Dvůr mrazu a hvězd

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387914/dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 3.9443

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

A Court of Frost and Starlight (2018)

Kniha Dvůr mrazu a hvězd

lehaje
předevčíremodpad!

Tak tohle bylo o ničem. Kdyby ji nevydali, tak by se nic nestalo. Pritom celou serii zboznuju. Toto mi prislo jen priprava na dalsi dil, ale samotná knizka nema zadny poradny dej.

Francesca14

Od knihy jsem moc nečekala, ale koupila jsem si ji proto, že jsem doufala, že dostanu hodně Nesty a Cassiana, dozvím se víc o tom, jak to dopadne s Elain, Mor, Azrielem... a místo toho jsem dostala 200 stránek v podstatě jen o Rhysovi s Feyre, kterých jsme měli až až v předchozích dvou dílech. Věčné popisování jejich neskutečné lásky, propojení a štěstí, nehledě na to, jak fantasticky jim to klape v posteli, mě už opravdu nebavilo a stránky jsem přeskakovala. Napsané to není špatně, ale doufala jsem, že ta knížka bude o něčem trochu jiném. Možná bych si ji užila víc před rokem, kdy jsem tuhle sérii vážně milovala, ale teď už jsem si kromě slovních přestřelek Vnitřního kruhu neužívala skoro nic a autorka neukončila vůbec nic z toho, co jsem doufala, že se tu ukončí.

Andynka

To bylo tak krásný. Milé čtení plné citů.
Čekala jsem, jak budu zklamaná, ale naopak jsem nadšená. A dočítala jsem s těžkým srdcem, že se prozatím loučím s příběhem.

girdi

Nenadchne, ale ani neurazí. Bohužel píšu hodnocení s větším časovým odstupem a ten pocit z knihy už je spíš takový nijaký. Četlo se to hezky, Maasová psát umí, ale žádné výrazné vzpomínky a silné emoce ve mě nezůstaly, prostě taková nevýrazná novela s oblíbenými hrdiny.

Emičkazknihy

Série příběhů mě příjemně překvapila, spisovatelku miluji, a proto jsem si knihu koupila, také kvůli tomu pocitu, že mám všechny knihy série, ale popravdě jsem nečekala, že by mě kniha mohla zaujmout. Většinou tyto povídky jen spěšně proletím a příliš je ani nevnímám, ale toto se mi líbilo i svou zbytečností. Ano, opravdu jsem byla potěšená takovým poněkud oddychovým počtením, kdy jsem se spíše dopodrobna seznámila s postavami, než abych hltala děj plný bitev a napějí. Celá kniha mi mírně připoměla jazyk Čapka svou uklidňující atmosférou a jen malými potřebnými zvraty pro spád každé kapitoly.

roni24

Tento doplňkový díl k sérii se mi zdá trošku zbytečný. Neposune se nikam ani děj ani postavy. Navíc mi dost vadí, že vyprávění jednotlivých postav není dotažený do konce. Proč jsou některé kapitoly v ich-formě a jiné v er-formě? Rozčilovalo mě to s každou další kapitolou... Na druhou stranu je to hezký návrat k našim oblíbeným hrdinům. Kniha neurazí ani nenadchne a kdyby nebyla vydána, nic tak strašného by se zase nestalo...

Skalníková

Jedním slovem zklamání. Po úžasných třech dílech této série jsem čekala, že tato novela bude minimálně z poloviny tak dobrá, a ono nic.
Děj se točí jen kolem slunovratu a vůbec nic se za celou dobu nestane. Když jsem zjistila, že se podle kapitol budou střídat z pohledu nadepsaných postav, čekala jsem, že budou psané v ich-formě všechny a ne jen ty z pohledu Feyre a Rhyse. To knihu dělalo ještě o to víc nezáživnou a špatně propracovanou, jako by ji autorka odflákla jen, aby ji už měla napsanou.
Pro mě byla kniha naprostou zbytečností.

Mertha

Velké zklamání. Od předchozích dílů jsem se nemohla odtrhnout, u tohoto jsem se nedokázala začíst. Některé kapitoly jsou psané z pohledu uvedené postavy, jedna z pohledu třetí osoby, pak jakýsi myšmaš. No fakt nevím. Divná, nezáživná kniha.