Království popela

Království popela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412489/bmid_kralovstvi-popela-9Kk-412489.jpeg 5 1631 305

Aelin riskovala vše, aby zachránila svůj lid a lidi, které miluje. Zaplatila za to strašnou cenu a teď je uvězněna v kovové rakvi a mučena. Pouze vědomí, že na ní závisí osud všech, jí brání v tom, aby podlehla. Aedion a Lysandra zůstávají poslední, kteří brání Terrasen před naprostým zničením. Chaol, Manon a Dorian jsou roztroušeni po celém kontinentu a musí sami volit cestu k naději na spásu. Až se všechny cesty spojí, čeká je velká bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Kingdom of Ashes , 2018

genikuxik
09.10.2019 5 z 5

Všechny palce nahoru za tento konec...celá kniha byla skvěle napsaná, krásně se prolínaly děje jednotlivých postav a spisovatelka udržela mou pozornost i přesto množství stran...jedna z nejlepších sérii, které jsem v této kategorii četla - nejspíš vůbec nejlepší, jelikož jsem četla jednotlivé knihy i s odstupem třeba 1 roku a pořád jsem si pamatovala děj, což u mě nebývá úplně běžné...takže za mě jednoznačně 100 %

Black54
07.10.2019 5 z 5

Závěrečný díl této ne zcela obvyklé ságy. V prvním případě bych chtěl poděkovat autorce za krásně strávené hodiny u její ságy. Skleněný trůn se velmi povedl i když jsem mu po prvním díle moc nevěřil. Trošku jsem se nemohl ztotožnit v prvním díle s úvahy hlavní hrdinky a bylo pro mě zvláštní nahlédnout takhle do ženské hlavy. Nicméně dalším dílem si mě už autorka omotala kolem prstu a zcela jsem propadl této sérii. Přesto pár kostlivců kniha má. Nejvíce mi Kazilo celkový dojem mnoho příběhových líní, které mi na konci knihy kazily celkový obraz finálních střetů. Druhá zásadní věc je Happy End celý svět v troskách a všechny hlavní postavy ready? No což, nebuďme jako Martin, který si pozabíjí 90% hlavních postav, ale neškodilo by této knize trošku menší pohádkový konec. Jinak se mi kniha a celá série velmi líbila, proto mě mrzí že skončila. Doufám, že autorka začne psát další podobnou sérii nebo bude pokračovat v této leč později/dříve. Takže všem milovníkům fantasy z celého srdce DOPORUČUJI!!!!!

Bekerče
29.09.2019 5 z 5

Jsou to dva dny, co mám poslední díl dočtený. Kupodivu jsem to nečetla vkuse, ale s malými přestávkami. Nebylo by to tím, že mě to nebavilo, spíše jsem neměla tolik volného času. Ve výsledku to vůbec nevadilo, jelikož si to člověk o to víc užil, o to víc to prožil s hlavními postavami. Moc se mi to líbilo, ale přišlo mi to ukončené až příliš růžově. SPOILER: Samozřejmě nějaké oběti byly - Třináctku jsem oplakala, na jejich "Společně!" nikdy nezapomenu, Gavriel si zasloužil lepší konec než jaký mu Maas přichystala. Ale na to, jak šílené to bylo, tak v podstatě všichni důležití přežili. Mezi mé nejoblíbenější dvojce patřila Manon s Dorianem! A překvapivě mě bavila i Yrene s Cholem (přestože jsem ho jednu dobu v sérii příliš nemilovala). Jak už tu někdo zmiňoval, příjde mi, že některé věci (viz. víly a vlci) se tam objevily tak náhle a nevysvětlitelně, že to trošičku kazilo dojem z knihy - vždycky, ale vždycky je přišel někdo zachránit, aniž by to tam bylo nějak objasněno. KONEC SPOILERU.

