Bouře a vzdor

kniha od:

Bouře a vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 3.9 1378

Griša série

< 2. díl >

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Siege and Storm , 2013


více info...

Komentáře (245)

Komentáře 245 Recenze 15

Beltrix
Beltrix
15.11.2023 3 z 5

Ach to typické prokletí druhých dílů - navazují na úspěšný první díl, ale ještě nepřinášejí rozuzlení. Bouře a vzdor představuje několik nových a zajímavých postav (bohužel zajímavějších než hlavní hrdinka sama) a nová místa, ale nabízí i návrat do míst důvěrně známých, leč změněných. Nechybí ani akčnější scény, zvraty a intriky. Proč tedy jen tři hvězdičky? Protože chybí něco navíc, co by mě lákalo knihu přečíst znovu; chybí hlubší zapojení do tohoto světa a jejich postav, byť je kniha v první osobě, tak emoce hlavní hrdinky mi přišly velmi ploché a cítěné s odstupem.

Ainyska
Ainyska
07.11.2023 3 z 5

Klasický, nudný, vycpávkový díl......


Betulefetule
Betulefetule
19.10.2023 5 z 5

Četla jsem spoustu komentářů, které knize moc hvězdiček nedávaly, ale mně se naopak kniha velmi líbila! V druhé Griše bylo sice málo akce, a některé části byly zdlouhavé nebo zamotané, ale to mi nezabrání přečíst si třetí knihu :) .

Hanathor
Hanathor
02.10.2023 3 z 5

S těžkým srdcem dávám pouze tři hvězdy.. Druhý díl mě teda vůbec neuchvátil. Až na posledních 20 stránek kniha postrádala akci. Doufám, že třetí díl sérii opět zvedne.

stelka_knihomol
stelka_knihomol
01.10.2023 5 z 5

Miluju tuhle sérii, ale tahle kniha byla taková ta klasická prostřední kniha. Bavilo mě to, ale vlastně se tam skoro nic nestalo. Už se těším na třetí díl.

Joli_M122
Joli_M122
17.09.2023 3 z 5

Knihu jsem si vlastně užila, ale doopravdy mě bavilo jenom prvních 150 stran a posledních třicet. Pro mě byla moc zdlouhavá. Kdyby to byla třeba o sto stran kratší, vůbec by to nevadilo. Hodně to tady zachraňují Nikolaj, který má super hlášky, Tolja a Tamara, je mám vážně ráda. Temnyj je super záporák. Na Mala a Alinu názor neměním. Jsou to hrozná dvojka.

Book_lover469
Book_lover469
26.08.2023 3 z 5

Tato kniha mě bavila mnohem více než první díl. Zatímco ten jsem četla dlouho, tuto knihu jsem měla přečtenou během pár dní. Byla akční napínavá. Nové postavy které se zde ukázali jsem si oblíbila, a směr jakým se příběh vyvíjel se mi zalíbil. Obzvláště jsem si pak zamilovala Sturmhonda. Na Temnyje jsem názor zatím nezměnila a i přes to že souhlasím že je úžasný záporák, nějak mi nesedí. Zato Alinu jsem si oblíbila mnohem víc, a tentokrát doopravdy jsem jí fandila. Rozhodně jdu do třetího dílu s většími očekáváními které jsem měla když jsem skončila s prvním.

isabokmal
isabokmal
09.08.2023 4 z 5

Četla jsem v Aj.

Druhá kniha trilogie Shadow and Bone, aneb moje jediná kniha za červen (byl to náročný měsíc) - ale byla úžasná!

Často slýchávám, že druhý díl není tak dobrý a že se lidem nelíbí tolik jako ten první. S tím bohužel musím nesouhlasit, protože mně osobně se kniha velmi líbila.
Uznávám, že intezita děje se v knize neustále mění. Máme tam rychlejší části, ale i ty pomalejší, které mohou právě čtenáře při čtení celkem nudit.

Darkling se objevuje jen zřídka, ale kdykoliv je na scéně, je to dost epické! Máme tu nové postavy - Nikolai, Tamar a Tolya, které jsou podle mne hodně zajímavé a já si je zamilovala.

Celý příběh dával smysl, byl perfektně vymyšlený. Prožívala jsem Aliny pocity, její samotu, nejistotu i strach. Ale ten konec?! Čekala jsem, že se něco stane, ale tohle?! Bylo to neuvěřitelný, plný napětí a akce. Nemohla jsem přestat číst, takže nikoho asi nepřekvapí, že jsem začala okamžitě číst třetí knihu ze série.

Do Grishaverse se opravdu začínám dost slušně zamilovávat, nebo tedy.. už jsem se zamilovala!

