Krvavé ostří přehled

Krvavé ostří
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322789/bmid_krvave-ostri-L4b-322789.jpg 5 1612 1612

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt. Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení. Obsahuje novely: Vražedkyně a Pán pirátů Vražedkyně a léčitelka Vražedkyně a poušť Vražedkyně a podsvětí Vražedkyně a říše... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Assassin's Blade , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krvavé ostří. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (260)

Roux
16.06.2024 4 z 5

Co jiného říct než: Spoustu věcí to vysvětluje.

Pěkné doplnění série.

zuzmi39
15.06.2024 4 z 5

Tyto povídky jsou rozhodně výborným obohacením celé série Skleněný trůn a každému, kdo váhá s jejich přečtením, doporučuji se do nich pustit. Krásně vyjasňují spoustu věcí, které se dějí nebo jsou zmíněny v hlavní sérii. Zároveň je zde možnost poznat některé postavy do větší hloubky, než nám to nabízí další knihy. První dvě povídky byly možná trochu slabší, ale kniha jako celek byla výborná, hlavně její konec (u toho nezůstane oko suché).
Jak již zmiňují některé komentáře, Celaena je chvílemi opravdu na facku a chová se jako spratek. O to lepší je ale v dalších dílech vidět, jak se jako charakter vyvíjí a dospívá. Už se těším na další díly.


Yila
03.06.2024 5 z 5

Povídky jsem četla po třetím dílu ságy jak mi bylo doporučeno a řekla bych, že to bylo cca ideální. Možná před třetí knihou by to bylo taky ok, ale takto se mi líbilo, že se to odkazovalo na nějaké části z minulosti Celeany, o kterých už v sáze víme. Jinak samotné povídky nebyly špatné, ikdyž první dvě mi přišli slabší, ale poté jsem si již na mladší Celeanu zvykla a povídky se stali zajímavějšími. Musím říct, že mi je mi mnohem sympatější starší Celeana ze ságy, než v povídkách, kde je poměrně dost namyšlená, což mě v některých scénách obtěžovalo, ale o to víc se mi líbí v samotné sáze, kde už povyrostla. Poslední povídka už byla předvídatelná, ale i přesto jsem si ji užila.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (11. týden)

13.03.2022


Citáty z knihy (13)

Lepší jít do hrobu otupělá a omámená než s prosbami o milost. (Celaena Sardothien)


Možná jsi nejlepší, Sardothien, ale vždy se najde někdo, kdo čeká na tvou chybu. (Rolfe)


Podle mě jsi však zanechala v Anselině srdci hlubokou stopu. Ušetřila jsi ji a vrátila jí otcův meč. Na to hned tak nezapomene. A možná, až se opět pokusí získat zpět svůj titul, vzpomene si na vražedkyni ze severu a na milosrdenství, které jsi jí prokázala, a pokusí se za sebou tentokrát zanechat méně mrtvých. (Němý mistr k Celaeně)


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Krvavé ostří v seznamech

v Právě čtených41x
v Přečtených2 304x
ve Čtenářské výzvě163x
v Doporučených243x
v Knihotéce796x
v Chystám se číst607x
v Chci si koupit223x
v dalších seznamech14x