Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3492 3492

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Crown of Midnight , 2013


více info...

Přidat komentář

Peťulka3
včera 5 z 5

Miluju je všechny. Všechny ty hodný samozřejmě.

Yila
15.05.2024 5 z 5

Druhý díl opět skvělý, postupný vývoj postav a jejich vztahů. Děj mě opět vtáhl velmi rychle. Rozhodně několik neočekávaných zvratů, které cením, jelikož krásně posouvají děj dopředu, ikdyž jsou lehce emocionálně náročný :)


Janevl
14.05.2024 5 z 5

Druhý díl mě uchvátil víc než první, tak jen doufám, že se brzy dočkám 3.dilu a budu si moci přečíst jak vše pokračuje.

Snapeova
05.05.2024 5 z 5

Tentokrát hodnotím plným počtem, protože i nějakou dobu po přečtení, ve mně přetrvává nadšení z tohoto dílu. Samozřejmě tam pořád jsou minimálně drobnosti, co se dají autorce vytknout, ale pokud se vám první díl vcelku líbil, avšak něco tomu chybělo, druhý díl vám to vynahradí. Čtení mě hodně bavilo. Téměř se mi nechtělo knihu odkládat. Byla neskutečně nabitá zvraty a nebyla moc předvídatelná. Z mého pohledu zatím nejpovedenější kniha v sérii.

Tereza.Fait
16.04.2024 4 z 5

Krasa, tady se to zacina rozjíždět!
Napinavy jako ksandy, ze jsem rada, ze to ctu ted, kdyz uz je serie kompletní =D

Terezinka890
13.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Prostě bomba!

Upřímně jsem doufala a zároveň tušila, že to ona je tím následníkem trůnu Terrasenu. Jak mi ta autorka udělala radost!

Vrhám se na další díl!

Knižnípauza
11.04.2024 3 z 5

No.. už se to začíná trochu někam posouvat. Postavy se už pěkně formují, ale stále nějak nejsem přesvědčená co si o kom s jistotou myslet. Celeana se mi dostává víc pod kůži, Dorian je mi zatím asi nejvíc sympatický a Chaol mi většinu času přijde prostě...nemastný a neslaný.

Nicméně fantasy svět a celkově svět Skleněného trůnu mě dostal, moc se mi líbí jak je to vymyšlené a jak to do sebe vše pomalu zapadá. Je to neuvěřitelně čtivé a díky tomu, jsem odpustila pár nedokonalostí. Není to ultra boží fantasy typu GoT, LOTR atd., ale vzhledem k tomu, kolik bylo autorce když to napsala, tak smekám.
Zatím ale u mě stále vedou Dvory.

zatoulane_knihy
06.04.2024 4 z 5

PŮLNOČNÍ KORUNA

Druhý díl série SKLENĚNÝ TRŮN, mě opět od začátku pohltil.

To že se Celena postavila k proroctví, tak jak to udělala chápu od začátku. Romantická linka zde nabírá neuvěřitelné obrátky. Zbožňují jak se vyvíjí romantická linka. Události které zde vznikly, mi srazil úsměv z tváře, z předešlých kapitol.

Ale ten závěr ,no už se těším, až se pustím do třetího dílu. Líbí se mi že je zde jedna situace z více pohledu. Což rozšíří vztahové linky příběhu.

Knihu jsem přečetla během pár dni. Byo těžké jí odložit. Emoce se mi zde mění rychleji, než počasí venku. Série se mi líbí čím dál víc a přirůstá mi k srdíčku.

Da.isy
05.04.2024

Konečně jsem si přečetla druhou knihu.
Musím říct, že to bylo stejně dobré jako první díl a velmi mě to bavil . Přesto jsem měla s příběhem občas problémy. Možná je to tím, že mám spoustu částí příběhu vyspoilerovaných ze sociálních sítí, tak přiznávám, že trochu mi to trochu zkazilo konec, i když bylo fajn si konečně přečíst, o čem všichni mluvili.
* možná jsem i uronila slzu *
Určitě budu v seriálu pokračovat.

AliceTief
21.03.2024 5 z 5

Čím dál lepší, čím dál lepší, je to úžasný příběh užívám si každou chvíli a doslova to hltám =)

Lenka541
21.03.2024 5 z 5

Vychutnala jsem si každou stránku. Skvělá knížka, jdu hned na další díl.

