Království popela

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412489/kralovstvi-popela-kXq-412489.jpg 4.9134

Skleněný trůn / Trón zo skla (7.)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kingdom of Ashes (2018)

Kniha Království popela

ewi
dnes

nejde dat menej ako plny pocet hviezdiciek v hodnoteni- i ked by som mohla mat k pribehu x vyhrad a priznam sa, ze mi miestami " fracek "Aelin liezla na nervy, je to nadherny, epicky, dojimavy pribeh a som rada, ze sa mi pred par rokmi dostala tato seria do ruk...urcite jedno z najlepsich diel v zanru fantasy, ktore prekonava" skatulku" young adult...

v.july
včera

Musim rict, ze ac jsem nechtela cist knihu, ktera je o Chaolovi, tak jsem asi mela, chybelo mi vysvetleni k dost postavam a po precteni teto knihy si ji precijen pujdu koupit. Tento dil byl skvely, dej ma spad, ale nejvic se mi libil konec, velmi dobre promysleny, neocekavany a krasne napsany. Autorka se na konci s kazdou postavou louci a nechava dej krasne plynout, nenecha to pouze jako dozvuk valecne sceny, ale lehce nakousne lepsi zitrky. Po docteni mam chut si celou serii precist znova.

ydnac
předevčírem

Tak a je konec, poslední díl:-( Dokázala bych tuto knihu přečíst za den, dva, ale schválně jsem to natahovala, aby ještě nebyl konec. Miluju celou tuhle sérii, za mě je to nejlepší fantasy co jsem četla:-) Závěr byl fantastický, bavila mě každá stránka, někdy jsem ani nedýchala. Nejvíc se mi líbila část kdy Manon získala korunu, když Elide jela zachránit na bojiště Lorcana a když Aelin zachránila vojáky v poli u Anielle. Samotnému zabití Erawana a Meave bych věnovala více stránek. No co dodat - NÁDHERNÉ, STRHUJÍCÍ, DOJÍMAJÍCÍ, NAPÍNAVÉ. Bude se mi stýskat...

Anathiel
předevčírem

Přečteno jedním dechem. Tak jako všechny knihy této autorky. Poslední díl neztrácí na tempu předešlých ze série Skleněný trůn. Jen je někdy složitější rozpomenout se na tu kterou postavu.

kristynkal

Těšila jsem se, kniha mě bavila, překvapila a smekám před promyšleností děje a před fantazií autorky. Jen mi občas přišlo, že některé věty nedávaly moc smysl a musela jsem si je přečíst vícekrát, ale to mohlo být překladem. Každopádně kniha je poutavá, akční a pěkně zakončuje serii a je zvláštní vzpomenout si na první díl a zjistit kam nás posunul poslední. Opravdu povedené. Nejvíc sympatickou se mi v tomto díle stala Manon.

Okoslav

Překvapivě dobré zakončení celé série. „Překvapivě“ hlavně proto, že kvalita předchozích dílů je, mírně řečeno, kolísavá. (Pravděpodobně mě teď nejspíš chcete rituálně zlynčovat a vyřadit z kruhů kompetentního čtenářstva, ale ruku na srdce, koukali jste někdy v poslední době třeba na první díl? Jako by Maas psala úplně jinou knihu, jiné hrdiny a jiným perem.)

Poslední díl odsýpá a neškodí mu ani mnoho dějových linií, které sleduje. Maas se daří epické bitvy i psychologie postav, a výsledkem tak je strhující zakončení boje mezi dobrem a zlem, do nějž sice Maas nepokrytě vykrádá motivy z jiných fantasy děl, jak je ostatně jejím zvykem (pamatujete třeba na mluvící lebku Morteho?, fanoušci Tormentu určitě chápou :-)), ale výsledku to neškodí.

Proč tedy jen čtyři hvězdy? Přestože se Maas rozhodně vypsala, nezbavila se nepěkného zvyku dělat harlekýnku ze všech a všeho, co má to „správné” pohlaví a věk. Pokud vás to ale netrápí tak jako mě, rozhodně si k mému hodnocení zbývající hvězdu domyslete! :-)

Btw navždy #týmmanon

Sice mi mrzí, že to byl závěrečný díl, ale náramně jsem si ho užila. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a četla se jedním dechem. Doufám, že se od spisovatelky dočkám ještě nějakých knížek, na podobné téma. Prostě za mě jedna velká chvála a naprosto úžasný zážitek.

Knizky_a_ja

Nejlepší knížka za rok 2019. Myslím, že to stačí :D
Ne. Bylo to fakt neskutečně boží. Miluju Maasový tvorbu, tohle je ale zaručeně nejlepší knížka od ní.
Skleněný trůn fakt doporučuju ????