Princezna klamu

Princezna klamu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519974/bmid_princezna-klamu-652020d0127d4.jpg 4 163 163

Mostní království série

1. díl

Dvě věci ví princezna Lara naprosto jistě. Zaprvé, že král Aren je její úhlavní nepřítel. A zadruhé, že to bude ona, kdo ho srazí na kolena. Proto ochotně přistoupí na dohodnutý sňatek, který má znepřáteleným královstvím přinést mír. Lara ale mír na srdci nemá. Naopak je odhodlaná udělat cokoli, aby Arenovo království oslabila zevnitř a spolu s ním přinesla zkázu i samotnému králi. Čím víc se však dozvídá o svém novém domově a o válce o most, jež v bouřemi zmítaném světě zuří, tím víc začíná pochybovat o tom, jestli sama stojí na straně dobra, nebo patří k těm zlým. A když se její city k Arenovi promění z ledové nenávisti v prudkou vášeň, ocitne se Lara před nelehkou volbou. Které království zachrání… a které zničí?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The Bridge Kingdom , 2018


více info...

Přidat komentář

NikisGo
20.05.2024 4 z 5

Na tuhle knihu jsem byla moc zvědavá, upoutal mě obal a recenze. Od samého začátku Vás to vtáhne do děje, kdy chcete vědět o osudu Lary víc. Chytlavý koncept a pěkné popsané dějové linky. Za mě tam bylo až moc akce a kolikrát mi přišlo, že se to zbytečně opakuje a ,,prodlužuje. Trochu mě zamrzelo u hlavní postavy, že je tak trochu nepřemožitelná a zvládne úplně vše skoro bez újmy. Ke konci se dá pěkně odhadnout jak to celé dopadne, což mě trochu mrzelo. Závěrem se těším na další díl a jak to s Larou a Arenem dopadne. Chválím popis děje z pohledu hlavního hrdiny.

Jlozkin
13.05.2024 4 z 5

Poslední dobou jsem četla jednu skvělou knihu za knihou.
Tuhle jsem slupla taky za pár dní.
Děj mě bavil, příběh byl čtivý a skoro bez hluchých míst. Začátek byl pěkný masakr, hnedka mě utvrdil v tom, že tohle chci číst.
Hlavní hrdinku Laru jsem si od samého začátku oblíbila. Není to žádná křehká květinka, je silná, nebojácná a inteligentní.
Byla jsem zvědavá, jak se vypořádá se svým vnitřním soubojem. Na jednu stranu byla celý život vychovávaná s jediným cílem, na druhou stranu poznává, že ne vše je tak, jak se učila.
Arena jsem si hned neoblíbila, ale postupně si mě také získal.
Kniha má vcelku předvídatelný děj, ale i tak tam na mě čekal zvrat, který jsem nečekala.
Pokud máte rádi politické zápletky, je toho tady celkem dostatek. Za mě kdyby autorka ubrala trochu na strategickém plánování obrany a útoku a přidat více romantiky, byla bych spokojenější. Také mě mrzí, že mapa v knize je velice nekvalitní a obálka se mi taky nelíbí, působí docela lacině.
Vcelku mě kniha hodně bavila a po tom konci potřebuju další díl.


