Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.71325

Skleněný trůn / Trón zo skla (4.)

Queen of Shadows (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Královna stínů

sd1992

Každý díl je vždy lepší, než předchozí. Dokonce i když jste si jistí, že už to lepší být nemůže.

JankaV80

Je obdivuhodné, že autorka dovede udržet tempo a nepolevuje v něm. Ač už 4. díl, stále to má náboj. V jednu chvíli to vypadá, že ta či oná postava bude záporák/klaďas, ale ono se to potom "zvrtne" a všechno je jinak. Třeba taková postava Manon, ta se mi prostě líbí :-) Rozhodně knihu doporučuji a těším se na další díl z této série :-)

KiraSam

Samotnou knihu jsem přečetla za tři dny, neboť byla opravdu čtivá. Jak to ale pro mě v knihách od Massové bývá, něco tam chybělo. Nějaká jiskra, která by mě donutila se k ní někdy vrátit. Děj byl sám o sobě trochu zdlouhavý a s odstupem času se mi u zdá, že se tam nic závratného nestalo. Chaol mě zklamal. Iritovala mě jeho nerudnost. Aelin byla taková jako vždy, ale připadá mi, že její charakter ztratil něco ze svého lesku, s kterým tuto sérii začínal. Lysandra byla příjemným spestřením, ale doufám že nebude tak dokonalá, jako byla doteď. Jeřáb mě zklamal, protože na to, jak se v trojce zdál, byl nějak moc vášnivý a náknnost projevující. Přece jenom je mu několik stovek let, nemusel by okamžitě převrátit své chování v momentě, kdy Aelin taky vyjádří svou náklonost. Dějová linka Manon byla odfláklá a jemi líto, že jsem se nedozvěděla víc. Je to moje nejoblíbenější postava a nerada bychm, aby její vlastní příběh závisel, na tom Aelinim.

Francesca14

Konečně mě to chytlo. První dva díly mě moc nebraly, ve třetím se konečně začal objevovat potenciál a s tímhle dílem jsem vážně spokojená (akorát mě dost rozčilovaly překlepy v textu). Rozjezd byl sice pomalý, prvních tak sto stránek jsem si říkala, že to s touhle sérií snad už vzdám, ale pak se děj rozjel a mně tam skoro nic nechybělo. I závěrečný souboj byl dobrý, i když mi chvílemi přišel až moc plný klišé a všichni tam pořád vykřikovali nějaké květnaté věty a třásli hvězdami a tak podobně, autorka má někdy tendenci trochu přehánět a pořád některé věci dokola opakovat (například jo, už všichni chápeme, jak Rowan voní). Jinak je ale kniha dobře napsaná, napínavá a postavy skvělé. Vážně jsem zvědavá na další díl.

SuJin

Páni. Tak tohle jsem nečekala. Tolik nových důležitých informací v jednom díle.

Susinek13

Autorka příběh zbytečně protahuje, některé pasáže jsou zdlouhavé a musím se přiznat že jsem jich spoustu přeskočila.
Vztahy mezi postavami zase naopak až moc zrychluje... Vedlejší postavy nesmyslně rychle páruje a nedává jim tolik prostoru kolik by potřebovali...
Nevyplněné místa v příběhu zaplňuje zbytečnými proslovy hlavní postavy a jejím nesmyslný vylíváním srdce a přitom by dokonale stačilo aby autorka odebrala tyto nesmyslné části a trochu si prohrála se vztahy mezi postavami...
Příjde mi až směšné, jak mě první díl nadchl a tenhle díl mě naprosto zklamal.

denniys
23.12.2018

Ale jo,bylo to dobré a napínavé,kniha si podržela úroveň předchozího dílu,bohužel plný počet hvězdiček si stále nezaslouží..jediné a o to větší zklamání je,že to stále nebyl poslední díl,jak jsem se mylně domnívala,takže se s Calaenou ještě setkám,přestože bych se už snad radši rozloučila :)

Sam.Mischell
21.12.2018

Celá série je pecka. Všechny knihy od této autorky co jsem zatím četla zbožňuji. Čarodějky nakonec nejsou v jádru tak zlé jak jsme si měli z počátku myslet.

