Dvůr stříbrných plamenů

Dvůr stříbrných plamenů
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486598/bmid_dvur-stribrnych-plamenu-4ne-486598.jpg 4 1374 1374

Čtvrtý díl bestsellerové série Dvůr trnů a růží Nesta Archeron se marně snaží zapomenout na hrůzy války a vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Na Nočním dvoře navíc stále potkává Cassiana, který ji přivádí k zuřivosti… a zároveň ji nebezpečně přitahuje. Mezitím zrádné lidské královny ohrožují křehký mír a jejich plány zhatí možná jen to, že se Nesta s Cassianem postaví své temné minulosti. Oba se budou muset utkat s démony všeho druhu, aby našli přijetí – a uzdravení – v náruči toho druhého.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

A Court of Silver Flames , 2021


více info...

Přidat komentář

anebar
11.06.2024 4 z 5

Závěr sére. Pamatujete si na Harryho Pottera? Jak jste přáli, aby Harry byl s Hermionou a nakonec to nedopadlo? Tady to dopadlo.

Jak se zde píše, je to taková "dovětková" kniha o vedlejších postavách, která uceluje svět, který Maasová vytvořila. Začátek je spíše pesimisticky laděný, ale pokud vydržíte, zase se to obrátí na tu odpočinkovou notu, kterou máte rádi.

Líbili se vám minulé knihy ze série? Už jen z principu je tahle must have.

TynaBehuncikova
04.06.2024 5 z 5

Celá série je top, toto je třešnička na dortu. Strašně se mi líbí, že se autorka zaměřila na vedlejší postavy z hlavního příběhu a věnovala jim samostatnou knihu. Začátek mi přišel trochu zdlouhavý a konec zase hodně z rychlíku, ale vše mezi tím to dokonale vynahradilo. Skvělý příběh, vývoj, pecková práce s emocemi a povahami lidí. Vlastně nevím, jestli bude někdy nějaký další díl, ale byla bych nadšená, pokud ano. Maas je v tomto prostě nepřekonatelná.


BellaBernasconi
28.05.2024 5 z 5

OMG, já tu knihu tak miluju! Poprvé jsem dvory začala číst, protože měl vyjít tento díl a chvíli i přemýšlela, jestli všechny ty tlusté knihy nepřeskočit a nevrhnout se rovnou na tuhle. Já ji miluju. Je to promyšlené, není tam asi tolik příběhu jako v předešlých dílech, ale vůbec to nevadí, protože je to (domyslete si to správné slovo, teď mě to pravé nenapadá) a potřebujete to!!!

meredith6677
22.05.2024 5 z 5

Recenzi píšu hned po tom, co jsem dočetla poslední stranu, tak se omlouvám za případné emoční výlevy. :D

Stejně jako zbytek ze série jsem knihu četla jedním dechem. Snad každý den jsem se ocitla mezi rozhodnutím přečíst z knihy co nejvíc, nebo se poddat nezbytně důležitému spánku.

Kniha/série je velice poutavá, nádherně napsaná a postavy v ní si nelze nezamilovat. Tahle kniha i těm, kteří nemají rádi Nestu, změní jistě pohled na ní, její chování i minulost. Osobně jsem během předchozích dílů chvílemi Nestu obdivovala a chvíli nesnášela, ale teď se mi to konečně vyjasnilo. :) Sice za mě děj Rhyse a Feyre kniha nepřekonala a ani to v tomto ohledu nechci srovnávat, protože kniha je krásná sama o sobě tím, jak na děj předchozích knih navazuje a svět Prythianu dál rozšiřuje.

Za mě se knize dá vytknout jediné, a to ještě jen korektorům knihy, že nejspíše s jejím vydáním pospíchali natolik, že v knize oproti ostatním bylo velké množství překlepů, které čtení poněkud znepříjemňovaly. I když samozřejmě chápu, že jsme jen lidi, přesto je to škoda.

A pokud jste dočetli mou recenzí až sem a ještě se ptáte, zda knihu, nebo celou sérii Dvorů přečíst, já rozhodně říkám: "Směle do toho!"

