Dědička ohně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281807/dedicka-ohne-6vT-281807.JPG 4.71518
Série:

Skleněný trůn / Trón zo skla (3.)

Orig. název:

Heir of Fire (2014)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (264)

Kniha Dědička ohně

Přidat komentář
ThrisaManx
06. února

První díl byl super, ačkoli jsem k němu měla spoustu výhrad. Druhý díl byl skvělý a v mnohém předčil ten první. Na třetí díl jsem slyšela jen samé ódy, tak jsem byla zvědavá. A nakonec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Věc, která mě iritovala ze všeho nejvíc...na každé stránce se Celaeně něco dělo až "do morku kostí". Morek kostí všude. Opravdu snad na každé straně. Autorka se zkrátka hodně ráda opakuje, a to je otravné a dobrý spisovatel by to dělat neměl.
Kapitoly o čarodějnicích mě zpočátku hodně bavily, krvelačné nemilosrdné čarodějnice se chystají do boje. Pak se ale z mé milé Manon stala citlivka, co si zamiluje své zvířátko, dělá ji problém zabít nepřítele a zachraňuje své sokyně, a to už pak vše ztratilo své kouzlo.
Kniha byla fajn, bavila mě hodně. Ale měla svá slabá místa a ke konci už jsem při čtení vyloženě trpěla, jak to bylo natahované. Ale určitě se těším na další díl.

sd1992
26. ledna

8* z 5 možných.. více netřeba dodávat :D

SuJin
07. ledna

Kniha se četla sama.

JankaV80
03. ledna

Zatím se mi líbil každý díl, ale tenhle, ten jsem hltala. Ke konci už jsem se od něj nemohla odtrhnout. Jednotlivé postavy se vyvíjí a mění - Celaena a Dorian projdou změnou velkou; Chaol jako by nevěděl, jak se rozhodnout, jaká strana jeho zemi a jemu samotnému přinese užitek - a aby byl děj opravdu napínavý, objeví se postavy nové - Jeřáb Bělotrn (muž, který bude cvičit Celaenu) a Manon s Abraxosem (ač ona je nelítostná čarodějnice a on zákeřný wyvern, nelze je nemít rád). Třetí díl je prostě plný zvratů a člověku to nedá a rovnou sáhne po dílu dalším (a to jsem udělala i já) :)

denniys
23.12.2018

První díl byl pro mě zklamáním,druhý díl byl příslibem,že by tato série nemusela být tak špatná a třetí díl byl velkým překvapením..normálně se mi tato kniha opravdu líbila..zápletka je dospělejší,hlavní hrdinové vyzrálejší a nebabrají se jen ve svých milostných životech,příběh je už opravdu napínavý a nové prostředí a postavy mu dodaly šťávu..na poslední díl se doslova těším :)

Sam.Mischell
21.12.2018

Libi se mi nápad krutých čarodějek, které neznají slitovaní, tyto kapitoly čtu jednim dechem a těším se vždy na další.

Mitculka
13.12.2018

Budu si muset asi trochu zvyknout na tenhle dlouhý styl (do dalších dílů se to bude hodit :'-D). Pořád je to tak čtivé! Miluju ty vhledy do pocitů postav. Navíc přibyla spousta zajímavých nových charakterů, třeba Manon mě zprvu štvala, ale za chvilku jsem si ji opravdu moc oblíbila. Doufám, že zůstane i do dalších dílů. Jeřába jsem si také oblíbila. Jediná, která mi trochu nesedla, byla Sorscha, nevím proč, ale moje top oblíbenkyně to prostě nebude...oproti minulému dílu mi přišel taky Chaol trochu takový zvláštní, na konci se ale docela rozjel.
A vážně koukám, jaký svět zvládá S. J. Maasová vytvářet a držet. A jak se ten svět rozrůstá! Páni, těším se, až se vrhnu na další díly. Styl psaní téhle autorky opravdu za tu bichli stojí. :-)

dancav28
18.11.2018

Knížka mě moc bavila, vtahla mě do děje a byla jsem z ní okouzlena. Líbilo se mi jak se prolínají tři "pribehy" do sebe. Jeřáb se mi zalíbil a snad bude v dalších dílech. To samé Manon a Abraxos. Hned se jdu vrhnout na 4 dil

LadyHip
09.11.2018

Jsem nadšená, okouzlená a absolutně pohlcená. Víc slov netřeba. Poprvé jsem se u knížky normálně rozbrečela. Tahle ženská ví, jak se dostat čtenářům pod kůži...

