Bouře a vzdor

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4461

Griša 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Siege and Storm, 2013

Kniha Bouře a vzdor

Nisshoku

Tento diel mi napriek nižšiemu všeobecnému hodnoteniu príde omnoho lepší ako prvý, paradoxne xD

andromeda020

Tento díl byl ze všech nejčtivější s úžasnými vedlejšími postavami. Miluji autorčin styl psaní a tohle byla pecka rozhodně si to přečtěte!

jcernaa

Kniha je skvělá, rychle se čte, má dobře vymyšlené zápletky a hlavní hrdiny si hned oblíbíte. Rozhodně doporučuji si přečíst. Jsem maximálně spokojená. ;)

Lea_41

Ty kráso... Mám stejné pocity jako u prvního dílu. Občas bych nejradši pár postav propleskla...
B-O-Ž-Í

nikiss76

Druhý díl byl slabší než díl předchozí (3,5 hvězdy), protože mi přišlo, že se děj točil v kruhu - útěk, lov dalšího umocňovače, zajetí, boj, útěk, boj, zajetí, útěk. Mezi tím neustále neshody mezi Alinou a Malem. Mohlo to být více zajímavé a více dramatické. Bavila mě postava Nikolaje, ten si mne opravdu získal a myslím, že fandím především jemu. Bohužel postava Aliny mě nijak zvlášť neoslnila a moc nerozumím tomu, proč za ní všichni tak pálí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Nazazin

Druhý díl, který má podobné natahování děje - začátek vás vtáhne, prostředek knihy musíte přelouskat a potom se dostanete ke konci, který je zase plný zvratů. Oproti minulému dílu je však tento poutavější, hlavně díky nové postavě, která je stejně okouzlující jako ve Zjizveném králi. Trojúhelník Alina, Mal, Temnyj je na palici, hlavně teda vztah hlavní postavy s Malem, který se mi zdá toxický.

neprilisdivna

Nejhorší díl trilogie, ale stejně jsem si čtení užila - hlavně kvůli skvělému světu.

s1ombrehimawari

(Možná spoilery) Spoustu lidí říkalo, že dvojka je lepší, takže samozřejmě já musím být výjimka. Alina a Mal mi přišli celou dobu nabručení a bez pokory vůči výše postaveným lidem. Dobře, paní světlonoška si to může dovolit, ale Mal? Vždyť to je prachobyčejný drzý chlápek. Celý díl byl strašně výplňkový. Jakákoliv akce stála za nic a když už to mělo blízko k nějaké dobré akci, tak to po jednom odstavci skončilo. Příběh je strašně povrchový a bez detailů. Autorka se neobtěžuje příběhem jiných postav. Promyšlenost nulová. Do očí bijící jazykové zpestření je strašný. Použití těchto slov, rádoby ruského jazyka, je zkrátka nesmyslné, tím způsobem, jak jsou zde použita. Vývoj hlavní postavy je zajímavý, ale mám k němu výtky a to hlavně kvůli jejímu love interestu. Vztah mezi těmahle dvouma postavama je toxický a jsem naštvaná kvůli tomu, že s tím hrdinka nic nedělá, ačkoliv o tom ví. Trojúhelník se nám s 95% šancí uzavírá, bohužel. Z Temnyje se stal rutinní sociopat. Nový muž v příběhu se mi líbí, ale je ho tam málo a autorka mu vůbec nevěnuje pozornost. Spoustu otázek a žádné odpovědi, a to jenom proto, že si Alina neumí dupnout.

Město ze skla
Město ze skla