Krvavé ostří

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.6751
Série:

Skleněný trůn / Trón zo skla

Orig. název:

The Assassin's Blade (2014)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Kniha Krvavé ostří

Přidat komentář
Teambooks
21. února

Bylo úžasné tu knížku číst-i když jsem tu knihu četla celkem pozdě-,ale nějaké pasáže se mi zdály až moc dlouhé. Obzvláště úžasné je na tom to ,že když jste četli ty knihy série dříve než tuto knihu tak tam najdete mnoho vašich oblíbených postav a spoustu věcí začne dávat větší smysl.

Šárušš
08. února

Spisovatelka jako obyvkle nezklamala. Povídky se četly naprosto báječně.
Ale Sama mi bylo strašné líto, i když jsem dopředu věděla, jak to dopadne, že umře a Celeanu zavřou do Endovieru.
Škoda, že to nebyl nějaký alternativní začátek, kde se jim povede utéct na jižní světadílů, ale to už asi moc fantaziruji.

kikibo
21. ledna

Jsem z toho tak smutná, že nemohu začít číst další knihu :( Furt o tom přemýšlím, Sama je mi tak líto , a ten hajzl ,když teď vím jak skončil mám úsměv na rtech :D a Lysandra, Yrene i Ansel... nedostává se mi slov, fakt mě to sebralo. Asi to až moc žeru ,ale jinak se to nedá. :D

hurikan123
18. ledna

úžasný prequel skleněného trůnu. tohle prostě nemohlo být lepší. akorát bylo trochu na prd, že ten lovestory nebyl delší - začal stejně "nečekaně" jako skončil. (četl jsem před tím skleněný trůn, takže jsem vlastně věděl) DOPORUČUJI!!!!!!!!!

LadyHip
14. ledna

Krásný doplněk ke Skleněnému trůnu. Zase jsem to zhltla skoro na jeden nádech.

sd1992
12. ledna

Četla jsem už podruhé.. A ani teď ten konec není o nic lepší.. :-( Ale super díl, samozřejmě.. :)

TerryDee
30.12.2018

Jsem ráda, že jsem se odhodlala a přečetla si i Krvavé ostří, které nám podhaluje život Celaeny Sardothien. Diky této knize jsme mohli více poznat i Sama, kterého jsem si oblíbila (nejhorší na tom bylo, že člověk věděl, jak to s ním dopadne). Dále nám byli více přibliženy postavy, jako byl Rolfe, Yrene, Ansel z Trnitého srázu či Tiché vrahy. Tyto nepatrné příběhy nám tak hezky doplnily hlavní příběh.

ReniHan
05.12.2018

Kniha to je dobrá, ale čekala jsem prostě něco jiného :/

-LaraRead-
04.12.2018

Na začátek chci říct, že Skleněný trůn miluji a tuhle knížku jsem četla v zoufalství, než přijde další. Nebyla vůbec špatná, jen se mi nechtěla dočíst, když vím, jak celá dopadne... Rozhodně vám ale udělá více jasno v určitých osobách. Navíc je skvělé se trochu ponořit do minulosti Celeany (před Endovierem), protože o tomhle jsem se z předchozích knih nějak nedočetla tolik, kolik jsem chtěla. Hlavně proto tuto knihu doporučuji asi tak po čtvrtém dílu.

MiaLovesBooks
26.11.2018

Tuhle knížku jsem četla z celé série jako úplně první a vůbec toho nelituji. Myslím, že mě to nadchlo tam moc možná právě díky tomuto dílu. Dokonalost ????

anishta
10.11.2018

Nějak nechápu proč jsem se k tomu dostala až teď, když hlavní příběh mám přečtený krom posledního dílu, který má teprve v češtině vyjít. Každopádně se mi to líbilo a mám chuť si to přečíst celé znova, ale počkám těsně před vydáním KOA. Asi to zbožňuji furt stejně. :-D

Emičkazknihy
22.10.2018

V průběhu jiných knih ,jsem si nikdy nemyslela, že bych si mohla zamilovat Sama. Přitom jsem u četby přemýšlela a snažila jsem vidět knihu ze všech úhlů. Sam si mě získal svým charismatem a dobrosrdečností, kterou autorka vkouzlila do srdce mnoha postav. Jsem nesmírně ráda, že jsem si mohla doplnit znalosti o knihách a zároveň si zase jednou pořádně pobrečet.