Cara.17
21.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Jelikož jsem romantička a miluju příběhy, ve kterých není o romantiku nouze, stačilo, abych uviděla tuhle povedenou obálku knihy a hned mi bylo jasné, že jí dám šanci. Navíc jsem po přečtení anotace předpokládala, že to bude něco obdobně skvělého jako např. Pomsta & rozbřesk od Renée Ahdieh, tzn. "nedobrovolné" manželství, které je zpočátku na ostří nože, ale postupně se to změní...
Bohužel (jak se to ostatně stává, když máte velká očekávání) to nebylo tak úžasné a bezchybné, jak jsem dětinsky doufala, že bude.
Svoji nespokojenost shrnu do tří věcí, které nemůžu přejít a kvůli nimž jsem nedala plný počet hvězd.
Zaprvé - vadilo mi, jakým způsobem autorka řešila otázku "válečných zajatců".
Je mi jasné, že o válce a bitvách vím houby. (A díky Bohu za to.) A také je mi jasné, že tato kniha není skutečností nýbrž smyšleným příběhem.
Nicméně... všechno, co vidíme, slyšíme a čteme nám do hlavy vkládá myšlenky a ať chceme nebo ne, nás to ovlivňuje. Takže opravdu nemůžu "mávnout rukou" nad tím, když Aren bez sebemenších výčitek svědomí odpraví nepřátelské vojáky, kteří se vzdali a topící se ve vlnách volali o pomoc. Samozřejmě si uvědomuji, že to nebyli neviňátka, ale Arenovo jednání je špatné, nedomyšlené a z hlediska morálky hodné nejhlubšího dna.
Jelikož se jedná o sérii, není vyloučené, že by se autorka v dalších dílech mohla k tomuto problému postavit jinak a poukázat na to, co je všeobecně známé a sice, že nejjednodušší řešení častokrát není to správné. (Osobně doufám, že se něčeho takového dočkáme.)
Mimo to je smutné, že ačkoli si se svým příběhem vyhrála, to, jak vykreslila Arenovy/ithicanské nepřátele bylo hodně lajdácké. Konkrétně - udělat z nich všech "vraždící monstra" žen a dětí (a tudíž je v pořádku přenechat je jako potravu žralokům) je zkrátka odfláknuté až hrůza. Copak si neuvědomuje, že i mezi nepřátelskými vojáky jsou milující manželé a tátové od rodin, kteří by raději byli doma, leč vojenská povinnost jim velí jinak? Nechápe snad, že i když někdo stojí na druhé straně barikády, tak to neznamená, že by hned zabíjel ty "slabé a neozbrojené" na opačné straně? V každé zemi a v každém národě se najdou jak dobří lidé tak i ti špatní. Nikdy to není rozdělené na jen "ty dobré" a jen "ty špatné". Fakt mě mrzí, že si autorka zjednodušila práci v tak ZÁSADNÍ věci!
Zadruhé - charakter hlavní hrdinky.
Stejný problém jsem měla i u Skleněného trůnu se Celaenou. Lara i Celaena jsou popsané jako nelítostné vražedkyně, co se neštítí své nepřátele zabíjet, mučit a mrzačit. Nejsem sice psycholog, psychiatr nebo jiný odborník na psychologii, ale když použiju "zdravý selský rozum", nechce se mi věřit, že by takový chladnokrevný zabiják byl zároveň i citlivým laskavým člověkem. Proč je tedy obě autorky vykreslují i takto?
Krom toho jsem z Lary (o Celaeně nemluvě) měla dojem jakési nezničitelnosti. Že by přežila úplně všechno. (I ránu od Hulka.)
Zatřetí - vztah Arena a Lary.
Tahle kniha je hodně akční - to je koneckonců napsané nejen na obálce ale i u poslední bonusové kapitoly, kde se sama autorka zmiňuje, že se ji rozhodla vystřihnout, aby nebrzdila tempo příběhu...
Z mého pohledu však byla akční až moc. Chápu, že některým čtenářům vyhovuje, když jedna akce střídá druhou a celé je to prošpikované pořádnou dávkou napětí, jenže na úkor toho strašně utrpěla romantická linka. Bylo tam málo pasáží věnovaných onomu "poznávání se", díky nimž bych měla pocit, že se jedná o upřímný a pevný vztah založený na skutečném citu. Krom toho se Aren tři čtvrtiny knihy domnívá, že je Lara špionka (což pochopitelně brání vzniku důvěry) a aby toho nebylo málo, jsou tu i Arenovy časté myšlenky na Lařino dokonalé a krásné tělo. (Jasně, je to chlap, ale vzhledem k tomu, že byl před sňatkem s Larou hodně sexuálně aktivní, tak si jako čtenářka mám myslet co? Že za jeho zájmem není především chtíč? Že mu jde hlavně o to, jaká je uvnitř?)
Zkrátka se mi nechtělo věřit, že by vzhledem k výše vyjmenovaným skutečnostem byl jejich vztah natolik opravdový, aby byl na konci Aren v tak zdevastovaném stavu a tvrdil, že bez ní nemůže žít.