ReniHan
28.11.2018

I když jsem se obávala, že mě kniha zklame tak se stal pravý opak. Po Dědičce ohně fantastický díl. Ale i přes to, že jsem si knihu užila ráda bych vzkázala autorce aby nepsala zbytečné situace. Na začátku jsem přeskakovala celé odstavce. Knihu doporučuji, ale měli byste si přečíst Krvavé ostří, protože se autorka často odvolává na události z té knihy

TerryDee
26.11.2018

Další díl pokračuje v tempu, které bylo nastaveno v předchozím díle. Jen se opět ocitáme v Adarlanu, kam se vrací Celaena Sardothien neboli Aelin Ashryver Galathynius.
Hned na začátku se mi tak trochu zprotivil Chaol a mohlo za to především jeho chování a tak dále. Možná to byl od Maasové záměr, abychom se více těšili na Jeřába. Na kterého jsem čekala s každou otočnou stránkou. A pak se objevil a moje dušička měla klid. Protože špičkování a provokování mezi ním a Aelin mě hodně bavil. Působilo to jako velmi mile spestření v tom všem, co se tam dělo.
Dějová linka s Manon se začala více rozvíjet. A bylo to jen dobře. Nejspíš tomu napomohlo i objevení nové postavy, a to Elide.
Velmi se mi líbilo propojení všech dějových linek našich postav do jedné. Jako hodně zajímavý.
Možná se budu opakovat, ale klobouk dolů před Sarah J. Maas. Já ty její knížky a příběhy miluju. "Tvoje vlasy! Všechny sis ostříhal!... Když se teď proměníš, bude tvá jestřábí podoba oškubaná?"

Kaytria
09.11.2018

Ovšem toto byla jízda! Ano, hlavní hrdinka je často osina v zadku, ano, je to namyšlenej spratek, ano, nějak podezřele jim všem všechno vychází.. Ovšem ta jízda! Všechno se to odehrálo tak rychle! Užívala jsem si části s Manon, který vždycky prořízly tu Aelininu jednotvárnost a narušily pozlátko, jinak ale kniha byla super. Jedeme dál =)

Emičkazknihy
22.10.2018

Knihu jsem si musela přečíst, kvůli dojmu z ostatních knih autorky. Rozhodně jsem nelitovala. Pokud láska překročí hranice obětování, je to ta pravá? Nejen že se spisovatelka naučila skloubit romanci a drama dohromady. Dokonce dokázala vytvořit nové švěty, meze a hranice, které se pod její rukou obrací v prah.

kristynkal
15.10.2018

Dojem celé knížky kazí překlepy v textu. Jinak mezi nejlepší u mě zatím pořád patří jednička, ale tato je přesto na vrcholu s těmi lepšími. Občas mi přišlo, že jim plno věcí vyšlo až moc jednoduše. Co mě mrzelo bylo celkem dost kapitol ke konci, kdy už to vypadalo, že každá kapitola ukončuje knížku a pořád tam byly další a další... co byla trochu škoda.

tomasek5287
09.10.2018

Bohužel až u páté přečtené knihy jsem si uvědomil, že kniha je z větší části adresovaná hlavně dospívajícím dívkám. No co naplat. Ze začátku vezmeme Celeanu Sardothien a hodíme ji do koše a místo ní je tu něco jako královna, která ovšem štve i toho největšího sympatizanta za otravné, majetnické a vyloženě příjemné dívky. Knize hodně prospěli občasné pohledy do Dorianovi mysli a rozdělení na 2 dějové linky. Jsem za ně fakt rád, upřímně. Nejsem sice fanda zbytečného násilí, ale tyhle čarodějnice mají prostě něco do sebe. Hodně věcí dojde svému zdárnému konci a tyhle události posouvají Aelin zase o pořádný kus dál. Nutno také dodat, že je tu pár hodně promyšlených zápletek a mid-blowing plot-twistů. Inu, co dodat, kniha prostě baví a až na těch prvních asi 260 stran opravdu povedená.