TerryDee
07.11.2018

Já tu ženskou žeru. Po ne moc dobré dvojce přichází velmi ale velmi čtivá a zajímavá trojka. Nejspíš za to mohla změna prostředí a objevení nových postav. Velký podíl k tomu přidává Rowan neboli Jeřáb a potom i Manon s Abraxosem.
V knize se nám rozvíjí více příběhů a my tak můžeme sledovat osudy našich hrdinů. Mě osobně se nejvíce zamlouval ten s Aelin a Manon. Dění v Adarlanu nic moc.
Po přečtení jsem se musela vrhnout na další díl. Jinak to totiž nešlo.
P. S. Ta ženská umí napsat chlapa. Totálně zbožňuji Jeřába. Můžu říct, že se rovná Rhysandovi.

zuzka9645
05.11.2018

Bože, to bylo tak úžasné! Chvilkami sice nezajímavé, ale konec byl naprosto strhující. A pro mě bohužel i zdrcující. Ale na druhou stranu jsem i ráda, že to tak dopadlo. Knížka mi tak připádá víc realistická a krutá.

Emičkazknihy
22.10.2018

Když jedna láska zkončí, nová začíná. I když mě kniha ze začátku nepohltila tak jako předešlé díly. Vykompenzovala to později, drama a zápletky, byli stálím druhem příběhu lásky a vždy šli ruku v ruce. V některých chvílích jsem neodolala zuřivosti a opovržení, co se ve mě probouzeli. A živost z knihy přímo vyzařovala.

girdi
25.09.2018

Na tohle jsem čekala! Nadšení střídá naděje, že na téhle super vlně teď už pojedeme pořád dál...bylo to boží! Jsem ráda, že zajímavé postavy přibývají a ty původní se vyvíjí a děj se dále zaplétá i rozplétá a fiktivní svět je stále pestřejší a komplexnější. Fakt prima jízda!

krausmary
07.09.2018

Skvělé pokračování! Každým dílem se člověk noří hlouběji do děje a prozkoumává tenhle úžasný svět, což mě děsně baví. Přichází na scénu hodně nových postav i zcela nové neprozkoumané prostředí. Líbilo se mi, že se ve třetím díle začalo rozvíjet více dějových linek, linky Manon a Aelin mě bavily, ale u linky ze Zlomuvalu jsem se občas nudila, nejvíce u Doriana. Rowan/Jeřáb byl ze začátku jako osina v zadku, ale postupně jsem si ho oblíbila, podobně jako Aediona. Flashback do minulosti zase odkrývá kousek z Aelinina života a já doufám, že v dalších dílech jich ještě pár uvidíme.

Francesca14
05.09.2018

Velké zlepšení oproti předchozím dvěma dílům (hlavně oproti dvojce), ale pořád to není úplně ono... nevím, co "Dvory" měly a "Skleněný trůn" ne, ale kniha mě pořád místy nebavila a četla jsem ji dost dlouho na to, že není až tak tlustá. Každopádně jsem ráda za Jeřába, který celkem ujde, Aelin mám taky ráda a obzvlášť jsem si oblíbila Manon. Oceňuji, že Maas celkem zvládá postupný vývoj postav. Některé části skvělé napsané, konec dobrý, sem tam mi ale zkrátka přišlo, že se to vleče nebo mě to nenapínalo tak, jak by mělo. Obzvlášť zajímavý byl ale pohled do minulosti Aelin, naopak kapitoly ze Zlomuvalu mě skoro nebavily. Autorka má skvělý styl psaní a krásně vykreslený příběh, jen tomu ještě něco trochu chybí, doufám, že další díly už to mít budou a já se konečně do série opravdu zamiluju.