Ale abych tu nepopisovala jen negativa, chci zmínit i to, co mě nakonec přimělo dát 4 hvězdy. (Ačkoli s hodně přimhouřenýma očima.)
Princezna klamu je čtivá, napínavá a dobře propracovaná romantasy. (I přestože se některé prvky v příběhu mohou podobat typické young adult literatuře, YA to opravdu není. Hrdinové jsou dospělí - tedy žádní teenageři - a jsou tu i explicitní popisy erotiky a sexu, takže YA ani omylem!)
Jak už jsem zmiňovala výše, Danielle L. Jensen tu předvedla svůj dobrý spisovatelský um. Vytvořila fungující svět, ve kterém není nouze o intriky, krutost, násilí, vypočítavost a především touhu po moci. I přestože začátek knihy musel zvednout ze židle nejednoho čtenáře, oceňuji, že autorka není ten typ spisovatele, který by si liboval v detailních popisech násilí. (V opačném případě bych knihu nejspíš vyhodila z okna, protože vraždění je tu opravdu dost.) Za zmínku určitě stojí i vykreslení jednotlivých míst - ať už se to týká vyprahlé pouště, džungle plné jedovatých hadů anebo nebezpečného moře, ve kterém se prohánějí stále hladoví žraloci.
Příběh hýří akcí, překvapeními i nervy drásajícími náhodami, u nichž byste si nejraději rvali vlasy z hlavy. Většina charakterů postav je dobře napsaná - především Arenova a Ahnnina babička (na tak příšernou uštěpačnou bábu jsem v knihách ještě nenarazila).
Co se týče erotických a sexuálních pasáží - osobně bych to nepotřebovala tak detailně rozpitvané, ale aspoň se autorka zdržela vulgarismů.
Pokud vám vadí cliffhangery, pak z konce knihy nebudete nadšení a asi budete mít stejně jako já chuť mlátit hlavou do zdi, proč jste to začali číst v době, kdy u nás ještě nebyl k mání 2. díl. Na ten jsem mimochodem hodně zvědavá a pevně doufám, že se v některých věcech autorka polepší a dopřeje Laře a Arenovi víc prostoru.

PetraKysova
02.04.2024 4 z 5

Ale no veľmi dobrá kniha. Takto od knihy som vôbec nič nečakala a čítala ju len z dlhej chvíle. A práve preto ma tak neskutočne prekvapila. Kniha nie je fantasy ale to jej na úžasnosti nič neberie.
Bolo super že sme mohli knihu čítať z dvoch pohľadov pretože sa nám naskytli dva úplne rozdielne pohľady na celú situáciu. Chápala som Laru a jej odmietanie pravdy. 15 rokov ju doslova programovali takže bolo naozaj ťažké dostať sa z toho. Páčila sa mi tá chémia medzi hlavnými hrdinami a páčilo sa mi, že Aren bol dobrák. Veľké plus boli vedľajšie postavy, Joren a babička to celé osviežili. Samozrejme že od začiatku viete ako to skončí, nie je to prvá ani posledná kniha z týmto dejom. Ale je sakra dobre napísaná. V knihe neboli hluché miesta, stále sa striedala akcia za akciou. A na konci mi bolo Lary naozaj ľúto. Po skončení som si okamžite musela prečítať aj druhý diel (aj keď iba v angličtine) tak dobrá to bola kniha.
Uberám hviezdičku za to, ako vykreslili že Lara je defacto nezničiteľný zabiják, ktorá všetkých povraždí snád len svojím dychom. Tomu som úplne neverila.
Inak kniha vynikajúca a rada sa k nej niekedy vrátim.

Fidibus
26.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Hezká fantasy, i když trochu víte, jak to asi skončí...
Hlavním hrdinou je vlastně most, který Arenovo království drží nad vodou a je terčem útoků i závisti. Princezna Lara je se sestrami vychovávána, aby Arena zabila, a ona se rozhodne zachránit sestry a ujmout se úkolu. Aren se sestrou před ní sice vše o mostu tají, ale ona přesto postupně odkrývá jeho tajemství. Napíše tajný dopis, ale mezitím zjišťuje, že vše není takové a někdo jí lhal... Jenže Aren, který ji obhajuje a nechává ji svobodu, protože sám je se svými lidmi vlastně uvězněn a snaží se své království zachránit, jí otevře oči (návštěva v přístavu) a zároveň jejímu otci-králi napíše dopis na onom tajném, v němž se za Laru postaví. Mezitím je země napadána, Lara si získá důvěru lidí i Arena, ale sama se stává terčem. A nejen ona... Ale Lara nakonec pochopí, kde je její místo a... další díl.
Myslím, že je to svou povahou spíš YA, i když tentokrát kniha takto označená není. Je to i dost akční a bitky krvavé, odlehčené vtipy i romantikou, občas vše v jednom (např. soutěž v moři, která jen tak tak neskončí tragédií). Trochu mi to někde uprostřed připadalo dějově neubíhající, ale následný útok děj posunul.
Je to vyprávěno z pozice obou a Lara i Aren se svými pocity a postoji přijdou reální a uvěřitelní. Jo, a babička...
"Veličenstva. Jsem rád, že si spolu konečně hezky hrajete jako hodné děti. A jak málo stačilo. Jen za tebou ten nebožák musel skočit mezi žraloky."