ladaol
30.09.2018

Tedy, nečekala jsem, že tu bichli zhltnu tak rychle. Naprosto skvěle napsáno, jen škoda těch častých překlepů. Prostě úžasná fantasy, kterou vřele doporučuji!

girdi
25.09.2018

Nevýhodou zpětného hodnocení, když přečtete všechny vydané knihy v sérii naráz je, že vám jednotlivé díly dost splývají. Takže já mohu s čistým svědomím konstatovat, že jsem rozhodně byla spokojená. Knihu jsem přečetla velmi rychle, štval me Chaol a občas to bylo trochu únavné, ale stále musím obdivovat, jak to má autorka vše promyšlené a že umí psat i lehce a s vtipem. Těšila jsem se na pětku, co vám budu povídat...

any333
16.08.2018

Tato série mě opět nenechala v noci spát, protože jsem ji musela co nejrychleji dočíst. Přiznávám, že mě Aelin štvala se svým povětšinou nabubřelým postojem víc než Celaena, ale ani tu jsem předtím moc nemusela, takže jsem se vždycky - když se tedy zrovna nic moc důležitého nedělo a nebo tam nevystupoval její bratranec - těšila na další pohled, hlavně ten Dorianův. U něj jsem v několika okamžicích trnula strachy, zvlášť když se setkal s Aelin.
Mou další oblíbenou postavou je Manon, takže jsem s radostí odkrývala i její otrávenost a záhadu s prsteny, zatímco napomáhala Elide. A hlavně mě zarazil nositel toho prstenu, protože do sebe alespoň zapadly okolnosti známé už z prvního dílu.
Z překvapivých scén vybírám třeba to, co udělala Lysandra, protože podle povídky jsem ji měla zařazenou někde úplně jinde, vtipných bylo nepočítaně, takže alespoň že to popichování oživovalo mnohdy vleklé scény - i když jsem vážně nechápala, proč se Aelin naštvala tak hrozivě na Aediona, když s ním zase za krátkou dobu byla v pohodě? Jasně, v životě se to stává, ale tady to bylo důležité tak k tomu, že jsem posmutněla nad tím, že tam není víc popsáno to vulgární gesto, abych ho mohla na někoho ukázat. A za trochu nelogickou bych označila tu ke konci s Manon, když se tak zapsala do paměti. Ale tohle mi ani tak nevadí, protože ráda uvítám Doriana alespoň trochu při smyslech.
Na další díl se samozřejmě těším, protože mi to alespoň déle vydrží než ostatní knížky a jelikož je to autorčin styl psaní, bude se mi to dobře číst a všechno tedy bude postupovat rychle. A navíc jsem zvědavá, jestli už třeba konečně vypukne nějaká velká bitva nebo tak něco.

KnihomolkD
16.08.2018

Že tohle je skvost?
Ano první dva díly a povídkový díl ty ano.Massová se v tom dobře vyžívá.A Aelin byla skvělá,narozdíl od tohohle dílu.
Aelin mi pila krev už od začátku knížky.Mám radši vražedkyni než královnu.
Co musím uznat,naprosto jsem si zamilovala kapitoly Manon,Elide a Chaola.Ty postavy naprosto žeru.
Jinak děj utíkal rychle,jsem hodně zvědavá na pětku.
Hodnocení: 3,5/5*

ivič
08.08.2018

Úžasné, miluju tuhle sérii. Víc k tomu říct nemůžu.