Gi-Gi
30.08.2018

tak super, už máme i elfího prince a král je mi fakt nesympatický, a to říkám velmi jemně, já chci další díl

tomasek5287
28.08.2018

Ve třetím dílu se najednou rozvíjí spousta dějových linek a o žádné se nedá říct, že není povedená. Rozvíjí se nám tu spousta fantasy prvků, které jsem od začátku tak hladově vyhlížel, objevují se tu nové postavy, dozvídáme se více a více z příběhu Eriley a Cealeny a několikrát jsem měl za dobu četby ten známý hlad po dalších a dalších stránkách a to se o předchozích dílech upřímně moc říct nedalo. Až na plitký, přehnaný... dobře, šokující konec jsem byl velice spokojený navzdory, ne moc kladným pocitům z předchozích dílů, tenhle byl skvělý.

asodomkova
14.08.2018

Kniha opravdu zajímavá, ovšem mě nezaujala tak, jako předešlé díly. Nevím co se stalo, ale kniha mě snad tak prvních 200 stránek nebavila, pak se to konečně rozjelo a začalo mě to bavit o trochu více, avšak i přes to jsem se musela přemáhat, abych knihu četla dál dál a dál.

heliiinka
13.08.2018

Všechny dějové linky se mi líbily, ale žádná z nich nebyla úplně bomba. Knížka je čtivá, zajímavá a nečekaná. A každá linka má veliký potenciál. Ale jak řekl Bilbo Pytlík: "Jako kousek másla namazaný na příliš velký krajíc."
Zkrátka bylo to rozvleklé. A to dost.

ladaol
13.08.2018

Skvělá volba na dovolenou, ani trochu jsem se u ní nenudila a v tom parnu jsem v pohodě vydržela ve stínu u vody :).

ivič
08.08.2018

Úžasná kniha, bohužel neskutečně podobná dvorům. Mám pocit, že autorka
vykrádá nápady, které už se jí osvědčily v jiné knize. Pokud pomineme tuhle
skutečnost, tak je to výborná kniha (překlad není chyba autora).

Atekram
03.08.2018

Co dodat, autorka příběh "konečně" vmanévrovala mezi víly, kde je ve svém živlu. A bohužel si nejde nevšimnout spousty podobností a paralel s Dvory. Docela mě mrzí, jak jsou ty postavy šablonovité. Skoro ke každému charakteru z Dvorů tady (popř. v dalším díle) najdete podobný.
Hned jak se na scéně objeví potetovaný samec Rowan, je jasné, jak to celé dopadne. Aelin musí projít duševním uzdravením a spárovat se s původně nenáviděným mužem, který už bude ten doživotní. Celá ta její změna z Celaeny na Aelin, mě zpočátku dost mátla, celé to bylo takové WTF, ale zvyknete si.
Na konci se z Aelin, ale stane taková Molly Sue a tohoto pocitu jsem se bohužel už nezbavila ani v dalších dílech.
Ze začátku je hlavní linka nudná a tak je celkem osvěžující, že se tu střídají pohledy několika postav. Příběhy s Chaolem a Dorianem mě příliš nezaujaly, Manon už je zajímavější - celý ten svět čarodějek se mi líbí, je neokoukaný a odsýpá. Ke konci se opět dočkáme i několika zvratů.
Mohlo by se zdát, že jen remcám, přesto knihu řadím mezi ty lepší z celé série :)

Fantasmagorka
27.07.2018

Skvělé. Tento díl považuji za jeden z těch lepších z této série. Konečně se na scéně objevuje Jeřáb. Bohužel nechápu, jak ho mohli takhle blbě přeložit!!

maja11231
21.07.2018

Úžasná kniha a úžasná série. Víc k tomu už říct nejde.
Doporučuji ❤

vandalindakova
05.07.2018

Já tuhle sérii prostě miluju. To jak Sarah umí skvělé popisovat, aniž by čtenář ztrácel pozornost! Řadím mezi nejoblíbenější série. Po dlouhé době série, u které letím do knihkupectví hned po dočtení pro další díl.

simi28
03.07.2018

Nebudu vám lhát, byla jsem ze začátku poměrně skeptická, jak se mi tento díl bude líbit. Přišlo mi, že prvních zhruba sto stran slouží čistě jen jako jeden rozsáhlý úvod do celého děje. Navíc, Půlnoční koruna nasadila opravdu vysokou laťku, a proto jsem se bála, zda autorka dokáže tento díl posunout ještě o level výš.
Kniha je vyprávěna z pohledů Aelin, Chaola a prince Doriana. Dále se tu objevují i kapitoly čarodějnice Mannon, které mě nejdříve neskutečně nudily a chtěla jsem je dokonce i přeskočit. Nakonec jsem si je ale zamilovala a do celého příběhu mi krásně zapadaly.
Po pár ne moc záživných kapitolách se konečně odehrála určitá akce a já jsem si Dědičku ohně začala nesmírně užívat. Styl psaní je opět skvělý, a tak vám mizí stránky pod rukama a vy se nestačíte divit, kolik jste toho za jeden den přečetli. Závěr byl jako vždy skvělý, ale ne tak moc překvapivý jako u předchozího dílu. Přesto se mi Dědička ohně moc líbila a už se nemůžu dočkat, až se pustím do Královny stínů.
Určitě doporučuji.