Na závěr bych chtěla říct, že to určitě stojí za přečtení!!! :) Maas je neuvěřitelná spisovatelka. Je mi úplně líto, že už je celá série za námi z toho hlediska, že už se nemám na co těšit. Na jednu stranu je to dobře, možná až příliš růžově, ukončeno. Určitě si sérii někdy přečtu znova!! :)

A poslední věc - ten pohled do světa Dvorů.... to bylo sakra nečekané a sakra husté! :D To, jak to autorka spojila se mi moc líbilo! :)

GabrielaSK
26.09.2019 5 z 5

Jsem na straně 433 a nesnáším Elide!

kla.kuc
26.09.2019

V lepší konec snad fanoušci Sarah Janet Maas nemohli doufat...

Asi každý věděl, že bude zavěrečná bitva, ale takhle by si ji asi nikdo nepředstavoval. Popravdě jsem se docela bála o Aelin, když se postavila sama a skoro bez sil Maeve a Erawanovi, ale věřila jsem, že si nějak poradí. Samozřejmě nás Maasová nezklamala a napsala to skvěle. Bylo tam napětí, láska a sebe obětování. Je pravda, že mi některé postavy přirostli k srdci a jsem ráda, že jejich příběh skončil tak, jak si zasloužili. Yrene je pro Chaola ta pravá a jejich dítě bude mít ty nejlepší rodiče. Aelin se k Jeřábovi skvěle hodí a nikoho bych jí nepřála víc. Doufám, že se Jeřabova iluze vypní a budou velká a šťastná rodina (protože si to oba zaslouží po tom, co si vytrpěli). Elide a Lorcan jsou parádní dvojka a Lorcan by Elide stejně nikdy nepřestal milovat. K Aedionovi s Lysandrou není co říct... ti dva se hledali, až se našli. No a nakonec Dorian a Manon. Neuzavřená kapitola. Pouze doufám, že se ti dva zase někdy uvidí. Ale je pravda, že kdyby si Dorian vzal Manon už by to nebyla ta Manon, která nikdy nevydrží dlouho na jednom místě a to by přeci nikdo nechtěl ne? No a statečný čin třináctky byl jako třešnička na dortu. Doufám, že je Asterin v nebi se svým dřevorubcem.

Takže na úplný zavěr mohu pouze říct... bylo to Senzační...

PeLin
24.09.2019 5 z 5

Paní Maasová je opravdu neskutečná autorka a já se před ní skláním. Vytvořit takto promyšlený svět se skvěle vykreslenými postavami, kde do sebe děj dokonale zapadá a vše se do nejmenších maličkostí pomalu odkrývá, je umění. Knihu jsem dočetla před pár minutami a jsem nadšená a zároveň smutná, že už je konec. Postavy mi neskutečně přirostly k srdci a proto jsem ráda, že jim bylo dopřáno hezkého konce. I přesto, že je tato kniha neskutečná bichle, ani na chvíli jsem se nenudila. Ani nedokážu říct, kolikrát jsem u ní skoro nedýchala a kolikrát jsem měla v očích slzy. Tato série se rozhodně zařadila mezi mé nejoblíbenější a já si musím dát co nejdříve rereading.

girdi
22.09.2019 5 z 5

Nadšení. Absolutní radost a spokojenost. Když jsem viděla počet stran, nejdřív ve mně trochu hrklo, protože jsem si nedokázala představit, že autorka udrží dynamiku, napětí a vůbec všechnu tu vášeň, co v sobě tahle série má. Dokázala to! Všechno se nádherně pospojovalo, uzavřelo a zároveň to byla zběsilá jízda plná akce, děje, lásky a boje. Děkuji za ten krásný konec . Vážně mě to úplně pohladilo na duši.

niced
20.09.2019 4 z 5

Poslední díl se mi četl dobře, konec ok, nic moc překvapivého. Na celé sérii se mi líbil vývoj postav. Celeanino střídaní partnerů mě potěšilo svou reálností, není to taková klasika - holka pozná kluka a je to láska na celý život. Příběh jsem hltala ale Celeana mě dost často vytáčela tím, že se chovala opravdu jako pubertální spratek, pořád ty její řeči alá \"jsem nejlepší zabiják na světě\". Na konci už naštěstí trochu dospěla a začala se chovat líp, bohužel byla zase ochotná se pro svět úplně obětovat a ještě za to strašně bojovala, to je prostě otřepaná klasika, hrdinka, která nikdy nemyslí na sebe, jenom na ostatní.

