Kroky vraha přehled

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/bmid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4 2247 2247

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kroky vraha. Přihlašte se a napište ho.

Galadwen
16.07.2024 audiokniha 4 z 5

Detektivka klasického střihu spíše ve stylu Agathy Christie než moderních krváků. Postavy, podobně jako u Christie, jedna nesnesitelnější než druhá, všechny šmahem s motivem. Vraha jsem neuhodla, i když jsem si říkala, že to bude někdo, kdo na první pohled ten motiv až tak silný nemá. Jako celek mě příběh až na pár drobností bavil to a načtení audioknihy je opravdu velmi dobré.

kollis
12.07.2024 1 z 5

Uf, mé první a zároveň poslední setkání s Michaelou Klevisovou. První relativně svižná polovina upomínající na Agathu Christie se po druhé vraždě promění v rozvleklé psaní plné naivních profesních představ a otravného kazatelsko-didaktickýho moralizování vyšetřovatele Bergmana. Bohužel odhalení pachatele je zmatečné a jeho motiv je nepřesvědčivý až naprosto směšný.
Jako čtenářsky frustrující se pak jeví některé načrtnuté linky, které pravděpodobně měly za cíl zmást čtenáře v odhadnutí vraha, ale nakonec nemají ve vyprávění žádný smysl a působí na efekt a zbytečně.

Gilnien
11.07.2024 3 z 5

Moc nevím, jak hodnotit. Jediná postava, která mě v knize bavila, byla zavražděna. Bergman byl neslaný/nemastný, brala jsem ho jako vedlejší postavu. A vrah mě celkem zklamal - ta postava se tam sice objevuje v průběhu, ale že by o ní čtenář něco věděl, udělal si k ní nějaký vztah, nebo byl šokován? Vůbec.

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Ptejte se královny české detektivky...

07.05.2021

10 nejprodávanějších eknih (srpen)

22.09.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2008 - Cena Jiřího Marka