Krvavé ostří

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/krvave-ostri-L4b-322789.jpg 4.61017

Skleněný trůn / Trón zo skla

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Assassin's Blade, 2014

Kniha Krvavé ostří

svobonís

Páni. První slovo, které mi vytanulo na mysli po přečtení této knihy. Vrhla jsem se na ni po čtvrtém díle Skleněného trůnu a abych řekla pravdu, zamilovala jsem si všechny příběhy, ať už se Samem, s piráty, či s Yrene, bylo příjemné pro změnu sledovat "povrchnější" problémy než ty v klasických dílech, které se týkaly záchrany světa.
...

Spoiler:
Před tím než jsem otevřela tuhle knihu, jsem si slíbila, že "si Sama nepustím k tělu", vzhledem k tomu že jsem dopředu věděla, co se s ním stane. A paradoxně jsem si ho zamilovala natolik, že jsem konec obrečela, přestože na mě zíralo tucet cizích lidí.

temna.vila

Jsem vděčná svému mladšímu a rozvážnému já, že jsem si nechala povídky Krvavé ostří až na konec a mohla jsem se tak po dočtení Skleněného trůnu do tohoto světa naposledy vrátit. Snad možná právě proto, že jsem Krvavé ostří četla jako poslední knihu této série, mi vyrazil dech vývoj Aelin. Uvědomovala jsem si ho po celou dobu, ale kontrast mezi jejím chováním v Království popela a v těchto povídkách je opravdu velmi výrazný. Nicméně si myslím, že je pro celou sérii existence této knihy důležitá, protože dovysvětluje vznik několika klíčových momentů, které vedly až k Aelininu návratu domů. Po dočtení jsem dokázala nejen daleko víc docenit autorčinu práci, ale také jsem najednou dokázala porozumět daleko lépe Aelin a jejímu chování. Za sebe tuto záležitost určitě doporučuji.

tabaluga

Povídky jsem si přečetla před čtením samotné série, na kterou se teď chystám. Jsem na ni zvědavá :-) Sama jsem si oblíbila, ale hlavní hrdinka mne místem rozčilovala, byla dost samolibá, tak doufám, že taková nesnesitelná povaha se v dalsich knihách již umirnila:-D

zaandulee

Knihu jsem si přečetla až po přečtení ostatních dílu a musím říct, že by to bylo lepší na začátku. Ale příběhy byly opravdu skvělé, dobře na sebe navazovaly, což velmi oceňuji. V ostatních dílech se často nadhazovaly události a příhody z této knihy. Také jsem ráda, že si můžu konečně přečíst něco o Samovi, o němž jsem moc nepochytila z ostatních dílů. Celkově jsou tyto příběhy parádním doplněním série, velmi povedené.♥

Mozkovna

Upřímně? ... Jak mohla tohle NEBÝT první kniha v sérii? Absolutně nechápu. Ještě jsem nečetla další díly, ale nedokážu si představit, že bych měla Celaenin příběh začít někde... z půlky? Jsem moc ráda, že jsem se vrhla nejdříve do tohohle "dodatku", který mě perfektně seznámil jak s hlavní postavou, tak s těmi vedlejšími, které se nepochybně objeví i v dalších dílech.
Na začátku jsem byla malinko skeptická, bála jsem se, že jestli se bude Celaena chovat jako namyšlená blbka celou dobu, tak asi zešílím. Ale nakonec se z ní vyklubala celkem sympaťanda a celou dobu jsem jí fandila. Líbilo se mi, že na sebe příběhy navazovaly, původně jsem totiž měla strach, že to budou jen nějaké random ústřižky z jejího života, které by ukazovaly její schopnosti a podobně. Zápletky jsem, bohužel, odhalila všechny ještě dřív, než na to přišla sama hrdinka, ale na zábavnosti knihy to neubralo. Nejvíc mě to pravděpodobně chytlo při třetí povídce, tedy u Rudé pouště.
Musím se přiznat, že jsem celou dobu měla za to, že je Skleněný trůn úplně o něčem (a někom) jiném, takže jsem původně myslela, že je Celaena jen milovaná vedlejší postava, o které autorka napsala dodatkovou knihu. Pak jsem si ale přečetla popis Skleněného trůnu a zjistila jsem, že se skutečně jedná o hlavní hrdinku, proto mi šlo ještě hůře do hlavy, jak mohla autorka vůbec napsat první díl, aniž by čtenář věděl vše, co se odehrálo v této knize. No uvidím, na další díly už se moc těším. Zatím mě to chytlo mnohem dříve než autorčina druhá známá série Dvůr trnů a růží - dost často slýchávám názor, že je tato série podstatně lepší. Nechám se překvapit :-)
Závěr knihy, ačkoliv jsem věděla, že skončí špatně, mě kupodivu překvapil. Určitě doporučuji.

roman9276

Já jsem teda krvavým ostřím začal ještě před skleněným trůnem a jsem moc rád, že jsem to udělal. Byl jsem tak napnutej s každym dílem. Takhle jsem věděl, že se s postavama ještě setkám a krásně mi to doplnilo pozdější příběh. Neumim si představit, že bych tohle četl po dočtení celý série nebo nedej bože ještě před královstvím popela, kdy jsem byl extrémně napnutej jak to všechno dopadne.

Steiniglovka

Krásně doplnila sérii, doporučuji číst ještě před Královnou stínů :-)

Lemra794

Četla jsem až po dočtení celé série (ano, až po posledním sedmém dílu), protože jsem se bála, že se mi "dodatková povídková kniha" nebude líbit. Musím však naopak říci, že se mi teď spousta věcí, která se řeší v dalších dílech série (od čtvrtého výše), dovyjasnila a o to větší zážitek jsem měla ze čtení této knihy. Byl tam víc ten WOW efekt, když kolečka zapadala do sebe.

Setkání s duchem
Setkání s duchem