Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3230 3230

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

karca5233
04.07.2018 5 z 5

No kde začít.... Jako vážně byla tohle kniha od Leigh Bardugo ??? Od té samé co napsala ne až tak dobrou Grišu ??? Pokud ano co se to sní stalo... to byla taková bomba, bylo to čtivé akční plné zvratů a super se to četlo. Postavy jsem si rychle oblíbila, hodně se mi líbilo jak se s každou postavou vracela do minulosti aby nám odhalila co se jim stalo a dovedlo je tam kde byli. Kaz je geniální parchant co je vždy o krok napřed před ostatními, jen nějaký kousek mě doufá že se aspoň trochu zbaví svých zábran a odporu a přece jen to s Inej dají dohromady... Nina a hlavně Mathias mě moc bavili, jejich putování po ztroskotání lodi bylo krásný... Tuto knihu jednoznačně řadím do své topky a doporučuji všem co se na ní teprve chystáte... Já jdu na další díl

Ahmose
29.06.2018 4 z 5

Dávam 4 hviezdičky, pretože prvá polovica knihy sa mi čítala ťažko a trvalo mi 3 mesiace kým som sa dostal do polovice. Druhá polovica knihy - to už bola iná káva, príbeh sa rozbehol a doslova som ju zhltol za jeden deň. Postavy sú sympatické, nechýba napätie a človek sa pri čítaní cíti ako na horskej dráhe. Som zvedavý, čo prinesie druhý diel !

Archie
29.06.2018 3 z 5

Plytkost v provedeni fantasy propriet. Jinak se to ale hezky cte a spisovatelka ma jiste vypraveci talent. Celem vuci hutnejsi konkurenci jsou ale tihle cool zlodejicci neuspokojivym dobrodruzstvim v povedomych kulisach. Hype pro fantasy holky, kterym smrdi Zaklinac.

Lethania
28.06.2018 5 z 5

Další fantasy pecka, tentokrát od zkušené Leigh Bardugo. Griša byla něco jako zkušební trilogie, ale Šest vran je jiná záležitost. První polovina knihy byla trochu chaotická, ale v dobrém smyslu, protože jsem si musela zvyknou na rozsáhlou směsici postav. Ale pak už to byla prvotřídní jízda novou originální fantasy sérii. Hodně akce, napětí a zvratů, takže člověk netuší, co přijde dál. Prostě parádní prožitek. Doporučuji.

Wojta777
28.06.2018 5 z 5

První polovina knihy byla velice zdlouhavá, právě proto mi trvalo delší dobu než jsem tuto knihu přečetl. Ale druhá polovina knihy byla ovšem jiné kafíčko. Spousta akce, více zajímavých dialogů mezi postavami, ale hlavně tam byly samé zvraty. Svět a postavy, které vytvořila Leigh Bardugo, jsou vážně, fakt vážně dobré. I když první polovina knihy byla velmi zdlouhavá, tak druhá polovina knihy to neskutečně rozjela a proto dávám rovných 5 hvězdiček.

Maky132
17.06.2018 5 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila úplnou náhodou v knihkupectví. Váhala jsem jestli si jí mám koupit, ale po pár kapitolách jsem byla nadšená. Tahle kniha byla jiná než všechny co jsem doposud přečetla. Nebylo to o obětavých a statečných hrdinech, ale o drzých, krutých a smělých kriminálnících. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo tam úplně všechno. Akce, napětí, nebezpečí, trocha romantiky a dokonce i příkop ;)

Lily-fairy
14.06.2018 4 z 5

Od této knihy jsem očekávala hodně a začátek mě zklamal. Ale pak se to rozjelo a bylo to skvělý!

Alee
12.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha pro milovníky příběhů o troufalých partičkách mladých kriminálníků, kteří mají před sebou zdánlivě nesplnitelný úkol. Troufám si říct, že tato kniha má vše, co má dobrý příběh mít a každý si tu najde to své. Čte se velmi dobře, plynule, až bych řekla, že je to čtení návykové. Všech šest vran mi přirostlo k srdci a nesmírně se těším na další díl.