Osobně se už těším a doufám v brzké vydání dalšího dílu, protože tohle... Byl jen rozjezd. :)

PS: A doporučuji si během čtení stáhnout bonusové kapitoly, a to tuším po 21 kapitole, kdy se Bonus týká Rhyse a Feyre, a pak ještě po kapitole s oslavou zimního slunovratu, kdy se zase Bonusová kapitola týká Azriela

stejfina
15.05.2024 4 z 5

(SPOILER) Obecně za sebe mohu říci, že mě tento díl velice bavil. Obsahoval pár pasáží, které se vlekly nebo opakovaly, na což nejsem u autorky moc zvyklá. Druhý a třetí díl, byl za mě dějově a zvratově více nabitý, z toho důvodu musím hodnotit 4/5. Ale určitě to neznamená, že bych nebyla nadšená!

Dalo by se říct, že to byl vylepšený první díl dvorů, působil na mě jako takový rozjezdový můstek, pro další pokračování. To soudím opravdu z mnoha neznámých, které nám autorka pouze nastínila, jako například co se stalo mezi Mor a Erisem? Proč byla Mor po celou dobu knihy v ústraní? Co Elain, Azriel nebo dokonce Tamlin? A co vedlejší děj jako ztracený Bryaxis? Mám mnoho otázek a potřebuji odpovědi, to znamená, že autorka opět předvedla skvělou práci a nevím, jak dokážeme čekat minimálně do prosince roku 2025.

K jednotlivým postavám:
Nové pojetí budování vztahu mezi Nestou a Casianem, kdy z dohody o sexu došlo na pravé city, mě velmi potěšilo. Byl to zase úplně jiný vývoj vztahu dvou hlavních postav a Sarah to vymyslela velmi dobře. O lechtivé scény nebyla tentokrát nouze a musím říct, že mě vůbec nepřestávaly bavit, vytvořila mezi nimi přímo dech beroucí napětí a to, jak nad vzájemným poutem oba dva balancovali bylo velmi napínavé. Nesta je pro mě osobně hrozně kontroverzní postava, na jednu stranu mi jí je hrozně líto a na druhou mám vždy chuť vzít knížku a hodit jí do ohně, když ubližuje druhým. Autorka to prostě umí, napsat postavy, které ve čtenářích vzbuzují takové emoce.... Vývoj její postavy je výjimečný a nakonec obměkčila i mě a vzala jsem Nestu na milost. Trochu mě mrzí, jakým způsobem byla v této knize vykreslena Feyre a Rhys, teda hlavně Rhys. Z této knihy nemůže být o sympatiích téměř řeč, ale určitě to pro mě a na mojí lásce k nim nic nemění :D. Moc mě potěšil rozkvět Elain, sice nedostala takový prostor jako Nesta, ale konečně není ta uťápnutá holčička a umí si stát za svým. No a Azriel, to je prostě moje srdeční záležitost, nemluví často, ale když už něco řekne, tak to stojí za to.

K ději:
Jak jsem již psala, až na pár slabších pasáží to byla zase jízda a chtěla bych vyzdvihnout tři pasáže.
1. Když Nesta po nalezení masky vystupovala z jezera spolu s oživlou armádou - monumentální okamžik, který mi způsobil husí kůži.
2. Dobrodružství Valkýr při obřadu před výstupem na Ramiel.
3. Porod malého Nyxe, nebudu lhát uronila jsem slzu.

Jediný vývoj událostí, která mi trochu nesedl bylo rozuzlení situace s Briallyn a Kostějem a Beronem, celkou knihu je toto trojice vyobrazována jako obrovská hrozba dřímající v pozadí a nakonec se vše, tak snadno a téměř bez boje vyřeší? Tady si podle mě autorka vytvořila, jakýsi manévrovací prostor pro další díly, jinak si to neumím vysvětit.

Strženo a podtrženo. Miluju a děkuju!

malýčtenář
19.04.2024 4 z 5

Tento asi poslední díl dvorů mě trochu zklamal. Děj se mi místy zdál rozvláčný a trochu zamotaný. Byla to taková směs od každého trochu. Přesto jsem byla zvědavá, jak se budou vyvíjet osudy hlavních hrdinů. Aspoň ten konec byl happy.

malýčtenář
19.04.2024 4 z 5

Tento asi poslední dil dvorů mě trochu zklamal. Zdál se mi místy zdlouhavý a dějově až moc zamotaný. Tak od každého trochu. I přesto jsem byla zvědavá, jak se bude dějově vyvíjet a jak dopadnou osudy hlavních hrdinů.

