Dědička ohně

Dědička ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3105 3105

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Heir of Fire , 2014


více info...

Přidat komentář

Thalin
předevčírem 5 z 5

Po letech se ke Celaeně vracím znovu, abych si to připomněla a taky ověřila, jestli mě to bude bavit stejně, jako když jsem ji četla prvně. A tenhle díl byl právě asi tím, kdy mě tahle série opravdu chytla. Hlavně další postavy tomu celému dodaly šťávu a já se vážně začetla. Skvělá četba na odreagování, propracovaný svět a zábavné postavy. Víc od podobných knih nečekám a baví mě stejně, jako přes osmi lety, kdy jsem ji četla prvně. Jen teda překlad Jeřába mi bude asi drásat oči už navždy. Rowan, prostě Rowan!

Holubka
07.06.2024 5 z 5

A já se bála, že když si pořídím rovnou celou sérii, že se mi bude válet v knihovně, protože mě to nebude po prvním díle bavit. No nic jdu na další díl.


Roux
02.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Je to čím dál lepší, nemyslíte? Série většinou nečtu, protože když už se mi líbí první díl, tak v následujícím se to všechno pokazí a je to čirá hrůza.

U téhle série mám naopak pocit, že knihy jsou čím dál lepší.

Jen tajně doufám, že si vybere Jeřába (čistě i z logického hlediska) a další chlap už na obzoru nebude. Protože když se nad tím zamyslíte, tak jsem u třetího dílu ze sedmi. Takže to jsou ještě čtyři potenciální nápadníci :-D

Nikei
30.05.2024 5 z 5

Už jsem si začínala myslet, že to nemůže být lepší, ale tenhle díl je naprosto strhující. Už se moc těším na další díly.

Peťulka3
25.05.2024 5 z 5

Jeřáb je můj oblíbenec. A pořád se nemůžu rozhodnout, který pro ni bude nejlepší.

Janevl
19.05.2024 5 z 5

Další díl série, opět úžasný. Strhující děj nabírá na obrátkách. Těším se na další.

Yila
15.05.2024 5 z 5

Další díl série a opět skvělý. Je pravda, že začátek trochu pokulhával a linky s čarodějnice nebyly úplně čtivé, avšak to se naštěstí změnilo a i tato linka příběhu mě začala více zajímat. Konečně zde byl bližší náhled do minulosti Cealiny, který byl skvělý a dává postavě větší hloubku. Poslední stránky knížky opět lehce zdrcující, a některé situace dodávají příběhu a chování postavám více důvěryhodnosti.

Akorát teda český překlad a místo Rowan Jeřáb mě štve teda neskutečně, jediné přeložené jméno a zrovna toto ...

Tereza.Fait
16.04.2024 5 z 5

Paradni dil! Libi se mi, ze ty vztahy se vyviji pomalu, neni to zadny sup sup. Trochu me ze zacatku otravovaly pasáže s witches, ale tak o to je to napinavejsi.

Lenka541
01.04.2024 5 z 5

Opět strhující a čtivý příběh. Linka s čarodějnicemi mě bavila už méně, nicméně se na další díl této úžasné série moc těším a věřím, dle vysokého hodnocení, že opět nebudu zklamaná.

kniho_terka
29.03.2024 4 z 5

Třetí díl Skleného trůnu je už něco jiného než předešlé dva díly. Je to o něco více napínavější a je tu spousty nových postav.

Na Celaenino pokračování jsem se hodně těšila. Jenže to jsem nevěděla, že to nebude jen o ni. V knize jsou totiž další pohledy jiných postav. Máme tu dějovou linku nové postavy Manon, a jako další tu je Dorian s Chaolem.

Dějové linky z pohledu Manon, Doriana a Chaola mě urputně nebavily. Většinou mi při nich myšlenky odcházely někam pryč, než aby se soustředily na čtení. Občas se stalo, že mě jejich části bavily, ale spíš to bylo jako na horské dráze.
Zato Celaena mě bavila dost! Části z jejího pohledu byly čtivé a pro mě mnohem zajímavější. Bavilo mě, jak poznávala samu sebe, učila se se svou mocí a taky její hašteření s Jeřábem. Toho jsem si oblíbila hned, jak jsem přečetla jeho jméno. Ani jsem nevěděla, že Rowan se objeví už v tomto díle. -občas byl možná až moc mrzutej ale ke konci byl úplně jinej.

Ivushaak
21.03.2024 4 z 5

Zatímco u předchozích dílů, se postavy tak nějak plácaly na místě, tento díl je nabitý akcí. Objevuje se nám tu spousta nových postav, díky kterým začíná mít série konečně trošku grády. Z českého překladu "Jeřáb" jsem ze začátku chytala tik do oka... :D Strašný jméno...ale jinak ho žeru.

marie2577
06.03.2024 5 z 5

Skvele čím dál lepsi

akinomV
14.02.2024 5 z 5

Musím říct, že po dvojce jsem si sérií nebyla úplně jistá. Sice se mi líbila, ale občas jsem se musela trochu nutit do čtení. Teď jsem, podle pokynů autorky, přečetla knihu novel Krvavé ostří a úplně jsem otočila, protože mě to neskutečně bavilo. A tak jsem hned musela pokračovat a tato kniha "Dědička ohně" je opět neskutečně čtivá. Spousta zvratů, zajímavých postav a hlavně, ten děj, pořád se něco děje... Jsem nadšená

