Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3230 3230

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Martooni
18.05.2018 4 z 5

Přesně jak píše níže Ree, jsem knihu po první třetině odložila a nemohla se donutit pokračovat. Ale pak to byla jedna velká smršť!

Trochu mne překvapil věk postav, představovala jsem si je starší, napr. Mathiase alespoň na pětadvacet.. Jesper, Wylan teenageři ok, Kaz, Nina a Inej tak někde mezi.

Kdo by si nezamiloval Kaze a Inej?! Moc jim fandím a jdu si koupit druhy díl!!

Mirime13
17.05.2018 5 z 5

Naprosto boží knížka. Dlouhou dobu jsem nemohla najít knížku u které bych vydržela a dočetla ji do konce pěkně stránku po stránce. Ale tahle mi nedovolila přeskočit ani řádek, ani podívat se o stránku či dvě dopředu, jen abych věděla. A jsem za to ráda. Nevadilo mi, že převní třetinu se vlastně nic "nedělo", ani to, že pořádná akce byla až ke konci, protože to bylo něco. Pokaždé, když jsem si říkala, že tohle už prostě nemůže vyjít, že všechny vrány zůstanou navždy v Ledovém paláci, jsem zjistila, že to všechno byl záměr! A co víc napsat, než že je to úžasná knížka.
Žásný slzy, žádný funus!

anishta
14.05.2018 5 z 5

Joooo, tak tomuto světu jsem naprosto propadla. Dokonalé. Všechny hlavni postavy jsem si zamilovala, hlavně Kaze a Ninu. Těším se na další díl. A ještě jednou musím říct, že je to dokonalost.

SarahRoyalAss
03.05.2018 5 z 5

Doporučuji. Celá knížka je prostě jedno velké WOW!
Vykreslení postav a jejich propracované charaktery, zlodějské triky, Ketterdam, nové země,... všechno je tam prostě boží. Jediné co jsem trochu postrádala, byly pasáže Wylana. Snad se mu dostane více prostoru v dalším díle.
Btw, jsem jediná, kdo si Mathiasse představoval jako Johna z Pocahontas???

E.lisabeth
29.04.2018 4 z 5

Ze zacatku jsem mela trochu problem se zacist, ale postupne se to zlepsovalo. Skvely napad a urcite si prectu i dalsi dil, jen jsem cekala trochu vic, po vsech tech ohlasech.

TerryDee
26.04.2018 5 z 5

Dočteno! A musím říct, že jsem sama překvapená, jak mě ta kniha totálně chytla. Jsem z ní hotová. Rozhodně jsem se do příběhu zamilovala. Z postav jsem si oblíbila Kaze, Inej a Ninu. Ale v podstatě mi tam nikdo nevadil, protože se jednotlivé postavy doplňovaly. Už se nemůžu dočkat druhého dílu. Ještě, že je to teď v dubnu.

krausmary
25.04.2018 5 z 5

Můj bože! Tuhle knihu hned řadím mezi mou top pětku. Úžasně vymyšlený příběh, který mi nedal ani chvilku vydechnout a skvělé postavy, které si prostě musíte zamilovat. A ten design! Nemám vůbec co vytknout, má to skvělou zápletku, má to smysl, má to Kaze, má to všechno.

Denčaa
23.04.2018 5 z 5

Je to neuvěřitelné! Naprosto úžasný příběh, s ještě lepší zápletkou. Ačkoliv je v knize šest hlavních postav a každá kapitola je psána z jiného pohledu, tak je nemožné, abyste si tam nenašli oblíbence. Musím říct, že náhled do mysli každého z účastníků výpravy se mi velice zamlouval a skvěle to okořenilo celkové vyprávění. A jejich schopnosti jsou dechberoucí. I mezi akcí se nejde čas na vztahy mezi postavami, které jsou jako na houpačce, ale plynou pozvolna a jsou na pozadí hlavního dění. Takže jde o velmi vyváženou vsuvku. Asi mnoho neprozradím, když řeknu, že půjde právě o vztahy mezi ústředními charaktery. No a jestli chcete vědět, zda partička renegátů vědce najde a odvede, tak si knihu určitě přečtěte. Co u této knihy velice baví je, že když už vypadá, že bude vše ztraceno, tak se ukáže, že jde vlastně vše podle plánu. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