KajinaH722
14.04.2024 4 z 5

Příběh je psaný jinym stylem než jsem zvyklá u předchozích dílů a nevadilo mi to. Jen mi to trvalo delší dobu se začíst a ponořit se do příběhu. Přesto jsem ráda,že jsem se do toho pustila, protože jsem byla zvědavá,jaké to je ze strany Nesty a Cassiana. Za mě to bylo zbytečné dlouhé na 720 stran, protože místy mě to tolik nebavilo a pořád se to točilo v kruhu, jak na houpačce, takže jsem ráda,že to mám za sebou a to Dvory miluju.

MartinaCh27
13.04.2024 5 z 5

"Dvůr stříbrných plamenů" od Sarah J. Maas je napínavým pokračováním bestsellerové série "Dvůr trnů a růží", které čtenáře vtahuje do světa plného magie, intrik a vášně. V tomto čtvrtém díle se soustředíme na Nestu Archeron, která se snaží vyrovnat s hrůzami války a najít své místo v Nočním dvoře. Její cesta je však plná výzev, ať už jde o boj s vlastními démony nebo hrozby zrádných lidských královen.

Nesta a Cassian se potýkají se svými temnými minulostmi a hledají přijetí a uzdravení v náručí toho druhého, což čtenáře zaujme a pohltí až do poslední stránky.

Wajny
12.04.2024 3 z 5

Dvory patří mezi mé oblíbené série a Rhysand je . Knihu jsem začala číst hned, co mi přišla, ale po 50 stranách jsem zjistila, že jsem hodně věcí (hlavně ze třetího dílu) zapomněla , tak jsem si dala #rereading Což bylo na jednu stranu super, protože jsem se ujistila, že Rhysand je pořád #1 a na druhou stranu zjistila, že Dvůr stříbrných plamenů nedosahuje ani náhodou takové úrovně.

Maas je snad jediná autorka, která dokáže napsat 720 stran o ničem, celá kniha by se dala zkrátit na polovinu. Děj se točí v kruzích - nasraná Nesta, sex, akce, nasraný oba, sex... Příběh je nevyrovnaný, některé pasáže jsou zdlouhavé a nudné a akce, kde se konečně něco děje jsou hrozně zrychlené a nedotažené.
V knize je taky hrozně nelogičností např. celý obřad krve - oni vítězky , proč zase přišla o moc? Mám takový pocit, že v posledním díle to už budou jen obyčejný lidi
Za co ale musím smeknout je, jak dokázala autorka obhájit neexistenci Klenotů
Nesta se mi hrozně líbila v trilogii, tady mi ale lezla na nervy. Ze začátku se mi líbila - zlomená žena, která neví co si počít a tak se devastuje o to víc. Těšila jsem se na postupné uvědomění a změny v chování...bohužel Nesta se 600 stran chová jako... a pak bum najednou světice, která vše chápe a je ochotná udělat cokoliv.
Cassiana jsem měla ráda pro jeho povahu, bezprostřednost a vtípky. Tady dost ze svého charisma ztratil a občas působil jak hrozný podpantoflák.
Mezi hlavními hrdiny je neuvěřitelná chemie, líbí se mi jejich rozepře a ze začátku i sex scény, ale pak jich bylo až moc a jejich vztah se dlouho nevyvíjel, tak začal i ten nudit.
Co se týče ostatních postav, tak nejvíc mě zaujal Eris, který má něco do sebe. Gwyn a Emerie mi přišli nudné. Linka Rhyse a Feyre mi nevadila, jen občas zastiňovala hlavní děj.