Jinak celý tenhle svět byl skvěle vymyšlený, je super, že se děj ze začátku vyvíjel trochu jiným, jednodušším směrem a pak se ukázalo, že je to složitější a tam už byla vidět ta propracovanost historie království atd. A samozřejmě nad láskami Celeany jsem se rozplývala.

Človíček678
18.09.2019 5 z 5

Krásné ukončení série. Nemohla jsem jinak než pozorovat ten neuvěřitelný vývoj postav a příběhu od první knihy. To jak se změnili.

Kniha sama o sobě nebyla zas tolik překvapivá. Ale příběh mě po pár stránkách strhl a já jsem úplně zapomínala na svět kolem sebe. Jsem neuvěřitelně smutná, ale zároveň i ráda, že tato série skončila.

Denisa153
18.09.2019 3 z 5

Po takové době čekání na konec jsem čekala asi trošku víc, je to pro mě zklamání.

marry8997
16.09.2019 5 z 5

Nemám co říct. Obdivuju, jak má Sarah děj promyšlený. A přiznám se, že jsem u tohoto dílu šíleně brečela. Prostě nádhera a dokonalost v jednom.

zuzlina
16.09.2019

Ja miluju maas, ale jak jsem v zivote nic nevytykala a byla u me nej spisovatleka ever...tak tady teda budu a rovnou dve veci.
SPOILER...

To muceni Aelin, uz bylo dost pres caru, tak ze se mi nechtelo cist chvilema dal....
Po tom vsem co te postave udelala..?

Mam rada lorcana a elide. Vsechny mam moc rada, ale nikomu se nic nestalo (smrt myslim) po celou serii, vzdy z toho vybruslili...ale musela to udelat.
Musela mi to udelat proste.

JA JI TU 13 NIKDY NEODPUSTIM!
Vazne sem jednina komu to vadi?
Neodpustim ji to. Neodpustim. Neodpustim.

A taky mi prislo uz trochu mimo, ze tam mezi svety flakla frey a rhyse...to snad nemuselo bejt.

Takze diky tomu, ze od obeti 13, jsem neustale brecela, jsem si bohuzel stastny konec vubec neuzila. Chudak MANON
Proste nejvernejsi pritelkyne.
Neospustim ji to!

Kjuka
15.09.2019 5 z 5

Nádherné uzavření celé série!

ZuWhitethorn
15.09.2019 5 z 5

Možná ze mě mluví sentiment, ale tohle byla asi fakt nejlepší knížka tohoto roku. Konečně jsme mohli vidět všechny naše oblíbené postavy na jednom místě, ve velkolepém finále, které mi přišlo lepší než ve Dvoru křídel a zmaru. Autorka prostě umí psát, knížku jsem přečetla za tři dny.

evik.sv
11.09.2019 5 z 5

Jedným slovem Užasné!!!Kniha je nad mé očekávání bála jsem se , jak si se závěrem ted už můžu říct nejlepší série co jsem kdy četla autorka porádí.A děkuji za neuvěřitelné zážitky , které jsem mohla s Jeřábem a Aelin a dalšími prožít.Kniha mě doslova napumpovala abych věřila , jak autorka chtěla , že nic není nemožné a pokud věříš splní se ti to o co budeš usilovat.

