Královna stínů

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289317/kralovna-stinu-EZi-289317.jpg 4.71625

Skleněný trůn / Trón zo skla 4.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Queen of Shadows, 2015

Kniha Královna stínů

zaandulee

Musím říct, že jsem stále velmi nadšená. Nečekala jsem, že mě tato série tolik pohltí. Tento díl byl jeden z nejlepších! Bylo zde spoustu zvratů a nečekaných věcí, které mě nutily číst pořád dál a dál. Celaenu jsem si oblíbila ještě víc, když přijala kým skutečně je. Miluju Jeřába♥, jejich vztah, prostě všechno co se ho týká! Názor na Chaola, kterého jsem si během 2. dílu dost oblíbila, se změnil, jelikož mi přišlo, že se pořád užírá špatnými věcmi a neustále za něco obviňuje Aelin, ale ke konci se to zlepšilo. Bylo mi strašně líto Doriana, který mi tolik chyběl.♥ Jak říkám knihu jsem nepustila téměř z ruky a nemůžu se dočkat na to, jak vše bude pokračovat!

petrulka

Nádhera. Příběh se parádně rozvíjí, vrství, přitom není zmatený. Nedá se jinak, než ho hltat dlouho do noci a silou vůle se donutit alespoň chvíli spát. Velký potenciál cítím v Lorcanovi a Fenrysovi, ale hlavně v tom prvním. To je přesně to, co Sarah umí, přetvářet negativní postavy v ty největší srdcaře :-)

KnihomolkaKatka

SPOILER
Rozhodně zatím nejlepší díl ze série! Dokonce jsem konečně vzala na milost i Manon, která mě sice do uplynutí první poloviny knihy dál vytáčela, ale pak se to změnilo a dokonce jsem jí začala mít i ráda. Naopak Lorcan je hrozný pitomec. Možná, že se to v dalším změní, ale zatím jsem mu nepřišla na chuť.
To byla taková jízda! Navíc to byla snad nejkrvavější kniha, kterou jsem od autorky zatím četla. (Alespoň mi to tak přišlo.) Měla jsem pocit, že na mě snad ta krev bude stříkat ze čtečky. :) Každopádně, jak už jsme se několikrát přesvědčili, Sarah rozhodně umí pořádně zamíchat kartami postav a nebojí se zabíjet. Tento díl asi psala (zvlášť druhou polovinu) naštvaná, protože to byl nářez.
Líbila se mi postava Elide. Uvidíme, co vyvede v dalším díle :). Hodně se mi líbil i vývoj Lysandry, která mě celkem překvapila a musím říct, že je to v současnosti jedna z mých nejoblíbenějších postav. Co se týče mužských postav, stále platí, že miluju Jeřába, Chaola a celkem nově i Aediona. :)

emma05

Čím dál tím lepší

chodícírohožka

SPOILER
Tento díl se mi opravdu nelíbil. Hlavní hrdinka byla naprosto nesympatická - namyšlená, do sebe zahleděná, zcela pohlcená pocitem ublížení, nepochopení a těžkého života. Její myšlenkové pochody nedávaly smysl, svou bezohlednost a vraždění si obhajovala dost podivně, a zdálo se, že jí vůbec nedochází, že jedná krutě a jednoduše špatně - a jak by taky mohlo - její dva společníci ji (pro mě zcela nepochopitelně) naprosto chápali a podporovali. Naopak třeba Chaol, kterému se její způsoby nelíbily, byl nakonec autorkou donucen vzít všechnu svou kritiku zpátky a omluvit se, že byl slepý a hloupý... Jako fakt?!
Romantická linka mi připadala spíš směšná. "Úžasná" královna bez trůnu dokázala pobláznit (nejen) mužské samce všeho druhu tak, že kvůli ní téměř rozpoutali vlastní válku. Aelinino srdce se však trápilo nikoli neopětovanou, ale nenaplňovanou láskou k o stovky let staršímu vílákovi, který se rozhodl jejich vztah "neuspěchat" a polovinu každé noci proto trávil políváním se chladnou vodou a přemýšlením o jejích nočních úborech. A aby Chaolovi (a všem ostatním) nebylo líto, že si Aelin našla dědokluka, autorka věnovala závěrečné kapitoly párování všech vystupujících postav. Eh!!
Děj jako takový nebyl nic extra. Některé části byly zajímavé a čtivé, jiné na mě působily jako bláboly vycucané kdovíodkud. Vzpomínky na Aelinin život mi pak akorát připomínaly, že bych ráda věděla, kdy stihla všechny ty věci. Žít pohodlný život s rodiči, být zachráněna Arobynnem, denně tvrdě trénovat, plnit úkoly a zakázky, cvičit se v zahraničí, pracovat coby otrokyně, vykonávat rozkazy coby králova bojovnice - a do toho se perfektně naučit hrát na klavír, tančit, ovládat množství jazyků (z toho některé snad již skoro vymřelé), vyhrávat v kartách, kulečníku a určitě ještě něčem dalším - k tomu trávit nespočitatelně hodin čtením knih, nakupováním šatů a cetek, požíráním všeho, co bylo v dosahu... A ještě mít dost času na všechny své plesy, večeře, dostaveníčka, pokecy s kámoškama a podobně...
Mno! Asi bych byla k celé knize shovívavější, kdyby mi hlavní hrdinka tolik nepila krev - ale opravdu byla neuvěřitelně otravná a povýšená, takže i její "břitké hlášky" mi připadaly ubohé a nijak vtipné. Zdálo se mi, že ani ostatní postavy nejsou tak sympatické, jak byly v předchozím díle. Nerozuměla nebo nesouhlasila jsem s jejich jednáním a myšlenkovými pochody. Jediná postava, která se mi líbila, byla Asterin - a ta tam byla dost málo.
Konec knihy mi připadal stejně špatný jako začátek (nebo možná horší), takže teď necítím žádnou potřebu pokračovat v této sérii - ale kdo ví - první díl se mi taky nelíbil a přesto jsem nakonec sáhla po druhém - třeba dám tomu protivnému spratkovi ještě šanci...

Alíša236

Povedený díl. Dostanete vše co chcete a čekáte - staré postavy, nové postavy, nenadálé zvraty, špičkování, lásku, napětí. Za mě 4 a půl hvězdičky (protože Dvůr mlhy a hněvu té samé autorky mě bavil více)

SpeeDeeX

Nemám co vytknout, zatím nejlepší díl!! Přestože má knížka přes 600 stran, ani na jedné stránce jsem se nenudila, příběh je od začátku do konce nabitý akcí a zvraty. Nové postavy jsou super, hlavně jsem si oblíbila Lysandru. Kapitoly s Manon mě bavily ještě víc jak ve trojce a její střet s Aelin byl boží. Těším se na pokračování. ❤

PanKlobouk

Musím říct, že minulý díl byl, co se mě týče, lepší.

Nejvíce mě v tomto díle bavila Manon, Elide a dějová linka kolem nich.