NicaCola
15.03.2024 4 z 5

Další romantasy kniha, která si očividně
svůj hype zaslouží. Od první kapitoly Vás vtáhne do děje. Hlavní hrdinka Lara je neuvěřitelná bojovnice, která je rozhodnutá svého manžela a jeho království zničit, aby tak zachránila svůj lid. Její manžel Aren je chlap, kterého musíte milovat.

Bavilo mě čekat na to, až si spolu padnou do oka a doufala jsem, že kniha neskončí cliffhangerem, čehož jsem se samozřejmě nedočkala :-D

Jednu hvězdičku jsem ubrala za politické, složité 'blábolení', které jsem měla vždycky chuť přeskočit.

Marry123
03.03.2024 5 z 5

Musím přiznat že začátek byl pro mě trochu těžký a říkala jsem si že je to vcelku nuda, a ruku na srdce Aren jako král na mě působil jako pěkný pako. :D Naštěstí se to postupně změnilo. S Larou a jejími rozporuplnými pocity jsem se vcelku sžila a celkově ten svět mě začínal čím dál tím víc bavit. A samozřejmě že ve chvíli kdy se zdá že se všechno v dobré obrací, se musí všechno pekelně po****. Jakmile zbývalo do konce cca 100 stránek a přišel na řadu onen prokletý dopis, čekáte co se teda podělá jako první. Lary i Arena mi bylo děsně líto a to to víc jsem zvědavá na další díl, který doufám bude brzy. Amen...

ivetdos
25.02.2024 4 z 5

Tady máme opravdu drsnou hlavní hrdinku, která se s ničím nepáře. Hned od začátku knihy jsem zažila nejeden šok, autorka se násilí nebojí a rozhodně nás ani chvilku nešetří. Stále se děje něco nového a čtenáře tak stále drží ve střehu, což jsem po přečtení několika erotických romantik ocenila :-) Celkově mi kniha přišla nepředvídatelná s chytře vystavěným světem a postavami. Určitě nečekejte nic oddechového.

Kniha je neskutečně svižná, stále potřebujete číst dál. Nemá hluchá místa, jen tu na mě bylo příliš obchodování, politiky a bojů na úkor romantiky a jiskření mezi hrdiny. Autorka na konci knihu doplňuje o vystřiženou scénu, která by prý brzdila tempo příběhu, s čímž úplně nesouhlasím. Naopak tam měla být. Za mě se měla více věnovat rozvíjení a budování vztahů, dodalo by to knize šťávu. Kromě toho bych vytkla ještě volbu jmen, byly tak podobné, neskutečně se mi to pletlo :-)

Rozhodně vám knihu doporučuju, do dalšího dílu se určitě budu pouštět. Tohle se povedlo!

JaAnička
08.02.2024 5 z 5

Přitažlivá fantasy romantická knížka (s nepřiliš přitazlivým názvem), která vám rozdrtí srdce na prach...a to protože...

Protože (byť kniha nepřináší vlastně vůbec nic nového nebo neotřelého) víte jak bude asi přibližně probíhat a taky moc dobře víte, že na konci bude nadávat na nepřítomnost druhého dílu, popohánět prekladatele nebo to vzdáte a budete prostě pokračovat anglicky...protože prostě víte, že konec bude bolet.

Protože ta kniha je neskutečně bouřivá (aneb nepovedená reference na 3/4knihy)...nemáte čas si oddychnout a mentálně okapat, protože vlažná sprcha vás stejně spláchne (pardon, už končím).

Protože popis celého prostředí je tak realistický, že máte pocit, že každá prolitá kapička deště dopadá i na vás.

Protože postavy jsou skvělé, prokreslené a vážně zajímavé...hlavní hrdinka, jež bojuje sama se sebou, sice také není výlučně originální, přesto je vážně zajímavou..."semetrikou" (jak podotkl její manžel).

Protože ta kniha má hype, který si oprávněně zaslouží.

