Dvůr mrazu a hvězd

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387914/dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 3.9343

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží

A Court of Frost and Starlight (2018)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Dvůr mrazu a hvězd

Tridenti

Oddechový díl. Jako když v seriálu koukám na vánoční epizodu. Super :)

azraelka

V téhle knize je asi nejvíc vidět, že SJM neumí vytvořit fantasy svět s nějakými pravidly a vlastními prvky.

Tento díle je vlastně o předvánočním období influencera. Co Feyre celou knihu dělá: chodí pomáhat do charity, ale jinak pobíhá po městě ve svetru, legínách, uggách, popíjí horkou čokoládu a domů nosí plné tašky dárků. WTF?!

SJM nevymyslela ani žádné zvláštní vílí jídlo, prostě tam jedí kuřecí stehna se zeleninou a hodně ovoce. Akorát to chutná o moc líp, jelikož to uvařily víly. Aha.

Podle první knihy se děj odehrává přibližně ve středověku. Feyre ani neumí číst, ale ví, co je to žralok, lev, hyena. Jak je to možné, když nežije ani u moře? Chápete co chci říct, SJM používá moderní sousloví a ustálené výrazy "smál se jako hyena", aniž by jí došlo, že to nedává smysl, protože tohle ty postavy nemůžou vědět, ta zvířata žijí v úplně jiné části světa.

To, že se několik set let staré víly chovají jako kdyby jim bylo patnáct, už komentovat nebudu, jelikož to je pravidlo v každé knize SJM.

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč, když Rhys je nemocnější vladař ever, má kolem sebe další magií nabité víly, se nemůže sebrat a pomocí magie opravit celé město a znovu postavit zbořené domy? Zní to až úchylně jak je nabitý mocí a ta z něj neustále prýští a on se musí ovládat a pak pomocí magie maximálně zapálí oheň v krbu.

Illyrijci jsou nejhustší a nejdrsnější válečníci, kteří jsou cvičeni již od kolébky (něco jako starověká Sparta) a pak brečej, že jich ve válce hodně padlo a jsou kvůli tomu nasraný. Viděli jste 300? To byli drsný válečníci.

Nesta. Jo, chová se mrcha, ale tak se chovala vždycky a nevím proč by to mělo ještě někoho překvapovat. Navíc, je trapné, jak jí Feyre neustále vnucuje svý kámoše. Je nesmrtelná a nenechá jí ani deset let na to, aby si zvykla na celou situaci. Prostě ji nechte na pokoji a Cassian nejvíc ze všech. Je tak otravnej.

Jinak úchylnost sexu v této knize je na celkem vysokých číslech. Ať už mluvíme o tom, že SPOILER: Rhys a Feyre si to rozdávají ve vzduchu nebo o tom, že Rhys posílá při sexu do hlavy Feyre obrazy toho, jak jí to dělá a pak vyvrcholí při tom, když mu Feyre pošle do mysli obraz jejich budoucího dítěte. KONEC SPOILERU. Tak tohle je tak neuvěřitelně úchylné, že by to asi jen tak někdo nevymyslel.

Rhys nemyslí na nic jiného než na sex s Feyre, jak jí to dělal, kde všude jí to dělal, jak by jí to chtěl dělat, jak jí to bude dělat a jak je skvělé se do ní zabořit (v AJ "bury inside her" takže vlastně zahrabat nebo pohřbít). Ze všech různých recenzních videí mám dojem, že SJM má hodně podivné názvy pro věci kolem sexu, takže do češtiny je to možná přeloženo lepším způsobem než jak to vyzní v AJ.

xSimaix

Ze začátku jsem si myslela, že budu souhlasit s mnoha čtenáři zde a knihu ohodnotím menším počtem hvězd, jelikož kniha ve své podstatě nemá děj.

Je to pouze neškodné doplnění třetího dílu. Nic zásadního se nestane. Nic převratného, co by změnilo příběh. Bez této knihy by se vlastně všichni fanoušci příběhu Dvorů obešli.
Ale přesto tato kniha podle mého do série náležitě patří. Bylo to nesmírně osvěžující přečíst si knihu od Sarah, která nemá přes 500 stran, která se nezabívá věčnými nástrahami smrti a války. Bylo příjemné číst o normálním životě hrdinů této série.
Ano, mnoho dějových linek zůstalo nevyřešených, ale ani bych neočekávala, že se za 200 stran cokoliv změní.

Kniha se mi četla příjemně a jelikož zbožňuji postavy Dvorů, užila jsem si ji. Řekla bych, že je to kniha pro skalní fanoušky série, než-li plnohodnotné doplnění příběhu.

