Šest vran

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/sest-vran-2dL-345027.jpg 4.51459

Šest vran / Vrania šestka 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Six of Crows, 2015

Kniha Šest vran

jaja4
včera

Je to hrozne rozťahaaaannnééé, otravné, plné zbytočných opisov a dialógov. Veľmi slabé a úmorné fantasy.

Kasana

Dobře, dobře, dám tomu 4/5, ale má to jen tak tak. Nikdy jsem nečetla sérii Griša (uf, stačí si přečíst ty komentáře a děsí mě to si přečíst) a asi mi to i chybělo, protože jsem tomu světu moc nerozuměla. Kdyby tam nebyla ta mapa, byla bych rozhodně ztracená.

Ta kniha má hrozně pomalý spád. Doslova do poloviny knihy se nic nestane, ani nevyjedou z města. Já rozumím, že je potřeba se připravit, ale ... já tu knihu četla asi dva týdny a to by mě běžně trvalo přečíst tak den dva maximálně. Nemluvě o tom, že až poté, co jsem to četla podruhé, mi to dávalo daleko větší smysl.

Postavy jsou parádní. Radost číst, jak je každý jiný, někteří mají mezi sebou vztahy už předtím, než je dá Kaz dohromady, každý má jiné problémy ... Radost číst z každého pohledu (kromě Wylana, docela by mě zajímal jeho úhel pohledu, tak snad v druhém díle).

Nevím, jestli je to záležitost jenom Šesti vran, ale Leigh má trochu problém s psaním dialogů. To, co říkají, je fajn, dává smysl, ale ráda bych uviděla něco, co se děje mezi tím, nějaký pohyb, něco, čeho si všimnou nebo co jim připomene. Zejména Kaz by si takových věcí všímal daleko víc a ani on se o takových věcech moc nezmiňuje. Jasně, kniha by byla delší, ale trochu by to zpestřilo čtení.

Anetka03

Kniha se mi moc líbila, lehce se četla a dokázala mě napnout i rozplakat. Na konci mě, ale zklamala, protože má otevřený konec.

Skippka

Líbí se mi svět do kterého jsem díky Inej a Kajovi vypadla. Líbí se mi i pohledy jiných postav. Knížku jsem zhltla za dva dny :-)

Cress

Tahle kniha je prostě dokonalá. Jako čekala jsem pecku, ale ne až takovou. Všechny postavy (hlavně Ninu a Matthiase) miluju a chci víc. Všichni povinně přečíst.

daryna

Hodně jsem se na tuhle knihu těšila. 2x jsem ji začala číst a pak jsem přestala. Všichni říkali, že se musím tím začátkem prokousat a pak to bude skvělý.
Mno, prokousala jsem se a neříkám že to bylo úplně špatný, ale... od Leigh jsem čekala trochu (hodně) víc. Navíc; miluju knihy s otevřeným koncem, které mě hned navnadí na další díl. Tady jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla.
Mír s vámi

kristie

Na Šest vran jsem se vážně těšila, protože to vypadalo na naprostou bombu... Ale nejspíš nejsem cílová skupina a YA holt už není pro mě. Běžně přečtu knihu o 400 stranách za 2-3 dny. Ale Šest vran jsem, hlavně prvních 150 stran, četla po pár stránkách a ne a ne se začíst. Příběh sám o sobě se mi líbil, druhá polovina knihy měla celkem spád, ale nějak se u mě nedostavil ten pocit, kdy se nemůžu dočkat až se do knížky zase začtu. Zpětně to hodnotím jako fajn počtení, druhý díl nejspíš někdy přečtu, abych věděla co má Kaz v plánu a jak to dopadne se všemi vránami, ale určitě ne hned.

KarolStarkcz

Tato knížka mě vážně nadchla a řadím ji mezi mých top 5 knížek. Autorka vypracovala úchvatný svět a ojedinělé hlavní hrdiny. Ale musím vás varovat - tohle není žádná oddechovka. Paní Bardugo na vás vychrlí spousty jmen, ve kterých se ze začátku hůře vyznává, ale postupem času si na ně zvyknete a doufám, že vás to vtáhne do děje, stejně jako mě. Samozřejmě doporučuju i druhý díl Prohnilé město a první sérii z tohoto světa, kterou však není nutno číst - Griša.

Podivné město
Podivné město