Dědička ohně

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/dedicka-ohne-6vT-281807.JPG 4.62069

Skleněný trůn / Trón zo skla 3.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Heir of Fire, 2014

Kniha Dědička ohně

Mucq.luck

První polovina knihy byla pomalejší, to jí ale neubralo na zajímavosti. Ovšem druhá půlka byla výborná! Musím se okamžitě dozvědět, co bude dál s Dorianem!

Hellothere

Wow, wow, wow... Nemám slov. Kniha mě od začátku do konce neskutečně bavila. Někteří se zmiňovali že jim připadal začátek pomalý a toho jsem se trochu obávala, ale ve finále mi to tak vůbec nepřišlo. To, že během čtení brečím, u mě není žádná novinka, ale tady jsem si pobrečela hned několikrát. Krásné, chytlavé, vtipné, emotivní... Má to všechno. Knihy od Sarah mám moc ráda. Miluju Jeřába, i když nechápu proč mu během překladu nenechali originální znění jména (Rowan), vždy když zazní Jeřáb, vzpomenu si na žlutý jeřáb ze stavby, ale budiž. Nemám ráda Maeve. Je zákeřná, ale svým způsobem fascinující, těším se na její další dějovou linku. Schorsy konec mě neskutečně zklamal, moc jsem to Dorianovi přála. Vadilo mi, že se Chaol nebyl schopný rozhodnout na jaké straně stojí. Aedon nebyl moje top postava, nějak mi dělá problém si na něj vytvořit názor. Ale uvidíme. Manon, to je ženská panečku... No musím říct že se podle mě v dalším díle nudit nebudeme. :)

vinebitch

Začátek knihy mě moc nenadchnul, jako tomu bylo u předchozích dílů. Přiznávám, že tohle byl zatím nejpomalejší díl. Až někdy v poslední třetině se toho stalo událo tolik, že mě napadlo, proč to autorka o pár stran nezkrátila. Budiž - i tak jsem velice zvědavá, co s sebou přinese čtvrtý díl a jak se celá situace vyvrbí :)

Arlienen
26.12.2020

(+ SPOILER) Maasová píše obzvlášť návykové knihy. Kdybych neměla tolik povinností, strávila bych celý den čtením jejich knih!
Celeana / Aelin - její příběhová linka mě nejvíce bavila. Dozvěděla jsem se více o její minulosti a o tom, jak to bylo s jejími rodiči. Jeřáb byl hodně zajímavá postava a na něj jsem hodně zvědavá. Už teď vím, že on a Aelin mě baví a chtěla bych více kapitol s nimi.
Chaol a Aedion - nečekala jsem, že zrovna tihle dva se spolu spřáhnou. Jen mě mrzí, jak se Chaol choval. Nechtěl se vlastně přidat na žádnou stranu a pořádně nevěděl, co chce. Tím si způsobil u mého hodnocení na měj malé mínus. Doufám, že se to napraví v dalším díle.
Dějová linka Doriena mě moc neoslovila. Jenže ten jeho konec mě vážně dostal. Až mi ho bylo líto.
Manon - to je panečku ženská! Taková krvelačná čarodějnice a přesto v ní je něco, co se mi na ni líbí a přeju ji šťastný konec.
Takže moje hodnocení knihy? Je to totální pecka od začátku až do konce!

ŠTĚPÍNO
26.12.2020

Dobrá kniha, úžasnéj napínavéj příběh, přece, jak už někteří krytyzovali, že to bylo pomalé a prakticky se to nehnulo pořádně ku předu, mě se to líbilo, mělo to šmrnc a konec byl tak famózní že se těším na další díl...

KatieWolfLover
01.12.2020

Jsem nesmírně ráda, že jsem to s prvním ne tak povedeným dílem neukončila a přečetla si třetí díl, který bych popsala jako skvělý. Konečně mi části z pohledů jiných postav (až na Manon, ty mě nesmírně nudily) nepřipadaly k ničemu. Moc se mi líbila linka Doriana a Sorschy, takže jsem pochopitelně na konci byla vyděšená, co se to stalo.
Oblíbila jsem si Jeřába (vždy si u jeho jména vzpomenu na ten velký žlutý jeřáb, který se používá na stavbách) a hlavně už jmenovanou Sorschu. Musím pochválit posledních sto stran, které byly ke zbytku knihy akční a plné napětí. Nemůžu se dočkat, jak to s Aedionem, Chaeolem a Dorianem dopadne! Snad mě další díly nezklamou.

SknihouVrukách
22.11.2020

Ak mám byť 100% úprimná tak naposledy ma sklamal tretí diel Trónu zo skla Zrodená z ohňa. Prvé dva diely má veľmi bavili, pretože sa v nich stále niečo dialo, ale tu mi skoro celú knihu prišlo, že dej stojí na jednom mieste. Dej sa nebol schopný rozbehnúť a veľakrát som sa do knihy musela nútiť. Akcia prišla asi 140 strán pred koncom, čo je strašné veľa keď má kniha 540 strán. V knihe spoznávame nové postavy, ktoré sú fajn, ale zatiaľ mi neprídu veľmi výnimočne. Som zvedavá na ich vývin v ďalších dieloch. Hlavná hrdinka Celeana/Aelin mala nejaký charakterový vývoj, za čo dávam plus. Keďže kniha nebola až tak akčný, tak sa tu nestáli až tak veľké zvraty, ale celú dobu mi prišlo, že kniha na pripravuje na veľké veci, čo sa stanú v ďalších častiach. Autorka super píše, takže knižka sa dobre číta, ale mne sa kvôli tomu, že má veľmi nebavila strašne pomaly čítala. Posledný strany boli však super a podľa konca si myslím, že štvrtý diel bude riadna pecka. Fantasy svet sa mi v knižke veľmi páči, dozvedeli sme sa aj nové poznatky o féroch. Nebola to najhoršia knihu, ktorú som čítala, ale bola výrazne slabšia oproti minulým dielom. 3/5✨

Ketrin.TR
07.11.2020

Tak já vám nevím... Druhý díl mě konečně vtáhnul do děje, ale třetí to zase nějak zabil. Celá knížka byla hrozně utahaná, chyběla mi pořádná akce, zápletky a napětí, kterých jsem se toužebně dočkala až pomalu ke konci. Postava nového, drsného válečníka mě nadchla, ale to jméno?! Jako vážně nešlo nechat jeho originální jméno Rowan?! Celaeně se konečně podařilo objevit samu sebe a její sílu, takže jsem zvědavá, jak se její osud bude ubírat dál. Dějová linka s Chaolem mě však neskutečně nudila, až jsem se přistihla, že prostě jeho části nějak nevnímám. Už asi dva týdny mě na nočním stolku čeká čtvrtý díl, nějak se mu pořád vyhýbám, tak doufám, že mě bude bavit víc!