Bouře a vzdor

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/big_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 3.91038

Griša 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm, 2013

Kniha Bouře a vzdor

LittleK

V pokračování dostáváme nahlédnout do vztahu, který se mezi Alinou a Malem vyvíjí a postupně také svíjí jako Rusalje (mořský drak) a vám nezbývá než zarytě hltat každé slovo a doufat, že jejich láska je dost silná, aby překonala všechny překážky, i když sem tam pochybujete s nimi, jestli jsou stvořeni jeden pro druhého. Oproti prvnímu dílu ten druhý cílí spíše na romantické duše, ale zvraty a nové postavy příběhu nechybí a dokážou se postarat o chytlavý děj, který budete hltat až do konce.

Hanncha

Na druhou knihu jsem se moc těšila. Bohužel určitá nerozpracovanost přetrvala, ale na to už jsem si, dá se říct, stihla zvyknout. Trochu škoda, že to bylo místy poněkud chaotické, překotné a takové rychlé. Docela horská dráha. Ale pěkně se mi to četlo, ač je příběh předvídatelný.

knizninadsenec

Wow, skvělé pokračování. Vychutnávala jsem si ho po kouskách, přesto ve chvílích, kdy jsem měla čas číst, hltala stránku za stránkou ...

Na druhý díl jsem se vrhla skoro hned. Byl poutavý, zajímavý, překvapivý. Četl se dobře a nezklamal. Naprosto senzační příběh.

Je skvělé, že už díly jsou nějakou dobu a nemusela jsem na pokračování čekat, protože jsem prostě musela vědět, jak to s Alinou, Malem a Temnyjem bude dál.
Objevilo se tam mnoho nových zajímavých postav a i těch, které byste nejraději nakopli. Třeba mladší z princů tak na mě působil nejvíce.

Také myslím, že postavy působí mnohem víc dospěle. I když Alina byla párkrát bezradná, nedivila jsem se jí. Ale měla i chvíle, kdy její rozhodnutí stálo za to.

Na jednu stranu by se mi líbilo, kdyby tam bylo více o postupu Temnyje nebo kapitoly z jeho pohledu, aby byl vidět více jeho postup či cesta. Každopádně, když nastoupil na scénu.. Wow.

Za mě je to skvělé pokračování. Už se těším ne další díl a také na seriál.

Hodnotím: 6⭐

Neskutečné, jak někdo dokáže napsat skoro 400, kde se absolutně nic neděje. U prvního dílu jsem si postěžovala, že kniha dějově trpí malým počtem stránek. U tohohle dílu si říkám jen díky bohu!
Z kraje jsem byla poměrně spokojená, těšila jsem se na vývoj psotav v jiném a neznámém prostředí, ale až neskutečně brzo jsem se zase odtěšila. Postavy zůstaly ploché, nesympatické a veskrze pitomé - Alina stále hledá svojí identitu a má solidní trust issues, Mal stále hledá svojí identitu a má solidní trust issues, a Temný, překvapivě, stále hledá Fantastická zvířata (a způsob, jak se dostat Alině pod sukni) a má až neuvěřitelně málo trust issues (vážně, přelstít tohohle chlapa je jako vzít miminu lízátko).
Potkáváme i pár nových postav a za ně patří téhle knize jedna ze dvou hvězdiček.
Ta druhá je za zapojení náboženské tématiky a rozvinutí "Sankta Alina", tohle mi na celém tom příběhu přijde nejreánější a dělá pěkný oslí můstek mězi všemi třemi díly.
Víc už to komentovat nechci, stále mám na jazyku nepříjemnou pachuť promarněného potenciálu a nudy.

Eleanor-ka

Je pravda, že se děj docela zbytečně vlekl, ale i tak se to četlo jedna báseň. Začátek byl slibný, žádný zdržování, příliv nových postav, nové prostředí... Prostředek už potom trošku tápal, najednou se Alina ocitla v hlavním městě Ravky a nic extra se nedělo. Přesto se mi však jako beznadějné romantičce ty natahující se emocionální scény líbily. Chvílemi jsem však měla vztek na Alinu, pak mě zas štval Mal. Nikolaj jako nová hlavní postava byl skvělý, akorát se mi víc líbil jako Sturmhond, než jako princ. A hlavně mi hodně chyběl Temnyj, který tam moc nebyl. Rozuzlení na konci bylo hodně dobré. Celkově z druhého dílu mám hodně smyšlené pocity, které potřebují ještě vstřebat. Takže ve finále já jsem spokojená a nemůžu se dočkat závěrečného dílu!

luculi

MŮŽE BÝT TROCHU SE SPOILERY!

Druhý díl se z počátku zdá jako akcí nabité pokračování, ale bohužel po nějaké době to zabředne do typického scénáře. Alina a Mal jsou na útěku, přičemž je odhalí, jsou opět zajati a pořád dokola. Jejich svět je tak velký, ale stejně nedokáží zmizet.

Pak přichází ta část, která se v knihách tohoto typu tak moc a stále opakuje. Jak už jsem říkala, Alina je sirotek z úplně nejnižších poměrů, ale díky své moci vyšplhala na vrchol, najednou je tak žádaná, že nápadníci se jen hrnou, ale přitom s pravým přítelem se oddalují. S tím, kterého sotva zná, téměř vleze do postele a toho, kterého roky miluje, najednou odstrkuje. Je to jediná osoba, které věří a stejně mu lže a nesvěřuje se mu. Nesnáším, když tohle autoři dělají. Nehledě na to, že se po sobě spisovatelé tak strašně opičí. Přijít s něčím neotřelým je očividně nad jejich síly.

Celá kniha je v podstatě natahována tím, že se začínají sobě oddalovat a všechno je kryté tím, že mají moc práce, moc porad, večírků a kde čeho. Jejich vztah se stává hlavním dějem. Vůbec jsem nepochopila, proč se vraceli a proč příprava na válku musí probíhat zrovna takto. Když se kniha stáčí tímto směrem, dokáže mě to akorát vytáčet. A kde je děj? Kam zmizel Temnyj? Kde je nějaká logika? Detaily příprav, válečná strategie?

I když to bylo oddechové čtení, které rychle plynulo, byla to daň za to, že mi to pořádně nic nedalo. Jen samé vztahy, kňučení, slzy, a tak podobně. Tohle se opravdu hodí na velké nepřemýšlení, protože jinak to nedokážu vysvětlit. Přece jen raději budu číst ty eposy, které mě svojí délkou ničí, ale aspoň se dočkám nějakého příběhu, napětí a lepších charakterů...

A o překladu a chybách se snad nemusím zmiňovat. Ostuda.
2.5*

alishek

Pokračování příběhu Aliny, který je plný zvratů a vše není, jak se zdá. Knížka se čte velmi dobře, už se těším na třetí díl.

jjanca

Uuf, tak toto bola zbytočná časť. Začiatok a koniec fajn, stred nuda. Kľudne by sa dala osekať na necelých 300 strán a o nič by sme neprišli. Nikolaj bol, samozrejme, mojou najobľúbenejšou postavou. Tak má proste vyzerať charizmatická a vtipná postava. Nechápem akú úlohu má v celom príbehu Mal. K deju nijak neprispieva (dobre, pomohol nájsť umocňovače) a len ma svojím správaním celý čas štval. 2,5*