Světlo a stíny přehled

Světlo a stíny
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322378/bmid_grisa-svetlo-a-stin-eMN-322378.jpg 4 2067 2067

Griša série

1. díl >

Ravka, kdysi mocná a hrdá země, se otřásá v základech. Pás neprostupné temnoty obývaný krvežíznivými nestvůrami, ji rozdělil na dvě části. Její budoucnost leží v rukou nic netušící dívky… Alina nikdy v ničem nevynikala. O to víc je překvapena silou, která se projeví v okamžiku, kdy je se svým regimentem napadena a jejímu nejlepšímu příteli hrozí smrt. Jejích výjimečných schopností si všimnou na nejvyšších místech a dívka je dopravena na královský dvůr, kde se má naučit ovládat své dosud nezkrocené schopnosti. Má se stát grišou – členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků. Jenže nic v tomto světě plném přetvářky není tak, jak se jí snaží namluvit. Alina proniká do tajemného společenství grišů a poznává blíž i jejich nejvyššího mága, okouzlujícího Temnyje. Postupně přichází na to, že vše, co se kolem ní děje, má jediný cíl. Zneužít její jedinečnou moc proti celé zemi i proti ní samotné. Pokud se nechce stát loutkou v rukou zla, musí uprchnout. Jediná možná cesta však vede tam, kam se jiní neodvažují. K pásu neprostupné temnoty…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Shadow and Bone , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Světlo a stíny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (413)

Brambora_Šeby
12.05.2024 5 z 5

Za mě moc povedená série, kterou jsem hltala od prvního dílu. Zvraty v prvním díle se sice daly celkem očekávat, ale i tak zde bylo dost napětí a akce.

TessieB
24.04.2024 4 z 5

Po přečtení série Šest vran jsem se s nadšením vrhla zpět do Grishaverse. Musím moc ocenit audioknihu, kterou namluvila Kristýna Skružná, její přednes mi k tomuto příběhu naprosto sedl. Zatím se mi série Šest vran líbila o trošku víc, ale i tak je první díl velmi povedený a hltala jsem ho od první do poslední chvíle. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu, třeba hodnocení ještě změním :) každopádně se moc těším na pokračování!


smardice
09.04.2024 5 z 5

Fantasy se spoustou mágů, kouzelníků a nestvůr, akce a s prvky romantiky. Neokoukaná, skvěle vymyšlená fantazie s nádechem východních slovanských pověstí a bájí, která mě zaujala hned od začátku příběhu. Originální a napínavé, skvělá interpretace. Doporučuji nejen pro vrstevníky a milovníky tohoto žánru.

všechny komentáře

Související novinky (1)

E-knihy s jarní slevou až 40 %

25.04.2022


Citáty z knihy (14)

Yuyeh sesh. Ni weh sesh. (Pohrdni svým srdcem. Já nemám srdce.) Tamara a Tolya


Nejsem zvyklá, že mě někdo chce zabít. - Opravdu? Já už si toho ani nevšímám. - Alina a Temnyj, str. 71


Stejné přitahuje stejné. - str. 135


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Světlo a stíny v seznamech

v Právě čtených40x
v Přečtených2 813x
ve Čtenářské výzvě384x
v Doporučených144x
v Knihotéce793x
v Chystám se číst812x
v Chci si koupit267x
v dalších seznamech21x