Knihomolka582
09.09.2019 5 z 5

Četla jsem celou sérii Skleněného trůnu a pokaždém díle jsem byla o to z děje knížky nadšenější. Prožívala jsem každý okamžik děje. Poslední díl ,této úžasné série,byl prostě dokonalý. Mělo to všechno, měla jsem pocit, že u každé skupinky naších vílých přátel byla jakási cestička, která nakonec zkončila, tam kde má být. Strašne se mi líbilo ukončení celé knížky.

Market116
09.09.2019 5 z 5

Neskutečné, prostě neskutečné.
Maličko jsem se bála, jak tato úžasná série skončí, ale teď vím, že jsem se obávala zbytečně. Naprosto splnila a překonala má očekávání. Tento poslední díl, toto finále bylo zkrátka dokonalé. Užívala jsem si ho od začátku až do konce. Přímo jsem hltala každé slovo, větu, odstavec, stránku, kapitolu...ano, tak napínavé to bylo.
Nikdy by mě nenapadlo kolik emocí můžu najednou prožít...ať už radost, smích, dojetí, smutek, pláč (a že ho bylo), strach nebo bolest...ale Sarah všechno tohle dokázala a vyrazila mi tím dech, jak talentovaná autorka to je.
Spoilery
Nikdy nezapomenu když jsem poprvé četla Skleněný trůn a ani v nejmenším by mě nenapadlo, co z toho vzejde. Byla to opravdu velmi dlouhá cesta a já nikdy nebudu litovat, že jsem se na ní spolu s Aelin a ostatními hrdiny mohla vydat, že jsem je svým způsobem mohla doprovázet. Všechny jsem si tak moc zamilovala, že nejtěžší na tom je se s nimi rozloučit...přesto jsem za ně šťastná, za jejich lepší svět, kterého dosáhli.
Kniha má bez mála tisíc stran a i tak bych brala dalších tisíc...
Abych pravdu řekla, vůbec jsem netušila jak to dopadne...vlastně jsem i ráda, protože vše dopadlo líp než bych si kdy vysnila a bohužel beze ztrát to nejde...
Aelin navždy bude mou velkou hrdinkou, kterou budu obdivovat...a k tomu Jeřába a její novou "tlupu", která nemá chybu :)
Dorian...ten bude navždy mým vysněným princem/králem, zamilovala jsem se do něj od samého začátku...
Manon byla taktéž skvělá...ale její ztráta...
Mám ráda jak Sarah téměř všechny páruje...nevím kdo je lepší...Elide s Lorcanem, Chaol s Yrene, Aedion s Lysandrou nebo Nesryn se Sartaqem ♥
S Erawanem a tou "valgskou čubkou" Maeve se vypořádali skvěle...jen škoda, že jí Dorian nevyřídil hned, když mohl...
A ty prokletí Bohové...to, co provedli Eleně...dobře, že to Aelin nenechala jen tak...a proto mě maličko mrzelo, když téměř ztratila svou úchvatnou moc, ale radši to, než kdyby měla zemřít...konec konců má Jeřába a spolu dokáží nemožné ♥
Mohla bych o této knize psát pořád, jak dokonalá je, ale to bych tu byla do zítřka...takže jen dodám, že je tato série neskutečně čtivá, napínavá, dech beroucí a naprosto jedinečná. A pokud se jí rozhodnete přečíst nebudete litovat, stojí za to. Moooooc jí doporučuji.
"Bylo nebylo...v zemi dávno spálené na popel žila mladá princezna, která milovala své království" ♥
Miluji tuto sérii ♥ navždy bude mít místo v mém srdci ♥