(Jediná věc, která mě zarazila je fakt, že se prý mělo jednat o odskočení pro následující knihy této série, jež nemají být o Feyre. Žádný takový náznak jsem nenašla, a tak vážně netuším, o čem budou další knihy...a to mě i těší).

soltera

Nezdieľam názor tých, ktori považujú túto knihu za zbytočnú. Bola som vďačná za pokojnejšie pokračovanie pribehu. Aj keď mám vážny problém uverit v prerod Feyre v takú pozoruhodnú osobnosť, užívala som si úžasný humor medzi druhmi a ostatnymi členmi "rodiny"

Pedruska01

Tohle byl jen bonus. Nikdo to za nic jiného nemůže považovat. Byl to jen náhled zpět do tak známého světa, k postavám, které tak milujeme. Souhlasím se všemi názory pode mnou, že dějově to bylo o ničem, nikam jsme se nedostali, tady spíš šlo o něco jiného. Náhled do nitra.
Na jednu stranu to chápu, ale na druhou... proč vlastně tohle dílko? Věřím, že je autorka tak dobrá, že všechny tyhle pohledy by nám nastínila i v dalším plnohodnotném díle.
Ústřední dvojici mám ráda, ale už to asi není tak mocné jako na samém začátku, aby mě to k nim tak moc táhlo. Tady jsem se soustředila dokonale na několik jiných postav. Cassian. Jak mi ho bylo líto. A jen kvůli... Nestě. Co ta blbka vyvádí proboha? Proč tak riskuje? Kdy najde tu správnou cestu, odhodí hrdost a přijme Casse?
Lucien - mučedník, fackovací panák. Nezasloužil si to, co mu udělali. A ještě ke všemu Elain. Bylo mi ho líto. A poslední postava, kterou jsem litovala a cítila bolest, kterou musí zažívat kvůli jiným byl Tamlin, troska. Proč? Kapitola, kde se s ním setkal Rhys... Nebyla pěkná a Rhys se k němu choval hnusně. Tohle se mi vůbec nelíbilo.
Jestli tahle série má tedy pokračovat, a rozhodně by měla vzhledem milionu otevřeným věcem a nevyřešeným vztahům, byla to příjemná zastávečka. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby ta zastávka nebyla, nic se nestane.

Veronika95

Kniha se mi opravdu moc líbila. Hodně lidí nadává, že se v ní nic neděje, je to nuda apod. Já nevím, ale co čekáte od dodatkové knížky?
Krásně jsme navázali na osudy našich hrdinů a upřímně jsem ráda, že děj byl poměrně poklidný. Navíc když příběh čtete chvíli před Vánoci, krásně vás to na ně naladí.

Nuray

Bude další díl, ví někdo? Například řešení,co je s Nestou?

Jinak série parádní, jen mě trochu štvaly některý ty přestřelky a tak. Takové dětinské místama :-)

Denčaa

Říkala jsem, že si to přečtu, byť recenze upozorňovaly na fádní děj. Chtěla jsem si však přečíst o svých oblíbených hrdinech a snad se dozvědět i něco nového. K velkému zklamání se tak nestalo a ani žádný vývoj postav tam nebyl. Většinu času Feyre buď maluje, nebo tlachá o ničem. Doufala jsem, že tam bude aspoň nějaký větší zvrat, aby ta kniha měla nějaký smysl, ale nic takového. Ani jsem z toho necítila tu správnou atmosféru, jako z jiných dílů. I mi chvilkama přišlo, že čtu o úplně jiných postavách. A když člověku dojde, že se tam opravdu nic velkého nestane, pomalu ztratí chuť číst dál. Ale abych nebyla jen kritická - musím ocenit autorčin styl psaní, který mi přijde lepší a lepší. I když se v knize zrovna nic neděje, stále se to dobře čte. Jako doplňková četba je to prima, ale doporučuji pokračovat až po všech dílech Dvorů.

Amitiel76

Tenhle návrat na Noční dvůr jsem si prostě nemohla nechat ujít. Moci se alespoň na chvíli vrátit k mím oblíbeným hrdinům. Podívat se, jak plyne jejich život po válce s Hybernem. Jak se dál vyvíjejí osudy hlavních postav....
Byl to příjemný návrat, i když jen na té troše stránek, co nám autorka naservírovala.
Ale jak už tu padlo mnohokrát, nic moc nám vlastně neřekla. Postavy se nikam neposunuly, nedošlo k žádnému zvratu, žádnému novému dobrodružství. Trochu jen "mlácení prázdné slámy" řekla bych ....
Ale jako vzpomínka a návrat k postavám .... fajn.
Dobrá mezihra pro čtvrtý díl série, kterého se snad co nejdřív dočkáme :-)

