Království popela

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412489/kralovstvi-popela-kXq-412489.jpg 4.8516

Skleněný trůn / Trón zo skla 7.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Kingdom of Ashes, 2018

Kniha Království popela

Denča23
včera

Naprosto senzační závěr.! Pořád se nemůžu smířit s tím, že už to skončilo.

kyklop123
včera

Naprosto skvělý zakončení série, nedalo se od toho odtrhnou. Neuvěřitelná fantazie a nápady autorky mě nepřestávají udivovat. Konec se mi hodně líbil, dlouho nebylo jasné kdo přežije, jestli vůbec někdo a člověk byl napnutý až do poslední stránky. Rozhodně jedna z nejlepších fantasy ság posledních let.

Lovebooks14

Na poslední díl této série jsem čekala snad celou věčnost. Už jsem přemýšlela nad tím, že si ten konec napíšu asi sama. Když už se konečně objevil ve výloze tryskem jsem se rozběhla směr knihkupectví. Začala jsem o víkendu a o víkendu také skončila. Měla jsem pořád zavrtaný nos ve stránkách, jelikož jsem se nemohla za boha odtrhnout. Každá stránka mi brala dech. Alpaka jsem po dechu při každé bombastické události, která se najednou objevila někde, kde jsem to vůbec nečekala. Zvraty a všemožné komplikace byly naprosto oslnivé. Konec série jsem si představovala tak stokrát denně, ale, že to skončí takhle, to jsem opravdu nečekala. Bylo to krásné, většinou konce sérii nemám úplně ráda. Víte co další díl už nebude a i když mě to mrzí tak se mi konec líbil a jsem ráda jak to dopadlo. Jsem opravdu na 1000% a víc SPOKOJENÁ A UCHVÁCENÁ.

janno69

Kdybych mohla dát 10 hvězd, tak je klidně dám. Byla jsem uchvácena celou sérií, ale poslední díl, mě rozebral do nejniternější nitky. Celé to je geniálně vymyšlené a do poslední chvíle nádherně napínavé. Ronila jsem slzy jako hráchy i jsem se usmívala od ucha k uchu a to kolikrát v rámci jedné stránky... Kdo milujete fantasy série, tak vřele doporučuji, ať už je vám 15 nebo 50. Přeji krásné čtení....

markulka

Ze začátku jsem měla trošičku problém se začíst, což se mi u knížek od Sarah Maasové moc často nestává. Pomalejší rozjezd však vystřídaly napínavé bitvy a nečekaná odhalení. Konec jsem si upřímně představovala trošičku "velkolepější" - očekávala jsem něco jiného, něco víc, ale bývá zvykem, že kdo toho moc očekává, snadno se zklame.

Friggthegod

zpočátku velmi zajímavá serie dávala jsem jí velké naděje, ale jak mi přišla nijaká Říše bouří stejné bylo i Království popela autorka píše hezkým a příjemným stylem ale hrozně děj natahuje a to ubírá alespon za mě body, také se mi moc nelíbylo jak se vše postupně řeší jen magíí a ač je to fantasy je to až příliš nereálné :D, Aelin byla za mě lepší jako Celeana, navíc její dějová linka v tomhle díle mě vůbec nebavila, zato mě překvapil Dorian a Manon (muj nejoblíbenější ship :D ) děj začal být opravdu zajímavý až tak posledních 150 stránek.
Nevím jestli se budu pouštět do další serie od SJM tohle bylo trochu zklamání, ale Dvůr trnů a růží mě opravdu bavil takže pokud bude pokračování toho tak rozhodně

Lokina

Spoilery!
S touto sérií jsem strávila přes čtyři roky. A nelituji jediné přečtené knihy, už teď mi chybí svět Eriley, bitvy, tajemství, špičkování, láska a přátelství mezi postavami. Tahle série bude patřit k mým nejoblíbenějším.
Poslední díl vydal skoro na tisíc stránek, ale strašně rychle to uteklo. Osudy všech hrdinů se monumentálně spojily a vzniklo jedno z nejepičtějších zakončení. Nebudu nalhávat, že některé pasáže by se daly zkrátit, ale Maas je už taková. Sérii provází krásní, mocní a úžasní lidé, víly, skoro každý najde sobě rovného partnera a hlavní hrdinka je nezničitelná, tohle všechno ale vem čert! Já jsem si poslední díl užila, četlo se to samo, příběh byl akční, napínavý, plný bojů, krve, utrpení i romantiky (v té se Maas trochu krotila) a nejednoho překvapení.
Asi nejvíc budu vzpomínat na část, kde se Třináctka obětovala ke zničení čarovné věže. Tohle jsem nečekala, musela jsem to číst napodruhé, aby mi došlo, co se vlastně stalo. Manon mi bylo strašně líto, s tím, že kletba její země je zrušena díky oběti Třináctky. Jsem ráda, že Dorian a Manon nějakým způsobem nezůstali spolu, i když by byli úžasný pár, u nich dvou nechala autorka otevřený konec. A tak se mi to víc líbí. Zase bych si ale odporovala, kdybych neřekla, že svatby Elide s Lorcanem a Lysandra s Aedionem mě velmi potěšily, i když se to prostě čekalo, stejně jsem z toho byla šťastná a jásala jsem jako školačka :-D
Konec je krásný a uspokojivý a vůbec se mi nechtělo opustit svět, se kterým jsem strávila kus mého života.
Budete mi chybět!

Romis89