Dvůr mrazu a hvězd

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/big_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 3.91144

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight, 2018

Kniha Dvůr mrazu a hvězd

Nikoll2
předevčírem

Myslím si, že kniha potěší každého milovníka tohoto světa, obzvláště tedy Nočního dvora. Jelikož se jedná o novelu, nemůžeme očekávat plno zvratů a nových postav. Můžeme se však díky ní opět setkat s našimi oblíbenými postavami a vyplnit tak čas, který nás dělí od další, více obsáhlé, knihy z tohoto světa.
Fanouškům Sarah rozhodně doporučuji, příjemné čtení.:)

evismaior

40% - Tahle (na autorku) útlá knížka odehrávající se po skončení třetího dílu "Dvorů" je přesně tím, proč předchozím třem dílům nemohu dát to nejvyšší hodnocení - právě zde je totiž výborně vidět, jaký balast autorka nabaluje na své jinak poutavé a slušně napsané příběhy tak, že z knížky, která by mohla mít odsýpajících a dech v hrdle zadržujících 400 stránek, udělá 700 stránkovou bichli napěchovanou opakujícími se, nechci napsat rovnou bláboly, ale je to skoro tak. Dvůr mrazu a hvězd mohla být klidně závěrečná kapitola předchozího dílu. A nebo taky nemusela vůbec vzniknout a ono by se taky nic nestalo, protože nemá doslova žádnou zápletku, k jejímuž rozuzlení by děj knížky směřoval. Čekala jsem prostě nějakou jednorázovou povídku ze světa Feyre a Rhysanda, ovšem dostalo se mi jen jakési náladovky točící se kolem oslav slunovratu. Takže jo, Feyre a Rhysand se pořád děsně milují (a pokud neumřeli, žijí v Prythianu až dodnes, což klidně může být dalších 500 let), Elain a Nesta (ta hlavně) se pořád nemohou vyrovnat s tím, že jsou najednou vílami, Cassian furt vzdychá po Nestě a Lucien po Elain, ovšem i v této věci je posun naprosto nula, Azriel a Mor mají pořád mezi sebou ten svůj podivný vztah, Tamlin je pořád troska a Amren je prostě Amren. Prokousávalo se mi tím opravdu těžko a to jsem si to vlastně vybrala v ten vhodný vánoční čas.

Tereziee

Dvůr mrazu a hvězd je doplňková novela k sérii a musím říct, že bych se asi obešla bez jejího přečtení. Nic moc se v knize neudálo, ale bylo fajn se ještě jednou potkat s oblíbenými hrdiny.

jitka_dankova
08.12.2021

Tuto novelu ze světa Dvorů jsem sice přečetla, ale v podstatě ve mne nic nezanechala. Sérii dvorů jsem si oblíbila kvůli akci, kvůli tomu pocitu z překonávání překážek, kvůli té bojovnosti. A taky kvůli krásným částem o přátelství a věrnosti. Jenže v této novele jsem v podstatě nic z toho nenašla. Nebyl tu zajímavý děj a zvraty (ty jsem ale ani nečekala, ne v novele). Jenže tu nebyla zachycena ani ta krásná atmosféra přátelských setkání (tu jsem v této knížce očekávala především). Číst o vybírání dárků a pocitech, co dál se sebou a s pocity, ... nechávalo to ve mně spíš pocit stresu.

Tyn_a
04.12.2021

Na hvězdy, které naslouchají, Feyre.
Na sny, které se plní, Rhysi.

Opět naprosto dokonalé!

Ruru
27.11.2021

(+ SPOILER) Styl psaní autorky je prostě hrozně fajn. Díky tomu (a díky její délce) knížka utíkala neuvěřitelně rychle a já si ji hrozně užila. Ano, asi se tady nic převratného nestane, ale mně se prostě ještě nechtělo ten svět opouštět. Jsem ráda i za pohledy ostatních, zvlášť za pohled Nesty, i když nebyl moc dlouhý. Jen je škoda, že svůj prostor nedostali Elain nebo Azriel. Kolikrát se mi také stalo, že jsem vyprskla smíchy a prostě to celé bylo takové pohlazení po mé dušičce. :)
Ani mi nevadilo nakupování, či rozbalování dárků, aspoň jsem se dozvěděla, kdo co ocení, a kdo má co rád.

Maevie
18.11.2021

Novela potěší všechny fanynky a fanoušky série tím, že jim zkrátí čekání na další plnohodnotný díl. Sama o sobě ale nenabízí žádný dějový posun ani závratnou událost a více než čemukoli jinému se věnuje pocitům Feyre, Rhysanda a Cassiana. Takže jako odpočinková četba s oblíbenými postavami ano, pokud hledáte akci a zajímavý příběh, knížku s klidným svědomím přeskočte.

tabaluga
15.11.2021

Není zde sice ta akce, ale zase člověk více zjistí o myšlenkových pochodech jednotlivých hrdinů. Jen mi tam chyběl ještě pohled Elain a Aze. Teď jsem tedy napnutá jak kšandy, co se bude dít v dalším díle:-) na to si budu muset ale ještě počkat.