tomasek5287
09.10.2018

Některé pre-quelové knihy, filmy jsou lepší číst nebo vidět až po hlavní dějové lince, v tomto případě to tak není. Krásný úvod k fantazi sáze ze světa Eriley, respektive Andarlandu, kde je magie zakázaná a země se ohýbá pod příkazy krutého vládce na trůně. Knihu jsem si užil, i když jsem četl první 3 knihy série a až pak tuhle a možná proto mě ten konec tak hrozivě dojmul. Kniha vysvětluje některé otazníky a dává vám odpovědi na budoucí ;). Tak na co ještě čekáš? Mám radši číst knihy k maturitě? Knihy co mě obohatí vědecky, umělecky nebo kulturně?... V Krysařovi, Divé Báře nebo Ivanehovi, svoje komplexy nevyléčíš, tak nalistuj Skleněný trůn a jeď kamaráde. Jen jeď.

girdi
25.09.2018

Četla jsem soubor novel jako první a i když to bylo dobré, doufala jsem že série Skleněného trůnu bude lepší (a byla!). Rozhodně na rozjezd výborná volba. Vlastně mi je upřímně líto všech, co už věděli, jak to všechno skončí. Já "list nepopsaný" jsem si to užila bez předsudků a bylo to moc fajn :-)

Petra38
18.09.2018

byla o neco horsi nez hlavni vyvoj o hlavni hrdince. Osobně tyhle návraty moc nemusim ale jelikož je to moje asi nejoblibenejsi spisovatelka tak samozrejmne nemohla chybet, že?:)

Turiel11
07.09.2018

Dlouho jsem této knize odolávala. Chlácholila jsem se tím, že "jsou to povídky z doby před a nebudou tam přeci žádné až tak důležité informace". Zlatý voči!!! :-D Nakonec jsem přeci jen dospěla k závěru, že knihu bude třeba přečíst a tak jsem se do ní pustila. Po dočtení Říše bouří, před tím než jsem se pustila do Věže úsvitu. Ukázalo se, že to bylo naprosto nezbytné. Nejenže je to úžasně napsané, ale člověk najednou daleko lépe chápu dobu po, která tím dostává mnohem temnější a tragičtější hloubku. Samozřejmě, že děj povídek je na další knihy velmi úzce navázán, takže když to víte, lépe se orientujete v tom "kdo co jak a proč". Ano, Celaenu zde můžeme vidět v rozkvětu její domýšlivosti, sebevědomí a marnivosti, ale také naivity, díky které, jak se ukáže, je nejzranitelnější. Do poslední kapitoly jsem se musela doslova nutit, protože jsem věděla... a bylo to ještě daleko horší. Autorka dokázala, že z daného tématu vyždímá maximum a přesně tak jsem si připadala, když jsem zavřela dočtenou knihu. Vnímám to jako velký autorčin um, že toto dokáže se slovy a se čtenářem. Byla jsem jenom ráda, že mohu hned sáhnout po pokračování série Věž úsvitu, abych se z toho trošku oklepala. Jestli někdo váhá, tak jako já na začátku, pak říkám neváhejte a přečtěte si ji. Každá stránka stojí za to.

Barbar11
27.08.2018

Moc hezká kniha. Jsem moc ráda, že jsem konečně poznala Aeleninu minulost.
Doporučuji.

wildXchos
21.08.2018

Tahle kniha dává možnost pochopit Celaenu a její minulost. Bavilo mě to snad ještě víc než ostatní knihy, asi proto, že příběh ubíhá rychleji, nejsou tam žádná místa, kdy by se nic nedělo.

markulka
09.08.2018

Tak tohle byla jízda! Do čtení této knihy se mi vůbec nechtělo, protože jsem se bála, že mi úplně zbourá moje představy o Celaeně a její minulosti... Ale za 3 dny jsem byla se slzami v očích u konce a jsem neskutečně ráda za to, že jsem věnovala knize čas. Stálo to za to :)

ivič
08.08.2018

Pěkné, škoda,že jsem věděla jak to skončí. I tak doporučuji.

maja11231
22.07.2018

Konečně jsem se dozvěděla něco o minulosti Celeany (Aelin).
Doporučuji ❤

Adele02
21.07.2018

Maas mi vždycky vyrazí dech...
Jen věčná škoda, že se to všechno odehrává před prvním dílem, takže víte, jak to skončí. A je hodně špatný, že jsem ji začala shipovat nejen se Samem, ale i s Arobynnem? Protože to už mám asi pět chlapů, přičemž nevím, s kým chci, aby nakonec skončila.