Lutzinka
Lutzinka
07.08.2023 3 z 5

Ta Alina mě tak vytáčí!
Tuhle sérii dočtu, protože mě prostě baví Nikolaj, Tamara, Tolja i Mal a chci vědět, jak to teda skončí.
Ale jinak se to s Vránama nedá srovnávat.

TerapieKNIHOU
TerapieKNIHOU
02.08.2023 3 z 5

"When people say impossible, they usually mean improbable."

Z tohoto dílu jsem tak trochu na vážkách, úplně nevím co si myslet a nejsem nadšená z toho, jakým směrem se série začala ubírat.

Knihy od Leigh jsou fakt chytlavé a její styl mě baví ALE Tento díl ve mně ve směs zanechal pocit takové vyplňovačky. Nejvíc akce se odehrává v podstatě na začátku a na konci.

Některé pasáže mě bavily, některé naopak méně. (třeba Mal) Celkově byl děj jak na houpačce a točili jsme se v kolečku :D útěk, honba za umocňovačem, zajetí, boj, politika atd.

Alina se opět obrátila na Mala, jako svého zachránce a vrátila se do role podceňujícího se ubohého sirotka. A Mal? Jak ten mi lezl na nervy :D jediný co chce je, aby se věci vrátily do starých nudných kolejí a Alina zůstala bezmocná laňka, kterou je třeba chránit. To je fakt dvojka k pohledání. Neustále neshody a hádky, trust issues, žárlivost a sobecký Mal. Romantická linka a chemie mezi Alinou a Malem na bodu mrazu - tohle za mě nefungovalo.

Tahounem a zároveň i spasitelem byla nepochybně postava Nikolaje, hodně rychle se zařadil k mým oblíbencům. Ten jeho humor a charisma, díky bohu za něj a za jeho posádku v čele s Tamarou a Toljou.

Nejvíc mě ale stejně bavily části, kdy se na scéně konečně objevil Darkling. Těch bylo ale jako šafránu - žalostně málo. Přitom on je tak nepochopená, šíleně zajímavá a dynamická postava. Je manipulativní, zlomyslný, ale skutečně věří, že dělá to nejlepší, co může. To jak každého znervózňoval, bylo fantastický. Jop, moje slabost pro něj je dost očividná.

KnihoSny
KnihoSny
07.07.2023 4 z 5

Druhý díl série jediný co mi na knize vadilo bylo to že se tam nic neděje:) ale jinak je to skvělej svět i když mě občas Alina pěkně sere a já být Malem propleskla bych ju aby se jí ocas rozsvítilo:D trošku mi víc chybí povídání o Temnyjovi

Jaehyun
Jaehyun
06.05.2023 2 z 5

Druhý díl mě bavil pouze ze začátku, tak těch prvních cca 150 stran, ale pak se děj začal dost táhnout a velké wow přišlo až úplně na konci. Doufala jsem, že v druhém díle dostane Temnyj více prostoru, ale bohužel, opět se tam objevil pouze na chvíli a druhá půlka knihy se točila hlavně kolem hádek a plánování což mě nebavilo.

Alina je tu mnohem víc paranoidní a zajímá se jen o Mala a nikomu jinému nevěří. Docela mě zaujal Nikolaj, ale co se ostatních postav týče je to stejné jako u předchozího dílu.

Bylo těžké se tím prokousat a těšila jsem se až budu mít knížku dočtenou. Asi teď sáhnu po něčem jiném, než se pustím do třetího dílu, abych si spravila chuť. Není to úplně zlé, ale něco tomu prostě chybí.

2,5 *

Audrina
Audrina
01.05.2023 4 z 5

Druhý dál má rozporuplné hodnocení, já se ale přiznám, že mě bavil. V rámci svého žánru se určitě jedná o fajn oddechové čtení

VA_Krtek
VA_Krtek
29.04.2023 5 z 5

Celou grišovskou sérii hodnotím maximálním počtem. Opravdu od prvních tří Griš, přes knihy o Kazovi až po závěr o Nikolajovi z paměti už nikdy nevymažu. Excelentní

Petra-1
Petra-1
16.04.2023 4 z 5

Baví mě zajímavá zápletka a vymyšlený svět. Nevím, jestli to byl záměr autorky, ale o knize něco říká, že nejoblíbenější postava je Temnyj a Nikolaj.

