorian je většiny knihy osamělý, zmatený, nešťastný a ztracený. Bojuje sám se sebou, svými schopnosti, které ho děsí a které neumí ovládat. A vzhledem k tomu, že jeho přátelství s Chaolem „rozvrátila“ přítomnost Celaeny, člověk by ji proto měl nenávidět. A to se mi při čtení chvílemi i dařilo. Za to jak se chovala k Dorianovi i za to jak se zachovala k Chaolovi. Ne, že by si to Chaol nezasloužil. Jeho tápaní a neschopnost se rozhodnout a přiklonit k jedné straně, rozlišovat mezi dobrem a zlem, si asi nic jiného nezasloužila.
Nicméně posun jejich vztahu v den Chaolových narozenin, ke kterému úspěšně spějí dvě předchozí knihy, a během chvíle přechod od lásky k nenávisti byl rychlý, že jsem ani nestihla postřehnout, jak k tomu došlo (samozřejmě že to vím).
Společné nebezpečné dobrodružství Chaola, Celaeny a Doriana v podzemí hradu vkládá klíny do jejich přátelství, místo aby je spojilo.
A Chaol, který není schopen se rozhodnout na čí straně stojí, ale zároveň Celaenu miluje se pokusí zachránit ji svým způsobem za cenu toto, že obětuje sviji „svobodu“.
Novou epizodní postavou je Mort, který je tak škodolibý až je roztomilý a Elena, vznešená královna, která směruje Celaenu přesně tam, kde by podle ní měla být, aniž ji tam napřímo pošle a pomáhá jí rozplétat střípky z její minulosti, které nám i Celaeně pomáhají pochopit historii i současné dění.
Konec druhého dílu je začátkem velké změny. Přečetla jsem ho jedním dechem.

knihomolkaMist

Skvělý!
Jsem teprve u druhého dílu, ale už téměř se 100% jistotou mohu říct, že tohle bude má srdcová série.
SJM fantasy prostě umí.
Kniha napěchovaná dějem od začátku až do konce. Zvraty, které vám nedají spát. Boží postavy, které byste chtěli znát v realitě. A Rychlotlapka! :D
Moc se těším na další díl.

Kája_14

Kniha byla lepší než předchozí jsem z ní nadšená.... moc knihu doporučuji a už se těším na další díl

Tejuna

Konečně se v knize dozvídáme víc o Nehemii a i Chaol mi začal být sympatický. Bohužel ve chvíli, kdy člověk hltá každou stránku přijde zvrat a z Celaeny se stane sebelítostivá hromádka nervů. Od této chvíle mi kniha neutíkala a těšila jsem se až ji dočtu. Takže ano byl lepší, jak první díl, ale stále mi tam něco chybělo.