Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3214 3214

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

maca5449
05.02.2018 4 z 5

Je to takový správný mix magie, YA a Dannyho parťáků... totiž... Kaziho parťáků...
Navíc ten design? Bomba.

Luciluc
05.02.2018 5 z 5

Začalo to pěknou tmavou obálkou, zajímavým názvem a poutavou anotací a skončilo to po 380 stranách názorem, že tohle rozhodně stálo za přečtení! Všech šest hlavních postav mi přirostlo k srdci. Kaz Rietveld Brekker, Krkavec s vraní holí, podvodník, zloděj a geniální hráč, Inej Ghafa, Mora, špionka ukrytá ve stínech, Jesper Fahey, střelec se sklony k hazardu a milovník adrenalinu, Wylan van Eck „zlatý synek“ s talentem na práci s výbušninami, Nina Zeniková, griša, mocná a krásná smrtička a Matthias Helvar, Fjerdan, drüskell, který pronásleduje griši, nelítostný, ale s dobrým srdcem. A ačkoliv to jsou vlastně antihrdinové, fandíte jim do poslední stránky. A já osobně ještě fandila hlavně dvojici Nina-Matthias. Ne, že bych si při čtení nějak často uvědomovala, kolik je hlavním hrdinům let, ale když už, byli pro mě o pár let starší, než jaký věk jim autorka přisoudila. Líbilo se mi rozdělení kapitol - že každá byla psána z pohledu někoho jiného. Postupně se tak odhalovala minulost jednotlivých postav a důvody proč a jak se ocitli v Kerchu, Ketterdamu, v Barrelu, a jak se jejich životní osudy prolnuly dohromady, a nutno říct, že některé životní osudy byly opravdu smutné. Kniha je velmi čtivá, jen v ní bylo poměrně dost překlepů a jiných chyb, které oku korektorky unikly. Při cestě do Ledového paláce, a nejen při ní, není nouze o překvapení a zvraty. Mapky Ledového paláce a rozložení území (Fjerda, Ravka, Šu Han, Kerch, Nová Země) jsou milým bonusem a „průvodcem“ při čtení o dobrodružství, jehož cílem je prolomení nejstřeženější pevnosti. Oblíbila jsem si tenhle nový svět a těším se na druhý díl!
P.S. malé „hvězdičky“ - tečky - na koncích vět jsou originální
„Srdce je jako šíp. Potřebuje cíl, v němž může spočinout.“ :)

Jessybelle
04.02.2018 5 z 5

Černá této knize sluší.
Super kniha, nové téma, oblíbila jsem si tu partičku, hlavně Kaze...
To, co mám ráda na fantazy, je že každý svět může být úplně jiný...

Betthanie
02.02.2018 5 z 5

Nevím, jak to autorka udělala, ale jen co se moje oči dotkly prvních řádků, nemohla jsem je odtrhnout. Poutavý nápad a skvěle propracované postavy s promyšlenou minulostí mě v mém přesvědčení, že je toto naprosto báječná kniha, jen utvrzují. Děj má spád a člověk se i zasměje. Už se těším na další díl!

Aires
31.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)

Edlik
30.01.2018 5 z 5

Podlehl jsem vlivu z YT a koupil si jí. Vizuál knihy je úžasný, to jak je celá krásně černá. Příběh a postavy jsou super. Svět, ve kterém se příběh odehrává je hodně zajímavě vymyšlený a originální.

Pohodarka1
28.01.2018 5 z 5

Tato kniha mě absolutně strhla. Postavy jsou nádherně dávkované, takže jsem byla napjatá až do konce. A Kaz? Nádherný zmetek, kterému jsem od začátku fandila, jeho strategie naprosto brilantní a nečekaná a nevím, jak přežiji rok do dalšího dílu. Právem udílím plný počet!

šneki
26.01.2018 4 z 5

Hodně napínavé, ale nebyl tam 1. "Wau efekt" 2. To něco, co by mě nutilo číst dál. Přesto se moc těším na další díl, protože tak nějak doufám a tuším, že ten to na těch 5* vytáhne.

AgnessN.R.
25.01.2018 5 z 5

Vážně? Já čekala, že to bude lepší průměr jako Griša, a ono.... To bylo ÚŽASNÉ!!! Rozhodně velká srdcovka ( a to nejen uvnitř, ale i rozměrově).
Doporučuji a nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože prostě musím vědět jak to dopadne!!