roman9276
21.04.2018 5 z 5

Šest vran je kniha, která vás zaujme hned po vizuální stránce, jak obálkou, tak i černýma stránkama. Děj se vůbec nestáhne ba právě naopak. Šmejda Kaze Brekkera si zamilujete a celkově jsou tady hodně sympatický postavy. Po dlouhý době jsem narazil na dost skvělý fantasy a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Fenris
20.04.2018 5 z 5

Jsem velice spokojená, kniha se nijak netáhla, postavy byly velice zajímavé a rozmanité. Příběh mě velice bavil, byl plný akce, napětí, ale i humoru a překvapení, která pocházela nejvíce od Kaze a jeho spletitým plánům.
Asi, bez nějakého velkého překvapení, určitě se připojím k majoritě čtenářům, kteří si oblíbili Kaze Brekkera, jeho postava byla plná překvapení a to nemyslím jen jeho myšlenkové pochody a některé jeho vyjadřování (hlavně to, ohledně Inej).
Negativa téhle knihy, hmm, nechtě mě chvíli přemýšlet...... stále nic....... stále nic.... Ou ou, jo jasně, asi nebude překvapením, že jsem si úplně neoblíbila postavu Mathiase, chápu, proč ho tam autorka dala, ale kapitoly s ním mě moc nebavily. Obecně nesnáším fanatiky, kteří snad i trpí, když nemohou do světa hlásat svoji víru, či přesvědčení a přesně takový Mathias byl. Nevypěstovala jsem si k němu úplně nenávist, zažila jsem už i horší postavy, ale nadšená jsem z něj nebyla.

Co se týče knihy jako takové, je nádherná! Přebal, černé stránky po stranách, v knize jsou i mapy (miluju mapy v knihách) Nádhera.
Navíc bylo na tomto díle vidět, že už se autorka trochu vypsala a napravila své nedostatky, kterým jsme byli všichni svědci prvním díle Griši.

Těším se na druhý díl, který má za chvilku vycházet.

Za mě 5/5* :)

domcalo
20.04.2018 5 z 5

Kdo by si nezamiloval tajemného Kaze s koženými rukavičkami? Mě se asi nejvíce líbilo to, že i tato fantasy knížka dokáže všechny věci vysvětlit naprosto pochopitelně a neobjevuje se tam nic, co by nedávalo smysl a taky žádné nepochopitelné kouzla. Taky jsem si zamilovala celkové balení knížky a pár Kaz+Inej, kteří působí tak nesměle a přirozeně. Nečekejte žádné typické přeslazené románky! Tahle knížka je prostě povinná knížka v knihovničce každého milovníka fantasy. A mně už nezbývá, než čekat na druhý díl...

Ree
17.04.2018 5 z 5

Věděla jsem, že Šest vran je o hodně lepší než Griša, ale i tak mě překvapilo o kolik. Začátek byl takový pomalý rozjezd a říkala jsem si, že je příběh sice dobrý, ale ne až tak skvělý. A pak byl čas zavřít knížku a já se musela hodně přemlouvat, abych to udělala.
Naprosto miluju Kaze. Jak jinak... Ale jeho temná osobnost, jeho kouzla, jeho nápady... Samozřejmě kdyby to byl skutečný člověk, kterého bych znala, nejspíš bych měla chuť jej zabít. Ale takhle - pěkně v knížce - si jej opravdu vychutnávám. Ale nejen Kaz. Všechny postavy mě něčím oslovily. A to se třeba u Griši nestalo.
Po bitce v docích kniha nabrala ještě větší spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jen mě trochu děsí, že přežili všichni, protože Leigh nevěřím, že přežijí všichni i Prokleté město a zamilovala jsem si postavy natolik, že by mě naštvala smrt jakékoliv postavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a rozhodně doporučuju :)