A proto si ji musíte přečíst...

knihomolkajanca
02.02.2024 3 z 5

Rozbouřené vody, intriky a sexy romantická linka - to jsou hlavní lákadla Princezny klamu, která vás zavede do zcela nového světa plného nástrah a nebezpečí. Dva úhlavní nepřátelé sňatkem donucení ke spolupráci. Každý z nich si přeje to nejlepší pro své království a taky zničit toho druhého Jak tohle může dopadnout?

Sotva se Mostní království objevilo, sociální sítě doslova zavalily nadšené recenze. Najdete tu totiž všechny oblíbené prvky - nucenou blízkost, hate/love romantickou linku i badass hrdiny špionku a krále, mezi nimiž to řádně jiskří. Je to chytlavé, oddechové a příjemnou změnou je rozhodně to, že ač se jedná o fantasy, nenajdete tady ani špetku magie. Autorka vás zatáhne na vlny oceánu, budete se prodírat džunglí a možná narazíte i na nějaké to nebezpečné zvířátko. A k tomu tady samozřejmě máme dva hlavní hrdiny a moře intrik.

Lara i Aren mají svá přesvědčení, cíle a za svůj lid jsou ochotni se obětovat. Jenže nic není tak jednoduché, když se do toho začnou motat city. A ty se do toho přimíchávají tak brzy, až se té lásce těžko věří. Šlo to až moc jako po másle a odstartovala tím hodně předvídatelná linka. Zvraty přichází přesně tam, kde je čekáte - včetně toho největšího, který vám autorka naservíruje doslova na stříbrném podnose. Zábavný koncept postavený na řadě klasických fantasy klišé, tak upadá vlnách předvídatelnosti a poněkud plochých charakterech postav. Místy se vás navíc nastupují nezáživné a zdlouhavé stategické debaty a jako zbytečné hodnotím i bonusové kapitoly, které čtenáři nedají nic navíc.

Přestože je tak Mostní království čtivou záležitostí na dva večery, celkový dojem je nemastný a neslaný. Jako oddechovka na vypnutí dávám knize zelenou. Pokud ale toužíte po propracovaném světě, postavách i příběhu, raději se porozhlédněte jinde.

Hodnocení: 60%

Za knihu k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

kirstinrau
31.01.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

Túto knihu si musíte prečítať. Ja to MI-LU-JEM. Pri tejto knihe som zabudla dýchať. Aj napriek tomu, že ste veci predvídali a vedeli ste, čo sa asi stane, nevedeli ste kedy sa to stane a ako veľmi sa to môže pokaziť. A keď na to príde, zlomí vám to srdce, pretože budete súcitiť s nimi. Dokonalo napísané, že sa od tej knihy neodtrhnete.

Aj keď je kniha radená do fantasy, nečakajte prvky magického sveta alebo nejakej mágie. Svet je vymyslený a aj keď sú obaja badass hrdinovia, nie sú neprekonateľní, ale skôr realisticky vykreslení. Začiatok bol brutálny a to doslova, no Laru som si hneď obľúbila. Ja tieto hrdinky zbožňujem a Aren? Na oko krutý král, ale pravda je samozrejme iná. Perfektné enemies-to-lovers. Nechýba humor, nejaká tá spicy scéna, aj keď prevažne je to akcia a štipka politiky. Nudiť sa však nebudete. Kniha je písaná z pohľadu oboch hrdinov, čo je samozrejme len plus, ale verím, že si obľúbite aj vedľajšie postavy. Teším sa na pokračovanie a dúfam, že bude čoskoro.

"Vždyť je dokonalá. Jako by ji stvořili k tomu, aby tě přivedla do hrobu."

Kat9
29.01.2024 5 z 5

Tohle byla skutečně skvělá kniha! Líbilo se mi, že hlavní hrdinka skutečně přemýšlela a vymýšlela srozumitelné strategie. Celkově mi kniha přišla napsaná přehledně a srozumitelně. U spousty fantasy (i těch, které patří mezi mé oblíbené) mívám problém si svět představit nebo přesně pochopit, o co jde. Ale tady to šlo dobře, autorka skutečně psát umí. Tahle kniha patří mezi perly ve svém žánru a já se už moc těším na pokračování!