Tofinka
02.07.2018

Nejspíš by bylo logické si knihu přečíst jako první z celé série.... No a proto jsem si samozřejmě četla jako poslední :D. Ale na kráse knihy to nijak neubralo, a tak si ode mě zaslouží 5*.

Monisek.B
28.06.2018

Za mě rozhodně palec nahoru. Povídky skvěle doplňují minulost Celaeny, určitě se u toho člověk nenudí :-) A teď hurá na další díl! :-D

Percabethka
26.06.2018

Ze začátku jsem se do knihy docela nutila, protože jsem věděla, že je v pořadí po Dědičce ohně, jenže ta skončila tak, že jsem chtěla pokračovat Královnou stínů a ne nějakým prequelem :D Ale už asi po deseti stránkách mě knížka chytla a nakonec jsem byla ráda, že jsem jí nepřeskočila! Ty příběhy byly úplně boží a jak znám Maasovou, tak určitě všechny ty postavy budou i v dalších dílech - a na 99% je spáruje s některým hlavním hrdinou :D

SweetKatty
25.06.2018

Užasná kniha a úžasná autorka. Možná spíš doporučuji přečíst po Dědičce ohně, aby Vám to všechno dávalo smysl :D Jinak úplně best!

IrennCasman
11.06.2018

Pokaždé, když čtu takovou úžasnou knihu, jako je tato, přestávám vnímat realitu, svět okolo mě najednou jakoby se vytratil někam do dáli. Na čtení knih miluji právě to, že se člověk může nachvíli odprostit od svého vlastního života a "žít" nachvíli život někoho jiného, fitktivního.
Naprosto zbožňuji styl psaní Maasové. Už jen proto, že jejími hlavními hrdinkami jsou feministky, které se cítí neohroženě a většinu času si myslí, že zvládnou všechno sami, bez pomoci mužů. Hrdinky, které bojují za svá práva a za svobodu druhých. Většinu času cítím se Celaenou a Feyre jakési souznění. Jejich humor a drzý jazyk nemá příliš daleko od toho mého.
Krvavé ostří jsem četla až jako poslední, ale mám pocit, že s každou další knihou od Maasové si ji zamilovávám víc a víc. Musím říci, že na její knihy jen tak něco nemá...

Hanča84
04.06.2018

Tuto povídkovou knihu, na kterou jsem narazila spíše náhodou, jsem začala na doporučení některých čtenářů číst jako první. Byl to vlastně takový skok do neznáma, chtěla jsem zkusit něco nového... okamžitě jsem si ji zamilovala. Děj knížky mě naprosto učaroval a já nejedenkrát uprostřed čtení překvapeně zjistila, že už jsou dvě ráno. Obdivuji autorku za tak velkou fantazii a naprosto skvělý, velmi čtivý a jaksi nenucený styl psaní. Z mého pohledu tedy určitě doporučuji, tato kniha patří do kategorie nejlepších fantasy, co jsem kdy četla. Po krátké pauze se určitě vrhnu na první díl této série :)

JankaV80
03.06.2018

Knihu jsem četla ještě před tím, než jsem sáhla po prvním dílu série a rozhodně mě nezklamala. Co kapitola (příběh), tak to problém se od knihy odtrhnout. Kniha je vlastně takové vysvětlení, jak se ze Celaeny stala vražedkyně, proč, jaká je, co ji ovlivňuje, co má ráda (vtipné, mi připadne, že knihy), co nenávidí (otroctví), .... Jen co jsem knihu dočetla, hned jsem sáhla po prvním dílu ze série :-)

Evule114
31.05.2018

Ty povídky se četly samy. Akorát jsem se zdráhala číst tu poslední, protože všichni víme, jak to dopadlo :-(. A je určitě dobře si to přečíst před Říši bouří, pak to dává smysl. Sarah prostě nezklamala jako vždy. Je dobře, že Aelin pak Arobynna zabila..