Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/big_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.61189

Skleněný trůn / Trón zo skla

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Assassin's Blade, 2014

Kniha Krvavé ostří

Dares
dnes

Túto knihu som z celej série čítal ako prvú a asi som tak spravil aj dobre, inak by ma nebol ten koniec tak prekvapil. Totiž, Celaene a Samovi som to naozaj prial. Celeana je namyslená, tvrdohlavá a občas sa naozaj nedokáže ovládať, ale má srdce na správnom mieste. Z celej knihy ma najviac zaujala Ansel aj Arobynn.

Aaron Lewis
13. listopadu

Čekám na knihy z knihovny a nevím, co by, tak jsem začala číst zase tohle, i když tuhle jsem před tím nečetla.

Je to pro náctileté, takže bych neměla být tak přísná. Celaena (strášné jméno, vůbec mi nejde přečíst, ale aspon nezačíná na E nebo L) je rozmazlený drzý spratek a přála jsem jí všechno špatné, opravdu. Ten začátek s tím pirátským králem a otroky byl bolestně naivní, ale jak jsem se již zmínila, je to pro náctileté, takže proč ne, autorka nám jí chtěla vykreslit, že je to sice nejlepší zabiják (haha, moc se tedy neukázala, je impulsivní, namyšlená a ne moc chytrá (tolikrát jí Arobynn napálil, mimochodem super postava), pochybuju, že v opravdovém světě zabijáků by vydržela alespoň minutu), ale i ona má své meze (chápejte – morální), takže s otročením nechce nic mít, budiž jí to k dobru). Intermezzo s tichými či němími vrahy je jako milá pohádková vsuvka (asi každý musel chtít, aby Ansel ta naše úžasná vražedkyně zabila) a konec už je o něco lepší, a to proto, že je tam tolik klamů a zrad. A dokonce i nečekané úmrtí (myslela jsem, že k vraždě krále toho podsvětí se Celaena už nedostane).

Takže, Sama je mi samozřejmě líto, ale všichni jsme tvůrci svého štěstí a on si vybral to své, Celaena je nesnesitelná a nejlepší postavou ze všech je jednoznačně Arobynn. Ten se autorce povedl (už si nevzpomínám, co s ním autorka udělá ve Skleněném trůnu, ale mám pocit, že se Celaena určitě pomstí – a to mu určitě přeju:) - jenom proto, že je to dobře napsaný charakter neznamená, že mu nepřeju všechnu tu jeho karmu:)).

Nemám.jméno

První čtyři povídky byly opravdu spíše jen doplňkové, takové jednohubky pro fanoušky Maasové. Ale závěr knihy, Vražedkyně a říše, nabízel spousta emocí a přinesl novele její kouzlo. Nemyslím si, že záleží na pořadí v sérii, Krvavé ostří si užije každý, ať už se s Celaenou potká poprvé či nikoliv.

pavlusci

(+ SPOILER) Dobrý doplňkový díl, moc se mi líbil a jsem ráda, že vím jak se Celaena dostala do Endovieru apod.

Fazulajda

Trochu mě překvapil počet překlepů, ale jinak mě kniha náramně bavila. Rozhodně doporučuji číst jako první. Já sice četla již první tři díly, takže jsem měla nějaké povědomí, ale i tak jsem si z nich moc nepamatovala, nicméně si dle mého knihu více užije někdo, kdo se se sérií ještě nesetkal.

Martina852

Povídky jsem četla po přečtení celé série. Bylo to pěkné doplnění děje, který jste znali ze Skleněného trůnu. Hlavně jste zjistili, co se vlastně stalo v Zátoce Lebky a jak se seznámila s ostatními, kteří se posléze přidali k jejímu dvoru a taky hlavně o Samovi.

Mucq.luck

Jelikož jsem povídky četla až po dokončení série, věděla jsem, jak to skončí a u poslední povídky mi už bylo smutno. Těžko říct, jestli je lepší si je přečíst před nebo po celé sérii, obojí má svě pro i proti. Takže je to asi jedno
Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť, všechny jsou dobré, tématicky jsou dobře vybrané a sérii krásně doplňují.

krovacek

Knihu jsem četla až po sérii, a asi bych toto pořadí i doporučila. Sice člověk už narážky na děj v sérii slyšel, ale tam neznalost podle mě nevadila a tady to zase tak moc neodkrylo. Osobně, kdybych začala touto knihou, možná bych jí ani nedočetla (a tudíž a i sérii) a byla by to škoda. Takhle už jsem měla s postavami vztah a zvládla se tak prokousat první, za mě nejnudnější, novelou. A taky bonus, po dotčení série mi bylo líto, že už to nepokračuje, tím, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, jsem to pěkně završila a už nic nepotřebuji :)

Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a léčitelka - ** - hodně mluvení, naparování a málo akce

Vražedkyně a poušť - ***** - jediná mě dokázala strhnout tak jako knihy série, zajímavé postavy i děj

Vražedkyně a podsvětí, Vražedkyně a říše - *** - zajímavé doplnění vztahu s Arobynnem a Samem, ale tedy příšerná naivita a arogance hlavní postavy mě trochu vytáčela. Ale tak bylo to tak správně, každý se vyvíjí;)