Čtvrté křídlo přehled

Čtvrté křídlo https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530478/bmid_ctvrte-kridlo-65d33a226d857.jpg 5 859 859

Empyreum série

1. díl >

Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů a strávit život mezi knihami. Její matka, nesmlouvavá velící generálka, jí však nařídí, aby se připojila ke stovkám kandidátů toužících dostat se mezi navarrskou elitu: dračí jezdce. Violet chybí trénink, navíc je menší než ostatní a draci se s „křehkými“ lidmi nespojují. Spálí je! Proto bude potřebovat všechen svůj důvtip, aby obstála. Brzo ale zjistí, že z Basgiathské válečné školy vedou jen dvě cesty ven: absolvovat, nebo zemřít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Fourth Wing , 2023


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtvrté křídlo. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (215)

Veju007
dnes 5 z 5

Bravurní a famózní. Takhle jednoduše se dá Čtvrté křídlo popsat. Violet ne neuvěřitelně silná osobnost, která se navzdory svým nedostatkům nenechává ničím a nikým zastrašit. A pak je ti Xaden…syn toho, který chystal převrat…od začátku bylo jasný, kam tohle bude směřovat a i přesto to bylo boží!

Původně jsem chtěla po knížce sáhnout až na podzim, že bych to rovnou spojila s dvojkou. Nakonec jsme ale nevydržela a díky za to! Příběh mě vtáhl a já mu okamžitě propadla! Slzy tekly a finále mě zanechalo naprosto bezeslov.

Víc říct nemůžu, protože spoilery. Prostě si to přečtěte!

Pain
dnes 5 z 5

(SPOILER) I já se přidala k davu a přečetla tuto všemi oslavovanou knihu. Úplně paf jsem z ní nebyla - nejspíš kvůli oslavným ódám.
Kniha se mi líbila, i přes slabší místa. Některé věci jsem odhadla, některé ne (nalezení ztraceného přítele). Draci se mi moc líbili.
Z lidí jsem měla slabost pro Liama. Z draků samozřejmě vedl Tairn a Andara.
Trochu se mi zdálo, že vztah mezi VIolet a Xandenem byl dán tím, jaké draky získali.
Violet se mi líbila pro svoji houževnatost a nezdolnost. Neměla předpoklady pro to se stát dračí jezdkyní, ale šla vytrvale za svým cílem - přežít.
Po dlouhé době kniha, která se mi opravdu líbila a rád s přečtu další díl.


LenaWirus
předevčírem 4 z 5

Čtvrté křídlo jsem si po neuvěřitelné mediální propagandě nemohla nechat ujít, navíc se jedná o jeden z "mých" žánrů. Kniha byla přesně taková, jakou jsem si představovala, že bude. Což není nutně špatně, pouze mi tedy unikl wow efekt. Postavy byly všechny dobře vykreslené a srozumitelné, našlo sei pár sympatických, takže zde není autorce co vytknout. Knižní svět a systém vymyslela funkčně, akorát bych čekala trochu větší důraz na draky a ostatní magická stvoření. Chvílemi se zdálo,jako by sloužili pouze okrajově ke zpestření. S hlavní hrdinkou jsem neměla problém, nicméně její úloha mi přišla trochu nejasná. Nejdříve je vykreslena jako slabounká křehká dívka, kterou všichni můžou zabít lusknutím prstu, ona ale stejně přežije každou výzvu a překoná pro ni fyzicky nepřekonatelné překážky. Poté má najednou toho nejsilnějšího a největšího draka, navíc vzácnou moc, nicméně mezitím ji neustále musí někdo zachraňovat. Všeho všudy jsem se ale bavila a další díl si přečtu.

všechny komentáře

Související novinky (5)

10 nejčtenějších knih (květen)

15.05.2024


10 nejprodávanějších eknih (duben)

13.05.2024


10 nejčtenějších knih (duben)

15.04.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (1)

,,Rozhodni se, Violet. Chceš zemřít jako písařka? Nebo žít jako jezdkyně?"


Ocenění knihy (2)

2023 - HumbookAwards (Nejočekávanější překladová kniha roku 2024)
2023 - Goodreads Choice Awards (Romantasy)


Kniha Čtvrté křídlo v seznamech

v Právě čtených116x
v Přečtených1 067x
ve Čtenářské výzvě266x
v Doporučených119x
v Knihotéce502x
v Chystám se číst640x
v Chci si koupit255x
v dalších seznamech27x