Šest vran

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345027/sest-vran-2dL-345027.jpg 4.61110

Šest vran / Vrania šestka (1.)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Six of Crows (2015)

Kniha Šest vran

Havraspárka

Autorka oplývá až neskutečným talentem vtáhnout čtenáře do děje, I když jde o sebenudnější scénu. Opravdu jedna z nejlepších fantasy, co jsem kdy četla.

ivič

Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale velmi mě překvapila. Postavy mi byly většinou sympatické a jsem ráda, že žádná postava nebyla čistě kladná. Kniha vždy uměla něčím překvapit, takže jsem se nemohla odtrhnout. Celkově asi jedna z nejlepších fantasy co jsem kdy četla.

ŠarlotaK

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Poslední dobou jsem měla smůlu na knihy, protože jsem si je nemohla vychutnat dositosti, nýbrž pro mě byly předvídatelné. Šest vran mě ale nepřestalo každou chvílí udivovat a překvapovat. Hned se jdu pustit do druhého dílu.

Tenebien

4.5 hvězdičky
Ze začátku jsem se nemohla začíst. Trošku jsem se ztrácela, ale to bude tím, že jsem trilogii Griša četla už asi před dvěma roky a k Šesti vranám jsem se dostala až teď. Každopádně po asi 100 stránkách jsem se začetla, že jsem se nemohla odtrhnout. Takoví fantasy Dannyho parťáci. :-) (čteno v originále)

Aki12

Šest vran je knihou, do které se chcete začíst, i když jinak žánru fantasy neholdujete - je totiž skvělou směsicí napětí, zajímavých odhalení, neskutečně promyšlených dějových linek, mezilidských vztahů a dobrodružství. Kaz a kumpáni vás prostě okouzlí natolik, že budete lačnit po finálním rozuzlení. Nad autorčinou schopností si promyslet všechny možné varianty a strategie, dosud nepřestávám žasnout.

Barik05

Rozhodně ji řadím mezi nejlepší knihy jaké jsem kdy četla. Pověst tuto knihu předchází a musím říct, že ta pověst rozhodně není přehnaná. Zamilovala jsem se do ní hned u prvních řádků a bez dechu četla až do konce. Byla to vážně jízda. Masakr, ale jen v tom nejlepším slova smyslu. I když jsem si některé věty musela přečíst dvakrát, než jsem jim porozuměla. Už se těším na další díl, snad bude taky tak úžasný.

petra5588

Od téhle knihy jsem neměla žádná závratná očekávání, přiznávám, že mě zaujala hlavně obálka. Ale to, jak umí autorka pracovat s postavami a stupňovat napětí, to mě vážně dostalo. Překvapila mě každá další kapitola, a to se mi moc často nestává. Určitě jdu do dalšího dílu :)

Kat9

Přestože tato kniha pro mě nebyla úplně stoprocentně dokonalá, musím dát vyšší hodnocení, už jen kvůli některým super postavám (Kaz a Inej) a také tomu, že jsem teď vážně docela "navnazená" na další díl ;-).