Rod země a krve

Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezdřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449842/big_rod-zeme-a-krve-TZw-449842.jpg 4.7797

Půlměsíční město / Mesto Luny 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

House of Earth and Blood, 2020

Kniha Rod země a krve

jitka_dankova
včera

Napínavá detektivka z moderního světa, kde jsou v hlavní roli postavy z fantasy knih. A s romantickou (lehce erotickou) linkou k tomu. No tak to jsem fakt nečekala. Moje první kniha od Sarah J. Maas mi tímto vyrazila dech. Musím ale podotknout, že jsem nejprve myslela, že ji odložím a nikdy nepřečtu. Prvních 100 stran je hotové utrpení, příliš mnoho informací, popisů, postav, slov a všeho mi doslova zavařilo mozek. Naštěstí jsem ze zvědavosti nalistovala druhou kapitolu (2. část Trhlina) a od děje se potom už neodtrhla. Opravdu jsem s napětím sledovala vyšetřování, fascinovalo mne propojení moderních forenzních metod a vyšetřovacích postupů s magií a kdo je vrah přátel hlavní hrdinky mne vůbec nenapadlo.
Ještě chci podotkout, že obvykle těžce nesu, když se hlavní hrdinové utápí v bolestné ztrátě blízkých osob, ale tady jsem to dávala. I ztráta jedné z postav v knize mne nezasáhla tak moc, jak tomu obvykle bývá. Knížka za přečtení opravdu stojí, je svým způsobem uzavřená, i když ještě není další díl a není jasné, jak se vším autorka ještě zamává.

eva4036
včera

Abych pravdu řekla, tak chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na nové postavy a svět, který Maas vymyslela. Po asi 200 stranách, jsem se konečně začetla a nemohla jsem knížku z ruky odložit, dokud jsem jí nepřečetla celou.
Bryce je mi jako hlavní postava velmi sympatická a jsem zvědavá, jak se její postava bude vyvíjet v dalších dílech.

Rea_Rea
18. listopadu

Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem se na knihu ani moc netěšila...ještě že jsem nedala na první dojem z anotace. Kniha byla úžasná! Zamilovala jsem si několik postav a i když jsem děj v některých místech odhadla, tak autorka tak pěkně vykreslovala příběh, že mi to předpokládaný děj vynahradilo :) ...doufám, že brzy bude pokračování, ale při čekání si můžu přečíst předchozí dvě série :) ...užijte si čtení :o)

MonaR0se
18. listopadu

Od Sarah J. Maas mám prečítané iba Dvory (cez TOG sa nejako nedokážem prehrýzť), no Půlměsíční město ma zaujalo na prvý pohľad. Zaujalo ma najmä to, že má zo všetkých autorkiných sérií najrozmanitejší fantasy svet, ktorý sa navyše odohráva v modernej dobe.

Objavili sa tu anjeli, démoni, víly, čarodejnice, vlkolaci a množstvo iných bytostí známych z rôznych fantasy príbehov. Maas v knihe predstavila niekoľko rodov, z ktorých úplne každý má svoju históriu prepracovanú do najmenších detailov a podrobností. Lenže tých informácií o rodoch (a celom jej fantasy svete) je také obrovské množstvo, že som z nich mala počas čítania poriadny chaos a ani po dočítaní nemôžem povedať, že som ich úplne pochopila.

Páčilo sa mi, že autorka svoje postavy dokázala vykresliť veľmi charizmaticky a až do neuveriteľne živých detailov. Že si dala záležať nielen na hlavných postavách, ale aj na tých vedľajších, a každá z nich mala iný, svojský charakter. Aj keď som počula, že postavy v jej knihách sú ako cez kopirák, na mňa to nemalo nijaký vplyv. Jej postavy som si zamilovala aj znenávidela, zžila som sa s nimi a prešla si s nimi všetky ich úspechy a pády.

Samotný príbeh nie je až taký komplikovaný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je však zaobalený do množstva nečakaných zvratov, z ktorých prvý ma čakal v podstate hneď na začiatku. Postavy sa museli popasovať s rôznymi komplikáciami a nástrahami, ktoré zvrtli príbeh nečakaným smerom a mňa to neskutočne bavilo :). Vrcholom celej knihy bol epický a dosť nepredvídateľný záver, ktorý mi dal zabrať. Za mňa teda spokojnosť a teším sa na ďalší diel :).

annes
15. listopadu

Za ten strašnej začátek než se člověk začte (u mě tak 200 stran aspoň) a příběh se začne rozjíždět nedávám všech pět hvězd...ale jinak to byla fakt jízda. Wow. Zbytek knihy jsem četla, kdy jsem mohla abych se dozvěděla další části skládačky (bohužel s tříměsíčním miminem se to opravdu nedělá snadno:-D). Vážně mě to chytlo.
S láskou je všechno možné:-)
A Maasová KOUKEJ TO ROZPÁLIT i v dalších dílech:-)
Jinak Bryce pije kafe, takže kdo nestihne letos může číst do ČV22

VictoriaS.Cla
14. listopadu

Začátek byl sice pomalejší (cca 120 stran seznamovali jste se s novým světem a postavami) ale pak se to rozjelo. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout ani na jediný moment. Zamilovala jsem si každou postavu a celý ten svět. Tahle kniha mi asi ze všech knih od SJM byla nejbližší. Možná by mohla Sarah šetřit sprostými slovy ale co už. Andělé, Měniči, lidi, víly, vodní lid a čarodějnice to vše tvoří tenhle kouzelný moderní svět který je úžasný. Stoprocentně doporučuji a těším se na druhý díl. :)

voody99
10. listopadu

SJM jsem s touhle knihou dala druhou šanci a udělala jsem jen a jen dobře .
Je to povedené a skvěle dílo i když přiznávám kdyby mělo jen 500 stran bylo by ještě lepší ... Opravdu se těším na další díl (*_*)

Monik91
10. listopadu

600 strán. Prvých 100 strán ťažších v rámci nového sveta, kde sa sa nič extra nedialo. Potom to nabehlo, išlo to príbehom a tempom plynulo (nie nudné). Osobne som nemala rada hlavnú postavu Bri. Vadilo mi jej pubertálne správanie na jej vek (ako sa chovala k ostatným). A aj jej slovník. Rovnaké výrazy sa vyskytli aj u iných postáv. Hlavný hrdina na začiatku fajn, ale ku koncu sa správal hlúpo s hlavnou hrdinkou. Vedľajšie postavy zaujímavejšie. SPOLER No a posledných cca 150 strán prišla výhybka inam. Toľko vecí sa tam udialo. Všetky možné okaté klišé zápletky, ktoré nasledovali jedna za druhou s viacerými vyvrcholeniami až to bolo občas nezmyselné a hlúpe. Všetkého bolo až príliš. Ako hlavná hrdinka bola mimo kvôli kamarátke, ako veľmi ju ľúbila...