Erinien
Erinien
15.04.2023 2 z 5

Přísahám, zatnu zuby a dočtu to. V knize mi Alina hrozně lezla na nervy. Neustále fňuká, zajímá se jen o Mala, s každým se hádá, aniž by se na cokoliv ptala, nikomu nedůvěřuje a tím si ničí i vztah s Malem. První polovina byla ještě čtivá, druhá se hrozně táhla, nic se nedělo, jen samé hádky a vzdechy. Dramatický závěr přišel nečekaně jako velká voda. Nutno uznat, že autorka své hrdiny nešetří a ubližuje jim snad i s radostí a člověk z toho má pomalu deprese, jak beznadějně to vypadá. Nejsvětlejší části knihy je korzár.

moonell
moonell
08.04.2023 3 z 5

Hodně velký posun ve spisovatelském umu autorky, je zábavný to pozorovat. Pořád to narativně kulhá, sklouzává ke klišé a romantická linka příběhu mě neuvěřitelně otravuje, ale těším se, kam se Leigh bude vyvíjet dál.

Carol1122
Carol1122
01.04.2023 4 z 5

Nelze nesrovnat s nově vydanou sérií seriálu... Alina v knížce je daleko lepší postavou než Alina v seriálu. To samé Mal. V knížce jim to i přeju, v seriálu mě naopak vůbec nebaví a nehodí se mi k sobě :D Zato Nikolaj byl skvělý! Moc mu fandím a s Alinou bych je nejraději viděla k sobě :) Temnyj mi ale naopak přijde daleko lepší v seriálu. Neskutečně skvěle ztvárněný, pravý záporák, který se do své role opravdu umí vžít. Knížka byla skvělá, možná mi jen chvílemi chybělo určité napětí a dějová linka Kaze a jeho skupinky. Těším se na další díl!

kolacky
kolacky
26.03.2023 4 z 5

Korzár Nikolaj mě bavil. Držím mu palce.

Satan-démon
Satan-démon
14.03.2023 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Mé očekávání splnila. Nebyla tak dobrá jako první díl, ale byla čtivá a lehce vtáhla do děje... I když jsem ji četla déle, tak sem si pořád pamatovala co se stalo a kde v ději jsem.

Bored-Author
Bored-Author
05.03.2023 4 z 5

Tento díl mě ze všech tří bavil nejméně. Čtyři hvězdy dávám jen proto, protože se zde objevil Nikolaj, který svým důvtipem a humorem knihu trochu zachránil.

Vlci.Sestra
Vlci.Sestra
09.02.2023 4 z 5

Úžasná knížka s úžasnými postavami. Všechny postavy z Griši jsou podle mě velké plus. Myslím, že jsem ještě nečetla nic, kde by byli všichni tak rozdílní a zajímaví. Nejvíc jsem si oblíbila Nikolaje, protože měl skvělý smysl pro Humor, který Alině tak chyběl. (Vážně. To i David řekl víc vtipů než ona.) A pár, kterému nejvíc fandím je Žena a David. Doufám, že se o nich v dalším díle dozvím víc.
Určite všem doporučuji. Celý svět Grišů je opravdu propracovaný a plný nečekaných zvratů.

SněžnáSova
SněžnáSova
26.01.2023 4 z 5

Fakticky jsem si to moc užila. Sice jsou druhé díly skoro u všeho trochu slabší ,ale ten konec mě dostal. K postavám se mám asi takto: Nikolaj je perfektní postava kterou jsem si hned oblíbila ,chyběl mi Temnýj, začala jsem nenávidět Mala a Alina je prostě Alina akorát jsem častěji protočila oči...Celkově knihu můžu doporučit .

Thalin
Thalin
04.01.2023 3 z 5

Druhé díl je rozhodně slabší a místy mě to vážně nebavilo. To neustálé putování sem a tam, dohady. Nudilo mě to. Pořád jsem sice Alině fandila, ale i ona sama mi chvilkama fakt lezla na nervy.

Carolxc
Carolxc
28.12.2022 2 z 5

Jsem z tohohle dílu trochu rozpačitá. Na jednu stranu se kniha četla dobře a autorčin styl psaní mě baví. Na druhou stranu je znát, že tento díl je výplňový a kdyby to autorka stáhla na dva s tím, že budou o něco více stránek, tak by mi to nevadilo.

Ne, že by v knize nebyla nějaká akce, ale většinou se, zde zabýváme hádkami a měla jsem pocit, že se tam nic neděje. Temnyj tam má méně prostoru a je na začátku knihy a až na samotném konci - pokud nepočítám ještě pár objevení, které nebudu spoilerovat.

