Neopouštěj mě přehled

Neopouštěj mě
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 720 720

Nedotýkej se mě série

< 2. díl >

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neopouštěj mě. Přihlašte se a napište ho.

Zuzíček77
15.03.2024 5 z 5

Kniha plynule pokračovala, tam kde předchozí skončila. Rozjezd je trochu pomalejší ale potom to jede na plné obrátky. Kniha se četla sama, děj opravdu plynul rychle. Sage v tomto díle projde velkou změnou, není to ještě úplně bez úzkostí ale posun je tam velký. Lucu jsem si oblíbila již v prvním díle, líbil se mi popis jeho osoby. Jejich romantická linka byla opravdu povedená. Musím říct, že druhý díl mi přilnul k srdci více než díl první.

kacenka6144
13.03.2024 4 z 5

Celé je to zbytečně zdlouhavé. Stačila by jedna knížka, kde by se aspoň něco dělo. Druhému dílu dávám nakonec 4*, ale oba by si zasloužily tak 3,5.

zamilov.do.knih
10.03.2024 1 z 5

tuhle recenzi píšu šíleně pozdě po dočtení a je tomu tak proto, že jsem se pořád snažila si celou duologii srovnat v hlavě, ale marně. pořád jsem toho názoru, že se mi to nelíbilo, ale nevím, jak svůj názor vyjádřit, abych někoho, komu se knížka líbila, neurazila. protože na jednu stranu asi chápu, proč se lidem líbí – řeší důležité téma a někdo, kdo prožívá něco podobného jako hlavní hrdinka, se v ní mohl najít a třeba mu kniha mohla s problémem i pomoct. ale na stranu druhou mě prostě celou dobu štvalo, že spolu postavy nekomunikovaly. teď budou někteří namítat: "ale právě o to šlo, že měla strach o tom někomu říct," ale sakra! dusit všechny svoje problémy v sobě nikdy nikomu nepomohlo! no a s tímto se pojí i postava lucy, která mi v tomto díle přišla dost nereálná, protože si myslím, že nikdo nemá tolik trpělivosti jako on. týpek očividně věděl, že se se sage něco děje a čekal třeba nevím půl roku klidně jako beránek a vůbec nepůsobil, že by ho sralo, že mu sage pořád po tak dlouhé době nedůvěřuje. ale v reálu to prostě takhle nefunguje. pokud svoje strachy budete před každým skrývat a uzavírat se před nimi, oni ztratí trpělivost a vztahy mezi vámi se naruší. a je to pochopitelný, protože se budou cítit, že jim prostě dostatečně nevěříte. a v neposlední řadě mi tahle knížka přišla strašně nudná a zbytečně natahovaná. kdyby se oba díly osekaly, tak by z toho mohla klidně být jedna fajn knížka, ale protože autorka první díl utla zvratem, tak pak musela psát dalších 400 stran prakticky o ničem (děj druhého dílu by se rozhodně vešel tak na 100 stránek) jenom proto, aby jí to vyneslo víc peněz (tak to na mě působilo). a naopak konec, ve kterém je důležitá konfrontace s příčinou problému, na mě působil strašně nevěrohodně a odfláknutě, no prostě zklamání.
abych to nějak shrnula, tak za největší problém považuju tu zdlouhavost vyvolanou nekomunikací postav. takhle to vypadat nemá! a pokud se autorka snažila knihou předat nějaké poselství, tak z mýho pohledu ne úplně správně (ale oceňuju, že sage vyhledala pomoc u psycholožky!). a i když vím, že jdu hodně proti proudu, tak tuhle sérii prostě doporučit nemůžu.

všechny komentáře

Související novinky (2)

10 právě čtených knih podle uživatelů (duben)

15.04.2021

Knižní novinky (13. týden)

28.03.2021

Citáty z knihy (3)

Starosti jsou neužitečné pocity. Na věcech nic, ale vůbec nic nemění. Buď člověk vezme svůj život do vlastních rukou a snaží se něco změnit, nebo to nechá být a naučí se s tím žít. Nějakým ,děláním si starostí´se nikdy nic nezlepší.

Ale teď, když už jsem tento pocit důvěrně znala, jsem po Lucově něze toužila jako narkoman po další dávce.

Ukázal mi, jak mám žít svůj život beze strachu. A tento pocit si v sobě uchoval už navždy.

Kniha Neopouštěj mě v seznamech

v Přečtených1 002x
ve Čtenářské výzvě127x

Štítky knihy

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Laura Kneidl