Věž úsvitu

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Antice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375472/vez-usvitu-3eb-375472.jpg 4.6480

Skleněný trůn / Trón zo skla (6.)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Tower of Dawn (2017)

Kniha Věž úsvitu

Kukicka

Tuto knihu jsem mela od jejiho vydani nekdy pred rokem. Stale jsem ji odkladala a ted vubec nevim proc. Byla to paradni jizda. Na zacatku jsem mela trochu problem se zorientovat a vyznat se ve spouste jmen, ale potom to byl uz jen krasny pribeh. S.J.Maas je spisovatelka s velkym S. Jinak se to rict neda. Ten pribeh, vsechno to propojeni, ten svet kolem s magii, ruky, pavouky, demony, menici, princi... Tato kniha se mi libila asi za vsech dilu zatim nejvic. Jedine co mi malinko kazi naladu je, ze v kazdem dilu nekdo nekoho miluje skoro az za hrob a v dalsim dile uz je to zase nekdo jiny. To mi malinko kazi dojem, ale Maas to vzdy poda tak, ze clovek uveri, ze tohle uz je opravdu to prave :-D

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších. Začnu asi Chaolem. Díky této knize se u mě dostal dost vysoko. Yerene je přímo úžasná. Tato léčitelka mě měla obmotanou okolo prstu už od samého začátku. To mi trochu překážela Nesryn. Ovšem jen co se po jejím boku objevila nejlepší postava knížky princ Antici vše bylo jak ma být. V knize jsem si oblíbila také Brothe a její ohništní matku. A nesmím zapomínat na našeho měniče. Děj byl obzvláště v druhé polovině akční a napínavý. Přinesl mnoho nečekaných zvratů a nástrah. Musela jsem se smát při zmínce o žluté pohovce. Co se mi ale nejvíce líbilo, byla hnízda ruků, nebo zvonečky ve věži léčitelů. Tento díl jsem přečetla hned dvakrát a možná si ho přečtu ještě jednou.

andrejci

Tak tohle bylo skvělé napravení Chaola. Ze začátku jsme ho neměla moc ráda ,ale jsme si hodně oblíbila. Yrene mi byla sympatická i předtím a teď je ještě víc. Bylo takové oddechovka oproti jiným knížkám od Maasové, ale zase to bylo plné tajemství. Super tajemství. Dost mě pobavilo jak se bavili ohledně vzkazu. Opravdu se těším až Yrene odhalí kdo ji ten vzkaz dal. Já se opravdu strašně těším na další díl. Ještě že nemusím čekat tak dlouho.

Předchozí komentář:
(ale platí taky):
Masová je prostě ÚŽASNÁ. Já ty její knížky miluji. Má je všechny úžasné propojené. Nutně potřebují další díl jinak to asi nepřežiji.

genikuxik

Asi tak 3/4 knihy mě vůbec nebavily...ke čtení jsem se vysloveně nutila a několikrát jsem od čtení odešla za jinou knihou...tako kniha je z velké části jen výplň před velkým finále...ale ta poslední část je skvěle napsána a velice napínavý, takže nakonec 80 %

Airin

Naprosto skvělý díl!! Na příběh z pohledu Chaola jsem se velmi těšila, neboť jsem si ho velmi oblíbila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Yrene mi přirostla k srdci a i příběh Nesryn stál za to (i když mě bavil méně, než ten Chaolův). Celkově hodnotím velmi pozitivně a už se nemůžu dočkat posledního dílu této úžasné a naprosto jedinečné série! :))

Nallim

Zbytečný, zdržující díl? Ani náhodou. Důležitý díl před velkolepou bitvou. Kniha obsahuje hodně informací. Yrene jsem si hodně oblíbil. Je pravda, že jsem Chaola nemusel, knihu jsem dočetl až na podruhé, začátek se opravdu zbytečně táhne, ale konec stojí za to.

Coli

V té knize se prostě nic neděje :( Celá kniha by se vešla do jedné kapitoly. Celá série je čím dál nepoužitelnější a tahne se a tahne ..... Doufám, že napíše poslední knihu a pokoj od toho.

MaléZlo

Než jsem se do knihy pustila, stále mi vrtalo hlavou, jestli to bude stát za to. Chaola jsem nijak extra neprožívala a raději bych četla další díl z hlavní série, než jen nějakou novelu.
Jak moc jsem se mýlila. Kniha byla vážně skvělá a právě u takových to knih jde poznat, jestli umí spisovatel psát. Sarah je prostě jednička. Knihu jsem četla kde se jen dalo a moc mě mrzí, že už je to za mnou.
Nemám nijak extra moc věcí, co bych knize vytkla. Snad jen, že skončila :D
Yrene, Chaola, Nesryn, Kashina a vůbec všechny jsem si moc oblíbila. Už ať je tu další díl.