Dvůr mrazu a hvězd

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 3.9821

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Court of Frost and Starlight, 2018

Kniha Dvůr mrazu a hvězd

Arlienen
12. listopadu

Kniha byla taková oddechovka po přečtení třetího dílu. Rozhodně stojí za to si ji přečíst. Čtenář a fanoušek Dvorů se dozví, jak pokračoval život Feyre a Rhyse & spol. po válce.
***
Říkala jsem si, co se bude dál dít ve vztahu Cassian a Nesta. Upřímně? Autorka mě pěkně nažhavila....Dokonce tak moc, že si dřív ukoušu prsty, než vyjde další kniha.
***
V této knize jsem se snad ještě víc zamilovala do Azriela. Už od druhého dílu ho naprosto zbožňuju. V této knize jsem doufala, že se objeví a autorka mě vyslyšela. Vážně ho zbožňuju a ten jeho humor.
***
Líbila mi ta atmosféra ohledně slunovratu. Připomínalo mi to Vánoce, které neodmyslitelně klepou na dveře.

Sariega
08. listopadu

Nevím jestli to byl nejlepší díl ze všech ale rozhodně se mi líbil. Na nějaké otázky jsme dostala odpověď ale o to víc mi jich přibylo. Jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet s Tamlinem, Lucienem, Nestou a i Elain, také mě zajímá jak to dopadně s královnou Vassou. Mohla bych tu ty otázky vypisovat několik hodin než bych je řekla všechny.

Zdenk@

Tato kniha je takovým doplňkem k třem předešlým dílům i když si myslím, že kdyby to autorka přidala do třetího dílu bylo by to lepší, ale příznivce Dvoru neurazí.
V ději se opět ponořujume až do nitra vztahu Frye a Rhyse. U dějových linek vedlejších postav se nikam neposuneme a autorka neodhalí skoro nic z jejich pocitů... snad to naznačuje pokračování série a tato kniha je můstkem k pokračování.

Gabina.horkov

Kniha nebyla špatná, taková jednohubka, díky které se vrátíte do světa dvorů, ale rozhodně se nemůže rovnat s předchozími díly. Většinu času se chystají na oslavu slunovratu, vybírají si dárky. Milé zakončení, ale nic závratného se tam neděje.

Saraken

Koniec ... seria je v mojej kniznici a urcite si ju nechavam a precitam 2x

betule3

Dvůr mrazu a hvězd bylo miloučké doplnění série. Má očekávání nebyla příliš vysoká, chtěla jsem prostě jen strávit pár dalších chvil ve svém oblíbeném světě, se svými oblíbenými hrdiny, a to přesně jsem dostala. Nečekejte žádný děj ani zvraty, ono se tam ve výsledku vlastně nic moc neděje. Ale tohle "nic" se tak dobře četlo, že jsem knihu zhltla na jeden zátah. :D

zaandulee

Tuto knihu, jsem si chtěla přečíst, jelikož jsem četla předchozí 3 díly, které byly opravdu skvělé. Autorku úplně zbožňuju, proto nemůžu dopustit, abych si něco od ní nepřečetla.
Než jsem se pustila do čtení, četla jsem si recenze, které knihu moc nevychvalovaly, ale i tak jsem se do toho pustila.

Musím říct, že to není tak povedené jako předchozí knihy série, téměř celou dobu se nic neděje a na konci se všichni pohádají a je to takové nedouzavřené. Říkala jsem si, že to bude dobré doplnění, co se dělo po válce, a budou tam fajn momenty, ale opravdu jich tam moc nebylo. Těšila jsem se jen na chvíle Rhysanda a Feyre, kterých tam mohlo být samozřejmě více. SPOILER : Nejvíc mě zklamal vztah mezi Cassianem a Nestou, to bylo opravdu odbyté a celkově mě různé postavy štvaly víc a víc.

3 díly série hodnotím velmi kladně, určitě stojí za přečtení (nenechte se odradit začátkem 1. dílu, bude to jen lepší s lepší - hlavně kvůli Rhysandovi ♥), ale tento není nic úžasného. Neříkám, že ho nemáte číst, ale když nebudete nic moc se nestane... :D Přišlo mi, že se nic neuzavřelo a jsou zde pořád nedořešené věci.

Aiva1117

Přečetla jsem tuto sérii 2x. Ten poslední dvůr beru jako dareček pod stromeček. Vůbec mi neva, je to zklidnění po hrůzách války a přįprava na další děj příběhu kterého se nemůžu dočkat????. Jsem nedočkavá jak dopadne osud Nesty i Luciena. Jestli se královna stižená kletbou dočká svého štěstí. Miluju ten trojúhelník mezi hlavními hrdniny. ????

Spoutáni magií
Spoutáni magií