Katie33
24.01.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a vžila se do nového světa, ale po pár stranách už jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Poutavý děj s neustálými zvraty, skvěle promyšlené postavy, líbilo se mi, jak jsme se postupně dozvídali o jejich minulosti. A samozřejmě také samotná kniha vypadá úžasně, zaujala mě na první pohled. Už se nemůžu dočkat pokračování :)

Turlogh
23.01.2018 4 z 5

Moc povedená kniha s dobře vykreslenými postavami, které si určitě valná většina čtenářů oblíbí. Moji favorité byli Kaz, Inej a Jesper. Kniha líčí dobrodružným a nápaditým způsobem, jak se plná šestka hrdinů vloudí do Ledového paláce, aby tam splnila náročné poslání. Děj příběhu je plný překvapivých zvratů a čte se velmi dobře hlavně díky přirozenému spádu vyprávění. Není to úplná špička fantasy, ale knihu lze každopádně k přečtení jen doporučit. Nudit se u ní věru nebudete.

Markouš
21.01.2018 5 z 5

Úžasné. Ani do poslední stránky netušíte, co si na vás autorka přichystala. A věřte mi, že vás to bude bavit!

shimice
21.01.2018 5 z 5

Skvělé, nemůžu se dočkat pokračování :-)

Piper222
20.01.2018 5 z 5

Tahle kniha byla absolutní bomba. Od autorky jsem nejdříve chtěla číst Grišu, ale přestala mě bavit po prvních dvou kapitolách a proto jsem hodně váhala, jestli si tuto knihu mám přečíst a musí říct že nelituji. Hlavní postavy byly naprosto úžasné a přirostly mi k srdci až na Mathiase který mi přišel neskutečně otravný. Příběh byl opravdu odlišný od ostatních fantasy knih a trochu složitější na zpracování. Opravdu nechápu jak může mít autorka takovou fantazii.

Nettlie
15.01.2018 5 z 5

Tak tahle kniha byla jedna velka jizda. Na zacatku jsem samozrejme byla dost ztracena, nez jsem se (jako ostatne pokazde v novem svete) zacala orientovat jak co funguje, jake je rozdeleni lidi (rady grisu apod.) a kolik postav se tu vlastne objevuje. Netrvalo to vsak prilis dlouho a do knihy jsem se neuveritelne zacetla. Ja treba nenam zrovna rada, kdyz autor hned na prvni strance vysvetli vsechno podstatne, rekne nam vse o postave a pak uz pracuje jen s pritomnosti. Autorka Sesti vran to udelala uzasne - zacala v pritomnosti a teprve postupem casu jsme se po celou dobu knizky o postavach neco dozvidali. Bohuzel ale budu muset rict, ze korektura byla vskutku desuplna! Same chyby, obcas opakovani slov, nevyskolnovana slova a spatne vycasovana slovesa... Proste hruza. A nejvice me mrzi, ze se s timto setkavam ve stale vicero knizkach. No ale zpet k Sesti vranam - vcera jsem je docetla a mela jsem pocit, ze neexistuje moznost, jak bych mohla usnout. V hlave mi proudilo tisice myslenek a ta hlavni byla, ze si dnes musim objednat z eshopu anglicky original dvojky, jelikoz nejsem ochotna cekat priblizne stopadesat tisic let (tak nejak mi to alespon pripada) na jeho preklad. Pet hvezdicek se mi zda pro tuto knihu malo.

Galánečka
13.01.2018 5 z 5

Dala jsem pět hvězdiček ačkoliv mi hodně vadily překlepy v textu. Připadá mi, že je to v současnosti čím dál větší problém.
Každopádně příběh byl velmi čtivý, postavy sympatické, především Kaz mě dostal. Určitě se chystám i na další díl.

Rowana
12.01.2018 4 z 5

Velice čtivé, napínavé. Jen ty chyby v textu působily dost rušivě, škoda. V každém případě si druhý díl nenechám ujít.

Veronicess
10.01.2018 5 z 5

Túto knihu som absolútne milovala, celú celučičkú jak je. Už len ten dizajn a to ako samotná vyzerá, je niečo úžasné. Musím sa priznať, že som si ju kúpila vlastne iba kvôli tomu, že vyzerala tak krásne.

Postavy sú dokonale napísané, každá jedna, dokonca aj Wylan ktorý ani nemá vlastné kapitoly (tešte sa na Crooked Kingdom, tam nám to Leigh vynahradí). Bavilo ma úplne všetko, prítomnosť a veľká lúpež, a tiež aj spomienky na minulosť. Dej je strhujúci, plný napätia a zvratov (aj keď ok, začiatok knihy je trošku pomalý).

Je to jedna z najlepších kníh svojho žánru čo som kedy čítala.

Arianne
08.01.2018 5 z 5

Výborná záležitost. Skvělý příběh plný napětí, který nikde nedrhne, sympatické dobře propracované postavy, díky střídání vypravěčů jsme neměli šanci se nudit. Tuhle velkou lahůdku jsem si opravdu vychutnávala a nad pokračováním rozhodně nebudu váhat.

anarin
08.01.2018 5 z 5

Kniha mi přivodila spánkový deficit, kdy v práci jsem pak vypadala jak zombie co dělá, že něco dělá. Ale nelituji :-).
Kniha je skvělá a nemůžu se dočkat pokračování...