MirijamFrankl
14.04.2018 4 z 5

Do četby této knihy jsem šla s mírnou skepsí. Nevěděla jsem, jestli se nebude jednat jen o nějaký trapný, rádoby temný teenage román. Vrány mě však příjemně překvapily. Mělo to spád. Kniha mě udržovala napjatou od začátku do konce. Ocenila bych i postavy. Žádná není povrchní, plytká nebo bez minulosti.
Jedině bych někdy uvítala důkladnější vysvětlení děje a Kazových důmyslných plánů, ve kterých jsem se sem tam ztratila. Nicméně mě autorka zaujala ( a nejen tím, že se narodila v Izraeli) a navnadila mne nejen k přečtení dalšího pokračování, nýbrž i k sérii Griša.

Vedma
13.04.2018 4 z 5

Príjemné prekvapenie. Vlastne záporných hrdinov si obľúbite a asi každý si medzi nimi (vďaka ich odlišnosti) nájde toho "svojho". Nie som cieľová skupina, tak ma kniha úplne nenadchla a nie som v stave, že by som nad ňou ešte dlho premýšľala, ale čítala sa mi dobre a som istým spôsobom zvedavá, aký bude druhý diel. Skláňam sa pred vizuálnym pojatím obalu a čiernej oriezky, vyzerá to neskutočne dobre.

stejsi
12.04.2018 5 z 5

Kniha, která se liší snad vším. Obalem, obsahem, hrdiny...

Kniha si mě získala asi po prvních 20 stránkách. Rozdílnost postav i jejich charaktery se neuvěřitelně prolínali a ukazovali jednotlivou jedinečnost všech šesti. Odpočítávám dny do zveřejnění 2. dílu a pevně doufám, že bude tak skvělí jak byl 1. díl.

KnihomolkD
11.04.2018 5 z 5

Už čekám na další díl.Je to pěkně zpracované,děj pěkně ubíhal a já už čekám na další díl.
Hodnocení: 5*,dala bych víc.

MonciLegindi
07.04.2018 5 z 5

Do této knížky jsem se naprosto ponořila a těším se na její pokračování. Už jen v knihkupectví mě zaujal jak její design, tak její obsah... Sice mě chvíli trvalo se do ní začíst, ale po cca 50 stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně stojí za přečtení - DOPORUČUJI, proto 5 hvězdiček ;)

DracoMalfoy
01.04.2018 4 z 5

Kniha se mi vážně líbila. Dokonce jsem uvažovala o 5 hvězdách, ale Nina její Fjerdan mě úplně nebavili a konec mě taky nevzal. Určitě to ovšem překonalo Grišu, jak vypracovaností, tak více sympatickými hrdiny.

katerina4809
01.04.2018

Dlouho jsem se nemohla začíst, ke straně 150 jsem se doslova probojovala. Ale pak už to bylo příjemné počtení. A to až tak, že by mě docela zajímalo, jak to bylo dál. :-) Skvělý je přebal a celkově provedení - větší formát, než obvyklý, černá ořízka a látková záložka. Taky mě potěšilo, že jsem po delší době četla knížku, která byla bez překlepů a gramatických chyb.

Newtriah
30.03.2018 5 z 5

Ať. Už. Vyjde. Druhý. Díl.
Protože jinak nevím, co budu dělat! (No ok, mohla bych si to přečíst v angličtině..ale chápeme se, ne).
Upřímně řečeno, i přes hory kladných recenzí a krásnou obálku, jsem nečekala víc, než klasickou průměrnou YA fantasy knížku (aka milostné trojúhelníky, předvídatelní a dokonalí hlavní hrdinové a spoustu dalších klišé). Ale to jsem se teda dost zmýlila.
Dlouho mě žádná knížka takhle neztrhla a nevím moc, co bych jí vlastně vytkla (snad jen, že Kaz Brekker není reálný?).