Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.62232

Skleněný trůn / Trón zo skla 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Crown of Midnight, 2013

Kniha Půlnoční koruna

u_marketa
dnes

(+ SPOILER) První polovina knihy se nesla v duchu "osmnáctiletá zamilovaná dívka se ráda strojí do hezkých šatů a jí čokoládové dorty". Sem tam přinesla králi nějakou tu lidskou hlavu, ale jak jsme se dozvěděli hned na začátku, byl to podfuk, takže se stále nic zajímavého nedělo. Když tu najednou si nejspíš sama spisovatelka řekla, že když někoho prezentuje jako nejobávanější vražedkyni na celém kontinentu, bylo by záhodno, aby vykonala něco hrůzyplného. A najednou tu máme akční scény a vražedkyni, která si vzpomněla na své povolání. Přesto je to pořád románek pro hodně mladé holky, příběh je naivní, povrchní, fantasy prvky jsou kompilací toho nejznámějšího, co bylo v žánru napsáno. Nicméně idylka na hradě byla zdá se rozbita a konec knihy dává příslib toho, že příště se budeme s Celaenou pohybovat na severu kontinentu, zatímco oba její nápadníci zůstanou pod křídly krále a budou tam navzdory svému výjimečnému postavení dělat stejné nic jako doteď. Ale třeba se pletu, Chaol teď má informace, Dorian má nadání...

Ketfl

Příběh se nám začíná pěkně rozjíždět. Líbí se mi to, moc. Ze začátku možná trochu pomalejší rozjezd, ale čím dál jsem četla, tím víc jsem knihu hltala. Byly tu smutné věci, ale i pěkné. Trochu mě mrzelo, že to Celaena tak rychle vzdala s Chaolem, ale chápu, že příběh musí někam směřovat.
Cca posledních 50 stránek byla teda pořádná akce. Moc se těším, co se bude dít dál.

katallinka

První polovina malinko slabší, ale konec naprosto dokonalý. Už se těším na další díl.

tabaluga

Krásný pribeh, na knihu jsem se vrhla hned po přečtení prvního dílu a vypadá to, že spisovatelka má knihy dobře promyšlené včetně navazování dalších dílů. Laska, napeti, akce:-) jen občas mi lezla hlavní hrdinka na nervy, hlavně v momentech, kdy byla sebestredná a nafoukaná. Ano, spoustu toho dokázala, ale jistě není neporazitelná. Hurá na další díl a do viru viliho světa:-)

Tereziee

Teď přes léto mám pomalejší tempo na čtení. Takže i když jsem Půlnoční korunu četla docela dlouho, hrozně se mi líbila. Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabere ten správný spád a už vás nepustí. Posledních 100 stran jsem přečetla v podstatě tahem. Vyjasnilo se zde několik věcí z předchozího dílu ale zároveň se zde objevilo mraky dalších otazníků, takže se co nejdřív budu muset vrhnout na další díl. Musím si to ale trošku šetřit :)

Dearbooklife

hodnotím hůř jak první díl pouze proto, že mě ten začátek prostě vůbec nebavil. žádná akce. nic. potom se to ale rozjelo a občas mi to i vyrazilo dech :D

DannyLady

Musím říct, že to bylo lepší než předchozí díl. Bylo to ale hlavně tím, že postavy už znám a mám k ním již vybudovaný citový vztah. Základní nastínění příběhu proběhlo v prvním díle a tady se nám již události dávají do pohybu. Potvrdilo se mi dost mých předpokladů a u něčeho jsem zírala s otevřenou pusou. Série si mě získává víc a víc.

Karolína346

Sice jsem jí přečetla za jeden den , ale na první pohled se mi nevybaví , co v knize vlastně bylo . Každopádně jsem si jí moc užila

Rozhodující bitva
Rozhodující bitva