Krvavé ostří

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/big_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.51422
Série:

Skleněný trůn / Trón zo skla


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Assassin's Blade, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (233)

Kniha Krvavé ostří

Book_lover469
01. května

Knihu jsem četla po prvním díle série. A nezklamala. Celaena je úžasná hlavní hrdinka a tím že jsem si přečetla tutou knihu jsem pochopila více její chování v prvním díle. Všechno to co si prožila, v průběhu čtení my jí bylo strašně líto. Stejně tak jako Sama. Příběh určitě není zbytečný a tento svět i příběh Celaeny jen obohacuje. Ps: Přes konec se asi jen tak nepřenesu.

Kat9
31. března

(+ SPOILER) Krvavé ostří nepochybně nabízí více než Dvůr mrazu a hvězd ze série Dvorů. První povídka mě osobně tedy nezaujala, za to ty další se mi líbily. Překvapivě mám nejraději asi tu nejkratší, Vražedkyně a léčitelka, kde mě zaujala postava Yrene, která, jak odhaduji dle spoilerů ze sociálních sítí, ještě dostane větší prostor. Nějak jsem se s její postavou skutečně dokázala i za tu malou chvilku ztotožnit, takže jsem na její vývoj zvědavá. Doufám, že v knihách navštívíme i ono město vzdělání, které bylo v této povídce zmíněno. Zaujala mě i povídka o Tichých mistrech. Poslední dvě povídky mi v podstatně splynuly v jednu. I když jsem osud Sama znala, opravdu mi ho bylo líto. Líbilo se mi, že se jednalo obyčejného mladíka a ne dokonalého vílího muže, jak jsme u autorky zvyklí. Je škoda, že měl jen tak malou roli, i když vím, že na něj v sérii jsou odkazy. Každopádně rozhodně tuto sbírku povídek nepovažuji za zbytečnou a každému, kdo v sérii hodlá pokračovat, rozhodně doporučuji tuto knihu nevynechat!

Mimochodem, ČTĚTE TUTO KNIHU PO DĚDIČCE OHNĚ!! (tedy v romantickém pořadí). Kdybych si po 3. díle Celaenu neoblíbila, rozhodně bych si tuto knihu tolik neužila.


nonameperson04
03. února

Jediné, co můžu říct, je to, že mě tahle kniha totálně zničila, přestože jsem věděla co přijde, protože jsem už četla celý skleněný trůn.️

Lucijáš276
29. ledna

Tuto knihu jsem četla úplně první před celou sérií a musím říct, že se to četlo úplně samo. Myslím si, že tento svět mě jen tak neomrzí. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a obecně styl psaní této knihy, který byl plný napětí a dobrodružství. Strašně se mi líbí propracování jednotlivých postav a světa. Oceňuji mapu v knize. U prvního příběhu jsem se dost nasmála - Sam a Celaena. Super hlášky a hlavně ty jejich naschvály. Vražedkyně a poušť mě také strašně bavila. Každý jednotlivý příběh byl něčím výjimečný a celkově si z knihy odnáším to, že Celaine je a bude silná žena, která si prožila opravdu kruté věci. 5 * Těším se na první díl ze série :)

Barabora
09. ledna

Ráda jsem se vrátila aspoň na chvilku k téhle skvělé sérii. I když jsem věděla, jak to všechno vlastně dopadne, i tak mě to moc bavilo. Čekala jsem, že mě tenhle díl nebude tolik bavit jako ostatní díly, ale milé mě to překvapilo. Doporučuju číst před 1 dílem, protože já udělala tu chybu, že jsem to četla až po všech dílech, ale ničemu tk nevadí. Na konci jsem se musela ovládat abych se nerozbrečela... Moc doporučuju.

Mončičák007
29.12.2022

K sérii Dvůr trnů a růží od autorky se pravidelně vracím (už jsem ji četla třikrát a mám nově doma serii i v angličtině). Sérii Skleněný trůn jsem již četla před pár lety a rozhodla jsem se k ní zase po dlouhé době vrátit. Krvavé ostří, i když je pouze doplňková kniha, je skvělá. U čtení jsem zase probrečela celý konec knihy a celkově zapomnínala na přítomnost a úplně se ponořila do děje. Tak skvělý styl autorčina psaní je neuvěřitelný. Miluju a doporučuju

Carolxc
28.12.2022

(+ SPOILER) Bylo mi doporučeno, abych knihu přečetla nejlépe před třetím dílem skleněného trůnu - já to zvládla, až po čtvrtém díle a jsem ráda ( momentálně probíhá SČ pátého dílu). Upřímně, moc se mi do knihy nechtěli, neboť jsem tušila, kam ta kniha směřuje a jak bude končit ve chvíli, kdy se tam objevilo určité jméno.
Jsem emotivní člověk a všechno prožívám, tudíž vždy těžce nesu emotivní chvíle, zejména pokud jde o mou oblíbenou postavu.
Teď upozorňuji na možné spoilery pro ty, kteří nečetli Skleněný trůn a mají to v plánu, přeskočte to!! SPOILER
Sama jsem si oblíbila téměř hned a nevím, jestli mi pomohlo srovnat se s jeho smrtí, ačkoliv jsem o ní věděla. Nechtělo se mi dojít konce a na konci jsem řvala, jako želva. Jistá věta dostala úplně jiný význam a hloubku a já soucítila s Cel. Těžce se mi četli stránky.
Štvalo mě, že Cel tak hloupě věřila Arobynnovi a byla hluchá vůči slovům Wesleyho a jednomu ze strážců jistého člověka, kterého měla zabít.
KONEC SPOILERU

V tomto dílu mě štvala hlavní hrdinka. Cel mi jinak v ostatních dílech nevadí, ale zde mi hrála na nervy svou rozmazleností, naivitou a hlavně tvrdohlavostí. Chápu, že Cel tu byla jiná a v dalších dílech a možná i právě, díky těmto událostem se dost změnila. Každopádně v tomto období bych jí nafackovala.
Příběhy se mi líbili a za mě asi nejlepší část v Rudých píscích.
Poslední příběh mě zcela rozložil. Musela jsem to vstřebat a ač to bylo svým způsobem krásný, i tak bych si přála jiný konec.

A já jen doufám, že mě další díly Skleněného trůnu nedostanou tak, jako tento díl. Neznamená to, že jsem s tímto dílem nespokojená a jsem ráda, že jsem se překonala a dočetla jsem tyto povídky, až dokonce. Jen ten konec byl poněkud trochu rozmazaný.

Mandy412
30.11.2022

Bylo mi doporučeno číst tuto knihu jako první před celou sérií, takže zatím nemohou úplně soudit. Ale už teď je pro mě, kdo se s Erileou sekal poprvé, jedno z nejlepších young adult. Děj čtenáře rychle vtáhne do děje a stránky ubíhají samy, takže teď hurá na první díl.

1 ...