Takže asi tak...určitě si přečtu další díly, protože by mi to prostě nedalo, ale tohle teda za mě byla slabota a doufám, že další budou o dost lepší

Yila
02.04.2024 5 z 5

Na pátý díl série jsem se těšila stejně jako na díly předchozí a SJM opět nezklamala. Líbil se mi jiný způsob vyprávění, kdy je kniha vyprávěná jak z pohledu Nesty, tak z pohledu Cassiana. Děj poměrně rychle odsípal a podobně jako v druhém díle i zde se hlavní postava snažila vypořádat/smířit se svými činy. Opět zajímavě zpracované trauma a to nejen Nesty. A samozřejmě, jako v každé knize od SJM u posledních 100 stran nešlo knihu odložit. Už se těším, až vyjde další díl série, jelikož zde stále zůstává plno nedopovězených linek :)

Knihomolka_176
11.03.2024 5 z 5

Pátý díl této série jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála téhle chvíle. Chvíle, kdy se s touto sérií budu muset rozloučit.
Jestli jsem to obrečela? Rozhodně. Jestli si to brzo přečtu znovu? Bezpochyby.
Nesta mě bavila od začátku, přestože mi místy lezla na nervy. To, jak se s každou stránkou vyvíjela a rostla, mě opravdu bavilo pozorovat. Líbilo se mi, jak si nachází cestu jak ke Cassianovi, tak k ženám, které se brzy staly jejími přítelkyněmi.
Spousta lidí říká, že tenhle díl je nejlepší z celé série, ale to já bych rozhodně netvrdila. Rhysand s Feyre u mě budou vždycky mít speciální místečko a přestože jsem fandila i Nestě s Cassianem, necítila jsem to tam tolik.
Doufám, že autorka brzo napíše pokračování, protože jak bez tohohle mám sakra přežít?

marianna7090
10.03.2024 5 z 5

Táto kniha sa čítala sama. A to som mala veľmi nízke očakávania.

Prišla som na to prečo Rhys a Feyre neboli "moji" OTP (TOG séria je už navždy moja top "Maasovka"). Celú dobu som čakala na Cassiana a Nestu.
Nestin prerod a cesta touto knihou bolo niečo úžasné. Milujem silné ženské hrdinky a prišla mi lepšia ako Feyre. A typ jej moci bolo niečo s čím som sa ešte nestretla a extrémne tým u mňa stúpla.
No a Cassian je kapitola sama o sebe. DOKONALÝ. Jednoznačne jeden z najlepších mužov akých Sarah vymyslela a my jej všetci za neho ďakujeme.

Veľmi sa teším na pokračovania a ďalšie dobrodružstvá z tohoto sveta a bolo by zaujímavé ho možno sledovať aj z pohľadu poslednej prostrednej sestry alebo napríklad Azriela. Som otvorená všetkým možnostiam, len nech to už Sarah dopíše.

VeBruLove
05.03.2024 4 z 5

Závěr (závěr?) série byl fajn. Miluju dvory a celému tomu světu jsem propadla. Nesta mě štvala od začátku série a když jsem se dozvěděla o čem je čtvrtý díl, tak se mi do toho moc nechtělo. Těšila jsem se samozřejmě na Cassiana, ale nakonec mě Nesta překvapila. Bylo to trochu jiné vyprávění než předešlé díly, ale doceka rychle jsem si zvykla. Líbilo se mi nahlédnout do nitra vícero postav. Trošku mě štvalo chování Rhysa, ale vlastně v záběru jsem ho chápala. Nesta se ukázala jako velká bojovnice a Cass? Omg... nejlepší z trojice bat kluků . Doporučuji a za rok si to celou jízdu dam znovu. Hlavně prosím za Aze! Chceme knížkou o něm!

Tereza.Fait
29.02.2024 4 z 5

Takhle, já Nestě fandim, ale hrozně mi někoho připomíná - neuvěřitelně skvěle popsaný chování lidí s podobnými problémy.. Díky bohu za happy end!!
Teším se na reread a pokračování!

gabca2003
18.02.2024 5 z 5

Přečteno za tři dny - vzhledem k poměrně erotických částem knihy se četla velice snadno. SJM nezklamala a opět do děje zasáhla spousty zvraty. Byla jsem ráda, že se zde objevují i další postavy a jejich osudy. Musím říct, že jsem si Nestu po třech předchozích dílech oblíbila, nicméně Feyre má o něco raději. Četla jsem, že by měla být tato série v následujících letech zfilmována, na což se opravdu těším, protože doufám, že vizuálně krásně dokreslí knihy.

