jirina4159 jirina4159 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Vzhledem k tomu že jsem tu dobu zažila tak naprostá slátanina a výmysly coby kdyby a odpudivě vykreslení jakési scifi doby.

12.03.2024 1 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět psáno v lehkém duchu o starostech a plánech všedního dne, kam se vetře zlá událost s velice překvapivým koncem. Napínavé v únosné míře a přečetla jsem opravdu rychle protože zaujalo a nepustilo. Už mám v plánu další knihu této autorky.

20.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těšila jsem se na pokračování a nebyla jsem zklamaná, téma bylo autorkou velice citlivě a nezaujatě popsáno, nikdy jsem si nemyslela že to bylo i na našem území pro polské občany tak složité, a zrovna tak pro české obyvatele. Proto je dobře události pro mladou generaci tak vzdálené doby, stále připomínat, neboť recidiva není nemožná a stále hrozí.

11.02.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mne druhá kniha od této autorky, sice detektivka, ale bez násilností a popisuje i věci a starosti všedního života. Už začínám číst další a to Drak spí. Docela se těším. Soudím podle ohlasů že se mám nač těšit.

09.09.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Dobře se četlo, taková oddychová detektivka.

23.08.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silný příběh. Kniha u které zabolí srdce.

30.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ten překvapivý závěr je vždycky to na co se těším, budu pokračovat ve čtení dalších příběhů.

30.12.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové nenáročné čtení, když si na chvilku chce člověk oddechnout od detektivek!

29.09.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha o chytré, odvážné a podnikavé ženě, která se nebála riskovat. Pěkné počtení, proto plný počet hvězdiček.

29.03.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno podruhé, je to úžasný příběh o mateřské lásce.

30.12.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaný netypický příběh, velice mě zaujal, četla jsem skoro jedním dechem.

07.10.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Hnusné činy ale popsané tak že je to čtivé, přesvědčení detektiva Eriky že pachatele chytí, je o tom opravdu přesvědčena a utvrzuje v tom další osoby které mají k obětem nějaký vztah, zarputilost bez ohledu na svůj osobní život to dokázat je obdivuhodná. Jdu d čtení další knihy.

24.11.2022 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Všechno už tady bylo řečeno, tak jenom dodám opravdu zaujme a nepustí až do konce. Zajímavé čtení o jiné zemi, zvycích a životě žen, pro většinu Evropanek nepředstavitelné.

03.03.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Knihy od této autorky se čtou opravdu jedním dechem!

20.09.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Napsané velice čtivě, ale některé pasáže z archivu opravdu nezaujmou, (proto jen ty čtyři hvězdy), vím že dalo hodně práce materiál shromáždit, a pro spoustu lidí je to přínosné, ale i pro spoustu jiných by možná stačil odkaz k osobě a hlavní téma daného spisu. Co mě zaujalo, námět této knihy se odehrává v době zcela nedávné. K osobě Leny a jejího trápení, kdo nepoznal těžko pochopí!

25.06.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kdo nepoznal asi nepochopí, že může matka dávat najevo a tak necitlivě vztah k dcerám. Je to taková hořká kniha.

22.05.2020 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Dobře čtivá a jedna z těch méně drastických v popisování hrůz, které by se měli stále připomínat hlavně aby nikdo časem tyto hrůzy nemohl zpochybňovat.

27.01.2020 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Do poslední chvíle nejasné kdo vraždí, dobrá zápletka. Není zbytečně drsné.

18.11.2022 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Tohle se mě líbilo z knih pana Hájíčka nejvíc, možná i proto, že tématika je mi na hony vzdálená, mladý muž s velmi svérázným přístupem k práci i k životu. Velice sympatické zaujetí i nasazení pro věc jeho zájmu.

23.10.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha byla velice čtivá a dobře popsaný osud nejen dívky ale i života lidí ve fašistickém německu. Velice mně překvapilo že jsem knihu neohodnotila (četla jsem ji v září 2016), a proto jsem to udělala dnes.

19.12.2020 5 z 5