Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3214 3214

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

niva00
29.11.2017 3 z 5

Námět super ale jeden velký promarněný potenciál!
Postavy mohly být více propracované. Bylo fajn, že měly svou minulost - na něčem se stavět musí, ale nic moc se na tom už "nepostavilo". Jejich věk mi k nim taky moc nesedl. Někdy se chovaly jako nevyspělé (což by i k věku mohlo sednout), někdy se ale zase neopodstatněně chovaly jako starší.
Spisovatelka měla problém s dodržováním osoby. Ve zbraních se taky úplně nevyzná. A o logice ani nemluvím. "...se slyšitelným křupnutím dozorci zlomila vaz." Ale no tak, vaz je vaz a dá se tedy celkem tiše přetrhnout - kost se s křupnutím zlomí... Akční scény jak z filmu, jsou dobré na efekt, ale podle fyzikálních zákonů nehrajou: vážně, i sebesilnější chlap jak hora nemůže jen tak střílet se dvěma pistolemi každou v jedné ruce, protože existuje něco jako zpětný ráz.
Sem tam byly i vtipné dialogy. Jak moc si už posoudí každý sám.
Myslím, že by z toho mohl být dobrý film/seriál, protože, jak jsem už řekla, ty akční scény se hodí spíš na plátno, jelikož o nich nikdo nebude moc přemýšlet a oko diváka určitě zaujmou.

tereza7914
28.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Začátek je sice pomalejší, ale když se pročtete dál, stojí to za to :) Řekla bych, že je to něco na způsob Dannyho parťáků, nebo jsem v tom dokonce někdy viděla i X-many :D Rozhodně stojí za přečtení a není nutno číst předtím knihu Griša.

Attia
28.11.2017 4 z 5

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent.
Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.

_Žanet_
28.11.2017 5 z 5

Od téhle knihy jsem očekávala hodně, jelikož na mě působila jako něco, co si prostě musím přečíst, jelikož to bude stát za to. No.. Šest vran vůbec nezklamalo mé očekávání, naopak, ho možná i předčilo. I když se snadno nadchnu pro nějakou knížku, tahle mě vážně bavila a dobře se mi četla. Doufám, že vyjde i pokračování, protože jestli ano, bude to první kniha v mém seznamu, které si budu chtít koupit. Takže jednoduše řečeno, doporučuji.

JessieKKI
27.11.2017 5 z 5

Když jsem knihu poprvé vzala do ruky myslela jsem si, že půjde o šťastnou, dobrodružnou, oddechovku, která bude mít sci-fi nádech. hned první kapitola však změnila můj názor. Moc se mi líbilo, že v knize hned nebyly popsány původy a podoby hlavních postav. Baví mě se nad dějem zamýšlet a vytvářet si různé teorie, tahle kniha ale předčila má očekávání a opravdu dokázala překvapit. Neříkám, že jsem zásadní zvraty nečekala, ale Kazovy triky jsou vskutku brilantní. Perfektní byla také mapka, na kterou jsem se obracela, když jsem se chtěla zorientovat. Co mi ale vadilo byl až příliš mladý věk hlavních postav. Chápu, že se tím autorka snažila přiblížit postavy k mladé generaci, někdy mi to však přišlo až moc drsné pro sedmnáctileté děti. Možná to však byl záměr autorky, popsat, v jak drsném prostředí se nachází. Sem tam samozřejmě drhl překlad, to však není vina spisovatelky nýbrž překladatelky. Celkově mám z knihy dobrý pocit, líbil se mi konec a druhý díl mám každopádně v úmyslu si koupit.

Sobotikova
27.11.2017 5 z 5

Griša se mi líbila a toto bylo ještě o stupínek lepší. Svět Smrtičů, Hojičů, Ohňostrůjců, Vlnostrůjců a dalších se mi zalíbil. Těším se na další díl. A navíc neuvěřitelně krásné grafické zpracování celé knihy - paráda.

SBH
26.11.2017 2 z 5

Parta dětí se rozhodne spáchat loupež tisíciletí, vedena částečně chamtivostí, ale především pomstychtivostí a pýchou. Holedbají se vlastní vypočítavostí, ale není nic obtížného je obelstít tak, že to čtenář odhalí snad na dvacáté stránce. Ach jo.
Začnu závadou, která zpočátku působila přehlédnutelně, aby časem nabobtnala do obludných rozměrů - pravopis. Naučte, prosím, překladatelku J. Žemlovou a redaktory nakladatelství Fragment skloňovat zájmeno "ona" a rozpoznat rozdíl mezi zájmenem "si" a slovesem být ve tvaru "jsi". A tak dál.
Temnota díla je zřejmě momentálně módní, nicméně úmorná. Hrdinové se s každou stránkou dostávají do horších potíží, aby nakonec dopadli hůř, než jak se měli v úvodu, a ani to nebyla žádná sláva. Humor by celou situaci dokázal odlehčit, ale jediná vtipná hláška na straně 306 to nemohla zachránit.
K logickým nesrovnalostem se snad ani nemá smysl vyjadřovat. Kazův bratr je příliš mladý, aby obchodoval na burze, ale dost starý, aby prodal statek? A tak podobně.
Knihu jsem často odkládala, osudy postav byly tak předvídatelné, až byly nudné. Slušný námět, promrhaný potenciál.

kendllajf
26.11.2017 5 z 5

Ze začátku jsem měla velký problém se jmény a pamatovat si každou postavu, pořád jsem si říkala na které straně každá postava stojí a tak, ale postupem knihy jsem si je nějak uložila do hlavy. Od začátku, kdy kniha pro mě nebyla ničím, jsem začala odkrývat velmi tajemný a dobrodružný příběh, který mě zcela ovládl a musím přiznat, že kniha se mi k rukám přilepila. Hlavní postavy se doplňují a hlavní hrdina s tajemstvím, odvahou a dokonalou myslí mi byl průvodcem světem padouchů a gangů. Perfect

Efeméra
25.11.2017 4 z 5

Upřímně? Na začátku pro mě bylo Šest vran docela trápení. Autorka představovala svůj svět, postavy a celý problém oklikou a hodně pomalu. Než se vůbec všech šest hrdinů vydalo na cestu za svou nebezpečnou misí, uplynula třetina knihy. Autorce se nedá upřít, že svůj svět a postavy měla do detailu propracované. Bylo zajímavé, jak dokázala od vyprávění v přítomnosti ladně sklouznout do minulosti, vyjevit čtenáři historii postavy, a tedy ozřejmit pohnutky, které ji vedly k určitému chování. Nemám však v knížkách ráda dvě věci – vracení se do minulosti a sáhodlouhé popisy. A právě toho bylo v knize na můj vkus až přespříliš (čtyři velké stránky o tom, jak postava prochází městem a všímá si okolí, sice pomůže čtenáři si představit atmosféru Ketterdamu, ale mě to spíš nudilo). Stejně tak souhlasím, že hlavní hrdinové ani přinejmenším nepůsobili jako teenageři, ale jako mnohem starší lidé. Nejlepší podle mě prostě byla část, kdy se parta vloupala do Ledového paláce a všechno se kazilo, jak mohlo. To jsem opravdu tajila dech a musela číst až do konce. Kdyby celá kniha vypadala jako pasáže z té sebevražedné mise, dala bych jí i pět hvězdiček. Ale takhle to bohužel vidím jen na tři a půl.

kaca3606
21.11.2017 3 z 5

:) Kazimír Brekeke :)...to nedostanu z hlavy,napadlo mě to v půlce knihy. :) Vůbec jsem se nemohla začíst, první půlka byla o ničem a přitom důležitá pro zbytek knihy.Věk hlavních postav byl taky MOC. Ta druhá samá nevydařená akce :) Myslim ,že na 5 hvězd to není ,ale 4 dám.snad se v příštím díle dočkám aspoň pusy :)

TheCrow_007
20.11.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Možná že ta nejlepší. Nejvíce jsem si oblíbila Jaspera. Prostě mi tak nějak přirostl k srdci. Hrozně se těším na druhý díl :D

Dani3
20.11.2017 5 z 5

Šest vran mě opravdu nadchlo.
Mile mě překvapilo, že mi všech šest „padouchů“ sedlo. Postavy jsou dobře propracované a skvěle se doplňují. Líbilo se mi zpracování různých vypravěčů příběhu i to, jak byly jejich vzpomínky zakomponované do děje. Jediné, co jsem si musela trochu odmyslet, byl jejich věk – kdyby byli o něco starší, fungovalo by to ještě o něco lépe.
Na pokračování se moc těším!

Katnissia
20.11.2017 5 z 5

Kniha se mi četla dobře a vždy jsem nadšená, když jsou kapitoly z pohledu více postav. Hlavní postavy jsem si oblíbila a nikdo mi nebyl vyloženě nesympatický. Určitě si přečtu další díl, ke kterému konec přímo vybízí.

Siwan
20.11.2017 4 z 5

Postavy jsou dobře vykreslené, líbí se mi, jak se formou vzpomínek dozvídáme, co je motivovalo k tomu, jak jednají. Jen bych ocenila ukončení knihy. Další díl by mohl navazovat i volněji. Děj má spád. Za mě supr počin.

Klarsik3
16.11.2017 4 z 5

Celkem dlouho mi trvalo než jsem se pořádně začetla.. Nakonec mě kniha pohltila a nemohla jsem se od ni odtrhnout.

Afro
14.11.2017 4 z 5

Tahle knížka se mi vážně líbila,byla moc super a krásně se mi četla, ALE čekala jsem přece jenom něco víc. Neustále o ní slýchám jak je dokonalá, úžasná, atd. Jenže já čekala něco trochu drsnějšího, krutějšího. Nemohla jsem se dočkat různých nemilosrdných vražd a tak, ale nějak jsem to tu nenašla. A Kaz taky nebyl takový drsňák, jak jsem očekávala :) Oblíbená postava? Jednoznačně Nina!!!

Karin_Kim55
12.11.2017 4 z 5

Něco úžasného! Hrozně moc jsem si to užila! ^^
Příběh se mi moc líbil, postavy jsou zajímavé a mají charakter, je těžké vybrat si jen jednoho oblíbence. Každá z postav má své dobré i stinné stránky, a to je na tom to pěkné - nikdo není dokonalý a neomylný.
Matthias a Nina jsou mé oblíbené postavy ^^ Ze začátku jsem měla ráda i Kaze, ale později...
Ale jedna z mála věcí, co mi vadila, je například věk hl. hrdinů. Sedmnáct a už toho zažili tolik, mají tolik životních zkušeností, atd... To mi trochu vadilo, ale co očekávat od Young Adult, že? (stejně jsem si je představovala starší ;D) Další, co mi vadilo, nebo mě spíše nudilo, byla minulost Kaze a Inej. Kazovi vzpomínky byly občas nechutné, prostě a jednoduše... Jsem se více zajímala o Ninu s Matthiasem. ;3
A další mínus! Konec! Docela uzavřený, ale očekává se pokračování, kterého se nemůžu dočkat! ❤

RemiBlack
05.11.2017 5 z 5

Už několik let jsem nečetla s baterkou pod peřinou. :D
Kniha je jen tak dobrá, jak dobrý je její záporák. A tohle byla jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy přečetla. Nemá cenu vypisovat tu superlativy. Místo toho bych dala šest hvězdiček z pěti.
Všech šest hlavních postav je úžasně propracovaných a čtenáře si získají. Já jsem si nejvíc oblíbila Kaze.
U této knihy je taky třeba vyzdvihnout množství skvělých hlášek, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po dočtení.
"Jurda parem" je prý nejnávykovější droga. Ale to není pravda. Nejvyšší závislost hrozí u samotné knihy a já nutně potřebuju další díl!

P.S. Rozhodně se nenechte odradit první kapitolu.

Bee
01.11.2017 5 z 5

Tak to bylo rozhodně úžasný překvápko!
Kniha mě chytla už od začátku a velkou zásluhu na tom má Ketterdam a celé okolí, které je úžasně propracované a dokáže si udržet takovou zvláštní atmosféru. Postavy jsem si oblíbila prakticky okamžitě a autorka s nimi úžasně pracuje. Celá šestice je skvělá a funguje mezi nimi perfektní chemie, takže je to radost číst. Možná se nedá ubránit srovnání s filmem Dannyho parťáci, alespoň já to tak vnímala, ale podle mě to vůbec není na škodu. Mě takové party děsně berou. Také se mi líbí, jak autorka postupně odkrývá minulost postav, nedá nám to najednou, ale na opravdové lahůdky si musíte počkat.
Děj má skvělé tempo, které si dokáže udržet celou knihu a já se celou dobu čtení královsky bavila. Troufám si říct, že je to pro mě jedna z nejzajímavějších knih letoška.

sebemi
28.10.2017 5 z 5

Krásná kniha zvenku i zevnitř. Šest hlavních hrdinů si oblíbíte raz dva a už s nimi prožíváte jedno dobrodružství za druhým. Moc se mi líbil celý smyšlený svět a hlavně Ketterdam, který mi hned vyvstal před očima. Hlavní postavy se střídají ve vyprávění a vůbec to nevadí, příběh ubíhá dál a rozkrývá nám minulost všech zúčastněných. Zamilovala jsem si je opravdu všechny, což se mi stává málokdy. Knížce nechybí napětí, zvraty, humor (díky Jespere :D) a taky láska, která je tam zakomponována velmi přirozeně až se mi v některých pasážích draly slzy do očí.

Přečteno za dva dny a to jsem se musela krotit :D