Prohnilé město

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/big_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.71554

Šest vran / Vrania šestka 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom, 2016

Kniha Prohnilé město

Maraiser

Stejně jako díl předešlý, tak i tento jsem přečetl jedním dechem.
Ale upřímně doznávám - Kaze bych tedy fakt potkat nechtěl!! A asi bych ho ani nechtěk znát.

MinervaB

Když jsem dočetla první díl, měla jsem strach, že druhý díl nebude tak skvělý. ALE pokračování naprosto předčilo mé očekávání.

Jako u prvního dílu jsem se do dvojky začítala o něco pomaleji, ale jakmile jsem se do toho světa zase dostala, už jsem nechtěla pryč. Opět jsem podlehla všem těm neskutečně charismatickým postavám.

Celý druhý díl by se dal shrnout do jednoho slova: AKCE. Tenhle díl byl ještě nabitější než předchozí a já si užívala každou stránku, každý zvrat a každý problém, který museli řešit. Ale jako co ten konec? Nevím jestli jsem s koncem spokojená nebo ne. Každopádně bych to zhodnotila jako konec, u kterého bych klidně byla za nějaké volné pokračování. Nutně potřebuju více!

Podtrženo, sečteno .. ten svět je prostě neskutečný. Autorka má úžasný styl psaní, dar pro reálnost příběhu a napsání úžasných a rozmanitých postav. Stránky téhle duologie ubíhají rychle, ale vy ani nebudete chtít, aby ten příběh skončil.

Skvělé zakončení příběhu Kaze a jeho party. Obsahově se Prohnilé město značně liší od předchozího dílu, kde byla ústředním tématem dobrodružná výprava a něco jako "útěk z vězení" vibe. Ve dvojce se posouváme od standalone dobrodružství ke komplexnějším intrikám, spekulacím na trhu (v YA dost neobvyklé téma, nicméně potěšilo), vydírání, zákonům, industriální špionáži a vůbec dostaneme ochutnat toho, co to znamená být grázlem v zemi řízené obchodem a penězi. Je to zase úplně jiný příběh a svým způsobem poskytuje mnohem více zvratů, wtf momentů a rozmanitosti, než čeho jsme se dočkali v prvním díle.
Ráda bych na závěr vyzdvihla jednu velkou přednost této knihy. V YA žánru se dost často autor na závěr uchyluje ke klasickému "odcváláme spolu do Slunce západu" klišé, které, ač může být příjemné, je zcela jistě těžce nereálné a bolí z něj zuby. Bardugo dokázala napsat zakončení, kterému jsem dokázala uvěřit. Její svět a předvším Ketterdam samotný, jsou ohromně dark places a každý, kdo tam vyrůstá, musí být notně poškozeným jedincem. A vzhledem k tomu, že na konci knihy je svět a Ketterdam stejně dark jako na začátku, pro "šťastně aý do smrti" tu logicky není místo - každá postava musí bojovat nejen se světem kolem sebe, ale hlavně s démony, co si nosí uvnitř. A tak, i když to vlastně dobře dopadlo, víte, že to nikdy nebude stoprocentně OK, a to je v pořádku.

Kaila146

Dokonalost, až na překlepy a chybějící uvozovky

Aktenanka

Naprosto skvělá, ohromující série. Moc mě to bavilo. Postavy mi tak přirostly k srdci, že je mi líto se s nimi rozloučit. Bravo!

Luigi1

První dil se mi líbil pro jeho spád,ale druhý byl svým způsobem taky zajímavý.

adela4401

Leigh Bardugo je guilty pleasure YA literatura dobře stravitelná i pro dospělého čtenáře. Má spád, skvěle napsané postavy a napínavý děj.

Martina852

Proslulá partička z Barellu se vrací a chtějí si vzít to, co jim po právu náleží. Přesně jako v prvním díle, jste nemohli tušit jaká další překvapení si Kaz Brekker vymyslí, aby dosáhl svého. Dočkali jsme se i toho, že Wylan dostal pár vlastních kapitol a dokonce jsme se zase setkali se starými přáteli z Griši. I konec byl pro některé postavy dost strhující a pro mě nečekaný.