Půlnoční koruna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/big_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4.53044
Série:

Skleněný trůn / Trón zo skla 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Crown of Midnight, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (458)

Kniha Půlnoční koruna

dzejkbeltygros
28. ledna

Začátek byl opět trochu pomalejší stejně jako první díl. Pak se ale Celaena konečně probrala, až se začaly dít věci, které jsem dlouho očekávala. Bylo to tak napínavé, že jsem to nedokázala odložit. Posledních 100 stran byla pěkná jízda! Spoilery jsem žádné neviděla, takže jsem si to fakt užila a hned si jdu obstarat další díl!

klarka009
24. ledna

Mám za sebou druhý díl Skleněného trůnu, který se mi líbil o trochu méně, ale i tak to stále bylo moc dobré. Do té doby než se stala ta krutá věc (kterou autorce jen tak nezapomenu) to bylo tak trochu o ničem.. akorát jen Chaol a Dorian, Dorian a Chaol a pak ještě nákupy. Ale potom se Celeana díky bohu probrala z té své pohádky a začala taky něco dělat.. druhá polovina knihy byla tak mnohem zajímavější.
Zajímavou postavou se teď pro mě stal Dorian a jsem velmi zvědavá co se z něj ještě vyklube :)
Na konci přijde velké odhalení, které pro mě bohužel nebylo vůbec překvapující díky všem fanartům a spoilerum kolem, ale tomu se člověk u takhle oblíbených knih bohužel nevyhne i kdyby chtěl.


kindlova42
02. ledna

(+ SPOILER) Prvních cca 150 stran jsem měla problém se začíst, protože se příběh táhl a bála jsem se, že budu zklamaná…ale jakmile se tam všechno rozjelo tak mi to vynahradilo pomalý začátek a pak jsem zase nechtěla knihu odložit.
Upřímně jsem ráda, že Celaena a Dorian směřují k přátelství a myslím si, že romantický vztah s Chaolem je taky po tom všem nepravděpodobný, i zde bych preferovala přátelství.
Líbí se mi jak Dorian i Chaol nevědomě inklinují k rebélii proti králi.
A moc se těším na třetí díl a Celaenu ve Wendlyn (snad se konečně objeví i nějaký ten charismatický Vílák :)

nikola2425
02. ledna

Druhý díl tenhle série je taky velmi zajímavý jako ten první. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout jako u toho prvního dílu, už se nemůžu dočkat na čtení třetího.

Carolxc
28.12.2022

Druhý díl se mi opět líbil - zpětně je ze všech nejslabší a dala bych mu 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo. Ráda jsem se znovu ponořila do tohoto světa a prožívala příběh Cel. Během celého příběhu si udržela mé sympatie a doufám, že to tak vydrží i dál.
Příběh možná může být pro někoho pomalejší, ale mě osobně to nepřišlo, ale co většinou někomu připadá pomalé, tak já to vnímám jinak.
V příběhu mi bylo potvrzeno něco, co jsem si myslela už v prvním dílu a to mě potěšilo, ale zároveň mě dokázal příběh překvapit. A po konci jsem chtěla číst dál.
V knize jsem ohledně postav nezměnila své priority. Chaol zůstává nadále má oblíbená postava a bylo mi ho v jedné části líto. Mohl si zato na jednu stranu sám a chápala jsem, z jakého důvodu se do této situace dostal, ale i tak jsem nebyla s tím spokojená.
Dorian jako postava je taky fine a jsem zvědavá, jak bude jeho příběh pokračovat.
Koho jsem si oblíbila, nebo z něj byla nadšená, bylo klepadlo . Někomu tak nesedlo, ale já si jeho části prostě užila a oblíbila si ho.
Minule jsem se obávala milostného trojúhelníku. A za mě je to zatím v pořádku. Je tam náznak, ale nic, co by bylo podle mě na sílu.

Jsem spokojená. Knihu jsem četla s chutí, bavila mě a i když mě autorka vývojem příběhu někdy naštvala, chci vědět, co bude dál a jak tento příběh dopadne.

Paji21
21.11.2022

První i druhý díl tak nějak tápu mezi dvěma názory na tuto serii. První je takový, že kniha je určena mladší věkové kategorii, řekla bych kolem 16 let, kdy jsou nějaké zápletky prokouknutelné a hlavně “ohrané”. Nemohu se vůbec vcitit do hlavních postav ani do jejich činů. Děj plyne strašně rychle, což je možná tím důvodem. Popisy pocitů mi přijdou strašně povrchové. Druhý názor je však takový, že i přes dost negativních názorů na předešlé dvě knihy čtu dál, držím, a zajímá mě, kam se děj i autorky psaní posunou dál.

Loriss
20.11.2022

Říká se, že člověk nemá soudit knihu podle obálky. A já dodávám: Nesuď sérii podle prvního dílu.
Skleněný trůn jsem četla asi před třemi lety a vůbec se mi nelíbil, štvala mě Celeana, zápletka, milostný trojúhelník a tak nějak všechno. Jenže od té doby jsem četla od paní Mass další knihy a nějak se mi dostala pod kůži. Proto jsem se po dlouhé době vrátila k zavrženému ToG. A druhý díl mě nadchnul, kvalitativně o 100 % lepší než první díl.
Celeana je v tomhle díle skvělá, první půlka je naplnitelná uvěřitelnou romantikou, relativně pozvolný, ale dopředu se posouvající děj. Ale ta druhá půlka? Od jistého zlomového momentu (který jsem tedy očekávala), tak to byla jedna akce za druhou. Člověk se ještě nestačil vydýchat z nějakého střetu nebo dobrodružství a hned následovala další akce a zvraty. A ten závěr byl naprosto boží!
Sice se nám tady zase vyskytují spisovatelčiny oblíbené motivy, ke kterým se pořád vrací dokola (ztráta blízké osoby, trauma, temná stránka člověka), ale i tak jsem si to užila.
Přečteno za dva dny jedním dechem a hned jdu na další díl!

Tereza137
26.10.2022

Tak toto byla horská dráha plná emocí, které byly buď velice krásné a nebo strašně smutné. Tento díl mě opravdu hodně dostal a objevila se i nějaká ta slza a ne jednou.

Půlnoční korunu jsem přečetla opravdu hned (skoro jsem ani nespala), protože jsem se od té knihy nemohla absolutně odtrhnout a musela jsem číst neustále dál a dál.

Miluju Celeanu a celkově tu postavu, několikrát jsem si řekla v duchu, že je sakra dobrá. Tolik humoru, sarkasmu, ironie a celkově její odvahy a inteligence jsem už dlouho u žádné postavy neviděla (beru ohled na to, že jí je 18. let).

Co mě mrzí, tak to je to, že už prostě ve druhém díle víme, kdo je Celeana zač, já si myslím, že to autorka mohla ještě natahovat a nechávat to napětí delší.

1 ...