Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1627 304

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

jamesak
04.08.2019 5 z 5

Na začátku léta jsem začal celou sérii znovu a vyšlo mi to pěkně, v pátek mi naskočila e kniha, celý víkend jsem se nemoh odtrhnout. Bylo by fajn kdyby vyšli i audioknihy, moc rád bych se vracel, číst to celé znovu už se mi nechce a strojové čtení není zatím ono. Jen nechápu co jim tak trvalo, originál vyšel loni na podzim, tuším v říjnu. Ale dočkal jsem se a mohu jen doporučit. Dávám plné hodnocení, i když jsem mimo cílovou skupinu, je mi 44 a jsem muž, je pro mě zatím tato série nejlepší fantasy. Děkuji paní Maasová....

Elize
04.08.2019 5 z 5

Skutečně famózní zakončení celé série. Je zde vše, co čtenář u Maasové zbožňuje - akce, napětí a místy i romantika a hlavně sex :D Klasicky perfektně čtivě psané.

Negativně bych snad ohodnotila pouze jen měkkou vazbu. U knihy, která má 1000 stránek je to velmi nepraktické. Rozhodně mě nebaví dřepět u stolu, abych si neponičila vazbu. Dále musím říct, že konec byl předvídatelný a za mě bych věnovala více prostoru Lorcanovi, který je dle mého názoru charekteristicky zajímavá postava a mnohem méně kapitol Crochankám. Ovšem to jsou jen drobnosti, zvlášť pokud se člověk ohlédne za celou sérií.

martina1199
04.08.2019 5 z 5

Četla jsem knihu už loni - v originále a tento víkend si ji vychutnala znovu v češtině. A na svém hodnocení z loňska bych nezměnila ani písmenko :-)

Dokonalé zakončení série, kterou jsem málem ani nezačala pořádně číst :-)

Skleněný trůn - první díl - mi přišel celý takový "nedomrlý", příběh s dobrým nápadem a netypickou hlavní hrdinkou, ale nevytěženým potenciálem. Přesto jsem dala šanci druhému dílu - Půlnoční koruně - a celou první polovinu si říkala, že tohle fakt asi bude ztráta času. Pak se to ale trochu rozjelo a na konci jsem už věděla, že určitě přečtu i další díl, protože chci vědět, co bude s Celaenou/Aelin dál. No a od třetího dílu - Dědičky ohně - jsem se do série opravdu začetla a knihomolsky zamilovala :-)

Kingdom of Ashes jsem přečetla v originále, hlavně protože jsem prostě nedokázala čekat na český překlad. POTŘEBOVALA jsem vědět, jak to dopadne s mými oblíbenými hrdiny a světem, který autorka stvořila. Příběh mě natolik pohltil, že jsem nakonec ani nevnímala, že čtu anglicky. Bylo to napínavé, strhující, všechno do sebe nakonec krásně zapadlo. Věřím, že stejně jako já i mnozí jiní čtenáři a čtenářky zapláčou nad těmi, kteří padnou, a budou se radovat s těmi, co přežijí :-)

Lethania
02.08.2019 5 z 5

A je to za námi... Dva dny jsem seděla přikovaná na židli, držíc téměř 1000 stránkovou knihu a přitom jsem se snažila nevnímat bolest, kdykoli jsem přehodila knihu z jedné ruky do druhé, aby si jedna z nich odpočinula z té tíhy. Dva dny jsem nevnímala okolní svět, neboť ten, do kterého jsem se začetla byl více než skutečný. Dva dny pro mě byly nezapomenutelným zážitkem plným bolesti, lásky, radosti a mnoho dalšího. Dva dny... které bych zas a znovu vrátila zpátky, jen abych znovu prožívala všechny emoce s tím spjaté.
Do hlavních hrdinů jsem se zamilovala a představa, že už s nimi nezažiji další dobrodružství je ubíjející. Ti všichni - Aelin, Dorian, Chaol, Lysandra, Manon a spousta dalších - mi budou chybět. Protože konec je prostě konec a mé srdce (ačkoli je teď roztříštěné) je jen jedno.
Tato sága je pro mě jednou z nejlepších fantasy sérií vůbec a že toho mám už načteno dost. Chtěla bych víc takových knih, které chytnou za srdce. To je ale jen mé zbožné přání. Je to skutečně důstojné rozloučení s celou ságou. Doporučuji!