Natali692000
06.08.2018

Do této série jsem se naprosto zabouchla. Po delší době jsem narazila na skvělé fantasy. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Postavy jsou výborně propracované. Baví mě, jak se různá tajemství dostávají napovrch pomalu a postupně. Udržuje mě to v napětí. Líbí se mi častá akce, promyšlené plány.. Detaily.. Zkrátka velmi zábavné a napínavé čtení.

Ilirea25
02.08.2018

Naprosto miluju. Naprosto jsem se zamilovala do Jeřáda. ♥

Fantasmagorka
27.07.2018

Zatím nejlepší díl série, spousta akce, plánů. Aelin konečně ukazuje, co v ní vlastně je a tím nemyslím jen oheň! :-)

Hermiona8703
24.07.2018

A to jsem si myslela, že už to nemůže být lepší než dědička ohně a přece jen ano! Přečteno asi za pět dní ( je to fakt celkem bichle) a to jsem si ji hodně šetřila. Jediné, co polkulhávalo byly kapitoly s Elide, které podle mě byly absolutně nudné a zbytečné, ale všechno ostatní prostě bomba!

maja11231
22.07.2018

Super kniha ikdyž bylo trochu míň akce. Kniha se četla dobře a hodně jsem se u ní zasmála. Aelin jako vždy byla úžasná (protože je jedna z mých nejoblíbenější hlavních postava, mám ji prostě ráda :-) )
Určitě doporučuji ❤

Percabethka
05.07.2018

Jsem vážně ráda, že jsem s tímhle dílem počkala a nejdřív jsem si přečetla Krvavé ostří, jinak by mi asi spousta věcí nedávala smysl.
Maasová je prostě vypravěčská bohyně. V Královně stínu byla spousta chyb (To, že byla tekoucí TEPLÁ voda v Tvrzi vrahů bych ještě možná nějak překousla, ale v bytě nad skladištěm? Ve středověku? Vážně? A to zdaleka není jediný nesmysl :D), ale autorka čtenáře svým vypravěčským stylem dokáže čtenáře donutit, aby si jich nevšímali a nadšeně hltali každou další kapitolu.
Co mi ještě přišlo trochu zvláštní byl vztah Aelin a Rowana. V jednu chvíli mezi nimi nic nebylo a najedou se tváří jako stáří manželé...
No a nakonec bylo prostě divný, jak rychle dokázaly potavy měnit strany. Chvíli byly popisované jako největší padouši a najednou se ukázalo, že všechno dělaly z ušlechtilých důvodů, které jen ostatní neviděli - a nebo se z nich naopak vyklubali záporáci. Lysandra, král, Aedion, Maeve, ...
I tak se mi ale knížka hrozně líbila :D

simi28
03.07.2018

Tak tohle byla jízda. Je pravda, že se tato kniha setkala s velmi rozporuplnými názory. Někdo ji miluje, někoho nesmírně zklamala. Já tedy rozhodně patřím do té první skupiny. I když mám určité výhrady, pozitiva je vždy přebijí.
Tento díl je totiž neuvěřitelně pestrý. Na scéně se objevují nové postavy jako jsou například Lysandra, Elide či Nesryn. Celým příběhem se posupně dávkují akční pasáže spolu s překvapivými zvraty. Nechybí tu ani romantika, která tu byla z mého pohledu poněkud zbytečná, ale pro milovníky romantiky jako dělaná.
Co mě ale vadilo byl samotný Chaol. V Půlnoční koruně byl (alespoň pro mě) naprosto skvělá postava. Tady se ale ze začátku choval hrozně a mně to rvalo srdce. Ale zhruba v půlce jsem ho začala mít znovu ráda, což jsem nutně potřebovala.
Jinak mě ale tento díl velmi bavil a já si užívala každou stránku. Začátek se mi nejevil tak roztahaně jako v Dědičce ohně, což mě mile potěšilo.
Styl psaní byl opět skvělý, k tomu ovšem nemám co dodat. Je to zkrátka věc, kterou beru od této autorky jako samozřejmost.
Za mě rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

Lethania
02.07.2018

Asi nejlepší díl z celé série, u kterého jsem četla s otevřenou pusou. Neuvěřitelná čtivost, spousta akce, i romantických a smutných pasáží - to všechno kniha obsahuje. A mnohem, mnohem víc.