Lethania
02.07.2018

Pokračování předchozích dvou dílů se opět povedlo. Sarah J. Maas se kazdou napsanou stránkou zlepšuje a vždy mě dokáže něčím překvapit. A taky píše i skvělé smutné scény, u kterých mám slzy na krajíčku. Prostě paráda.

Percabethka
24.06.2018

Maasová přišla na nový způsob, jak svoje čtenáře potrápit :D Vždycky se Celaeně dělo něco zajímavého nebo napínavého, jenže když člověk otočil stránku na novou kapitolu... Upřímně mně ty části s Manon ani Sorschou vůbec nebavily :D Často jsem je přeskakovala, abych mohla číst dál o Celaeně a pak jsem je dočítala až zpětně.
Jinak Rowaelin by byli totálně božííííííí, kdyby to nezkazila ta trapná scéna na začátku u těch mohyl...

Veronika95
23.06.2018

Když jsem knihu začala číst, bylo mi hned jasné, že tentokrát z knihy budu nadšená. Už od začátku se totiž příběh někam posouval, nějak se vyvíjel a nebylo to jak v prvním a druhém díle, kde jsme půlku příběhu strávili přešlapováním na stejném místě.
U Dědičky ohně jsem se opět přesvědčila, že Sarah J. Maas prostě umí psát tak, aby čtenář jen nerad odkládal knihu. Konečně jsem se dočkala jejího strhujícího vyprávění, které jsem tak zoufale postrádala u předchozích dvou dílů.
V knize nastalo mnoho zvratů, také jsme se dozvěděli více o Celaeně a její minulosti, což bylo podle mě nutné k tomu, abychom chování hlavní hrdinky chápali (nebo alespoň ho chápali o něco víc).
Celá kniha se mi četla opravdu hodně dobře, až na nějaké tři nebo čtyři kapitoly zhruba ve tři čtvrtě knihy, kdy jsem měla pocit, že se příběh opět zastavil a my se nijak neposouváme a popravdě jsem se dost bála, že tak bude vypadat i zbytek knihy. Ale naštěstí se vše znovu dalo do pohybu a mě příběh naprosto strhl.
Jediné, co bych knize vytkla, tak samotný závěr knihy. Přišlo mi to, jakoby se autorka za každou cenu snažila z konce knihy udělat trhák a nacpat tam co nejvíce zvratů, abychom se neuvěřitelně těšili na další pokračování. To se jí tedy, v mém případě, skutečně povedlo, ale stejně se pořád nemůžu zbavit toho názoru, že konec byl až moc přehlcený akcí a zvratů.

ame
14.06.2018

čím více knih, tím více rozumím a chápu hlavní hrdinku, je jako nespoutaný oheň, plná vášně a nadšení, taková jaká by hlavní hrdinka měla být, jistě pár chybek by tu bylo, ale kde ne? Myslím že knihu i sérii by si měl přečíst každý pořádný knihomol, ve věku od 14 do 20 až 25 let. Dříve jsem Saru Janem Mass přehlížela čistě z odporu pro jaké si to DAVOVÉ ŠÍLENSTVÍ, potom jsem si přečetla první, druhou a teď i třetí knihu a hned jsem pochopila co na spisovatelce všichni vidí, abych se vrátila znova do určité knihy, tak se v hlavní hrdince poznáme všichni i kdyby jen šílenstvím do knih a láskou vůči dobrodružství, nebo tím že si ráda sedne do křesla a v klidu si začte, myslím že je smyslné najít si postavu které člověk odpovídá, dalo by se říct psychickým chování a čím více knih čtu tím více vidím zrcadlo které nabízí pro každého kdo knihu čte, jak pro knihomoly, sportovce nebo rváče...