Věž úsvitu přehled

Věž úsvitu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375472/bmid_vez-usvitu-dtz-375472.jpeg 4 1634 1634

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Antice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tower of Dawn , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věž úsvitu. Přihlašte se a napište ho.

Peťulka3
11.06.2024 5 z 5

Jsem nadšená. Opravdu nadšená. Konec jsem hltala a modlila se, abych nemusela brečet. Těším se na poslední díl, ale zároveň se snad i bojím ho začít číst, protože se může pokazit spousta věcí a já tak strašně chci,aby to skončilo se všemi dobře.

Roux
11.06.2024 3 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem tento díl trošku přeskákala (hlavně popisky města atd.), ale to podstatné si z něj odnesla. Po pravdě postava Chaola je pro mě hrozně nesympatická v podstatě od konce druhého dílu. Přijde mi jako slaboch, který sám v podstatě nic nedělá, ale když někdo jiný něco udělá, tak se hrozí. Války se nevyhrávají úsměvem a to mu zkrátka, podle mě, nedochází.
Na druhou stranu Yrene byla moc hezká postava, sympatická, chytrá.

Rebarborka
09.06.2024 4 z 5

Sama jsem si velkou část děje vyspoilerovala, když jsem po Říši bouří skočila do Království popela... I tak jsem si čtení užila díky novému prostředí a peripetiím postav. Maasová mi prostě dává, co chci, a já jí to ochotně žeru.

všechny komentáře

Související novinky (3)

10 nejprodávanějších eknih (červen)

05.07.2018

10 právě čtených knih podle uživatelů (červen)

15.06.2018

Knižní novinky (7.5. - 20.5.)

07.05.2018

Citáty z knihy (7)

„Takže se tu hodláš uzdravit, jen abys odešel umřít někam jinam?” „Ano.” (Yrene a Chaol)

„Připomínáš mi, jaký by svět měl být. Jaký svět může být.” Lži. Slova dívky, která mu byla vděčná za to, že jí nabídl volnost, a za to, že ji přiměl znovu se postavit celému světu. Dívky, která přestala existovat v tu noc, kdy na loži našli to tělo. Kdy mu rozetnula tvář. Kdy se mu pokusila vbodnout dýku do srdce. Tehdy v jejích očích uviděl divoké zvíře, jež se zbavilo pout. Nebyla žádná pouta, která by ji mohla zadržet. A slova jako čest, povinnost a důvěra zmizela v nenávratnu. (Chaol o Aelin)

Ten úsměv jako by prozrazoval vědomí, že krása je pomíjivá, zato moc… moc byla daleko cennější měnou. (O Hasar)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Věž úsvitu v seznamech

v Přečtených2 352x