Dědička ohně

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/big_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 4.62394

Skleněný trůn / Trón zo skla 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire, 2014

Kniha Dědička ohně

Nale

(+ SPOILER) Mnohem lepší než první dva díly!
Konečně jsem opět našla to, co mě před lety na Skleněném trůně tak bavilo.
Ze začátku se to sice táhlo, jak je zvykem, ale postupně mě děj pohltil a já si čtení užívala.
Emryse a Luku jsem si zamilovala hned jak se objevili a oddechla jsem si, že je autorka nenechala zemřít. Snad jeden z nejlepších momentů bylo, když Emrys totálně uzemnil Aelin s Jeřábem, když přisli zkrvavení a pomlácení. Ani jeden se neopovážil říct slovo. :D Připomínalo to scénu kdy matka hubuje svým neposlušným dětem.
Jeřába jsem ze začátku nesnášela - několik stovek let stará bytost a chová se jak puberťák. No, i on mi nakonec přirostl k srdci. :) A jak!
Aelin mě opět neskutečně vytáčela, ale na to už jsem zvyklá z předchozích dílů. Dokonce jsem s ní i v jistých případech soucítila a fandila ji. Nejspíš proto, že jsem lehce dokázala s jejím hněvem ztotožnit.
Asi si ale nikdy nezvyknu, jak se celý svět točí jen kolem ní. Chápu, že je hlavní postava, ale podle popisů to vypadá, že jedině ona prožila všechno utrpení světa, je ta nejvýjimečnější z nejvýjimečnějších, celý svět ji leží na bedrech a všichni ji doslova uctívají jako bohyni. Uff.. :D
A samozřejmě, jediná Aelin dokázala to, co nikdo jiný před ní - zázrakem porazila všechny stvůry a přijala tak svou minulost během kraťoučké chvíle, což se ji nepodařilo za celých deset let.

Škoda, že tam nebyly víc rozepsané části s Dorianem, který mi v tomhle díle přirostl k srdci. Jeho magie a myšlení vůči království, otci, to co řekl Chaolovi, mě opravdu zajímalo a doufala jsem, že to autorka víc rozepíše, protože scény s jeho magií jsou zkrátka parádní. Léčitelka Sorscha tam byla tak málo, že se mnou její smrt vůbec nic neudělala. Jen mi bylo líto Doriana. Ten má na ženy fakt smůlu... A nejen na ně.
Zakončení mezi ním a králem bylo drsné a jsem zvědavá, co bude s Dorianem dál.

Chaol a Aedion byla zajímavá dvojka. Generál mě neustále překvapoval a stal se mým oblíbencem.

Části s čarodějnicemi - abych byla upřímná, při nich jsem se neskutečně nudila. Několik stovek staré čarodějky a div si nevytrhaj vlasy v kočičí bitvě když jedna na druhou špatně pohlédne. Prosím, jen to ne...

Konec byl dechberoucí a já jsem natěšená na další díl. :)

heja

Musím povedať, že v porovnaní so sériou ACOTAR je táto omnoho temnejšia a príde mi, že aj svet je omnoho bohatší a postavy sú viac rozpracované. Samozrejme, toto už iste každý vie a každý je s týmto svetom zoznámený, keďže sa jedná o tretiu knihu.
Autorka však prekvapila s uvedením nových postáv a striedaním pohľadov. A tak, ako s Rhysom v ACOTAR sérii, aj v tejto mi spočiatku Rowan ( Jeřáb) prekážal a nemusela som ho. ALE! Ubezpečujem vás, že tak rýchlo, ako si ho obľúbila Caleana, zamilujete si ho aj vy. Priznávam, časti v ktorých vystupovala Manon som si takmer vôbec neužila. Určite bude aj so svojou Trinástkou dôležitá v ďalšom deji, no v tejto knihe mi vyslovene prekážala a ja som sa nevedela dočkať, kedy sa prekúšem jej kapitolami naspäť k Caleane alebo Dorianovi s Chaolom. Podľa môjho subjektívneho názoru si však myslím, že by vôbec neprekážalo, ak by sa jej príbeh vytýčil na konci knihy alebo ak by jej bolo menované menej stránok. Kto vie? možno si ju v ďalšej knihe obľúbim! Rovnako som veľmi zvedavá aj na ďalší vývoj postavy Caleany, ktorá sa každým odsekom stáva viac a viac kráľovnou.

u_marketa
31.12.2021

Zase se to se mnou táhlo několik měsíců a nebyla jsem schopná se do příběhu ponořit a číst rychleji, ale to je pravděpodobně proto, že už jsem trochu jiná věková kategorie, než pro kterou je tahle série o skleněném trůnu určená. Příběh se s tímhle dílem dostal do vážnější polohy, o kterou se sice autorka asi snažila i v předchozích dílech, kdy ještě všichni žili na hradě, teď ale bylo společenství teenagerů a dvacátníků zmítajících se v nejasných vzájemných citech a objevujících vlastní, často nadpřirozené schopnosti rozprášeno. Celaena se toulá rodnou zemí a společnost v boji i v životě jí dělá frajer Jeřáb, ke kterýmu si postupně buduje pouto, mladý kapitán stráží Chaol ji nějak naštval a já si nepamatuju proč, ale každopádně nastal rozkol od stolu i lože, a láska prince Doriana opět dopadla špatně. Tentokrát ale krutě špatně, takovej zásah jsem nečekala. Přiostřujeme. Myslím, že přestože nemám o kvalitách téhle knižní série kdovíjaké mínění, stejně otevřu další díl a budu pomalu sledovat, jak Celaena rozvíjí svou vílí podstatu a snaží se dostat do čela své země, kam svým původem patří. Jo, zajímá mě, jak se postaví tomu kruťasovi na skleněném trůně. Její milostný patálie mě zajímají už podstatně míň.

katka-kacav3318
20.12.2021

Jediná věc, co potřebujete vědět je: JEŘÁB

sniciknihomolka
20.12.2021

(+ SPOILER) Po dokončení Dědičky ohně jsem byla zmatený. Co se stalo na konci? S Dorianem, Chaolem a Aedionem? Každopádně zpět na začátek. Když jsem začala Dědičku ohně, všichni říkali, že je to nejlepší kniha poté, co přečetli první a druhou knihu. Nevěřila jsem tomu. Ale teď s nimi naprosto souhlasím. Bylo to úžasné, zápletka, nová země a Rowan (Jeřáb). Předtím jsem ho nenáviděla. K Celaeně byl krutý a zlý. Ale na konci si uvědomil, čím si prošla. Scéna v Doronalle? Miluji.

Petra-1
16.12.2021

Super, u některých částí bylo potřeba, aby se trochu rozjely, ale jinak paráda. Opět mě často často štvala Caleana a na druhou stranu ji někdy zbožňuji. Ale opět musím vyzvednout práci českých nakladatelství, protože je sice hezké, že Rowen znamená v češtině Jeřáb (jak je i přeloženo). Bohužel asi někomu nedochází, že je to v angličtině normální jméno.. Asi bych měla poděkovat, že někoho nenapadlo přeložit Huntu z Půlměsíčního města na Lovce.

tynka65
09.11.2021

Totálně a zcela jsem se zamilovala do postavy Jeřába a opravdu doufám, že jeho postava bude hodně figurovat v dalších dílech. Prosím!!

Jessybelle
21.10.2021

Je to mé čtvrté setkání s Celaenou a řekla bych, že tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Sem tam byla taková lichá místa, ale četlo se to velmi dobře, a vlastně už se těším na další díl. Já osobně jsem zvědavá na Manon.
A jak už tady někdo psal, i mě to malinko evokuje postavy ze Zaklínače...