Kroky vraha

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/big_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4.11111

Kniha Kroky vraha

Iki1

Vcelku povedený detektivní román. Hlavní dějová linka je dobře propracovaná, místy značně rozvleklá, což nutí k přeskakování, ale celkově se jedná o dobré odpočinkové čtení. Vedlejší linka - příběh odehrávající se ve Francii - je dle mého zmatečná, marně jsem hledal souvislost s vyšetřováním vražd.

Pavouček2

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět mě to bavilo, i když Ostrov šedých mnichů o chlup víc :-)

MarieBerky

Vůbec jsem to nedočetla. Kniha byla napsaná dobře, ale nebavila mě zápletka ani postavy. A motiv byl přehnaný takovy překombinovaný.

lucie3944

Jsem spokojená. Sice mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale všechny otázky byly zodpovězeny, byť motiv mi přišel poněkud přitažený za vlasy. Je to třetí kniha této spisovatelky a vím, že si určitě přečtu další.

santa1212

Fantastická detektivka, která může směle soupeřit s populárními zahraničními dily renomovaných světových detektivkářů. Pribehu nic nechybí- napětí, vztahy, překvapení. Vyborne se čte, nechcete se odtrhnout.

JaniMa

Nevím, proč jsem byla vůči české detektivce tolik skeptická. Začátek neohromil, ale jak se příběh začal rozvíjet, nemohla jsem se odtrhnout. Očekávala jsem sice, že kniha bude víc zaměřená na vyšetřování vraždy než na mezilidské vztahy a osobní problémy, ale ve výsledku mi to nevadilo. Nechybí napínavé pasáže, něco k zamyšlení ani chvíle překvapení. O tom, kdo je vrah jsem až do konce neměla ani tušení. Trochu mi to připomíná knihy od Agathy Christie. Žádné potoky krve, přestřelky ani supermoderní analytické metody, je to o lidech.
Za prvotinu autorce dávám v hodnocení něco navíc. Myslím, že v blízké budoucnosti sáhnu po další knize z její série.

Michalka98

Kniha není špatná, ale mám pocit, že autorka úplně nedokázala využít potenciál svého příběhu. Více než na vyšetřování byl děj zaměřen na vztahy a problémy jednotlivých postav, což nám znemožnilo lépe poznat poměrně sympatického vyšetřovatele Bergmana (snad v dalších dílech). Rovněž mě mrzí, že se zde vyskytují postavy, které mají buď nějaké temné tajemství z minulosti nebo psychickou poruchu, popřípadě kombinaci obojího. Jsem si vědoma toho, že Kroky vraha vyšly již poměrně dávno, ale bohužel mám pocit, že tyto postavy se v naší literatuře objevují příliš často. Přiklonit se musím také k názoru, že celá detektivka byla překombinovaná. Jinak se kniha dobře četla, nenudila jsem se a plusové body dávám také za kočky :)

Didi15

České autory moc nečtu a už vůbec ne detektivky a krimi . Ale pořád jsem na tuto autorku narážela a tak jsem se rozhodla to zkusit a byla jsem příjemně překvapená . Ano česká díla jsou něčím specifická , poznám je hned , nevím zda je to prostředím nebo stylem psaní , ale české dílo se prostě pozná . Tato detektivka vás sice nedrží v naprostém napětí , ale je zajímavá ,milá a čtivá a já se rozhodně chystám přečíst celou sérii.