Bouře a vzdor

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4538

Griša 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Siege and Storm, 2013

Kniha Bouře a vzdor

SknihouVrukách

Z druhej knihy Griši som sa trošku bála, pretože jednotka bola dobrá, ale nebola som z nej až tak nadšená. Avšak, tento diel je lepší.

Autorka vynyslela tak strasne zaujímavý svet a som veľmi rada, že do tohto dielu dala trošku viac politiky a dozvedeli sme sa niečo nové. Čo mi však na tejto sérii veľmi vadí sú postavy, ktoré mi prídu strašne plocho napísané. Alina je namyslená, arogantná. Mal, k tomu sa radšej ani nejdem vyjadrovať, lebo ma štval v celej knihe a Darkling (Temnan) mi príde taký meh. Jedina dobrá postava je tu Nikolai. On je omnoho lepšie napísaný a veľmi som si ho obľúbila. Začiatok je plný akcie a aj keď stred je taký vyplnkový tak koniec si opäť užijete. Táto časť je možno typický druhý diel, ale myslím si, že nás dobre prípraví na posledný diel. Zvraty sa mi páčili a veľa z nich som nečakala.

Autorka má úžasný štýl písania. Občas sa tu našli aj veľmi pekné myšlienky. Do príbehu vložila aj romantiku, akurát tá sa dúfam, že sa ešte trošku viac rozvinie v poslednom diely. Kniha obsahuje krásnu mapu a taktiež rozhovor s autorkou. Z neho som sa veľa informácií dozvedela o autorke a sérii. Musím pochváliť aj vizuál knihy. Obálka aj vnútrajšok sú veľmi krásne.

Ja vám knihu odporúčam. Nie je to najlepšia séria, akú som čítala, ale mne sa aj tak veľmi páči. Jediné problém mám s postavami. 4/5✨

TheMelorry

Tenhle díl mi přišel pomalejší a méně zajímavý, než díl předchozí. Typický výplňkový díl, který funguje spíš jako překlenutí mezi výraznějšími dějovými zvraty. I tak jsem si ale čtení užila. Autorčin styl psaní je mi velmi sympatický a příjemný, stejně tak postavy (kromě Mala, ten mi k srdci opravdu nepřirostl) a prostředí, kde se děj odehrává. Opět nechybí několik výraznějších akčních scén. Větší část děje ale zabírají popisy cest, příprav...

ZapisnikTerky

Druhý díl byl lepší, než ten první. A to se nestává tak často. Tady už je Alina zábavnější a není tak ustrašená. Opravdu se to povedlo. Jestli chcete vědět, co na tomhle díle chválím nejvíc a co mě štve, koukněte do mojí nové recenze. :)

Ketfl

I tento díl byl od první stránky neskutečně čtivý, jenže čím víc děj postupoval, tím to bylo táhlejší. Akce přišla pak zase až ke konci knihy, čímž mě autorka pěkně nalákala na další díl, protože si prostě musím přečíst, jak tohle skončí. Jak mi byla Alina v prvním díle sympatická, tady v tom díle mě krapet štvala. Nejsem nějak extra nadšená ani z Mala. Ale Nikolaj se mi moc líbí, stejně tak Temnyj, jako pořádný záporák. No, jsem zvědavá, jak tohle celé dopadne.

Kaya77911
04.12.2020

Bozi kniha !!!

Luc.i
30.11.2020

Autorka prostě umí psát. Ta knížka je super, děj dává smysl, dobře se čte, hezky ubíhá. Největší problém mám s postavami, Alinu jsem nemusela ani v prvním díle ale tady mi přišla ještě horší a nějakej extra fanoušek Mala taky nejsem. Nevíc to vylepšil Nikolaj, on je prostě skvělej a Temnyje mam pořád ráda i když je to dost zaporák. V poslední kapitole jsem byla opravdu zmatená, mela jsem chuť řvát, brečet a někoho praštit. ...to byl zvrat. Konec mi nic moc nevysvětlil ale těším se na další díl. Celkem 4,5/5*

Vampirosa
09.11.2020

(+ SPOILER) Druhý díl na mě působí jako vyplnění času před velkým finále. Akce se v podstatě dočkáte pouze na začátku a konci knihy. Alina se připravuje na svého nechtěného milence a řeší problémy v ráji se svým milovaným věrným pejskem. Upřímně? V knize se toho příliš nestalo a kniha se více věnuje vztahům, než světové hrozbě. Kvůli tomuto uvědomění, dávám oproti předchozímu dílu hvězdu dolů, i když se mi knížka četla velmi dobře. Velkým plusem je Nikolaj, který mi začíná připomínat postavy z Šesti vran a stal se mým oblíbencem.

annes
08.11.2020

Druhý díl nenadchnul, ale ani neurazil. Musím uznat, že mě některé věci i mile překvapily, ale stále zůstává celý příběh průměrným. Třetí díl přečtu pro ucelení vyprávění o Alině, tak uvidíme snad to dobře dopadne.