Marbla2004
07.02.2024 5 z 5

Po prvních dvou dílech trvalo než jsem se pustila do tohoto dílu. Zpočátku se mi nezamlouvala Manon ani Jestřáb, ale oba jsem si neskutečně oblíbila. Aedion byl skvělý po celou dobu. Konec byl samozřejmě nabušený a jsem zvědavá, kam se to bude dále ubírat.

kirstinrau
03.02.2024 5 z 5

Instagram : @kirstinrau

Ak som dvojku chválila, túto budem ospevovať. Dej sa odohráva na viacerých miestach ako sa pohľady postáv striedajú a teda nemáte čas sa nudiť. Viac sa mi síce páčila linka Celaeny lebo no veď konečne stretneme férov a polovičné víly. Samozrejme sa mi páči aj príbeh Manon, aj keď u nej sa isté veci dali predvídať ako dopadnú, bola som zvedavá čo bude ďalej. A máme tu draky! Proste Abraxos je také zlatíčko, aj keď hrôzostrašný. Tú dvojicu si zamilujete rovnako ako ja.

Najviac som si však užívala asi Rowena. Tú jeho krutú povahu a správanie, ktoré sa postupne menilo. Proste taký ten bad boy. Jednoducho vruu. Áno, už som zabudla aj na Chaola. Chaol síce  má stále niečo do seba, ale sorry, s týmto férom sa zrovnávať nedá.

Mám pocit, že v tejto časti sa toho deje toľko, že som nenašla pasáž, ktorá by ma nudila. Spoznávame nové postavy, prostredie a niektoré naše už známe postavy nás prekvapia. Ja som vedela, že Dorian sa ešte ukáže, aj keď toto je ešte asi slabý odvar. Koniec vás opäť dostane a už teraz som zvedavá, čo ma čaká v ďalšej časti. Ten koniec bol pre niektorých naozaj krutý.

zamilov.do.knih
19.01.2024 5 z 5

Panebože. Já. To. Miluju! Tenhle díl byl zatím ze všech nejlepší, ale něco mi říká, že Maasová na mě vytáhne něco ještě lepšího a u dalších dílů nebudu už ani dýchat. Zamilovala jsem se absolutně do všeho. Do magie. Do Aelin. Do Jeřába. Do Aelin a Jeřába. Do příběhu, zápletek a zvratů. Do pocitu, kdy se mi napětím zastavoval dech. Styl psaní byl opět skvělej a ta pomalu se rýsující romatická linka... no ty bláho. Nutně potřebuju další díl. A po něm zase další a pak další.

Honey0105
04.01.2024 3 z 5

Po dvojce jsem se na pokračování opravdu těšila. Ale jak se rozdělila hlavní trojice, tak to trochu ztratilo šťávu. Dlouho mi trvalo sžít se s tím, že je každá kapitola z pohledu někoho jiného. Také nové postavy mě na začátku vůbec nebavily. V knize se stane ale plno překvapivých věcí a je odkryto plno tajemství. Navíc nechybí překvapivý konec. V hlavě asi neustále srovnávám se sérií Dvorů, která mi přišla o dost čtivější. Přesto se na další díly těším, jen to čtení asi proložím teď jinou knihou, abych si dala od autorky trochu pohov. Možná mě pak příběh pohltí víc.

Nikusscha
02.01.2024 5 z 5

Můžete mi prosím říct jak to ta autorka dělá? Protože, co knížka to BOŽÍ veledílo. Tento díl se mi hooodně líbil . Předčilo to mé očekávání a příběh byl od začátku až do konce našlapaný a nabitý, až jsem si říkala jestli je to prostě možné. Wau wau, ještě teď to rozdýchávám. Až teď si vyčítám, že mi tyhle knížky tak dlouho unikaly

Ještě že mám koupenou celou sérii.
Líbily se mi i nové postavy jako Manon, to se mi dost líbilo a Jestřáb byl super. Doufám že i samotný král Adarlanu bude mít nějaký prostor v dalším díle.

Salvatoreanne
01.01.2024 5 z 5

Opět Banger ... Co k tomu psát pecka

Veju007
01.12.2023 4 z 5

Tak mám za sebou třetí Skleněný trůn.

Dvojka končila úplně neskutečně, takže jsem se rychle vrhla na třetí díl, abych věděla, co tu naší Celaenu čeká dál.

Tenhle díl byl skvělý! Protože se na scéně objevují nové postavy jako je Manon nebo Jeřáb. Manon je úžasná badass a její dějovou linku jsem si úplně zamilovala!
Jeřábnověděla jsem, že se má objevit nějaký Rowan, ale nevěděla jsem, v jakém díle. Takže jsem Jeřába nejdřív brala jako otravnou vedlejší postavu, než mě napadlo přeložit si jeho jméno a ejhleJeřáb je ten očekávaný Rowan.

Můj miláček Dorian se mezitím seznámil se Sorschou, na scénu přichází generál Aedion Ashryver (u kterého jsem přesně věděla, jak se to s ním vyklube - tentokrát jsem tě prokoukla SJM) a Chaol se tak nějak pořád potlouká okolo a snaží se být užitečnejmeh, pořád nezájem.

Parádní díl s neskutečně moc novými postavami, konec pak zase úplně aaargh!

Jedeme dál!