Veronika95
27.06.2018

Jako první musím říct, že jsem od tohoto dílu čekala mnohem víc. Jsem toho názoru, že kdyby kniha neměla tolik stran, byla by mnohem, mnohem lepší! Tím, že autorka všechno tak strašně natahovala, mě nudila. A scény, které byly akčnější a zasloužily by si více stran, shrnula do dvou. Zbytek byl jen okecávání pocitů hlavních hrdinů. Je určitě super dozvědět se, jak se určití lidé v daných momentech cítí a jak je prožívají, ale přestává to být zajímavé, když to čtete skoro v každé kapitole. Vážně mě hodně mrzí, že takto musím psát o knize od Sarah J. Maas, ale tento díl se mi prostě nelíbil. Ano, chvílemi tam byly pasáže, které byly celkem čtivé a člověk chvíli knihu nemohl odložit, ale vždy to bylo jen pár stránek a zase jsme se dostali do koloběhu pocitů, myšlenek apod.

A zase mi přijde, že se autorka do konce knihy snažila vecpat super akci, abychom se těšili na další díl. Ale já se ptám, proč ta akce nemohla být i na začátku nebo vprostřed? Proč až na konci na pár stránkách? Vždyť je to taková bichle, určitě by se dala udělat mnohem zajímavější.

Co na knize vyzvednu, i když to asi ani nebyl nějak extra velký záměr,tak že byla místy velmi vtipná. U některých pasáží jsem doslova vyprskla smíchy. Kdyby autorka tak precizně, jako to udělala u těchto vtipných momentů, vystihla i ostatní události v příběhu, byla by kniha opravdu skvělá.

n.ezn.amy
18.06.2018

Tak tato série zůstane nedočtena, protože čím další díl knihy, tím prakticky horší. První tři díly přečteny horko těžko, vždy jsem doufal, že už konečně ten další bude lepší, ale bohužel. Nevím zda je to překladem anebo v originále je to podobné, ale už mě začalo totálně nebavit broukání, vrčení (Aelin a Jeřáb prakticky nic jinýho ani nedělali), zacvrlikání, protáčení očí, ukázování obzvláště neslušných gest či obzvláště neslušné urážky. Prakticky celý děj naprosto o ničem, až ke konci začne být nějaká akce, ale jinak do té doby jen děj plný řečí. Další věc co nechápu, kde se v téhle době vzala lednička či elektřina, to král Adarlanu měl u Zlomuvalu vybudovanou elektrárnu? Tohle fantasy už opravdu nikdy.

VincentPodmore
13.06.2018odpad!

Upřímně...nevím, co k tomu mám napsat. Skleněný trůn (první díl) jsem překousal během dvou dnů, a i když mě to ze začátku nebavilo, ke konci jsem se do toho dostal. Půlnoční koruna byla o chlup lepší hlavně kvůli Nehemii. Co se týče Dědičky ohně, zájem u mě zase poklesl. A s Královnou stínů jsem ztratil zájem úplně.

Tenhle díl jsem četl pomalu dva měsíce a jediné, co mě donutilo to dočíst, byl fakt, že nesnáším rozečtené knihy. Z Aelin se stala naprostá pipina, která jen přemýšlí o sexu s Jeřábem a o tom, jak je chudák celý život ublížená. Jediný zajímavý příběh v knize je ten Manonin...

Zkrátka to tu nebudu omýlat, má to být fantasy se vším všudy a jediné, co se z celé série dozvídáme je to, že Aelin je jen namachrovaná princeznička s temnou minulostí, za kterou můžou všichni...