Aires
21.01.2024 4 z 5

Podle (nepovedené) obálky to vypadá jako když se Severuse Snapea pokouší zavraždit zmijozelská zmije ;) A není to daleko od pravdy.
Princezna Lara je skutečně proradná jako had. Celý život ji vychovávali k tomu, aby nenáviděla Ithicanu a především jejího krále. Má se stát jeho manželkou, v pravou chvíli ho bodnout do zad a skoncovat tak s monopolem Ithicany a na převoz zboží po mostě mezi kontinenty.
Král Aren je fakt jako Severus Snape. Všichni,kdo ho neznají z něj dělají kruťase a tyrana, pod slupkou se ale skrývá měkké srdce a muž co dělá drsné věci, ale jen aby chránil vše, co má rád.
Skvělá myšlenka, nápaditý svět, vynikající slow burn atmosféra. Čtivé a vzrušující čtení z kterého dýchá hustá atmosféra jako z ithicanské džungle a příběh těch dvou překlene všechno, jako most ke čtenářskému srdci.

Přesto je tu jeden kámen úrazu. Lara. Lara a zase Lara. Je jako had a tajfun v jednom. Její fanatická touha vše zničit i když už v srdci ví, že to není správné, mi dráždila na nervy. A závěrečná zkáza a zmar je taky její dílko, přitom by stačilo kdyby komunikovala. Bohužel je naivní jak mimoňská holka z pouště. Bod k dobru je fakt, že ona skutečně z tý pouště je...

kindlova42
16.01.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v originále.
Moc povedený příběh, skvěle vystavěný svět a dynamické postavy. Nemohla jsem přestat poslouchat. Hned jsem se pustila i do druhého dílu a celou duologii dokončila během čtyř dnů. Stojí to za to!
Plánuji si přečíst / poslouchat i další knihy z tohoto světa.

akinomV
11.01.2024 5 z 5

Než jsem knihu začala číst, dostala jsem se k docela negativní reakci na ni. Tak jsem knihu začala číst s určitým odstupem, že to asi nebude ono. Ale mě to fakt bavilo. Jako ano, klišé, předvídatelný děj ... to tam všechno je. Ale čte se to super dobře, je tam humor, zápletky fajn. A ten závěr, už teď se těším na pokračování!!! No není to žádný vyšší literatura, ale když se chcete pobavit, tohle rozhodně funguje.

Kroana3
09.01.2024 5 z 5

Princezna klamu je v zásadě taková alternativa pro fanoušky Sarah J. Maas. Lara je sympatická, jedovatá a lidská. Dělá chyby a pořádně za ně platí. Její tatík je parchant a Aren... Na jednu stranu typický svalnatý prototyp fešného partnera hlavní hrdinky, na druhou stranu sem tam vykoukne charakter. Budu se těšit na další díly

MichaelaJan
28.12.2023 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto nečekaně úžasný ! Knihu jsem přečetla za jediný den, nedokázala jsem přestat ! Nutně potřebuji další díl ! Kdy vyjde ????

AniDi
26.12.2023 5 z 5

Velké překvapení! I přes pro mě ošklivou obálku byla kniha opravdu úžasná. Jak mě mrzí, že nemohu ihned sáhnout po dalším díle! Děj svižný, plný akce, hlavní hrdinové zajímaví, s charakterem. Vedlejší postavy, které chcete poznat více. Uvěřitelná romantická linka, zajímavý zvrat hned v první kapitole. Pro mě lahůdka, určitě přečtu znovu. Zase jedna z knih, kde se mi nechce rozloučit se světem kolem Lary a Arena. Naprosto doporučuji.

Nelly
22.12.2023 4 z 5

Překvapivě dobré - zajímavé, neotřelé prostředí, hlavní hrdinka, která vás zpočátku svým chováním štve, ale nakonec jí porozumíte. Perfektní naznačení toho, co by se mohlo dít v dalších dílech vzhledem k vedlejším postavám. Jediné, co mne mrzelo, byla mapa (moc rozmazaná a neúplná) - možná bude v dalším díle lépe graficky pojatá.

zuzak82
14.12.2023 3 z 5

Tohle mi nesedlo. Styl psaní mi přišel strohý, příliš rychlý, pádící vpřed a nechavajici za sebou všechny postavy. Ani atmosféra ostrovů, pouště nebo moře z knihy nebyla cítit. Je to příběh lásky, zrady i boje o moc, ale po emoční stránce to na mě bohužel vůbec nefungovalo.

Štítky knihy

romantasy

Autorovy knížky

2023  88%Princezna klamu