barboraDZoS
14.02.2024 5 z 5

Musím uznat, že první čtvrtina knihy pro mě byla náročnejší, tak do půlky jsem Nestu nesnášela a Casse bych bodla. Ale vlastně při ohlédnutí ve mě stále rezonuje Nestina pouť a její traumata, kam se hrabe Feyre. Nastaly okamžiky, kdy mi bylo jasné co přijde a říkala jsem si, že ta předvídatelnost je hrozná. Pak ale byly části u kterých jsem tajila dech, kdy jsem nevěřila genialitě a kdy mě přepadl pláč. Knihu jsem si nakonec zamilovala.

alsae
09.02.2024 3 z 5

Kniha se čte dobře, ale mám k ní spoustu výtek. Nesta rozhodně nikdy nebyla postava, která by mě nějak zaujala a ani po přečtení není mou oblíbenkyní. Mrzelo mě, že vše bylo popisované jen z pohledu Nesty a Cassiana, a ostatní byli upozaděni, i když se toho kolem nich dělo dost. K milostným scénám už toho bylo v komentářích napsáno dost a kdyby autorka trochu ubrala, rozhodně to nebude na škodu.
Teď jen doufám, že to není poslední kniha série a ta příští snad bude konečně více o Azrielovi, protože ten je tak tajemný, že už chci vědět něco víc. Ale zajímavých postav je tam tolik, že je prostě škoda věnovat přes 700 stran jen dvěma...

Dizzy3
09.02.2024 2 z 5

Jsem fakt zklamaná.. čtyři knížky to byla taková jízda a teď mi autorka předhodí ufňukanou Nestu! (Ted fňukám uplně jak ona!) Trochu si to napravila tím koncem, ale vůbec tuhle knížku nemůžu považovat za součást série..nemůžu to vystát! na jednu stranu chápu, že to nemohlo být ve Feyřiné situaci celé z jejího pohledu, ale kruci všechno by bylo lepší než tohle, klidně mohla pokračovat ve stylu Dvoru mrazu a hvězd (teď se děsím, že další knížka bude o Elain) mám ji celkem ráda, ale rozhodně ne tak, že o ní budu číst celou knihu jako o Nestě..

Spoiler:
Nicméně co rozhodně nepřekousnu a autorka to naprosto pokazila - těhotenství, porod a něco málo potom. Jako proč??!! K tomuhle přece směřovalo a těšilo se minimálně 80% čtenářek a je to podaný takhle??!! Když už jsem nedostala Rhyse a Feyre 24/7 tak tohle by mělo být rozhodně z jejich pohledu a mnohem víc rozebraný, protože takhle jsme dostali jen ohlodanou kost! kdybych měla nějakou magickou moc tak se při čtení a dokonce ještě teď země otřásá mou zuřivostí!

Možná je moje hodnocení ovlivněné tím, že stále jedu na RF vlně, ale za to si může Maasová sama! Neměla napsat tak boží sérii a pak to takhle utnout! Grrrr!!!!

Tess_BooksNerd
03.02.2024 5 z 5

Série Dvorů se pro mě stala jakýmsi Zlatým Grálem, ke kterému se pravidelně během roka alespoň 3x, ne-li 4x vracím. Tato kniha mi sice trvala déle než ty předchozí, ale někde za čtvrtkou jsem si zvykla na jiný styl psaní, než který spisovatelka použila v předchozích dílech. Co mě trochu mrzí je, že je tato kniha v podstatě jen o Nestě a Cassianovi. Chápu, proč to tak je, i přesto bych byla raději, kdyby spisovatelka zvolila starý osvědčený pohled Feyre. Ale změna je život. Ve finále jsem i brečela, když Feyre rodila maličkého Nyxe, když Rhysand vycítil jak jejich pouto umírá spolu s ní a zoufalstvím křičel. Brečela jsem když Nesta uzavřela dohodu možná s kotlíkem, možná se samotnou matkou. Dva moji oblíbení Illiryjci našli své štěstí. Pevně doufám a modlím se, že v další knize najde své štěstí konečně i Azriel.