duben
09.09.2019 4 z 5

Uff, tak konečně konec. Z původního "přečtu si jednu knížku snad to nebude tak zlé", z toho byla nakonec šílená sága bez konce, kdy na konci každé knížky v níž šlo o exitenci království, světa a vůbec se nakonec zjistilo, že se to vlastně nevyřešilo a musí se jít na další knížku kde půjde o ještě větší králoství/světadíl a vůbec. Z naprosto nedomyšlených zvratů na začátku série, alá nejlepší vražedkyně co vlastně nic neumí, každý jí to nandá až ke konci knihy se bezdůvodně stane šíleným strojem na porážení protivníků, aby na začátku další knihy zase stala neschopnou trubka, která se vzpamatuje až zase kolem půlky knihy, se to o něco zlepšilo. Nesmyslné prvky růžové knihovny bohužel zůstaly a ještě sem tam zrůžověly, ale autorka si očividně v průběhu psaní série postupně vyzkoušela ten sex v i realitě a z "och pohledů" a nesmyslných čekání na polibek, objetí, přes hořící palmy při první penetraci až ke konečně reálnějšímu pojetí.

Bohužel to byla nejotravnější část celé série, ale u té poslední knížky to aspoň neotravovalo tolik a dalo se to docela přeskakovat.

Pozor SPOILERY:

To, že hlavní postavy neumírají, vždy se spárují a vždy se nějak neshodnou, aby to nakonec byla ta pravá neutuchající láska jsme si asi během čtení útrpně zvykli. To že protivníci jsou úplná trdla, kterým pokud to dobře sledujete za celou sérii nevyšla snad jediná finta, jediný překvapivý moment a tyhle tisícileté bitosti co mají za sebou neskutečně bitev vždy dostanou na zadek od mladé holčiny a jejího "zabijáckého důvtipu" ... no ok.

To, že autorka celkem čtivě a hezky kombinuje je sice fajn, ale pořád platí, že když už to vypadá zoufale najednou se objeví armáda o které nikdo netušil a neměla existovat nebo v dřívějších knihách nějaká úžasná schopnost, která kdyby se použila už dávno, nemuselo se popsat tolik papíru. Alá víly a vlci na konci. Takže vlastně všichni, kteří měli být na základě krála Adarlanu vyhubeni, se jen někam schovali do ústranní. První půl knihy kdy autorka buduje napětí a zoufalství z toho jak je Aelin v truhle, je vlastně jinak když se pak dozvíme jak vlastně ve skutečnosti spřádala plány, sahal do hloubi magie, která s okovy nemá jít používat a další dějové "zvraty" (čti nelogické nesmysly). Věřím, že kdyby se objevil na závěr ještě oddíl jednorožců a pomocí duhy zachránili Aelin a Terrasen, vlastně by se tomu už ani nikdo nedivil.

Právě tyhle dějové zvraty o kterých se v knize nic nenaznačí pak působí jako špatně psaná detektivka, kde celou dobu zkoumáte jestli je vrah zahradník nebo sluha a přitom je to náhodný obchodní cestující, který přece měl od začátku vedle zakrváceného nože svou vizitku, jen vám to celou dobu autor knihy zamlčel a teď "šok" s vrahem je to jinak. Asi takhle hloupě na mě působil závěrečný zvrat v rozhodující bitvě.

Nakonec ale místo 3 hvězd dávám 4 za to, že autorka překvapivě takhle velkou sérii jednak dopsala, udržela plus mínus v podobných mantinelech a celkem pěkně ukončila a svedla různé dějové linky do sebe. A taky za to, že už nemusím číst další díl.

Na rozdíl od ostatních doufám, že se k téhle sérii už nikdy nevrátím, protože by mě ty nelogičnosti a růžovoknihovnová cukrkandlovost už asi umořila :)

adela3429
08.09.2019 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že už je konec. Ačkoli je Skleněný trůn autorčinou prvotinou, Sarah J. Maas se v průběhu let neskutečně vypracovala, takže sérii ukončila na hodně vysoké notě. Určitě jsem sérii nečetla naposledy a už se nemůžu dočkat dalších autorčiných počinů! :)

Vendulis
06.09.2019 5 z 5

Tohle bylo opravdu skvělė. Napětí od začátku do konce, vše ukončeno, i slzicka ukápla a to u knih brečím malokdy. Ach jo, už teď je mi smutno :)