Království popela

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/kralovstvi-popela-kXq-412489.jpg 4.7890

Skleněný trůn / Trón zo skla 7.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Kingdom of Ashes, 2018

Kniha Království popela

ElizPetrova

Miluji ten konec, pro někoho možná moc pohádkovské, ale já jsem si takový konec hrozně moc přála!! Těžko se mi loučí s hlavními hrdiny, klidně bych uvítala i nějaké pokračování jedné nejmenované čarodějnice.. :D Tato série se řadí k mým nejoblíbenějším a určitě si ji v budoucnu znovu přečtu. :) Nádherné, emotivní, dechberoucí! Ani mi nepřišlo, že má kniha téměř 1000 stran.

Iris02

(+ SPOILER) Povedené zakončení skvělé série, která mi bude chybět. Chvílemi trochu zdlouhavé, ovšem nahrazeno velkým množstvím plot twistů. Záležitost s Třináctkou a Lvem (lépe řečeno Aedionovým žalem, protože to mě dostalo více, než samotná smrt) mě naprosto dostala a pěkně jsem se vybrečela :D

Téměř všechny postavy našly své druhy či partnery, což mi přijde poněkud utopické, ale 99% z nich jsem si oblíbila, tudíž jim to přeji :)

Samotný konec nezanechává nezodpovězené otázky, vše se vyřeší .. prostě happy end, za což jsem ráda, protože se SJM na mém duševním zdraví podepsala už víc než dost (už mám koupenou celou sérii ACOTAR :D)

kimberli11

Vážně série, kterou jsem četla snad úplně nejdéle. :D Mám ji hodně ráda a určitě si ji jednou přečtu znovu a s tím obrovským množstvím plottwistů. :DD Tahle knížka mi připomněla, proč mám Skleněný trůn tak ráda a mám radost, že jsem tuto sérii konečně přečetla. Konec se mi hodně líbil a mám radost, že moje oblíbené postavy dostaly dobrý konec. Dokonce jsem se konečně začala zase zajímat o Aelin s Rowanem. :D (Každopádně Jeřáb je pořád strašnej překlad. xD)

Misshell1

Byla to jízda...i slza ukápla. Tohle byla zatím moje nejdelší série, co jsem kdy četla. každá postava měla něco do sebe, každá měla podíl na závěru. Ať boje, ať únavy, myšlenky jednotlivých postav, strašně se mi líbilo. Určitě se někdy návratim k přečtení znovu.

yellowstar

Bože můj :D v životě jsem u žádný knížky nebrečela víc jak u téhle. Hltala jsem každou stránku. Celá série byla skvělá a litovala jsem, že už končí. Nejvíc mě dostalo, když se ke konci na pár řádků objevil Rhys...přenesla jsem se hned do světa dvorů a byla jsem uplně mimo :D ale to je můj problém :D Každopádně si budu muset dát chvilku pauzu, než půjdu na další knížky, abych vstřebala všechny emoce :D Maas jsem si hodně oblíbila a určitě se k Aelin a tlupě někdy vrátím :)

Skodinka89
24. březnaodpad!

Autorka co díl, tím víc stran a posledního dílu jsem vydržela do cca 800 stran a pak jsem přeskočila na konec. Za mě to bylo zdlouhavé a zbytečně některé pasáže rozepsané. Mělo to pár světlých chvil, ale opravdu málo.

krovacek

Paradni zaver serie, nekde byly trochu hlussi pasaze, ale vetsinou to byla jizda:) Vsechny volne konce se krasne uzavrely, parada. Sice me mrzi, ze to skoncilo, nastesti ale bez cehokoliv co by ctenare nenechalo spat.

tessiesulcova

Musím říci, že jsem nikdy u knihy, tak moc nebrečela jako tady u Království popela. Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říci, že patří k mým nejoblíbenějším, ať už ze série Skleněného trůnu či celkově.
Líbilo se mi tam množství boje a akce, které byli krásně napsané. Jako bych tam byla a bojovala po boku Aelin a ostatních. Začátek knihy nebyl vůbec zpomalený a dobře se četl, narozdíl od ostatních dílů.
Byla jsem překvapená a stále jsem, jak to vše dopadlo. Mrzí mě ztráta jedné určité postavy, kterou jsem též probrečela.

V tomto díle bylo spustu emotivních častí, kde se buď radujete nebo pláčete. Tolik emocí v jedné knize, nikdy by mě to nenapadlo.
Maeve jsem přála smrt od prvního okamžiku, kdy se v knihách objevila, též i Erawanovi. Nenávist k těmto postavám je opodstatněná, určitě se mnou bude souhlasit spoustu lidí.

Vztah Aelin a Jeřába, je dehberoucí, plný emocí, nádherný a též smutný. Prošli si oba peklem, ale to je nezastavilo, ani na minutu. Díky autorce, že tyto dva dala dohromady! Miluju je a nepřestanu je milovat.
Lorcan a Elide patří mezi mé oblíbené páry, za které jsem též autorce vděčná! Lorcan jako bad boy...ach...prostě je dokonalej! :D
O milostné chvilky v této knize nepřijdete, za což jsem též vděčná autorce. Nebojte nejsou tu jen akční a smutné chvíle!
Další díky autorce, náleží ke spojení Manon Želozubé a krále Doriana! Jejich vztah je plný zvratů a vášně. Líbilo se mi zakončení autorky k jejich vztahu. Hrozně mě to pobavilo! :D

Království popela proto patří mezi mou nejoblíbenější knihu Skleněného trůnu! Doporučuji všema deseti! Tohoto dílu nebudete litovat.

Jsem ráda, že jsem přelouskala Věž úsvitu, kterou řadím k nejméně záživnou a dostala jsem se ke Království popela.
Chaolova cesta na jižní světadíl byla velice důležitá, ale mohla se zkrátit aspoň o dvě stě stránek. Yrene pro knihu Království popela byla klíčovou postavou a moc jsem si jí oblíbila.
Nesryn a Sartaq tu měli mít možná více prostoru.

Pokud máte rádi Lysandru je v knize velmi často. Aedion mě vytáčel k nepříčetnosti, ale nakonec dostal rozum :D.

Za mě pět hvězdiček z pěti. Nádherné a dehberoucí zakončení série Skleněného trůnu! Doporučuji všem milovníkům young adults a fantasy!