Dědička ohně

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281807/dedicka-ohne-6vT-281807.JPG 4.71567

Skleněný trůn / Trón zo skla (3.)

Heir of Fire (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Dědička ohně

marie93

Ze začátku u Celaeny celkem nuda, ale pak se to rozjelo a bylo to super.
Někdy mě pěkně štvalo, že Celaena něco zjistila a ta kapitola hned skončila a následoval třeba Chaol, nebo Manon. Manon byla asi nejzábavnější postava...

Lily-fairy

Hodnocení je průměr za všechny dějové linky:
Chaol/Aedion - něco se tu dělo, bavilo mě to číst 4*
Manon - obsahově je to o ničem, ale baví mě to číst 3*
Celaena - nuda, nuda, klišé, Mary Sue, OP hrdinka... 2*
Zklamání

janno69

Zamilovala jsem se do této série, do postav i do námětu. Uchvacuje mě drsný i nádherný svět, který je zde vymyšlen. 3. díl, mi krásně rozšířil obzory a s chutí, se vrhám na další.

Dada_cte

V knize se nám objevuje nová postava! Vyučuje Aelin k používání jejího nadání - ohně. Sám přitom ovládá jiné živly. Kniha je čtivá a dokonalá! Doporučuji všem milovníkům magie

Erinyie

Další díl, knihy do sebe krásně zapadají a autorka nam postupně odhaluje svůj velký plán konečného triumfu.

Pazďa

Třetí díl Skleněného trůnu se rozšiřuje z dějiště hradu a hlavního města prvních dvou knih do většího světa a nově sledujeme 3 různé dějové linky místo pouze jedné. Proto se může zdát že Dědička Ohně postrádá rychlý spád prvních dvou dílů, který obětovala pro budování většího světa a nových postav. Tato změna mi ze začátku nebyla úplně po chuti, ale ve finále jsou i s tímto dílem vesměs spokojený, akci nepostrádá a nové postavy jsou výborným obohacením série.

v.july

Kdyby clovek necetl predchozi dil, tak diky opakovanym odkazum k predeslym udalostem se velmi rychle zorientuje v tomto dilu. Me tyto odkazy spise iritovaly. Prijde mi zbytecne se vracet k tomu jak se postava citila te noci, kdyz se neco udalo opakovane a temer se stejnou intenzitou, jako v predesle knize. Dej nabira na obratkach, je zajimavejsi. Carodejky jsou skvelym zpestrenim, jejich kapitoly me vylozene bavily. Ale to, ze kazda postava je krasna a dalsi je jeste krasnejsi mi prijde absurdni. Vsechny hlavni postavy jsou vykreslene jako nejkrasnejsi bytosti na svete a prijde mi to otravny.

ThrisaManx

První díl byl super, ačkoli jsem k němu měla spoustu výhrad. Druhý díl byl skvělý a v mnohém předčil ten první. Na třetí díl jsem slyšela jen samé ódy, tak jsem byla zvědavá. A nakonec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Věc, která mě iritovala ze všeho nejvíc...na každé stránce se Celaeně něco dělo až "do morku kostí". Morek kostí všude. Opravdu snad na každé straně. Autorka se zkrátka hodně ráda opakuje, a to je otravné a dobrý spisovatel by to dělat neměl.
Kapitoly o čarodějnicích mě zpočátku hodně bavily, krvelačné nemilosrdné čarodějnice se chystají do boje. Pak se ale z mé milé Manon stala citlivka, co si zamiluje své zvířátko, dělá ji problém zabít nepřítele a zachraňuje své sokyně, a to už pak vše ztratilo své kouzlo.
Kniha byla fajn, bavila mě hodně. Ale měla svá slabá místa a ke konci už jsem při čtení vyloženě trpěla, jak to bylo natahované. Ale určitě se těším na další díl.