Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1624 303

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

Werunka1610
12.08.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním zatajeným dechem. Neskutečný příběh, neskutečný konec. Brečím jen u málo knih, ale Sarah mě k tomu prostě přimět umí. DOPORUČUJI úplně všem!!! Nezklamala.

P.S. Společně!!

Erinyie
11.08.2019 5 z 5

Knížku jsem zhltla jedním dechem až mě mrzí že je již po všem, občas ukápla slzička občas jsem měla chuť knihu odložit a nechtěla jsem pokračovat. Ještě teď některé scény rozdýchávám. Manon ❤
Sarah prostě umí a touto knihou to dokázala.
Ten kdo četl předchozí knihy věřte že budete spokojeni a jakmile se začtete kniha vás pohltí a nepustí, děj je rychle se vyostřující bitva kdy budete prostě chtít vědět jak to dopadne.

Nebudu se moc rozepisovat nechci spoilerovat :D

PS: Královské plamínky rozkvetou ❤

zinon
11.08.2019 5 z 5

Dávám 4,5 hvězdy za to malé zklamání, které mi kniha přinesla...čekala jsem u některých dějových linek víc. Byla to ale úžasná jízda, v hodně momentech hodně emotivní. Nejvíce se mi líbila dějová linka Manon a pak dějová linka Doriana. Pak bych ještě vyzdvihla Lorcana a Elide. Zbytek mě zase tolik neoslovil....od Aelin jsem čekala víc a dějová linka Aediona mě moc nebavila. Manon a její třináctka ale toto všechno naprosto vynahradily. Užila jsem si všechny ty shledání a slzy štěstí mi tekly spolu s nimi. Palec hore za blbou krávu :) od Hasar a že i Aelin sedala na zadek překvapením :)

Lily731
11.08.2019 5 z 5

Dokonalé zakončení celé knižní série, nemohla jsem se odtrhnou. Ještě nikdy mě tak nedojali všechny události, jako v téhle knize. Byla jsem ohromená-jako nikdy předtím-vším čím si postavy musely projít. Jedinečný zážitek. Miluji tu knihu! To čekání stálo za to.
Doporučuji celou sérii, protože stojí za to věnovat jí čas.

Phical
11.08.2019 5 z 5

Jako měl bych nějaké připomínky k závěrečné bitvě, ale sakra, čert je vem. Byl to úžasný konec a úžasná jízda! Nelituju jediné stránky, kterou jsem přečetl!
A jsem moc rád, že jsem se kdysi dávno nechal přesvědčit, abych strávil nějaký čas nad tou holčičí knížkou jménem Skleněný trůn. :D Stálo to za to!

wajcmanka
10.08.2019 5 z 5

Konec jedné z nejúžasnějších sérii vůbec. Přeskakovat stránky jako pravého fanouška by mě ani nenapadlo. Doporučuji všem, protože tahle série nemá jedinou chybičku. ❤❤❤❤❤❤

M.B.
09.08.2019 5 z 5

Skvělé počtení, které má spád. Člověk se nemůže od knihy odtrhnout, jak je napínavá. Sice jsem též některé pasáže přeskakovala, protože mě nebavily a chtěla jsem už znát konec :) Nejzajímavější mi přišla dvojice Manon & Dorian. Jejich dějové linky byly napínavé a skvěle vymyšlené. Ikdyž konec Manon... Ach Manon... Ještě Elide a Lorcan se mi dostali pod kůži. Vysloveně mě nebavili Chaol & Yrene, Aedion & Lysandra. Těch naštvaných párů už prostě bylo moc. Jinak atmosféra nadcházející bitvy byla tíživá a skvěle vykreslená. Mínusy - málo Aelin, hlavně jak se vyrovnala s mučením Maeve i s konečným důsledkem (nechci spoilerovat). Zasloužila by si lepší psychologii postavy a ještě jednu samostatnou novelu o nich s Jeřábem. Pak Erawan... Přišel mi až moc jako člověk a málo hrůzostrašný. Mohlo to vygradovat lépe, na to, jakou vypouštěl celou sérii atmosféru strachu. Přesto všechno dávám plnou palbu.. Protože musím a přečetla jsem jedním dechem. A to se počítá, když máte dvě malé děti :D