Pitbullka
08.06.2018 5 z 5

To je návykové prostě! Člověk pořád musí číst dál a je to neuvěřitelně čtivé. Celý příběh mě bavil, ten konec byl skvělý. Už se těším na druhý díl.

slaska77
04.06.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila, četla si všechny ty krásné komentáře a říkala si, že možná budu zklamaná. Ale NEBYLA! Ze začátku tak něžně běží, čtenář se ani nenadá a zná všechny hlavní postavy, zažije pár dobrodužství a už je v polovině knihy. Stejně jako mnoho "komentátorů" přede mnou, jsem si postupně oblíbila všechny hrdiny, děj se úžasně prolíná s jejich vzpomínkami z většinou velmi pohnutého dětství. Z hlediska počtu hvězdiček by to bylo tak na 4,5, ale dávám 5 i kvůli graficky nádherně provedené knížce. A částečně proto, že už mám doma rozečtené Prohnilé město.

BeyondHorizon
03.06.2018 5 z 5

Skvělá fantasy kniha. Ze začátku musím říct, že obálka je naprosto úchvatná a už jen pro ni bych si knihu koupila (jako výtvarně zaměřený člověk mi na obálkách záleží :').
Knihu jsem četla v originále. Takže nevím, jestli se to zachovalo v překladu, ale Leigh Bardugo má neskutečně čtivý styl psaní. Vždycky mě nadchne, když je příběh pojat z pohledu několika různých postav, což je tento případ. Na druhou stranu když si oblíbím jen některé postavy, tak si musím počkat, než na ně zase dojde řada. V tomto případě jsem si ale oblíbila většinu postav, což je skvělé.
Upřímně, postavy jsou asi ta nejlepší věc na téhle knize. Všechny jsou úplně jiné, mají zajímavou minulost a hrozně mě baví jejich interakce.
Je tu vyvážená akce, drama i komedie. Do přítomnosti zasahují retrospektivní části, kdy se dozvídáme o postavách víc a dostávají větší hloubku. Nevím, jak to autorka dělá, ale do flashbacku zabruslí vždy tak ladně, že si nejdřív ani neuvědomím, že začal...
Postavy jsou všechny úplně jiné a přesto jsou všechny sympatické. Mají trochu stereotypizované povahy, co si budeme říkat. Kaz, typický chladnokrevný mastermind, všechno jde vždycky podle plánu, skrývá všechny své emoce. Inej, která má neporazitelné bojové schopnosti, i když se vše naučila na ulici. Matthias, svalnatý bručoun, atd. Nejvíc mě ale překvapil jejich věk. Vůbec se nechovají jako teenageři, což mě (vzhledem k tomu, že jde o YA žánr) potěšilo, ale jejich věku to prostě neodpovídá (dělám, jako že jim je přes 20)..
Co se příběhu týče, geniální byly Kazovy plány a úskoky. Akorát tu nebylo skoro žádné napětí, protože po nějaké době vám dojde, že jeho plány vždy vyjdou a vždy z akce vyváznou živí.
Doporučuji všem, co rádi trochu temnější fantasy a záleží jim na sympatických postavách (a párech, co si budeme..).

Janiss_89
02.06.2018 5 z 5

U této knihy mě hnedka zaujala obálka, takže jsem nepotřebovala ani číst její obsah. Musím říct, že už dlouho mě žádná kniha tak nechytla, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Celá šestice vran mě bavila a to je docela co říct, většinou v knize je pár postav, které mi pijou krev, ale tady to tak není. Bavily mě linky jednotlivých postav, jejich charaktery, minulost i přítomnost. Bylo fajn, že v knize jsou flashbacky, které vám objasní jak se z nich stali ti kdo jsou teď. Kniha má překvapivý děj, zvraty a hlavně ten poslední co se týče jedné vrány mě naprosto dostal. Takže za mě jednoznačně plný počet a už se těším až si pořídím druhý díl.

Bess.h
01.06.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem vzala do ruky, protože jsem po dlouhé době neměla co číst a hledala jsem od někoho inspiraci. Tu jsem nakonec získala od Marillee, booktuberky s příjemným hlasem.
Ze začátku jsem se jen pomalu prokousávala jednotlivými kapitolami z pohledu šesti “hrdinů“ a pak se to stalo, nevím kdy, nevím kde nebo v jaký pasáži, ale já jsem najednou nedokázala knihu odložit. A po přečtení... jednoduché vau, musím mít další díl. Taky jsem si ho šla hnedka koupit :-D.

nase_zuzu
30.05.2018 3 z 5

Na začátek - nejsem fantasy fanoušek. Věřím, že pro takového člověka je kniha velice čtivá. Pro mě taková nebyla. Příběh je plochý, dá se dost věcí očekávat. Nevyhovovalo mi ani skákání z aktuálního děje do minulosti jednotlivých postav. Psané je to sice čtivě, ale pro mě bez větší zápletky.

hurikan123
28.05.2018 5 z 5

snad nejlepší kniha jakou jsem kdy četl moc se mi líbí, jak je každá kapitola z pohledu myšlení jiné postavy. líbí se mi Kaz protože je strašně tajemný. nemohl jsem se dočkat až bude kapitola podle něho - abych věděl, co si myslí. příjde mi, že první a poslední kapitola je podle vedlejších postav. konec byl dcela zajímavej :)

Lucifer.CK
24.05.2018 4 z 5

Šest vran už jsem četla před nějakou chvíli. A upřímně řečeno byla vážně dobrá, postavy solidně vymyšlené a vše do sebe zapadalo. Jsem ráda, že je i druhý díl. Jen některé okamžiky byly dost předvídatelné, ale to knížce neubíralo na kvalitě

anid
20.05.2018 5 z 5

Tak tohle bylo ÚŽASNÉ!
O knize jsem slyšela samou chválu, a tak jsem měla docela velká očekávání. Když se mi konečně dostala kniha do ruky (a že to bylo za fakt dlouhou dobu) tak jsem se docela bála, abych díky hypu nebyla nakonec zklamaná. A OPRAVDU JSEM NEBYLA.
Kniha udržuje napětí, překvapuje ale nejsilnější stránkou jsou rozhdoně postavy (narozdíl od Griši, kde bych řekla, že silnou stránkou je právě vytvořený komplexní svět). Autorka se opravdu zlepšila
Kniha donutila, abych si oblíbila všech 6 hlavních postav (znovu na rozdíl od Griši, kde byli postavy ploché a bylo to spíš koho nenávidím nejmíň aka Temnyje cuz já ráda edgelordy...). Strašně se mi líbilo, jak Kaz měl vždy všechno vymyšlené dopředu a vždy měl plán B. Nakonec jste si nato docela zvykli (MINI SPOILER a pak v tu chvíly kdy pán B nebyl..... no jsem dostala fakt strach)
Jediné co musím vytknout je věk postav (který je tedy vytýkán nejdenou). Prostě teen věk postavám neodpovídá (snad teda až an Wylana a možná ještě Inej bych mladší zkousla) Jinak Ninu, Jesper, Mathiesse a hlavně Kaze udělala tak 2-3 rok min starší.
Btw kniha byla tak dobrá, že mě donutila zahodit všechyn spoje WIP kresby a namalovat Kaze XD

vladka7410
20.05.2018 5 z 5

Jedna z mých top knih, kterou mohu jen doporučit. Ze začátku jsem měla problémy si zapamatovat všechny postavy, ale díky zajímavému příběhu a vzrušujícím událostem jsem brzo tuhle překážku překonala :) Každý ze čtenářů si najde své oblíbené postavy, které dostávají rovnoměrnou dávku prostoru. Miluju jejich uvažování a občas podlé geniální kroky :) Navíc se mi líbí, že dílo je spjaté s Grišou. Lépe se člověk poté orientuje :) Za mě určitě doporučuju, jelikož je v příběhu uvedené vše potřebné... napětí, humor, boje, intriky, romantika a děj, který ve vás zůstane :)

Local_Bunny
20.05.2018 4 z 5

Líbila se mi neskutečně moc. Bylo to temné, akční, něco jiného. Oficiálně můžu říct, že Kaz a jeho parta se zařadili mezi mé oblíbené série. Trošku mi vadila ta romantika, kdy byl 'každý s každým' a fakt, jak kniha skončila, resp. jak snadno byl Kaz převezen, ale těším se na Prohnilé město =)

Atlantis
18.05.2018 4 z 5

U Šesti vran jsem měl při čtení téměř stejný pocit jako u Tetovaného. Fantasy svět s jednoduchými pravidly, zajímavé hlavní postavy a pořád nějaké tajemství, které vás táhne dál.
Normálně nenávidím zápletky typu "čekal jsem tvůj tajný plán, a proto mám ještě tajnější plán", ale tady to působilo poměrně uvěřitelně.
Hodnotím 4,5 hvězdy, protože ten nijaký konec knihu dost shazuje. Beru, že očividně autorka od počátku plánovala pokračování, ale takhle se prostě kniha nezakončuje.