Věž úsvitu

Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Antice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375472/vez-usvitu-3eb-375472.jpg 4.5921

Skleněný trůn / Trón zo skla 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Tower of Dawn, 2017

Kniha Věž úsvitu

Mucq.luck

Po konci Říše bouří bylo poněkud kruté věnovat celou další knihu Chaolovi s Nesryn. Ačkoli byl začátek poněkud těžký, výsledek byl opět skvělý. Samozřejmě mi chyběla "tlupa", ale toto dobrodružství bylo stejně tak dobré. Nesryn příliš nemusím, cením si jí jako charakteru, ale není mi ani po tomto dílu příliš blízká, proto mě některé její kapitoly nebavily tolik, ale při čtení kapitol s pavouky jsem si vybavila Rona z Harryho Pottera :D
Celkově byla kniha vynikající, opět jsem se nemohla odtrhnout a jsem velmi zvědavá na finále.

Konfu97

Ze začátku jsem se nemohla začíst, knihu jsem odkládala.. ale autorka opět nezklamala a ač byly chvíle, kdy mi dej přišel utahaný a bez akce, které zde bylo opravdu málo, konec mi opět vyrazil dech. Již jsem nemohla odložit. Opět jsem byla vtažena do děje a měla pocit, že stojím vedle hrdinů a prožívám vše s nimi. Už se těším na finále.

helsinka_05

Myslela jsem, že kniha bude jen takovou vatou před koncem, ale nebylo to tak. Tato kniha mě z celé série bavila asi nejvíce (možná to bude mou slabostí pro Chaola :)), v knize se dozvíme mnoho důležitých informací. Tato kniha opravdu stojí za přečtení.

Hellothere

(+ SPOILER) Řekla bych, že tuto knihu bych dokázala shrnout velmi jednoduše a to TICHO PŘED BOUŘÍ. Byl to takový klidný, ale přitom naprosto neskutečně důležitý a nezbytný díl. Jsem ráda že Yrene a Chaol dostali prostor. Nějak nevím co si myslet o Nesryn, nějak jsem si k ní nedokázala najít cestu. Ale miluju Kashina, Sartaqa a Hasar. Jsem ráda jak se Nesryn dostala k rukhinům, to bylo neskutečně zajímavé. Myslím si, že bylo důležité si "odpočinout" od Aelin. Protože nás to akorát navnadilo na další dějovou linku. Trochu jsem se bála, aby díl nebyl nudný bez Aelin, Lorcana nebo Jeřába. Tak to jsem hned po první kapitole zavrhla. Prostě díl skvělý jako každý jiný a rozhodně spisovatelka opět dokázala jak je neskutečně talentovaná.

Tereziee

Ze začátku se mi do tohoto dílu moc nechtělo. Podle komentářů tady na databázi jsem asi nebyla jediná. Musím ale říct, že Věž úsvitu byl jeden z nejlepších dílů. Stalo se zde toho tolik a kousky skládačky začínají pomalu zapadat na svoje místo. Teď už mi nezbývá nic jiného, než se vrhnout na poslední díl. Tahle série je prostě skvělá! ❤️

Arlienen

Kniha byla ještě lepší, než jsem čekala. Budu upřímná, když řeknu, že mi trochu chyběla Aelin a Jeřábova tlupa. Ale Chaol a Nesryn byli naprosto vynikající. Úplně mě jejich dobrodružství pohltilo!
Teď jen přečíst poslední díl.

MatoPalkes

Napriek tomu že to bolo bez Aelin sa mi príbeh veľmi páčil a knihu som si skvele užil.

Roselunda 1928

Opuštění mých oblíbených postav příběhu neuškodilo, jak jsem se obávala, děj se rozvinul velice hezky dalším směrem a celkově mě tato kniha navnadila na přečtení dalšího dílu.