monkal
08.08.2019 4 z 5

Na knížku jsem se těšil hodně a měl jsem velk očekávání. Ale byla asi trochu přehnaná. Celkově se mi kniha hodně líbila a rozhodně to bylo velmi povodené a důstojné zakončení celé série (na rozdíl od seriálové adaptace Hry o trůny, ale to sem teď nepatří).
Přesto musím říct, že mě některé motivy a části vysloveně nudily a přeskakoval jsem části nebo dokonce celé kapitoly. Jednou z takových byly všechny části, kde Maeve a ten její psychopatický pohůnek mučili hlavní hrdinku a potom to kupodivu byly popisy bitev. Jak mám v beletrii i literatuře faktu tyto části rád, zde mě vysloveně nudily, až otravovaly.
Tolik kritika a teď povedené věci. Rozhodně se z toho nestala love story s happy endem pro všechny. Za tuhle odvahu autorce velký palec nahoru. Sice nepadla žádná z klíčových postav, ale smrt na ně měla zásadn dopad v rovině osobní i psychycké. Z postav mě tentokrát hlavní hrdinka ani moc nezaujala. Asi nejlepší dvojice a za mě tahoun celého příběhu Manon a Dorian. Ale i ta vílí tlupa byla dobrá.

aneta147
08.08.2019 4 z 5

Skvělí

Wjeruschka
08.08.2019 5 z 5

od první až po poslední stranu jsem skoro nedýchala!!

andrejci
07.08.2019 5 z 5

Wow...jedním slovem prostě wow. To bylo neskutečné. To čekání se opravdu vyplatilo. Nic mě od této knížky nemohlo odtrhnout. Skvěle popsané. Ty bitvy, kameny Sudby, zase bitvy, setkání, loučení... Mám pocit, že Maasová dokázala něco úžasného opět se překonala. Nenapadlo mě jaké úžasné dobrodružství se z toho stane když chytnu v knihovně omylem po jiné knížce a už vůbec mě nenapadlo, že dívka ze solných dolů to dotáhne takhle daleko. Doufám že pude ještě nějaký díl z budoucnosti. Budou mi všichni chybět tato série byla součástí mého dětství a mrzí mě, že končí. Kdyby šlo dá více jak 5 hvězdiček tak je dám. Skvělé zakončení série (jedno z nejlepších jaké jsem kdy četla). Těm z vás kdo ještě váhá radím přestaňte a dejte se do toho.

zuzak82
07.08.2019 4 z 5

Škoda, že už touto knihou série končí. Zakončení bylo napínavé, místy dojemné a nostalgické (s odkazy na minulý děj). Přestože má kniha skoro 1000 stran, přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Možná by děj mohl být místy zkrácený, ale na druhou stranu dostaly prostor všechny důležité postavy z minulých dílů (Říše bouří i Věže úsvitu). Na celé sérii mám ráda, že Maas zvládá střídat romantické linky, vyjádřit sílu přátelství a spojenectví a přehledně popsat akčnější pasáže. Líbí se mi všechny dvojice, kterým Maas vdechla v sérii život (a nejraději Locarna a Elide, kteří i zde dostanou prostor). Za mě by to bylo za 90%. Moje nejoblíbenější knihy série zůstávají Dědička ohně a Říše bouří.

MarkettT
07.08.2019 5 z 5

Opravdu nemám slov, tak promyšlený příběh, bravurně završená série❤️

Medasek
07.08.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Začala jsem jí číst a už mě nikdo od ní neodtrhl. Jedna z mála knih kvůli které jsem ani nemohla spát. Děj postav byl strhujíci. Některé části bylo naprosto překvapující. Něco se dalo očekávat a občas se děj trochu táhl, ale jinak naprosto dokonalé ukončení série. Škoda, že nebudou už další díly. :( Autorka by mohla napsat ještě nějakou novelu, která by ukázala co se stalo s postavami po nějaké době.

ajak
06.08.2019 5 z 5

Jak to shrnout? :) prostě to bylo úžasné dokončení série, v pruběhu knížky jsem měla převážně husí kůži, no co říct Maasová prostě umí :)

kikibo
06.08.2019 5 z 5

Naproto mi to vzalo dech, knihu jsem musela několikrát odložit abych to vydýchala, co mám teď dělat se životem ?! ????smala jsem se, brecela smutkem i dojetim . ten konec je... jak to říct, uspokojivý a přesto by to chtělo ještě něco, doufám, že bude nějaká novela!!
Potřebuju ji.
Naprosto famózní zakončení nejlepší a mé nejoblíbenější série .