Markysek45

Jako novela mezi 3. a 4. dílem to nebylo špatné a jednalo se hlavně o popis životů hlavních hrdinů po válce. Vlastně mě to nepřekvapilo vůbec v ničem. Z Tamlina i Luciena jsou pořád "fackovací" panáci, a to už dle mého názoru přehnané a zbytečné. Pokud má být hlavní hrdinka tak strašně nesobecká, tak by jí stav její bývalé lásky ukradený být nemusel. Nicméně další díly si rozhodně přečtu už jen proto, abych zjistila, jestli i tyto dva čeká trochu pozitivní osud. Protože ostatní (Nesta, Cassian, Azriel...) čeká určitě.

Eviik

Mám sérii Dvorů velmi ráda, ale tento díl byl zbytečný.

pink_ivy

Přiznám se, že mě to trošku zklamalo a to jsem se na další příběh z Dvoru snů hrozně těšila. Novela je to sice příjemná a navodí u vás atmosféru, jakože jste na návštěvě u starých známých, zároveň ale nepřináší v podstatě žádný děj a ač vím, že je to jen odrazový můstek k další triologii ze světa ACOTARu, tak mě to moc neohromilo a vlastně si po pár týdnech ani moc nepamatuju co se tam řešilo.

Sam.Mischell

Moc pěkná oddechovka, kde se dovíme, jak vypadá život hlavních postav po válce.

Black-stars

Hm, ta série fakt měla skončit třetí knihou. Celý tento dík je vlastně epilogem, respektivem popisem toho co bylo po velké bitvě. No nazvy kapitol se jmenují podle hlavních postav tak by člověk očekaval že styl vyprávění bude citově a charakterově daným postavám odpovídat - ale to se neděje. Celé je to takové ledabylé a příběh jaksi postrádá ta kouzla a tu magii celé ságy. Všude je nepořádek najednou nejsou žádní sloužící a víly obdařené magickými schopnostmi najednou jakoby zapoměli že umí kouzlit. Možná se na tom podepsala autorčina těžká rodiná situace jak popsala v poděkováním, ale je to celkově takový spíš zbytečný záblesk který nic moc nezanechá a nic nového nepředá!

Ulrika

Kniha byla krásným doplňkem předchozí knihy. Líbilo se mi, že nám autorka trochu poodhalila pocity dalších postav a doufám, že se brzo dočkám pokračování, protože stále zůstává dost děje otevřeného. Série Dvory je rozhodně tou nejlepší sérií co jsem kdy četla a snad každá žena sní o muži jako je Rhys. ,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní.” :)

Sabča92

Dvůr patří mezi mé oblíbené série, ale již svým třetím dílem mě dost zklamal. Od této novelky jsem nečekala žádný zázrak a opravdu to žádný zázrak nebyl. Naprosto zbytečná kniha, která nepřinesla vůbec nic nového :-(
Bohužel mi ani nepřišlo, že by to nějak rozvinulo děj pro další díly.. Nechápu o čem chce autorka nadále psát. Dvůr mrazu a hvězd je zdárným příkladem toho, že v nejlepším se má přestat.

Sima890

Kniha se dehrává se pár měsíců po válce a vypráví o jizvách, které na postavách zanechala a o nacházení sama sebe, o budoucnosti,... krásná novela to je. Příběh to nemá skoro žádný, ale i tak moc krásné.

ACOFAS je možná poslední knihou Feyre a Rhyse, a tak jsem si čtení chtěla co nejvíce užít a splnilo se mi to, v částech jsem úplně umírala smíchy. Poznala jsem Elain a Nestu z jiné strany, Elain mě občas překvapovala. Roli v příběhu hrál i Tamlin. Tu nenávist, co od všech lidí dostává si opravdu nezaslouží, ale i tak tam má Tamlin a ta nevyřešená historie nějaké uzavření- až mě z toho bolelo u srdce...O příběhu tam nejde nic moc říct, ale je to perfektní epilog ACOWARU, dokonce se SJM i povedlo potěšit fanoušky už dlouho slibovanou scénou a i mnoha jinými scénami. Když jsem se do čtení pouštěla, myslela jsem si, že se v téhle knize všechny dějové linie uzavřou, jenže to se nestalo, pár těch linií zůstalo otevřených-ale alespoň je to taková návnada pro další přicházející díly. Nedokážu si představit, že by tohle měla být poslední Feysand kniha, jelikož tam je ještě řádka věcí nedořešená. Ale! Další kniha, která vyjde bude soustředěná na Nestu a Cassiana!

maja11231

Sice krátká ale krásná knihy. Čestla se mi jedním dechem. Doufám že série to bude mít další díly.
Doporučuji

Tewi

Je to roztomilé a přeslazené. Opravdu to má sloužit jen jako novela pro potěchu fanoušků série. Já mám ale raději akci než výlevy citů. Myslím že kdyby si to člověk co četl sérii nepřečte, tak o nic významného nepřijde. Jak znám Maasovou tak nám vše mileráda osvětlí a připomene v dalším díle Dvorů. Ale zase úplně špatné to také nebylo a tři hvězdy dávám proto, že jsem se párkrát i zasmála.