Alina, jak mi v prvním díle nevadila, a dokázala jsem jí ignorovat, tak mě ke konci začala lézt trochu na nervy.
Mala bych taky v jednu chvíli propleskla, ale ani tak nepřestal být má oblíbená postava a v jeho případě to dokážu skousnout - oblíbeným postavám odpustím ledacos.
Další postavou, která mi padla do oka jeho humorem byl Nikolai, i když s jeho osobou bych v reálu asi nevydržela, ani pár vteřin
No a Asparágus - ano, @marketa_kom_books , vím, že se tak nejmenuje, ale už mu tohle jméno zůstane, se taky ukázal, i když to už tak nevypadalo a co k němu dodat. Tohohle chlapa nechcete mít v blízkosti

A finále, kde se už něco dělo. Čekala jsem, že to dopadne trochu jinak a i když vím, že by mě ten očekávaný konec štval, asi by to bylo pro příběh zajímavější.

No, druhý díl za mě byl slabší. Nemusela jsem se do čtení nutit, což je jedno velké plus. Zdlouhavým hádkám v knihách nefandím a nemám ráda milostné trojúhelníky, natož mnohoúhelníky. Což je zase pro knihu mínus.

Alex.rrr
Alex.rrr
18.12.2022 4 z 5

Za mě lepší díl jak 1. Ze začátku trochu táhlý děj, ale po návratu do akce to bylo zase o poznání lepší. Bavila mě část s Nikolajem a Malem. Alina se učí chodit v nové roli a celkově je příběh poutavý a napínavý.

JessicaCorny
JessicaCorny
15.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhá kniha se mi líbila mnohem více než ta první. První díl mi přišel povrchní, tady jsme se dostali trochu hlouběji do historie a fungování Grishaverse. Sice né moc, ale aspoň něco.

SPOILER!
První část knihy, kdy byla Alina s Malem v Nové zemi mi přišla skoro zbytečná, vzhledem k tomu, jak rychle se zase vrátili zpět, ale chápu, proč se to muselo stát. Celkově mi část s honbou na mořského draka mi přišla dost divná. Strašně uspěchaná a jako by mezi koncem jedničky a začátkem dvojky ještě něco chybělo.

Jakmile se Alina dostala zpět do Ravky tak už byla kniha super. Obecně mě bavily ty zákulisní intriky, politika a to jak se Alina musela naučit ve své nové situaci chodit. Jako hrdinka je v této knize mnohem uveřitelnější i přes to, že dělá spoustu chyb. Obecně ji mám raději než v první knize. Přijde mi že vyrostla jako charakter.

Moc mě bavila postava Nikolaje - ten se momentálně stal mým favoritem. Nechápu proč Alina pořád pláče po Malovi, když by mohla mít prince. xD

Konec knihy mě překvapil, protože ten zvrat s útokem na Os Altu jsem vůbec nečekala. Všechno se seběhlo strašně rychle a já zůstala civět, plná dojmů a touhou okamžitě začít třetí díl série.

Takže tentokrát dávám 4 hvězdičky, protože mi tahle série dost přirůstá k srdci!

deedulka
deedulka
13.12.2022 4 z 5

Další povedený díl ze světa griš se světlonoškou Alinou a stopařem Malem. Námořní dobrodružství byla skvěle popsána a nové postavy jsem si oblíbila, včetně nebezpečného korzára. Prostředek knihy začal ztrácet na tempu a trochu se táhnul, ale konec opět nabídnul parádní akční počtenou. Těším se na třetí díl.

Arlienen
Arlienen
08.12.2022 4 z 5

Druhý díl ze světa Grišů byl pro mě mnohem lepší a zajímavější než první díl. Moc jsem si užila ty části, ve figuroval Nikolaj. Bez něj by kniha nebyla tak dobrá. On dodával knize to správné napětí a vzrůšo.

brunettlibrary
brunettlibrary
07.10.2022 2 z 5

Kniha plynule navazuje na první díl. Hlavní postavy jsou mi sympatické a jejich osud vám není lhostejný. Děj je jak na houpačce, některá pasáž vás baví a některá zase nikoli. Styl psaní bych přirovnala k prvnímu dílu, je stále jednoduchý. Svět Griš je vymyšlený dobře, je zajímavý a zaujme. Do třetího a posledního dílu se určitě jednou pustím.

Štítky knihy

magie

Autorovy další knížky

Leigh Bardugo
americká, 1975
2017  90%Šest vran
2017  80%Světlo a stíny
2018  92%Prohnilé město
2019  84%Zjizvený král
2017  78%Bouře a vzdor

Kniha Bouře a vzdor je v

Právě čtených35x
Přečtených1 935x
Čtenářské výzvě139x
Doporučených78x
Knihotéce641x
Chystám se číst349x
Chci si koupit143x
dalších seznamech13x