NicNedaNicNema
06.08.2019 5 z 5

Tak díl se líbil celkově.
Konec vidím docela otevřenej, že by třeba časem Sarah měla v plánu pokračování, či novelu?
!!! spoiler tak trochu !!!
1.část spoileru
Vzhledem ke konci by ještě jedna kniha být mohla s příběhem o Dorianovi a Manon, nebo to dopadne jako u Dračích jezdců, kde láska skrz zaváháni Aryi mezi ní a Eragonem nebyla naplněna?!
2.část spoileru
Mohl by se objevit ještě i příběh po obnovení celého světa, s tím jak se jim vede a třeba s děťátkem Jeřába a Aelin, jímž slíbila Yrene pomoct až bude na cestě malé.

Lovebooks14
05.08.2019 5 z 5

Páni...to je snad to jediné, co mohu říci. A přesto říkám páni, tato kniha brala dech. Přečetla jsem každičké slovo a každou větu v této témeř 1000 stránkové knize za necelé tři dny. Prakticky jsem nedělala nic jiného. Připadala jsem si jako bych v tom světě byla taky. A ten konec. Bohové, ten byl tak neskutečný a přesto opravdový. Když jsem četla první díl opravdu jsem si nemyslela, že to skončí takhle. Kniha mi vzala dech. Miluji celou tuhle skvostnou sérii, kterà pro mne byla od začátku něčím víc než jen vymyšleným příběhem sepsaným v knize. Kupujte, pučujte, cokoliv, jen si tu knihu přečtěte a nechte se vtáhnout do nezapomenutelného děje.

OxxyOyxxO
05.08.2019 5 z 5

Páni.
Tohle... Tohle teda bylo něco.
Abych pravdu řekla, tak nějak jsem nevěřila, že by se autorce podařilo na těch skoro tisíci stránkách uzavřít tu asi tunu dějových linek patřící asi dvou tunám postav, které si tam vytvořila, ale ano, vážně se to povedlo. (A stejně tak bych nevěřila, že by se mi mohlo podařit tu neskutečně tlustou bichli přečíst za necelé tři dny, ale stalo se.)
Linka s Manon a Crochankami byla skvělá, dokonce ani ten Dorian mi tam nevadil - i přes to, že jsem čekala, že se jim tam bude tak trochu plést pod nohy, což se díky bohu nestalo. Chaol mi lezl krkem nachlup stejně jako v minulých knihách, (stejně jako jeho a Yrenina linka, než se do ní přidaly ostatní postavy) ale to jsem tak nějak čekala. Ale jak moc mi vadí Chaol, tak moc žeru vztah Lysandry a Aedona. No a k lince s Aelin se vzhledem ke spoilerům vyjadřovat nějak do podrobna nebudu a jediné, co řeknu je, že i ta byla vážně vydařená.
Co se týče bitev a akčních částí... No, některé byly slabší, jiné silnější, u některých jsem přeskakovala odstavce, od jiných jsem nedokázala odlepit oči, ale všechny plus, mínus splnily účel - navodily úžasnou atmosféru, jak zoufalství, tak naděje, a donutily mě se o postavy skutečně bát. Takže si vlastně nemám na co stěžovat.
Tahle kniha se každopádně povedla, i přes tu délku mě skoro celá, krom těch několika málo bojových částí bavila a já beru jako víc než podařené ukončení jedné z mých nejoblíbenějších sérií.

PS.: koho z vás, když jste četli tu první hezky napsanou a čtivou knihu o osmnáctilené nájemné vražedkyni, zlém králi a rýsujícím se milostném trojúhelníku napadlo, že se z toho jednou stane něco takhle velkýho?

PPS.: doufám, že ta předchozí věta dává smysl

jamesak
04.08.2019 5 z 5

Na začátku léta jsem začal celou sérii znovu a vyšlo mi to pěkně, v pátek mi naskočila e kniha, celý víkend jsem se nemoh odtrhnout. Bylo by fajn kdyby vyšli i audioknihy, moc rád bych se vracel, číst to celé znovu už se mi nechce a strojové čtení není zatím ono. Jen nechápu co jim tak trvalo, originál vyšel loni na podzim, tuším v říjnu. Ale dočkal jsem se a mohu jen doporučit. Dávám plné hodnocení, i když jsem mimo cílovou skupinu, je mi 44 a jsem muž, je pro mě zatím tato série nejlepší fantasy. Děkuji paní Maasová....