Ewilka
31.12.2018

Dvůr mrazu a hvězd není špatný, ale pro čtenáře zvyklého na napětí a akci může působit trochu táhleji. Celý děj se točí kolem nastávajícího slunovratu a pozůstatcích po válce. Trochu mě mrzí, že se autorka nevrhla do vyprávění z pohledu Tamlina a i Nesta by si zasloužila větší prostor. Ale jako jednohubka super.

AjkaHynkova
31.12.2018

Jako vždy super ALE zadarilo se nebo ne ?

85prcek
31.12.2018

Čtyři hvězdičky dávám spíš jenom proto, že předchozí díly sem hltala, ale tenhle mi přišel takovej zbytečnej...

Kira128
30.12.2018

Dovolím si trošku nesouhlasit s komentáři dole, ale neukamenujte mě, každý má jiný názor a já to respektuji.
Tento příběh neměl být o tom, že by nás čekal nějaký převratný posun v ději. To vůbec. Celý Dvůr mrazu a hvězd je jen taková jednohubka, která nás má opět vrátit k našim oblíbeným postavám, toť vše. Není to žádné pokračování série, jen jeho krásné doplnění. A kdo má rád styl Sary J. Maas, opravdu to ocení. Pro mě to bylo hezké vánoční čtení, které jsem hltala u kávy, když venku pršelo. A nelituji toho. Jako oddechová četba je to skvělé.
Vím, že ostatním asi vadí, že se tam nic neděje. Jenže přesně o tomto tento díl je. Mně vadilo asi jen to, že se tam moc neukázaly i ostatní postavy. Chybělo mi to, možná by to chtělo na ně více upoutat pozornost, jinak jsem ale moc a moc spokojená.

denniys
28.12.2018

tuhle sérii mám moc ráda, nicméně tento díl mi přišel naprosto zbytečný, vlastně jsme se kloudně nic nového nedozvěděli a nic důležitého se nestalo..jedná se prostě o spojovací díl..uvítala bych, kdyby nám radši autorka rovnou naservírovala plnohodnotný 4.díl..

kristynkal
27.12.2018

Od knihy jsem nic neocekavala, jen navrat za oblibenymi postavami. To se splnilo. Pohove cteni pro vanocni cas.

Horselen
26.12.2018

První co mě hodně překvapilo, byl počet stran. Ale vzhledem ke kvalitě je dostačující.
Ze všech stránek na mě vyskakovaly depresivní pocity, i v momentech, kdy se postavy smály.
Dějově jsme se vůbec nikam neposunuli, klidně bych se bez této knihy obešla.
Nejvíc mě mrzí, že tam bylo tak málo Amren! V předchozím díle jsem si jí zamilovala a teď se tam mihla jen okrajově.
Doufám, že další díl bude lepší.

jmeno
26.12.2018

Vůbec nic se v knize nestalo. Žádné napětí, zvrat nebo cokoliv zajímavého. Kniha mě velice zklamala.

Allysa1985
25.12.2018

Nic moc, ani jako jednohubka před Vánoci, celá kniha se dala shrnout do pár kapitol na konec předchozího dílu. Ani by mi nevadilo, že se série neposouvá dějově, ale ony se kromě jedné kýčovité výjimky na konci neposouvají nikam ani postavy, jejich myšlenky se motají kolem dokola a vývoj nikde. Za mě zbytečné.

izfnp
24.12.2018

Nikam sme sa neposunuli, ale i tak oceňujem, že sme mali možnosť nahliadnuť na osudy svojich milovaných hrdinov v dobe pokoja a sviatkov. Nakoľko som knižku prečítala zrovna v období zimného slnovratu a Vianoc, vcelku mi padla do nálady. Feyre a spol. sú partia, o ktorej si rada prečítam i v tejto podobe.

ivedoo
23.12.2018

Skvělá knížka, je super, že je napsaná z několika pohledů. Však nechápu proč není vše napsané v ich formě, jako u Feyre a Rysanda. K Nestě bych si toho taky představila více, něž jednu stránku a půl. Jinak se kniha četla krásně :D