Princezna klamu přehled

Princezna klamu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519974/bmid_princezna-klamu-652020d0127d4.jpg 4 175 175

Mostní království série

1. díl

Dvě věci ví princezna Lara naprosto jistě. Zaprvé, že král Aren je její úhlavní nepřítel. A zadruhé, že to bude ona, kdo ho srazí na kolena. Proto ochotně přistoupí na dohodnutý sňatek, který má znepřáteleným královstvím přinést mír. Lara ale mír na srdci nemá. Naopak je odhodlaná udělat cokoli, aby Arenovo království oslabila zevnitř a spolu s ním přinesla zkázu i samotnému králi. Čím víc se však dozvídá o svém novém domově a o válce o most, jež v bouřemi zmítaném světě zuří, tím víc začíná pochybovat o tom, jestli sama stojí na straně dobra, nebo patří k těm zlým. A když se její city k Arenovi promění z ledové nenávisti v prudkou vášeň, ocitne se Lara před nelehkou volbou. Které království zachrání… a které zničí?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Bridge Kingdom , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Princezna klamu. Přihlašte se a napište ho.

andrejci
09.06.2024 5 z 5

Na první pohled mě zaujala obálka. Potom jsem si přečetla anotaci a řekla jsem si, že by to mohlo být něco pro mě. No a nakonec jsem knihu doslova zhltla za 2 dny a musím říct, že jsem nadšená. Knížka mě od první kapitoly neuvěřitelně vtáhla do děje a já si to jenom užívala.
Prostředí, kde jsou ostrovy, moře a džungle mě nadchlo a já si ho moc oblíbila. Moře mám ráda, takže toto bylo přesně něco pro mě. Navíc mi nápad s mostem přišel hodně povedený a poměrně originální. Možná bych tady uvítala lepší mapu, protože někdy šlo něco špatně přečíst. Ale už jenom díky tomuto prostředí to je ideální kniha na dovolenou k moři.
Co se týče postav tak je můžu jenom vynachválit. Lara za mě byla hodně fajn postava, kterou jsem si oblíbila. Líbilo se mi jak jsem ji víc poznávala a rozhodně se mi líbilo jak se nám na začátku knížky předsatvila. Jelikož se děj odehrává během několika měsíců tak tam jde vidět její vývoj a díky tomu na mě půsbila sympatičtěji. Navíc se mi líbila chemie mezi ní a Arenem. Ten je za mě hrozně fajn a moc jsem si je oblíbila. K plusu přidávám i pomalou romantiku. Líbilo se mi jak se pomalu seznamovali. Sem tam byly i vtipné scény a to hlavně v hlavní roli s Arenem a díky tomu jsem si ho oblíbila ještě víc.
Co se týče ostatních postav tak jsem si je také oblíbila a doufám, že dostanou v dalším díle více prostoru ať se s nimi můžeme více seznámit.
Sice je tady pár bojů, rvaček a sexuálních scén, ale není to tak moc popsáno do podrobna. K tomu i pár nadávek. Nějak to na mě působí jako něci mezi YA a NA.
Já si to, ale moc užívala celkem mě mrzí, že se o knize moc neví protože je skvělá. Doufám, že další díl bude hodně brzy protože jsem si všechny postavy zamilovala a navíc po tom konci co nám autorka připravila ho nutně potřebuji.

Tesset
08.06.2024 5 z 5

Za mě hodně povedená knížka, o které se moc nemluví. Čeho si čtenář všimne nejdříve, je krásně ilustrovaná obálka, která navozuje dojem young adult žánru. Za mě je to někde na pomezí - vraždění a erotika, i když dost umírněná a jen na pár stránkách, tíhne spíše ke starším čtenářům.

Už začátek byl celkem masakr, ale nic není takové, jak se zdá. Proměna Lary byla pozvolná, děj se odehrává v řádu měsíců, takže je to uvěřitelné. Prakticky asi nemůžu nic vytknout. Nechyběl tam ani humor a vtipné hlášky, mělo to hlavu a patu a jen jsem doufala, že všechno klapne.

Konec pravda otevřený, ale to se dalo čekat vzhledem k tomu, že jde o první díl série. Tak doufám, že pokračování vyjde brzy.

broskev28
27.05.2024 4 z 5

Mostní království mě lákalo i nelákalo.
Hodnocení tady na databázi výborné, ale já nerada začínám číst první díl série, aniž bych věděla, kdy se dočkám těch dalších. Jenže už jsem před nedávnem něco podobného riskla se Čtvrtým křídlem, tak jsem si to zopákla. A jsem na tom zase stejně: i Princezna klamu má své nesporné kouzlo, podobně jako všechna zmiňovaná království, ale především Ithicana - ten most bych fakt chtěla vidět!
Hned první kapitola mě lapila a já jsem nevěřícně sledovala osud jedenácti nevlastních sester, přičemž mi neustále naskakovaly otázky, na které nikdo neodpovídal. A tak jsem pokračovala v četbě, mimo jiné i proto, abych si potvrdila, co sice bylo od začátku jasné, ale autorka to podává velmi sympaticky, uvěřitelně a hlavně čtivě, paráda!

„Já nedoufám v utopii, Laro. Jen v něco lepšího. Je načase, aby nám naši nepřátelé přestali diktovat, jak máme žít. Měli bychom začít žít pro své milované. A pro sebe.“

všechny komentáře

Související novinky (1)

Desetkrát a dost, Příchuť zla a další knižní novinky (42. týden)

15.10.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Princezna klamu v seznamech

ve Čtenářské výzvě22x