Ka.Kubi
20.03.2024 5 z 5

Celaena se stává po vyhraném turnaji kralovou vražedkyní. Současně se na hradě začínají znovu objevovat přízraky a znamení sudby a začíná nebezpečná hra kdy půjde nejen o život hlavní hrdinky,ale i o její srdce a magii,která je v království zakázána. A ten konec ! Další díl prosím!

zuzmi39
16.03.2024 5 z 5

Opět velmi povedený díl. Oproti tomu prvnímu se nám zde dostává mnohem více scén, kde jde vidět, že hlavní hrdinka je nájemný zabiják a že bojovat umí. Navíc je Půlnoční koruna mnohem více napínavá, plná zlomových okamžiků a konečně už tak nějak nastínila, jakým směrem se bude ubírat zbytek série. Moc se mi líbí, jak autorka umí navodit tu správnou atmosféru, ať už zrovna popisuje bojovou scénu nebo prozkoumávání tajných chodeb. Vývoj romantické linky mě velmi mrzel, ale zároveň se těším, jak se celá situace bude vyvíjet dál.

marie2577
04.03.2024 4 z 5

Doporučuji krasne a vyplatilo se si počkat.

slay_girl
27.02.2024 4 z 5

4/5 :)

slay_girl
27.02.2024 4 z 5

ROZHODNĚ pro starší čtenáře...
od strany 182 a dál... přestávám číst....
ALE je to VELMI napínavé a čtivé.

Tyna_V
25.02.2024 5 z 5

Jsem touto sérií naprosto posedlá a nemohu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu. Děj je neskutečně napínavý a obsahuje vše, co by mělo správné fantasy obsahovat.

kniho_terka
21.02.2024 4 z 5

(SPOILER) První díl mi dal pocit úžasu, zato ten druhý lehké zklamání. Na pokračování jsem byla natěšena, a ze začátku to bylo oprávněné...

Může obsahovat spoilery.

Za mě to dějově bylo o něco slabší ale zato jsme se dozvěděli spousty zajímavých věcí. Taky tu hned poznáváme druhou stranu Celaeny, Adarlanského zabijáka. A romantická linka se nám tu taky pozměnila...

Autorka dala hrdince jeden úkol ale přitom se k ní připletlo několik dalších. Takhle to vlastně bylo celou dobu. Celaena plnila úkoly, které dostávala od krále a žila život ve skleněném paláci se svými přáteli.

Naopak tu máme romantiku mezi Chaolem a Celaenou, za což jsem byla vděčná. Jak se říká, kdo si počká ten se dočká. Mezi nimi to bylo vysloužený a ta cesta, kterou se k sobě dostali... Jenže ke konci mě Chaol docela zklamal a mé nadšení moc dlouho nevydrželo. Teda spíš jim to moc nevydrželo...

Celaenu jsem si oblíbila víc a po dalším díle bych řekla, že mi sedne ještě víc. Chaol je však pravý opak, a už není tak oblíbený jako dřív. Z Doriana se stal opravdový přítel, u kterého se snad příběh vyvine ještě víc. Tak zpětně si říkám proč Maasová ty dva nemohla nechat spolu, a jen by něco málo pozměnila do jejich okolí? A Rychlotlapka? (Ehm, český překlad) To je zlatíčko.

Druhý díl byl občas čtivý ale zato se občas vlekl. I přesto nám dal důvod, díky konci, proč se vrhnout na pokračování. Informace na konci mě moc nešokovala, protože podle některých detailů během knih se dalo něco podobného odhadnout, ale v tu chvíli to bylo nečekaný.

Alice Crowleyn
20.02.2024 2 z 5

(SPOILER) Prvních pár kapitol to vypadalo, že se hlavní hrdinka konečne vzchopila, ale bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Opět jsem knihu malém hodila z okna, obzvlášť v momentě, kdy se madam pokusila zabít jednu z dalších hlavních postav jen proto, že má v hlavě místo mozku mech.

Co musím uznat je, že děj se začíná prohlubovat a nemůžu se dočkat, až se dozvím víc. I samotný styl psaní byl v této knize již lepší a ne tak infantilní, což je veliké plus (četla jsem v originále, netuším, jak vypadá český překlad).

kirstinrau
03.02.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

Prečo som toto ja nečítala skôr? Zatiaľ sa mi táto séria páči a pri tejto časti som bola naozaj nadšená. Táto časť bola pre mňa lepšia ako jednotka. Aj keď ja teda nemusím hrdinky, ktoré sú dokonalosť sama a viem, že to u Calaene nebude asi inak, zatiaľ sa mi jej príbeh pozdáva a aj to ako sa jej postava postupne vyvíja.

Dorian mi až tak k srdcu neprirástol, ale verím, že jeho postava ma ešte len prekvapí. Chaol sa mi páčil od začiatku a teda niektoré veci ma naozaj potešili. Lenže Maasova mi vždy dá takú frčku, že moje prvotné dojmy musím občas prehodnotiť. Tu sa síce tak ešte nestalo, no už tam nejaké pochybnosti sú. Nemám v láske milostné trojuholníky, ale tu to bolo také, neškodné? Neviem ako inak to nazvať, aj keď som niekedy musela gúľať očami.

Som zvedavá ako to bude pokračovať a teda ten koniec (keby mi ho môj drahý neprezradil a teda som si to aj ja nevyspoilerovala), tak by mi vyrazil dych. No aj tak som mala zimomriavky. Autorka tie konce jednoducho vie písať.