Zjizvený král

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zkroť své démony... nebo jim dej to, co chtějí! Nikolaj Lantsov, král Ravky, vždycky statečně čelil osudu. Nikdo netuší, co všechno vytrpěl během krvavé občanské války, a tak by to taky mělo zůstat. Na oslabených hranicích země se však začínají šikovat nepřátelé a on opět musí dokázat nemožné – naplnit prázdné pokladnice, získat spojence a zastavit zkázu, která zemi hrozí. V jeho nitru však den ode dne sílí démon, který může zničit vše, co už mladý panovník vybudoval. Nikolaj se chce temné magie zbavit, proto se s věrnou pomocnicí, větrostrůjkyní Zojou, vydává na velmi riskantní cestu. Podaří se jim vyřešit záhadu královy tajemné choroby? Najdou lék, který ho zachrání, a s ním i celou Ravku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416193/zjizveny-kral-tR3-416193.jpg 4.324
Série

Nikolaj Lantsov 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

King of Scars, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Zjizvený král

Přidat komentář
certik003
včera

Svět, který Bardugo vymyslela, se mi strašně moc líbí a jsem ráda, že se v něm rozhodla pokračovat, tentokrát sledujeme osud Nikolaje, Zoji a jejich okolí. A další osud Niny, kterou už známe se série Šest vran a měla jsem radost pokaždé, když byli její protagonisté v ději zmíněni. Jako vždycky je knížka zajímavá, čtivá a napínavá s překvapivým koncem, díky kterému si rozhodně musím přečíst pokračování.

Christine-Marie
08. listopadu

Tak tohle bylo naprosto (naprosto!) boží! Epický styl Leigh Bardugo mi chyběl. Její dokonalý svět (s veškerým folklorem a rozmanitostí); promyšlené charaktery a význam děje! Prostě všechno. Leigh dokáže uchvátit a vy se nemůžete od jejich knížek odtrhnout!
Sice se jedná o nenavazující série (Zjizvený král, Griša, Šest vran), přesto zastávám názor, že by se všechny měl čtenář přečíst. Už kvůli tomu, aby mohl pochopit lehké, přesto brilantní narážky na věci z přecházejících knížek. ;)
Hl. postavu Nikolaje jsem měla v Griše ráda, ale ve Zjizveném králi jsem se do něj opravdu zamilovala. Jsem moc ráda, že se L. B. nakonec Nikolaje rozhodla v Grišovské sérii nechat na živu. Protože kdyby sabáška zabila, nikdy by nebyly věci v Ravce a jiných zemích vysvětleny tak dobře, jak se tomu stalo ve Zjizveném králi.
Moc se mi líbil také pohled Zoji (konečně se vysvětlilo, proč se chová, jak se chová) a pokračování příběhu z Šesti vran ve vyprávění Niny + Adrika s Leoni, kteří byli spolu TAK roztomilí, a přirostli mi okamžitě k srdci.

S nedočkavostí očekávám další díl, protože napínavější konec už autorka nemohla snad ani nemohla napsat! :D

PS: Moje srdce pořád pláče pro Isaaka, do něhož jsem se zamilovala stejně hluboce jako do Nikolaje a při konci knížky jsem si říkala: "Proč, proboha?"

Pedruska01
28. října

A máme dočteno. Páni. Hrozně jsem se těšila, chtěla jsem se znovu podívat do toho fascinujícího světa a co si budeme povídat, dost mě zajímal Nikolaj. Taky hned na úvod musím říct, že ta kniha z hlediska grafiky vypadá nádherně. Četlo se to velmi dobře, styl který sedí - prostě Leigh Bardugo, to mluví za vše. Ale možná jsem udělala chybu, že jsem se do toho pustila, jelikož teď budu muset čekat dlouho-předlouho na pokračování, které prostě musím mít, a to nejlépe hned! :D Ale nenechte se odradit. Příběh byl vyprávěný třemi potažmo čtyřmi postavami. Hlavní byly ale tři. Hrozně se mi líbí pohled několik postav na jednu a tu samou věc. Každá má jiné myšlení, dělá jiné kroky a všechno to ve výsledku do sebe skvěle zapadá. A tohle kompletování autorka prostě umí.
Začneme nejvyšším postavením - králem. Nikolaj je postava, kterou nemůžete mít neradi. Hrozně sympatický, zlatý a vtipný chlap, kterého mi bylo místy i líto. Měla jsem ho hrozně ráda a držela mu palce, aby s tím vším, co ho trápí a s čím bojuje, zatočil a vyhrál. Zasloužil by si to.
Další postavou byla Zoja. Tu jsem si taky hodně oblíbila. Chápala jsem její chování a činy. Bylo mi jí vlastně líto, a o to víc bych si pro ni přála dobrý konec. U Zoji a Nikolaje mi to tam místy lehce jiskřilo. Upřímně, doufám v pořádný ohňostroj! :D Autorka bohužel pro romantické duše byla skoupá na špetku romantiky. Vystřelí tak rychle jako šíp, ale nedá mu šanci najít cíl. Takže to vypadá jako jen osobní domněnky. Bože, ta ženská mi tahá kšandama. :D
Třetí postavou byla Nina. Přiznávám se bez mučení, že cca do půlky knihy mě moc nebrala. Respektive netěšila jsem se na její kapitoly, protože daleko zajímavější byly postavy předchozí a akčnejší či prostě lepší děj kolem nich. Do té půlky se nic moc nedělo, ale pak se to díky bohu rozjelo. Takže uznávám, že Nina udělala pořádný kus práce a projevila sílu a odvahu. Nejspíš mě bavila víc, když byla ve Vránách s Matthiasem.
Co se týče vývoje příběhu... to stálo rozhodně za to. Někdy jsem nestačila zírat. Někdy to dění v knize dochází čtenáři až později do hlavy a všude kolem jsou jen šokované otazníky s otevřenými ústy. Opravdu zajímavé a napínavé. Nenašla jsem na té knize žádné velké nedostatky - vždy byla nějaká akce, žádné hluché místo. Je hrozně hezké, jak je ten grišovský svět propojený - zmíňky o sérii Griša i o Šesti vranách. A přesto si dovolím tvrdit, aspoň po téhle první části, že pokud nebyly čteny předchozí série, ničemu vážnějšímu to nevadí. I když jsou tam věci, které by se úplně pochytit nemuseli.
Jak už jsem psala výše, po tomhle čtecím zážitku je nutné vzít do rukou hned pokračování, protože to překvapení na konci knihy mě dostalo. Jako... cože? Samozřejmě nebylo jediné, ještě několik dalších menších se jich vylouplo kolem, a o to je to horší, protože teď budu žít v té nejistotě, co bude dál?! Je tedy pravdou, že to velké překvapení jsem si v minulosti zvráceně oblíbila, proto jsem ještě zvědavější. :D
Za mě paráda, ten kdo jednou Bardugo zkusí a líbí se, ten neodolá a potřebuje svou dávku - jiná forma paremu. :D Jsem hodně spokojená, jen s tím, že jsem napnutá jak kšanda. Co se týče hodnocení, trošku ho musím za tu Ninu seškrábnout - 4,5*, ale rozhodně doporučím dál. To jinak nejde. :)

Arianne
27. října

Mám pocit, že s každou další knihou je spisovatelka vyzrálejší. Griša byla pohádka plná nelogických zvratů a klišé. Teď už se dočkáme výborně vykreslených postav majících své světlé i temné stránky. Romantiky je zde poskrovnu, o to více vyniknou politické intriky. Těší mě návrat Niny, její příběh není ani zdaleka uzavřen. Střídání vypravěčů příběh krásně osvěžuje, nedochází tak k hluchým místům, která by čtenáře brzdila. Pokračování v tomto případě chápu, naštěstí nás čeká jen jedno. Výborná záležitost.

kikibo
24. října

První půlka knihy byla zdlouhavá a nedělalo mi problém knihu chvíli odložit, až od půlky to nabralo spád a dočkala jsem se čeho jsem chtěla a naplnilo se mé očekávání, ale ten konec?! proč? :D to zas budeme muset čekat na další díl Bůh ví jak dlouhooo
Zoja boží, Nina skvělá jako vždy, Nikolaj láska má :D

Medasek
16. října

Další úžasná kniha od Leigh Bardugo. Začátek mě chytil a naprosto uchvátil. Byla jsem ráda, že jsem se tu setkala i se starými postavami. Mezi mé nejoblíbenější pochopitelně patří Nikolaj. Ninu jsem si tu oblíbila ještě víc než v Šesti vranách a Prohnilém městě. Zoju jsem upřímně v Griše nesnášela, ale tady se stala mou novou oblíbenou postavou. Rozhodně doporučuji přečíst.

TheMelorry
11. října

Další skvělá příběh ze světa Griš. Ze začátku jsem měla problém se začtením, potom se ale příběh začal zamotáva a já se ponořila do jeho nitra. Skvělé je navrácení některých dobře známých postav - osobně jsem ráda za Ninu, kterou jesm si oblíbila již v Šesti vranách. Zjizvený král mě vážně moc bavil, čtení jsem si užívala, některé delší popisy mi nevadily (právě naopak) a ten závěr...!?! To jsem opravdu nečekala.

Autor a jeho další knihy

Leigh Bardugo
izraelská, 1985

všech 8 knih autora

Kniha Zjizvený král je v

Právě čtených13x
Přečtených28x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených4x
Knihotéce64x
Chystám se číst178x
Chci si koupit78x
dalších seznamech2x