Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3195 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Vendulis
15.10.2017 5 z 5

Začátek trošku nudnejsi, ale potom pribeh nabral spad. Hrdinove me taky bavili. Kazdy mel svuj zajimavy osud a nebyli to zadne princeznicky a princatka, kteri byli predurceni k tomu byt vyjimecni, ale "gangsteři ", kteri nemeli v zivote nic zadarmo.
Trosku me zarazila pasaz na konci knihy, prisla mi nerealna i za daných podminek, ktere Nina mela :D. Jinak ale originalni pribeh. Kniha se mi moc libila. :-)

ivousekk
13.10.2017 4 z 5

Vždycky jsem si myslela, že nejsem na fantasy. A už dlouho nepatřím mezi young adult cílovku. Ale anotace mi přišla dost lákavá a i díky pozitivním ohlasům jsem po knížce sáhla. A dojem je jednoznačně pozitivní. Mně se to líbilo :)
Bylo to zajímavé, nápadité a napínavé. Celé skupince Gaunerů jsem fandila a otevřený konec jednoznačně vybízí k pokračování. Snad bude brzy.
Jen jednu výtku mám, a to k věku postav. Na to, jak byly prezentovány ostřílené, zkušené a jejich myšlení dospělé, tak mi k nim věk 16 - 18 prostě neseděl. Víc by mi pasoval a byl uvěřitelný o 10 let víc.

lavi25
10.10.2017 5 z 5

Abych řekl pravdu,tak na tuhle knížku jsem se hrozně těšil z recenzí od booktuberů. Knihu psanou takovým to způsobem jsem dlouho nečetl. Takové YA knihy mám prostě rád!!!!!!!!Doporučuji. bookstagram - knihokluk

Deaner
09.10.2017 5 z 5

Po dotčení knihy mě vrtá hlavou: je Jesper gay, a jeho city k Wylanovy jsou víc než kamaradské ? Strana 302, a konec 373-začátek 374...docela bych rád znal váš názor

TallulahBee
09.10.2017 4 z 5

Skvěle napsaná fantasy, která dokáže vtáhnout do děje. Více: https://ctuproradost.blogspot.cz/2017/10/ses-vran-leigh-bardugo.html

Ryora
08.10.2017

Knížka se mi moc líbila a myslim, že pokud autorka (autor?) bude mít v plánu psát další a další díly o dobrodružstvích této skupinky budu moc ráda to číst :) po dlouhé době mě něco velmi zaujalo:) skupinka úžasná a opravdu krásně popsané situace a i kdyz tam byly různé úhly lidí vždy se to příjemně zkombinovalo :) doporučuji

Any27
03.10.2017 5 z 5

Prostě úžasná kniha. Už když jsem ji poprvé dostala do rukou zamilovala jsem se do ní! A po dočtení? strašně se těším na další díl! Naprosto zbožňuji Inej. Ona je totiž fakt úžasná...určitě jedna z nejlepších YA hrdinek!

IvankaM
01.10.2017 5 z 5

ÚŽASNÉ!!

Ale mám dvě připomínky:
1. SPOILERY Z GRIŠI :(
2. panebože těch překlepů... Jak tohle mohlo projít... uvozovky buď někde chyběly nebo byly navíc... Pak tam byla tečka a čárka vedle sebe. Docela mě to rozptylovalo od čtení.

LadyAlis
27.09.2017 5 z 5

Chci ihned další díl!!! :) tohle byla bomba :) a ten konec mě teda opravdu dostal :-o

julythreemosen
27.09.2017 5 z 5

Tahle byla dokonalá! Skvěle vystavěné charaktery postav jsem si do jednoho zamilovala a děj byl akční a nutil mě číst dál a dál. Vránám jsem moc fandila a konec mě neskutečně navnadil na další díl, ale to si budu muset asi dlouho počkat. Nevadí, moc ráda se zase setkám s touto skvělou šesticí. Nehledě na to, že si mohu čekání zpříjemnit přečtením Griši. Hurá! Velikánské plus je za krásné mapy a ilustrace na začátcích kapitol. Opravdu velice povedená kniha po všech stránkách a já jí dávám zasloužených 5*.

Mishak
26.09.2017 5 z 5

Nenechte se odradit zmateným začátkem, protože pokud ho zvládnete přečíst, dostanete jeden z nejúžasnějších příběhů, které jsem v tomto roce četla! A to už ani znovu nechci zmiňovat jeho dokonalé do detailu promyšlené prostředí. PECKA!
Musím říct, že hlavní hrdinové měli opravdu z pr.... kliku (omlouvám se, ale jiné slovo použít nejde - kdo četl, chápe)! Ale díky jejich štěstíčku mohl vzniknout tenhle skvěle promyšlený a dotažený příběh! Smekám a někdy určitě přečtu ještě jednou. Teď už ale vyhlížím vydání druhého dílu a zkouším vlastníma rukama něco zajímavého vytvořit (jsem dost špatný materiálčik, to mi věřte - možná to chce jenom kapku potrénovat).:)

Lory
25.09.2017 5 z 5

Mnozí z nich si prošli peklem - ale to ještě netuší, že to nejhorší je teprve čeká. Kdo z nich vyvázne živý? Který z přízraků minulosti se jim stane osudným? A jak gigantický může mít jedna loupež dopad na zbytek světa? Jedna loupež, šest kriminálníků a tisíc způsobů, jak se to všechno může zhatit.
Tak nějak začíná další geniální fantasy. A jak to s vranami dopadlo z mého pohledu? Čtěte zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/09/sest-vran-zadny-slzy.html

kalinkacz
15.09.2017 4 z 5

Oproti Griše budete jásat, autorka v této knize totiž konečně vymačkala ze světa, který stvořila, co to jen šlo... Hlavní postavy jsou skvělé, každá je jiná a každá je jedinečná... Bohužel je začátek neskutečně zmatený... Vůbec jsem nevěděla, která postava je důležitá a která ne, na co se soustředit a na co ne.... Pak vše do sebe zapadlo, ale ten začátek jsem málem obrečela... Nicméně série to bude skvělá a já se těším na další várku napětí a akce...

kklepkaa
14.09.2017 5 z 5

Hrozně jsem se bála, že tahle kniha nedostojí toho, co jsem o ní četla, ale oddechla jsem si. Můj první vpád do světa grišů dopadl na výbornou. Autorka má parádně napsané postavy a vůbec celý svět i děj jsou neotřelé a dobře popsané. A hrozně se těším na další díl. Ach to čekání.

DariDerek
07.09.2017 5 z 5

Pro mě naprosto perfektní fantasy, plné napětí a akce. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/sest-vran-leigh-bardugo.html

mmmisulka.r
07.09.2017 4 z 5

Rozhodně originální fantasy, která je o několik levelů lépe propracovaná než Griša. Ale zase na druhou stranu mi tam chyběla ta milostná linka.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček