Prohnilé město

Prohnilé město obálka knihy
Mé hodnocení:

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.71151

Šest vran / Vrania šestka 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Crooked Kingdom, 2016

Kniha Prohnilé město

Anett525
včera

Tahle parta mi přirostla k srdci. Knížka plná zvratů, napětí, intrik. Super fantasy, které nemá obdoby. Za mě jedna z nejlepších sérií,kterou jsem kdy četla :)

Readerlady
předevčírem

No já se zkrátka k téhle duologii vyjádřit musím. A to velice pozitivně. Celá ta šestičlenná parta mi opravdu přirostla k srdci. Všechny je zbožňuju. Tahle duologie se na rozdíl od ostatních ,,typických'' fantasy dost liší. Má to opravdu velice originální děj a zápletku. Nemáme tady žádné princezny ani nějaká království. Téhle duologii vládne město Kettrdam. V tomhle městě žádná poctivá duše nepřežije, nejsou tam pro ni vhodné životní podmínky. Ale mě to prostě zatraceně bavilo!! Řeší se tady vloupání, pomsta a podvody. Zároveň ale i sledujeme minulost hlavních hrdinů, která se nám tady hezky proplétá. Naprosto si je všechny zamilujeme a přejeme jim aby porazili všechny své nepřátele a konečně zažili i oni svůj happyend. Romantiky je tady sice málo ale po čase jsem si na to zvykla. Musíte to brát tak, že ta romantika je tady skrytá. Ale vždycky když ta skrytá romantika vystrčila růžky, moc mě to potěšilo a začala jsem pištět a usmívat se (tetelit se, zubit se). Druhý díl mi přišel mnohem lepší něž první. Bylo to hlavně tím, že jsem už znala hlavní hrdiny a rozuměla jsem všem jejich vtípkům. Naši hrdinové nejsou dokonalí mají své plusy a slabiny a proto je miluju. Musím jim ale teď dát sbohem, protože už je konec. (Mimochodem ten konec byl....Nejkrásnější❤) VŠEM VÁM TUHLE DUOLOGII DOPORUČUJI!!! Hlavně kvůli HRDINŮM, protože KAZE, INEJ, NINU, MATHIASSE, WYLANA A JESPERA chcete poznat!!! Za každou cenu.

SelenaDemi428

Opět úžasný příběh naší šestice. Kaz a jeho brilantní myšlení mě nepřestávalo udivovat a bylo úžasné sledovat, jak celý plán probíhal, zůstával mi nad tím rozum stát. Autorka dokázala vytvořit vskutku úžasný svět s ještě lepšími postavami, které mi neskutečně přirostly k srdci a těžce se mi s nimi loučí.

vinebitch

Normálně sáhnu po více fantasy knížkách, ale to tajemno a styl psaní mě přesvědčilo si tuhle duologii zamilovat. Líbily se mi zvraty, až jsem se sama sebe ptala, jak se mi to podařilo přehlédnout. Hlavně poslední kapitoly se odebrali jiným směrem než jsem čekala. Kaz mi hodně svým myšlením připomínal Sherlocka, a jelikož toho miluju, přirozeně jsem si ho zamilovala taky :)

theale

Pro mě po prvním dílu celkem zklamání. Po stránce Kazových plánů a dějových zvratů to bylo sice pořád stejně napínavé, ale hrozně mi v ději vadila ta vztahová omáčka okolo a konec byl takový už celkem utahaný a nudný. Škoda, že autorka celý příběh trošku neproškrtala a nezpracovala ho jako jednu (klidně i o něco delší) knížku.

veru1367

Tohle byla jízda!!! Všem doporučuji :)

_Bára_

Tohle byla teda jízda! Děj mi přišel mnohem víc napínavý a mnohem víc akční. Hodně se mi líbilo napětí mezi Kazem a Inej, ale kdyby došlo k něčemu víc, tak bych se nezlobila. A samozřejmě Jesper s Wylan to totálně podtrhli.

Fallon443

Miluju tuhle sérii a všechny hlavní postavy! Tahle kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Opět tady bylo tolik zvratů, že si říkáte jak to mohla ta autorka všechno vymyslet a po přečtení to musíte ještě vstřebávat.
Taky jsem si neuvěřitelně moc užívala romantickou linku mezi Kazem a Inej. Ale musím se pozastavit nad jednou věcí, která se tam stala a byla jsem kvůli ní naštvaná, mrzutá a ukáplo i pár slziček, vůbec jsem nečekala, že se to stane a bylo to fakt smutný. (Ti co knihu četli, tak možná ví). Konec knihy byl pro mě dojemný a krásně uzavřený a upřímně mě mrzelo, že to nebude mít další pokračování.
Ale každopádně si knihu musíte rozhodně přečíst!